Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 20:57   #41
Ma Roks zaslužuje bar još jedan spomenik, ovaj puta u prirodnoj veličini.
Toliki je kapacitet da nema ministarstva koje ne može voditi. U nekoj ne daj bože buducoj vladi mogao bi voditi i min. financija ili gospodarstva
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 06:17   #42
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Da, i kakve to ima veze s gore navedenim....
A nego ŠČim ima veze?

Misom za Dan mrtvih?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 18:38   #43
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...artufarski-psi

Ovo.bi trebalo nekako zakonski regulirati.da te zivotinje ne budu ovako iskoristene i zanemarene.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:04   #44
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...artufarski-psi

Ovo.bi trebalo nekako zakonski regulirati.da te zivotinje ne budu ovako iskoristene i zanemarene.
ovo nije ništa novo, ni prvi puta, a na žalost vjerojatno ni zadnji

za početak bi trebalo poštivati postojeće zakone
1. svi psi moraju biti čipirani - zakon postoji
2. tu bazu ministarstvo održavati ažurnom - koliko je nečipiranih te čipiranih a nema podataka u bazi se vidjelo kod poplave u Gunji. Niti jedan veterinar nije sankcioniran zato jer nije unio podatke u baz, a osim toga baza im se apdejta i svaki put padne
3. Pravilnik o skloništima a predložak je bio austrijski zakon, na snazi je već 10 godina a životinja sve više a skloništa , osim par su - opet šinteraji . Da je Pravilnik ispoštovan, onda se zlostavljanu životinju ima gdje smjestiti a vlasnika kazniti


No, svejedno se može riješiti čipiranje te kazne. Kao prvi korak.

Hrvatska je prepuna građana koji o svom trošku i donacijama skupljaju irote životinje, izvlače ih od zlostavljača i ministarstvo da je pametno to bi iskoristilo.

Drastičan slučaj tartufarskog psa je da je siroče uginulo od gladi u kavezu
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 04:49   #45
Uzasno. Tamo bi trebalo poslati rigoroznu inspekciju koja bi oduzela te pse, zabranila vlasnicima da drze bilo.kakvu zivotinju ako se nisu sposobni za nju brinuti i odrapiti im kaznu. Pa kakvi su to ljudi, ne mogu vjerovat.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:05   #46
stopiranje

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...rstva/5738043/



KOSTURI IZ ORMARA
TOLUŠIĆ U POSLJEDNJI TRENUTAK STOPIRAO ISPLATU 17 MILIJUNA KUNA Konačno otkrivena rupa kroz koju je curio novac iz ministarstva



http://www.telegram.hr/price/suradni...aign=NetWidget


U kompliciranoj priči o HDZ-ovoj Matildi Copić, možda je najvažnija činjenica da sedam i pol godina radi u državnoj službi i živi u Zagrebu, a 16. prosinca 2016. godine dodijeljeno joj je 15.000 eura poticaja za male poljoprivrednike. U vrijeme kad su joj odobrena sredstva, bila je v.d. ravnateljice Agencije za regionalni razvoj. Dva tjedna kasnije, postala je ravnateljica Agencije za plaćanje u poljoprivredi. Zatim se sama prijavila Povjerenstvu za sukob interesa i nakon njihove odluke vratila novac. Na Telegramov upit kada se stigne baviti poljoprivredom za što je tražila dotaciju države, odgovorila je “vikendom i tijekom godišnjih odmora”
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 21:57   #47
Treba to istražiti i ministra kazneno goniti. Ostavka se podrazumijeva.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 22:54   #48
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Treba to istražiti i ministra kazneno goniti. Ostavka se podrazumijeva.
Danas sam malo švrljao po otocima oko mene. Pa sam skužio da skoro nitko nema ništa u Arkodu. A i moj kolega u firmi koji ima puste masline se baš ne hvali potoprom.
Ova stopirana pusta sredstva nije od neke sitne boranije. To su ljudi koji znaju dobro kako funkcionira sustav državnih potpora. Dakle, oni koji su blizu informacijama. Kao slučaj Matilde Copić.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 00:05   #49
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas sam malo švrljao po otocima oko mene. Pa sam skužio da skoro nitko nema ništa u Arkodu. A i moj kolega u firmi koji ima puste masline se baš ne hvali potoprom.
Ova stopirana pusta sredstva nije od neke sitne boranije. To su ljudi koji znaju dobro kako funkcionira sustav državnih potpora. Dakle, oni koji su blizu informacijama. Kao slučaj Matilde Copić.
zanimljivo mi je kako moji koji su živjeli od poljoprivrede nikad nisu povlačili ta sredtsva, a živjeli su u prosjeku, kaj god to značilo. A vikend poljoprivrednici namlate 15 000€
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 08:29   #50
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
zanimljivo mi je kako moji koji su živjeli od poljoprivrede nikad nisu povlačili ta sredtsva, a živjeli su u prosjeku, kaj god to značilo. A vikend poljoprivrednici namlate 15 000€
Moja je kćer u Zagrebu zaposlena kod jednog poznatog pravnika koji ima svoju advokaturu sa 15-tak zaposlenika. Gazda je nakupovao u Dalmaciji poljoprivredne zemlje (krškog pašnjaka) oko 7 hektara. Tu će sagraditi OPG-vilu od 400 m2. Nešto kao ovi na KRKu:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/kr...oglas-11295992

