Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 13:51   #401
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

I dragi i ja jednog dana sigurno idemo u dom
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kad neću moć sama, dom mi se čini odličan
Mislim da će dom u budućnosti biti dostupan samo onima koji će moći platiti privatni, ili onima jako dugovječnim koji će moći doživjeti da dođu na red u državnom tj. gradskom domu.

Po novim pravilima ne možeš se prijaviti na listu prije nego što odeš u penziju, a već je sada u npr. Zagrebu prosječno vrijeme čekanja na mjesto u državnom/gradskom domu cca 10 godina.

U trenutku kad vas dvije budete u penziji, to će prosječno vrijeme čekanja vjerojatno biti 20 godina.

Pa računajte......67 godina da dočekate penziju i prijavite se na listu.....Pa onda još 20 godina čekanja da dođete na red......Sve skupa 87 godina starosti......A prosječan životni vijek za žene u RH je nekih 77-78 godina.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 13:59   #402
@Johabi, a da je umjesto tvoje svekrve tvoja mama?

Ja stvarno mogu procjenjivati ovu situaciju trenutno sa dvije pozicije, moje mame, koja ima 85 godina i koja je kod mene, i mene koja imam 64 i koja nemam djece koja bi se brinula za mene.

Mislim da sam dovoljno upućena u starosne potrebe ljudi na kraju životne dobi kao i na želje i mogućnosti ljudi mojih godina.

Oni koji imaju djecu kažu ,ne želimo im biti na teretu ( a znam sigurno i 100% da je to odricanje zadnje koje roditelji daju djeci i ona zadnja tuga koju ne mogu preboljeti, a o njoj ne govore, i zbog nje brže odlaze).

Živjeti život, okružen svakodnevnim problemima, manjim, većim, učestvovati u skladu sa svojim mogućnostima je ispunjen život, sve ostalo je udoban zoo.

Edit: eh da, još bih nešto htjela reći, starost i starenje moje mame, je veliko životno iskustvo mene same, kao što je vjerujem i njoj bilo moje rođenje i djetinjstvo. Da nije svega ovoga što s njom preživljavam ja bih vjerojatno uletjela usvoju starost totalno blentava i neinformirana.
Provesti ove trenutke uz hladne profiće je ostaviti veliki dio života u prazno.. hladnim birokratima, profesionalcima u najboljem slučaju, a ima i gorih rješenja... vidi se to iz crne kronike svakodnevno.

I da, moram napomenuti da starost ne znači neminovno i demencija u velikom obliku, nego ima i sretnika koji vezu sitni životni vez laganog odlaženja.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:36   #403
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
@Johabi, a da je umjesto tvoje svekrve tvoja mama?

Ja stvarno mogu procjenjivati ovu situaciju trenutno sa dvije pozicije, moje mame, koja ima 85 godina i koja je kod mene, i mene koja imam 64 i koja nemam djece koja bi se brinula za mene.

Mislim da sam dovoljno upućena u starosne potrebe ljudi na kraju životne dobi kao i na želje i mogućnosti ljudi mojih godina.

Oni koji imaju djecu kažu ,ne želimo im biti na teretu ( a znam sigurno i 100% da je to odricanje zadnje koje roditelji daju djeci i ona zadnja tuga koju ne mogu preboljeti, a o njoj ne govore, i zbog nje brže odlaze).

Živjeti život, okružen svakodnevnim problemima, manjim, većim, učestvovati u skladu sa svojim mogućnostima je ispunjen život, sve ostalo je udoban zoo.
Moja mama ima osamdeset godina i živi sama.
Predložila sam joj da je odvedemo na procjenu psihologu kada smo vodili i svekrvu - to je uvjet za odobrenje za ulazak na listu čekanja za mjesto u Domu - i da upišemo i nju, no nikako nije htjela pristati.
Time mi je otežala financijsku stranu smještaja, jer sada imamo izbora pronaći Dom koji odgovara i po kvaliteti i po cijeni smještaja, a ovako ćemo morati uzeti ono što u datom trenutku kada se potreba ukaže budemo mogli dobiti.

