Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 13:56   #1881
Quote:
Malecka H kaže: Pogledaj post
U državni se, nažalost, nismo uspjeli upisati, pa me zanimaju Vaša iskustva privatnih vrtića. Pošto sam iz Zagreba i putujem u grad skoro svaki dan, zanimaju me mišljenja o vrtićima u centru grada, u Dubravi, Sesvetama i sl. Imam dijete, skoro godinu dana ima, i dolazi nam vrijeme upisa. Koliko ste plaćali cca taj vrtić?

Nisam vidjela ovu temu pa se ispričavam ako je netko postavio slična pitanja :-)
https://www.forum.hr/showthread.php?t=204298&page=94

http://www.zagreb.hr/predskolski-odg...brazovanje/508
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:19   #1882
mali istrazivac

Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Mogu, o itekako mogu...na forumu ne pišem često i ne pišem bezveze, a i na topicu o vrtićima je više nego primjetno da sam itekako tolerantna, neki bi rekli pretolerantna što se najrazličitijih vrtićkih pitanja tiče... a opet u MI ne bih svoje dijete dala ni pod razno.

E sad! Zašto je to bilo kome ovdje važno? Pa nećeš valjda zbog mene, nepoznatog forumaškog nicka, ispisat dijete iz tog vrtića? Naravno da nećeš, nema tih argumenata..

Prerazvikan, prehvaljen, a bez pokrića, preskup za ono što daje (a to je samo slika na van "mi smo super"), loši međuljudski odnosi u kolektivu, svak svakom nož u leđa, neki bi rekli nevažno za djecu, ali smatram da je vrlo važno kakvo međuljudsko ozračje vlada u kolektivu...poslodavac tipičan hrvatski,( trebam li nabrajat što to znači?) što vodi do nezadovoljstva zaposlenika, možda nekom ni to nije važno, no ja eto smatram da samo zadovoljan zaposlenik jako dobro radi..a djeca? djeci je ponuđeno nešto što se zove jako lijepo iliti "suvremeni pristup", "otvorena vrata"...da prevedem, "svi smo mi bliski, svo smo mi svoji i kod nas vlada sloboda...nema moja grupa tvoja grupa, moja teta, tvoja teta", što u konačnici znači da dijete predajete u kolektiv u jedan prostor koji je (istina velik i lijepo uređen) povezan, i djeca tamo, po meni, bauljaju, sami biraju aktivnosti i ako ih nešto zanima, i ako znaju komunicirat to je još ok...no ako nisu baš komunikativni i nemaju neke izražene interese, izgube se u gomili od njih 60... i nema veze koliko je taj prostor velik niti što je dobro uređen...kad se nezna tko tu pije a tko plaća i tko je za što odgovoran... da ne govorim da se ne može razvit privrženost niti djeteta s odraslom osobom niti s prijateljima iz skupine...kad je sve to pomiješano ... i nitko nezna gdje je točno u tom prostoru koje dijete...i kad vam teta na kraju dana predaje vaše dijete događa se da ona pojma nema kako je to dijete provelo dan, kako je npr zaradilo neku ogrebotinu...gdje su mu stvari (neoznačeni ormarići, neznam koja im je pak to filozofija).. itditditd

Moje mišljenje...nekom je to sve možda super...
Imam i još za reći...no bojim se da bih nekog od njih uvrijedila, a kako se ne mogu branit, na kraju ću ja zaradit ban
moram se osvrnuti na ovo. kao roditelj cije je dijete islo u taj vrtic, slazem se sa anin1. mi smo ispisali dijete.
AgnesGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 07:39   #1883
Anin i agnes to pricate za kids co?

Drago mi je cut jos razmisljanja.
Svakako cemo jos dobro sve ispitat.

Kakav je vrtic mali istrazivaci bundek?
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 09:56   #1884
Quote:
Zeko1234 kaže: Pogledaj post
Anin i agnes to pricate za kids co?

Drago mi je cut jos razmisljanja.
Svakako cemo jos dobro sve ispitat.