Znači čovjek zna sve zakone:
1. Kako dobiti poticaje na 7 hektara zemlje
2. Kako da ti poljoprivredno zemljište postane građevinsko
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:23   #51
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moja je kćer u Zagrebu zaposlena kod jednog poznatog pravnika koji ima svoju advokaturu sa 15-tak zaposlenika. Gazda je nakupovao u Dalmaciji poljoprivredne zemlje (krškog pašnjaka) oko 7 hektara. Tu će sagraditi OPG-vilu od 400 m2. Nešto kao ovi na KRKu:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/kr...oglas-11295992

Znači čovjek zna sve zakone:
1. Kako dobiti poticaje na 7 hektara zemlje
2. Kako da ti poljoprivredno zemljište postane građevinsko
ovo na krku sam mislio da je mali hotel
A znam nekoliko poljoprivrednika koji se primarno bave poljoprivredom, nisu završili agronomski ni srednju poljoprivrednu nego neke druge fakultete (ili eventualno smjer na POU) i imaju uspješne poslove, nisam ulazio u to vuku li poticaje, no to kako oni rade i proizvode nije zajebancija.
Želim reči da ima i dobrih primjera koj ise baš bave s poljoprivredom, ali ti su u manjini
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 15.03.2017. at 11:42.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:53   #52
Ministar ima vrlo zivopisnog pomocnika

http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=961048

Zadnji dio mi je najbolji, od vjerske netrpeljivosti prema katolicima
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 01:36   #53
Svaki dan neki članak o povlačenju nekog proizvoda sa polica, prije ovog samo par sati je bilo o kobasicama Ravlića...Izgleda da je napravio sjajan posao jer ovaj lobi je godinama ovako funkcionirao...
Svaka čast

http://www.24sata.hr/news/povlaci-se...zvo-aca-520503
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:17   #54
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Svaki dan neki članak o povlačenju nekog proizvoda sa polica, prije ovog samo par sati je bilo o kobasicama Ravlića...Izgleda da je napravio sjajan posao jer ovaj lobi je godinama ovako funkcionirao...
Svaka čast

http://www.24sata.hr/news/povlaci-se...zvo-aca-520503
Ne nego se to radilo po tiho a ne razglašavalo na sva zvona jer ti onda padne kompletna prodaja ispravne piletine za minimalno 30%....

Mislio je zahebati uvoznike a sad je u biti zahebo domače pa sad gledaj plakanje kad BDP krene prema dolje.....