Procedura bude ista - prvenstveno kućna pomoć najprije, a onda Dom umirovljenika.

Možda imamo različite poglede na kategoriju "ispunjen život", možda drugačije potrebe, možda drugačiji način života, možda smo prolazile kroz drugačije životne probleme.....

I ja poznajem ljude iz okoline kojima su roditelji smješteni u Domu, imam i susjedu koja je uzela majku k sebi, ima već nekih šest - sedam godina.

O dojmovima bi se moglo puno reći, a o susjedi mogu najkraće reći ovako - ima šezdeset godina, muž joj ima plaću sa tri nule, a ona se prošle godine zaposlila na teškom fizičkom poslu ne iz financijske potrebe nego da se barem pola dana makne iz kuće.

Osuđivati nekoga ili glorificirati zbog osobne žrtve?
Procjenjivati situaciju prema vanjskim faktorima bez informacija o onima unutar četiri zida?
Mislim da nema smisla.
Svi mi imamo neke svoje razloge, i svatko ih provodi ili ih se odriče po svojoj sasvjesti.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:47   #404
Ne osuđujem, ne procjenjujem, ne glorificiram.

Gledam isključivo sebe i svoje potrebe, moje potrebe su u svakom trenutku život moje mame, i svaki njen dah.
Ne želim ga prepustiti nekim tuđim ljudima.
Ona se noću plaši i mraka i prikaza ( da, stari ljudi vide neke druge dimenzije kao i djeca) i ja zato ne spavam nego svakih pol sata po malo, ali sam uz nju... ne smije biti sama i plašiti se. Boje se smrti i ja ću, vjerojatno.

Zaboli me kak to drugi rješavaju.

Vidjela sam kak su to rješavali u mojoj bliskoj familiji i vidjela sam tu zadnju suzu koja je kapnula iz oka mog ujaka kada sam bila s njim i oprala ga, jer tko zna kada su ga zadnji puta osvježili, a djeca su mu dolazila samo nedjeljom.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:47   #405
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Moja glava voli da joj vjetar mrsi kosu i ne pristajem na nikakav geto ( barem ja tako doživljavam domove, državne, a privatne još gore ).
A druženje sa vršnjacima i "hofiranje" meni nisu prispodobivi, ne kažem da drugima jesu.
Samoća i usamljenost su dvije različite kategorije.



Teže oboljele osobe su stvarno veliki problem, imam neke primjere i sada, a i prije u svojoj okolini. Imam primjere požrtvovane djece i primjere "narušavanja kvalitete života".
Ja se s tom teorijom ne slažem, jer smatram da život vlastitog roditelja je i tvoj život i da mu trebaš olakšati i uljepšati koliko možeš zadnje dane u tzv normalnom životu . Vi zajedno proživljavate kako vlastito djetinjstvo i njihovu starost i to je jedino normalno.

Meni nije lako s mojoj mamom i svakakvim dešavanjima koje njena starost donosi, ali... znam da ja činim najviše i najbolje što mogu za nju i da joj je svakako bolje sa mnom nego s nepoznatim ljudima koji bi ju sigurno živcirali.
Sa starcima nije lako i treba znati sve što prolaze i što misle a da ne mogu naći pravu rije i izgovorti ju, ali ih treba uključivati u dnevni život koliko se može.
Za sebe samo mogu reći, ne domu, ak me na silu ne vežu tamo.
vjter će ti sigurno mrsit kosu jednog dana kad ne budeš mogal sama skuhat si ručak ili se oprat sama.

sorry, ali imam osjećaj da se zapravo jako bojiš starosti i doživljavaš dom kao mjesto umiranja. A on to nije. Piše ti netko tko godinama volontira u radu sa starijim osobama.

Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Mislim da će dom u budućnosti biti dostupan samo onima koji će moći platiti privatni, ili onima jako dugovječnim koji će moći doživjeti da dođu na red u državnom tj. gradskom domu.

Po novim pravilima ne možeš se prijaviti na listu prije nego što odeš u penziju, a već je sada u npr. Zagrebu prosječno vrijeme čekanja na mjesto u državnom/gradskom domu cca 10 godina.