Kakav je vrtic mali istrazivaci bundek?
ne, one pisu za mali istrazivac.
meni je, ko vanjskom promatracu, cudno, kako znaju da su losi medjuljudski odnosi i svakom noz u ledja,bilo bi lijepo da napisu po cemu su to saznali/vidjeli po tome da im dijete ide/islo u taj vrtic.

nemam dijete u tom vrticu, niti radim u njemu, svidja mi se koncept i jednu od odgajateljica koja tamo radi moje dijete je imalo u gradskom vrticu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 10:22   #1885
Nije u MI sve savrseno ali pola ovog posta su totalne gluposti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 10:46   #1886
Naša djeca idu u privatni vrtić.
No, mi nismo iz ZG pa je nama razlika između gradskog i privatnog vrtića 130 kn

U privatni smo se upisali jer nam je lokacijski bliže kuće, jer ima ooooogromno dvorište na kojem djeca borave 90% vremena neovisno o vremenskim uvjetima što nam je bio prioritet jer su nam djeca i inače stalno vani i zato što nas nisu zafrkavali oko cijepljenja s obzrirom da su djeca bila cijepljena s odgodom na naš zahtjev. Također, ja radim kao freeelancer što se "ne priznaje" u gradskim vrtićima kao radni odnos pa smo i tu imali zafrkancije.

Mišljenja sam da postoje dobri privatni i dobri gradski vrtići, kao što postoje i loši gradski i loši privatni vrtići i da roditelji trebaju odabrati onaj vrtić koji je najsličniji nekim njihovim očekivanjima i preferencijama djeteta. Barem smo tako mi birali.

Mi smo zadovoljni pristupom ovdje gdje jesmo, a ono što je najvažnije, klinci su zadovoljni, grupe su manje, vodi se računa o obrocima, imaju pomalo NTC pristup odgoju i dobru komunikaciju s roditeljima.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:45   #1887
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ne, one pisu za mali istrazivac.
meni je, ko vanjskom promatracu, cudno, kako znaju da su losi medjuljudski odnosi i svakom noz u ledja,bilo bi lijepo da napisu po cemu su to saznali/vidjeli po tome da im dijete ide/islo u taj vrtic.

nemam dijete u tom vrticu, niti radim u njemu, svidja mi se koncept i jednu od odgajateljica koja tamo radi moje dijete je imalo u gradskom vrticu
Dobar marketing MI je mnogima pa i nama prodao super koncept, koji se vec u prvim mjesecima naseg boravka razvodnio. Sadrzajno puno se nudi, a kvaliteta je tesko odrziva sa tolikim brojem djece i odgajatelja. Koncept u kojem je djeci ostavljeno puno toga na izbor, je ok za djecu koja su dominantnija. Djeca koja trebaju vise paznje osudjena su na duzi period adaptacije. Individualan pristup ne dolazi do izrazaja, grupe su prevelike, i uvijek je tu argument da se dijete jos trazi i ne treba to pozurivati sad da biram ponovno za svoje dijete bi odabrala vrtic sa manjim grupama. Tamo smo jer nismo nasli alternativu, a i ovo nam je jedino vrticko iskustvo, pa nemamo sa cime usporediti. Odnose medju osobljem ne mogu komentirati jer o tome informacija nemam, kolektiv je velik i prica se svasta.
ja.sam.xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 07:25   #1888
A privatni vrtic panda? Na zagrebackoj
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:14   #1889
Pozdrav, trebam info...
Krajem 9mj. 2018. vraćam se na posao, no dijete mi do 31.8. ne puni godinu dana, stoga sam u potrazi za privatnim vrtićem naišla na 2 koja zadovoljavaju kriterije lokacije i sl.
Još ih nisam kontaktirala, no prije negoli to učinim voljela bih znati sljedeće:
Kada počinju prijave za upis u privatne vrtiće?
Da li se tada prijavljuje i za subvencije?
Ima li neka caka za koju bih trebala znati?

Hvala na odgovorima.
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:56   #1890
Quote:
glogovlje kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebam info...
Krajem 9mj. 2018. vraćam se na posao, no dijete mi do 31.8. ne puni godinu dana, stoga sam u potrazi za privatnim vrtićem naišla na 2 koja zadovoljavaju kriterije lokacije i sl.
Još ih nisam kontaktirala, no prije negoli to učinim voljela bih znati sljedeće:
Kada počinju prijave za upis u privatne vrtiće?
Da li se tada prijavljuje i za subvencije?
Ima li neka caka za koju bih trebala znati?

Hvala na odgovorima.
Sve ti je slicno kao i kod gradskih sto se upisa tice, osim cijene i sto ne moras imati prebivaliste. Papiri se predaju oko svibnja, za subvencije tek kada dobijes mjesto.
Sve ce ti pisati na stranicama grada zagreba predskolski odgoj pa prati.