Nek se rađe bavi svojim poslom i počme povlačiti lovu iz EU a ne da svaki natječaj sjebe...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 13:51   #55
Ljigavi Roks samo radi sebi PR,da prikrije kako je nesposoban i ništa ne radi.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:14   #56
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Ljigavi Roks samo radi sebi PR,da prikrije kako je nesposoban i ništa ne radi.
Ma ne on samo pokazuje koliko je zdravo doručkovati svaki dan...
Istina to nije njegov posao ali ko bu se zamarao takvim sitnicama ....
5% povučenih sredstava za ruralni razvoj, koga briga glavno je zdravo doručkovati...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:58   #57
O Tolušiću na Telegramu - detaljno

Napravili smo portret gospodina Tolušića; ministra koji bi, kao, puno htio, ali na kraju ispadne šlampav
Telegramova Silvana Menđušić izvukla je zanimljive detalje iz političke karijere ministra poljoprivrede

http://www.telegram.hr/price/napravi...padne-slampav/


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 10:38   #58
Vjerojatno ste bili sretni čuti kako je zaplijenjeno na tisuće tona mesa i krivotvorene hrane diljem EU u sklopu velike akcije i kontrola koje su provođene do prije par dana. Interpol, Europol, 67 zemalja Europe i svijeta.
Što bolje kontrole, to bolje svima nama koji tu hranu i piće u konačnici jedemo i pijemo, i to će se teže neki budući prevaranti na tako nešto odlučiti.

Međutim...

Imamo problem; izgleda da su naše inspekcije jedine odlučile ignorirati svjetsku akciju provjere robe po dućanima
U četiri mjeseca koliko je akcija trajala, samo je Carina šest dana vršila provjeru na svom području

https://www.telegram.hr/politika-kri...e-po-ducanima/


"Tijekom četveromjesečne akcije koja je trajala od prosinca prošle godine do ožujka ove godine, u Hrvatskoj je samo, čini se, Carinska uprava provodila nadzor i to šest dana, od 26. do 31. ožujka. Kako piše Novi list, Sanitarna i Veterinarska inspekcija uopće u tom periodu nisu izašle na teren.

U AKCIJI SUDJELOVALO 67 ZEMALJA
U akciji koju provodi Interpol i Europol sudjelovalo je 67 zemalja Europe i svijeta, a povučeno je više od 3.620 tona mesa, 9,7 milijuna litara krivotvorene hrane ili pića koja nije udovoljavala standardima. U zemljama koje su aktivno provodile akciju napravljeno je 41.200 pretraga, a uhićeno 749 ljudi koji su bile uključeni u prevare s hranom.

Prema odgovoru koji je Novi list dobio od nadležnih ministarstava, ispada da je u Hrvatskoj u akciju bila uključena samo Carina pa zato ostala tijela nisu ni sudjelovala. Iz Carinske uprave u tih šest dana 24-satnog nadzora na cjelokupnom carinskom području nisu pronašli nikakve nepravilnosti.

CARINSKA UPRAVA VRŠILA PROVJERU ŠEST DANA
Provjeravali su deklariranje robe..."



Uz sve njegove pokušaje slikanja i plakete koje okolo voli postavljati, Roks je, izgleda, potpuno zakazao na jednoj od najvažnijih stvari koje može raditi.

I koje mora raditi.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 10:47   #59
Bravo.
Baš mi je drago kad izađe ovako nešto i gdje se vidi sav jad i bijeda našeg ministra.
Ne može on ni raditi ništa kad ne zna. Jer da se slikaš po štandovima Opg-ejaca ne treba ti nikakva škola.
Da ne pričamo o novcu iz EU fondova i natječajima koji svi kasne.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 10:50   #60
To je bila ogromna međunarodna akcija.

Kad je ekipa po EU i šire počela padati, tada se i došlo do informacija.
I doslovno su Roksovi mogli imati podatke o tome gdje se kriminalci kreću, tko su, s kime su sve povezani, koji su kanali po kojima djeluju. Pa barem da su jednoga uhapsili i u Hrvatskoj, ili litru lažne Cole našli!

A i frend mu Kujundžić je tu negdje, Sanitarna je njegova.
No on ne zna engleski, pa je za njega razumljivije da nije bio upućen i uključen...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.