U trenutku kad vas dvije budete u penziji, to će prosječno vrijeme čekanja vjerojatno biti 20 godina.

Pa računajte......67 godina da dočekate penziju i prijavite se na listu.....Pa onda još 20 godina čekanja da dođete na red......Sve skupa 87 godina starosti......A prosječan životni vijek za žene u RH je nekih 77-78 godina.
Pa sad, računam da ak godinama volontiram kod njih da bum imala neku vezu kasnije

A sad ozbiljno radimo koliko radimo dragi i ja zato da si omogućimo lagodan život i u poznijoj dobi a ne da moramo tri put prevrnut svaki novčić ko njegovi roditelji.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:07   #406
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
vjter će ti sigurno mrsit kosu jednog dana kad ne budeš mogal sama skuhat si ručak ili se oprat sama.

sorry, ali imam osjećaj da se zapravo jako bojiš starosti i doživljavaš dom kao mjesto umiranja. A on to nije. Piše ti netko tko godinama volontira u radu sa starijim osobama.



Pa sad, računam da ak godinama volontiram kod njih da bum imala neku vezu kasnije

A sad ozbiljno radimo koliko radimo dragi i ja zato da si omogućimo lagodan život i u poznijoj dobi a ne da moramo tri put prevrnut svaki novčić ko njegovi roditelji.
To što drugačije gledamo na domove ne daje ti za pravo da me procjenjuješ!

Tvoje volontiranje u radu sa starijim osobama je dragocjeno za tebe i nadam se da ćeš svoje iskustvo upotijebiti korisno u svojoj starosti.

A kaj se tiče zarade u životu, mogu ti samo iz iskustva reći da je zarađivanje u životu ciklički proces, sad imaš a sad nemaš pa to uzmi u obzir, svakako.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:17   #407
Moje volontiranje nije dragocijeno za mene nego za te ljude kojima dovedem terapijskog psa pa se s njim druže i maze i pričaju.

Volontiranje je kad nekom drugom činiš nešto dobro, daješ sebe, ne uzimaš

Dalje se raspravljat s tobom ne želim jer sve što napišem izvrćeš i pokušavaš svisoka osporiti. Sretno, kakav god život izabrala
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:42   #408
ja imam 35 godina pa do penzije imam još za guliti, ali imam mamu koja je stara, a tata više nije s nama.

tatino zdravlje se rapidno pogoršavalo unazad nekoliko godina, i mama je brinula za njega. svakim danom sve više. u dom nisu htjeli kad je bilo vrijeme, dok su bili oboje pokretni i sposobni. jer oni mogu

došlo je do točke u kojoj je tata postao nepokretan i ja sam imala nenormalnu sreću jer sam mu našla dom u jednom danu. dakle, što bi se desilo i s njim i mamom da nisam?

on je bio u domu godinu dana, umro je, u lijepim godinama, nikada se nije žalio ni na što.

mama je sad sama i još uvijek govori da može pa nek joj bude.

mi djeca smo raseljeni i o njoj brinuti ne možemo i ona to jako dobro zna s obzirom da smo odselili prije 10 godina.

njena mirovina nije dostatna za luksuzni dom, a državni, s obzirom da se sad prijavila pitanje hoće dočekati jer joj je 71, a čeka se preko 10 godina.

i tako ću ja naučiti na ta dva primjera kako se čovjek o sebi treba brinuti i misliti šta će pod stare dane dok je još sposoban misliti.

dom je smrt za one ljude koji u njega odu kad više ne mogu sami žlicu podići.
slažem se, tada smrt brzo dođe, ali došla bi i da su u svojoj kući.

ako u dom odeš na vrijeme da se stigneš svemu prilagoditi, ne vidim zašto bi ga itko smatrao grobljem.