Caka je da je i u privatnima tesko dobiti mjesto.
Kada ti dijete puni godinu dana? Svakako predaj papire i u gradskom pa mozes naknadno dobiti mjesto (mozda ne u kvartu, ali u nekom gdje ce biti vise mjesta).
Samo je vazno da predas papire.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 20:14   #1891
u privayni se moze bilo kad upisati, zar se to promijenilo?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:23   #1892
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
u privayni se moze bilo kad upisati, zar se to promijenilo?
Da. Mozda sam krivo zapamtila, ali kada sam
se ja prijavljivala isto su vezani uz skolsku godinu, odnosno tek od 8/9. mj se oslobadjaju mjesta.
A cuvanje se placa. Uglavnom u onima koje sam ja ciljala mjesta nije bilo izmedju ozujka i rujna, a tada smo upali i u gradski.

Na stranicama svih vrtica stoje obrasci za prijavu i pisu uvjeti.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:24   #1893
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Caka je da je i u privatnima tesko dobiti mjesto.
Kada ti dijete puni godinu dana? Svakako predaj papire i u gradskom pa mozes naknadno dobiti mjesto (mozda ne u kvartu, ali u nekom gdje ce biti vise mjesta).
Samo je vazno da predas papire.
Naravno da ću predati i u gradski (btw. u koliko vrtića mogu predati prijave?), no što činiti ako ne upadnemo ni u privatni?

Rođena je početkom listopada.
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:19   #1894
Ako u privatom ima mjesta, može se upisati bilo kada a papire za subvenciju oni predaju, ti samo trebaš sve donjeti

moj je krenuo 1.4. u vrtić
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:27   #1895
Quote:
glogovlje kaže: Pogledaj post
Naravno da ću predati i u gradski (btw. u koliko vrtića mogu predati prijave?), no što činiti ako ne upadnemo ni u privatni?

Rođena je početkom listopada.
U 1 gradski prema mjestu prebivalista, jer su oni kao umreženi. Velike su šanse da dobijes gradski (ne nuzno u kvartu, pa malo prosiri listu potencijalnih vrtica, jer su neki manje frekventni - recimo oni u centru), samo trebas tijekom rujna (tada znaju pravo stanje) ici okolo po vrticima i pitati gdje zaista ima mjesta. Samo nemoj cekati da te oni zovu, jer one rodjene nakon 31.8. bas ne dozivljavaju. Pisem o gradskim. Pogledaj malo iskustva na temi o gradskim vrticima. Tamo sam vec pisala svoja iskustva.

p.s. I bez obzira sto na natjecaju za gradski predajes papire samo u jedan vrtic, napravi si nekoliko kopija cjelokupne papirologije, jer ako ti recimo kazu da ce te potencijalno primiti u neki drugi vrtic, svejedno traze sve papire ponovno (zato sam na pocetku i napisala da su kao umrezeni).

Uglavnom, naporan period, ali se isplati na kraju. :-) A i tijekom rujna si jos doma pa ti to ne bi trebao biti toliki problem.

A ako nigdje ne upadnete, bake, dadilje, ko i svi ostali, to nekako izguras... Moj mladji je rodjen tijekom ozujka i tada je recimo prekasno za dobiti mjesto u gradskom (sve grupe se vecinom popune do sijecnja najkasnije), a u privatnim nije bilo mjesta, tako da smo do rujna krpali s bakom, godisnjima,...
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:37   #1896
Vrtići Iskrica i Dječji koraci

Molim upućene za informacije o iskustvima roditelja u vrtiću Iskrica na Krugama i privatnom vrtiću Dječji koraci u Sloboštini. Hvala!
taraf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:35   #1897
Moze neko iskustvo sa vrticima smjehuljica i sunceko?
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:35   #1898
Quote:
glogovlje kaže: Pogledaj post
Naravno da ću predati i u gradski (btw. u koliko vrtića mogu predati prijave?), no što činiti ako ne upadnemo ni u privatni?

Rođena je početkom listopada.
bitno je da ti sve predas pa cete vidjeti. za privatni smo mi isto predavali u 5 mj.kad i za gradski.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:36   #1899
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Moze neko iskustvo sa vrticima smjehuljica i sunceko?
Sunceko zavrtnica anyone???
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:53   #1900
Ima li tko kakvo iskustvo s vrticem Djecji koraci u Zg (Oreškoviceva)?
Red Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.