Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 23.07.2017., 19:13   #11
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ovdje se ne brije na NATO - to ionako zaista podržava 2-3% populacije, kao i što imamo 2-3% rusofila (i tu ne mislim na ljude koji su za ekonomsku suradnju i dobre odnose s rusima, već na ljude koji zaista vjeruju da rusima iz guzice ispadaju ljubice). Puno veći problem je gemanofilija koja u startu ima 20% podrške pa makar nam se nijemac posr... na glavu i najgore od svega imamo nekih 10% anglofila - ljubuju na engleze koji su nam spakirali tri rata i dvije Jugoslavije (a da ne spominjem gubitke u 19. stoljeću koje smo imali u sastavu austrijskih postrojbi), a rade nam probleme u kontinuitetu već najmanje 200 godina (a i više) - uvijek su nas kočili i uvijek će nas kočit - oni su naš smrtni neprijatelj, uz sve ostale naravno.

Poanta je da nam lijevi politički spektar drži London, a desni je podijeljen izmađu Washingtona i Brussela.
Kad sve saberes ostaje par promila kroatofila i tu je sva tragedija.

Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Mi ovdje diskutiramo sa forumašima iz Srbije i slažemo se po nekim pitanjima, sve ok, možemo o svemu diskutirati, ali nemojmo se lagati, Srbija i Hrvatska su u svemu konkurenti i to je najblaža riječ.

Stvar je pozicioniranja tko će biti glavni potrčko. Jer to jest sudbina i Srbije i Hrvatske.
Ovo je tuzno.
Ne razmislja se o interesu Hrvatske vec gdje smo to u odnosu na Srbiju. Daj da prvi udjemo da bar u necemu budemo prije njih.

To me podsjeca na srbijansku narav gdje kad komsija dize kucu na sprat ovaj odmha raskriva svoju kucu da dozida jos dva sprata. Po selima sad mozete vidjeti ogromne kucerine koje zvrlje u prazno. Pamenije bi bilo da su pare utrosili na navodnjavanje, novu stalu i sl. Onda bi se bar mozda neko zadrzao u kuci prizemnici.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
"Samo da uđemo negdje, samo da odemo od nekud, samo da nismo s nekim" - kad ljudi na osobnom nivou tako razmišljaju, šanse da išta konkretno naprave su minimalne. Nema tu jasnih, konkretnih ciljeva, namjera ni planova.
Isto je s 3 mora. Sve je to divno krasno na papiru, ali što to konkretno znači? Koji su konkretni benefiti? Što se konkretno dobiva? Što je glavni cilj takvog saveza. Koji je točno hodogram? Što konkretno RH time dobiva?
Na isti način: koje je još konkretno ciljeve RH postavila osim ulaska u EU. Koja je vizija razvoja? Osim bilo ući u EU, pa što bude.
Ovo je ono sto mene muci.

Hrvatska ce uletjeti u avanturu, dici ce masu kredita od kojih ce napraviti LNG, mozda jos i koju prugu. Nesto kredita ce otici i na oruzje, a ostalo na "projekte" i "prilagodjavanja".

Jedini benefit je da ce doci do povecanja onoga sto smo nekad zvali paradajz turistima.

To je ono sto ja vidim.

Jos mi niko ne rece smislen razlog zasto bi Hrvatska ulazila u tromorje (osim pozicioniranja u odnosu na Srbiju). Bice to skupa avantura, kosta ce puno kredita. Kad udari kisa i krenu poplave sta ce Hrvatska imati od ulaska? Ili kad krenu pozari? Ja mislim da bi se pametnije mogle potrositi pare.

Nekidan se NATO pohvali kako je spasio CG od pozara. Opet ce hrvatski kanaderi intervenisati, a neko drugi ce ubirati zasluge.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.