starost je teška za ljude koji ju ne prihvaćaju.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:49   #409
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Godinama već sa psom volontiram u Domu.....
ovo mi je predivno

prekrasna ideja, prekrasna..oh kako bi bilo divno kada bi se npr psi iz azila mogli voditi starijim osobama u domove na maženje i igranje..
psi bi bili sretni kada bi ih netko pomazio i razveselio im se, a starijima bi srce bilo ispunjeno osjećajem da im se netko veseli i da se imaju za koga pobrinuti..i jedna i druga strana imale bi od takvih susreta koristi..

pretpostavljam da vani ima takvih primjera, nadam se da će i kod nas tako nešto krenuti..



jer koliko starost može biti usamljena:
"Samoća starijih osoba u Britaniji je toliki problem da su dobile svoje ministarstvo"
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 08:43   #410
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Dakle, htjela sam reći da mi se čini da je odlazak u dom nekako konačan i da je to samo stanica na kojoj se čeka zadnji tramvaj, a da življenje u vlastitom domu je ipak življenje pa nije bitno koliko dugo.
pa kad čovjek uđe u određene godine, onda ionako čeka "zadnji tramvaj", valjda ne misliš da stari ljudi u domovima umirovljenika umiru, a oni u vlastitim domovima žive vječno

Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
-----
smatram da život vlastitog roditelja je i tvoj život
-----
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
-----
moje potrebe su u svakom trenutku život moje mame, i svaki njen dah.
-----
meni je jako tužno ovako nešto pročitati.
imam odraslu djecu i kada bi bilo koje od moje djece na ovakav način razmišljalo, ja bih (kao roditelj) bila iskreno nesretna i razočarana samom sobom i svojim pogrešnim odgojem, a vjerojatno bih bila i tužna što jedno od moje djece nije uspjelo naći svoj vlastiti životni put.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 08:54   #411
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ako je to to. opećnito gradski domovi se ne grade, i jako rade veze i poznanstva i zato se na normalnije domove čeka cca 13 godina.
za ostale, privatne, svega ima. svega.
da, šteta je da se gradski domovi ne grade, jer je starija populacija sve brojnija.
s obzirom na veliki broj iskorištavanja, zlostavljanja i zanemarivanja starih osoba, čini mi se da su sigurniji i zaštićeniji u nekom pristojnom domu okruženi profesionalcima, nego (često) izloženi na milost i nemilost vlastitoj užoj i široj obitelji.
moje je mišljenje da su za vitalne i pokretne starčeke bolji gradski domovi, jer nude puno dodatnih sadržaja, dok su za njegu i neku vrstu palijativne skrbi bolji neki određeni (naravno, ne svi) privatni domovi.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:04   #412
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
pa kad čovjek uđe u određene godine, onda ionako čeka "zadnji tramvaj", valjda ne misliš da stari ljudi u domovima umirovljenika umiru, a oni u vlastitim domovima žive vječno





meni je jako tužno ovako nešto pročitati.
imam odraslu djecu i kada bi bilo koje od moje djece na ovakav način razmišljalo, ja bih (kao roditelj) bila iskreno nesretna i razočarana samom sobom i svojim pogrešnim odgojem, a vjerojatno bih bila i tužna što jedno od moje djece nije uspjelo naći svoj vlastiti životni put.
i meni. baš tužno. ali puno ljudi je tako odgojeno.
kad vidim ljude, koji u 50-tima nemaju života, nikad ozbiljnija veza, potrebe za partnerom, ljubavi, dodirom, djecom, samo posao i roditelj, koji im je kao partner..tužno mi je to. neko ih je napravio da ostanu uz roditelja zauvjek. a ne da probaju život. iskuse ga.a jedan je život.

u domu ja vidim ljude da se druže, kartaju, razgovaraju, šetaju, imaju svoje interne šale, neki samo slušaju šta drugi pričaju, i to im pomaže da izadju iz svoje glave, straha, zatvorenosti..neko ispriča vic, nasmiju se. vježbaju, i vide da drugi vježbaju pa i oni krenu. pokrenu se.
što doma u stanu, sami s djetetom, nebi nikad.
al sigurno ima i onih koji nisu na taj način otvoreni, socijalizirani, i užasno se boje izlaska iz svoje rutine. pa makar propali.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:42   #413
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
moje je mišljenje da su za vitalne i pokretne starčeke bolji gradski domovi, jer nude puno dodatnih sadržaja, dok su za njegu i neku vrstu palijativne skrbi bolji neki određeni (naravno, ne svi) privatni domovi.
Moja je mama u gradskom domu, bio je to njezin izbor. Kad se, prije dosta godina, nakon tatine smrti, prijavila, sestra i ja smo bile zaprepaštene, jer smo računale da će se, kad ne bude mogla sama, preseliti jednoj od nas. Njezino je objašnjenje bilo - vi obje radite, što će se dogoditi ako slomim kuk, ni vas ni muževa nema doma i to po cijele dane.
Kad je stvarno slomila kuk i više nije dolazilo u obzir da živi u svom stanu sa stubama bez lifta, mjesto u domu je dobila vrlo brzo, a u vrlo kratkom roku i jednokrevetnu sobu i stvarno je zadovoljna. Međutim, u tih par mjeseci čekanja bila je u privatnom domu, tada je još bila gotovo nepokretna i njega je bila sjajna - tu je i ponovo prohodala. Zato mislim da bih, u slučaju da joj zatreba palijativna skrbi, ponovo odabrala privatni dom.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:19   #414
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
koji je to centar? klaićeva?
tamo se čeka jedno deset godina..a onaj u crnatkovoj je dno. a oboje spadaju pod centar.
ako je to to. opećnito gradski domovi se ne grade, i jako rade veze i poznanstva i zato se na normalnije domove čeka cca 13 godina.
za ostale, privatne, svega ima. svega.
Da. Klaićeva. Onaj u Crnatkovoj je zasita dno dan osim onih par dograđenih apartana za finije ljude. 13 jebenih godina?! WTF!? Pa kaj se čeka? Zakaj MIle ne krene graditi domove?! Pa kako bum ja zaradil za privatni dom? Pa to košta ko od Pere kajgana.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:59   #415
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ovo mi je predivno

prekrasna ideja, prekrasna..oh kako bi bilo divno kada bi se npr psi iz azila mogli voditi starijim osobama u domove na maženje i igranje..
psi bi bili sretni kada bi ih netko pomazio i razveselio im se, a starijima bi srce bilo ispunjeno osjećajem da im se netko veseli i da se imaju za koga pobrinuti..i jedna i druga strana imale bi od takvih susreta koristi..

pretpostavljam da vani ima takvih primjera, nadam se da će i kod nas tako nešto krenuti..



jer koliko starost može biti usamljena:
"Samoća starijih osoba u Britaniji je toliki problem da su dobile svoje ministarstvo"

moje su udomljene i da, imali smo ideju da to rade azilaki psi ali sve je prekompleksno da bi se izvelo bez financijske podrške projektu, a toga nemamo (ako te zanima mogu ti na PM probat detaljnije objasniti)
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 16:24   #416
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
moje su udomljene i da, imali smo ideju da to rade azilaki psi ali sve je prekompleksno da bi se izvelo bez financijske podrške projektu, a toga nemamo (ako te zanima mogu ti na PM probat detaljnije objasniti)
Na ovo moram reći da sam neko vrijeme imala ideju (vjerojatno bih je i ostvarila da sam petnaestak godina mlađa) da otvorim Dom umirovljenika.
Imam jednu parcelu tu u mjestu uz glavnu ulicu, 5500 m/2, i više nego dovoljnu površinu za urediti ga onako kako smatram da bi korisnicima pružalo ugodan boravak i stvorilo ugođaj doma. Osim unutarnjeg uređenja, uredila bih i vanjski dio hortikulturno sa kućnim ljubimcima (pas, mace, zečevi, ribice u ribnjaku....), klupama za odmor, sjenicama, a sav preostali dio parcele bi bio pod raznolikim voćnjakom i povrtnjakom. Korisnicima na korištenje po želji, van standardnog menija.
Možda zvuči i možda je utopijski - ne znam propise kojima je djelatnost definirana.

Voljela bih da za sebe mogu naći tako uređen Dom umirovljenika kada se jednog dana odlučim postati korisnik.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 16:51   #417
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Na ovo moram reći da sam neko vrijeme imala ideju (vjerojatno bih je i ostvarila da sam petnaestak godina mlađa) da otvorim Dom umirovljenika.
Imam jednu parcelu tu u mjestu uz glavnu ulicu, 5500 m/2, i više nego dovoljnu površinu za urediti ga onako kako smatram da bi korisnicima pružalo ugodan boravak i stvorilo ugođaj doma. Osim unutarnjeg uređenja, uredila bih i vanjski dio hortikulturno sa kućnim ljubimcima (pas, mace, zečevi, ribice u ribnjaku....), klupama za odmor, sjenicama, a sav preostali dio parcele bi bio pod raznolikim voćnjakom i povrtnjakom. Korisnicima na korištenje po želji, van standardnog menija.
Možda zvuči i možda je utopijski - ne znam propise kojima je djelatnost definirana.

Voljela bih da za sebe mogu naći tako uređen Dom umirovljenika kada se jednog dana odlučim postati korisnik.
AKo slučajno se odlučiš na takav pothvat molim te da mi daš neki popust i da me pribilježiš.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:32   #418
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
AKo slučajno se odlučiš na takav pothvat molim te da mi daš neki popust i da me pribilježiš.
Za forumske ratnike mjesta bi uvijek bilo.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:59   #419
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Da. Klaićeva. Onaj u Crnatkovoj je zasita dno dan osim onih par dograđenih apartana za finije ljude. 13 jebenih godina?! WTF!? Pa kaj se čeka? Zakaj MIle ne krene graditi domove?! Pa kako bum ja zaradil za privatni dom? Pa to košta ko od Pere kajgana.
Pa već sam ti objasnio da su dom u Klaićevoj i stacionar u Crnatkovoj jedan te isti dom, tj. dom "Centar." Ako si u tom domu, boraviš u Klaićevoj dok si pokretan, a kad više nisi, šutnu te u taj stacionar u Crnatkovoj, sviđalo se to tebi ili ne.

Jebe se Miletu za gradnju staračkih domova. Al evo, nedavno je sagrađen jedan novi na Laščini. Nakon punih 27 godina. Prije njega je zadnji bil upravo onaj u Klaićevoj, koji je izgrađen još krajem osamdesetih godina prošlog stoljeća.

Tak da možeš odmah zaboraviti mjesto u državnom/gradskom domu, jer imaš još dvadeset godina do penzije kad se po zakonu smiješ prijaviti, a onda ćeš morati čekati još dvadeset, a ne 13 godina, jer se dobna struktura U RH sve više i više pogoršava.

To sam ti napisao i prošli put, ali su mi (iz meni potpuno nepoznatog razloga) pobrisali post.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:20   #420
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Pa već sam ti objasnio da su dom u Klaićevoj i stacionar u Crnatkovoj jedan te isti dom, tj. dom "Centar." Ako si u tom domu, boraviš u Klaićevoj dok si pokretan, a kad više nisi, šutnu te u taj stacionar u Crnatkovoj, sviđalo se to tebi ili ne.

Jebe se Miletu za gradnju staračkih domova. Al evo, nedavno je sagrađen jedan novi na Laščini. Nakon punih 27 godina. Prije njega je zadnji bil upravo onaj u Klaićevoj, koji je izgrađen još krajem osamdesetih godina prošlog stoljeća.

Tak da možeš odmah zaboraviti mjesto u državnom/gradskom domu, jer imaš još dvadeset godina do penzije kad se po zakonu smiješ prijaviti, a onda ćeš morati čekati još dvadeset, a ne 13 godina, jer se dobna struktura U RH sve više i više pogoršava.

To sam ti napisao i prošli put, ali su mi (iz meni potpuno nepoznatog razloga) pobrisali post.
ALi u Crnatkovoj ima i ekipe kaj nije u stacionaru?! Pa gledaj možda Mile uvidi potencijal u izgradnji novih domova?! Pa ako je pametan mogao bi razmišljat o tome. Ipak je to dosta velika glasačka mašinerija.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.