Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 10:53   #101
Hrvatski film. To već zvuči poput "krava na baletu", znači, unaprijed se ne mora očekivati previše. Standardno loš kao i svi hrvatski filmovi. Postojala je neka čak dobra ideja od koje se mogla (vjerojatno i trebala) napraviti urnebesna ili barem zabavna i simpatična komedija što bi recimo uspjelo Francuzima, Talijanima, pa i Amerima, no nikako nama.
Bespotrebno razvučene scene, nejasna radnja koja ne zna na kraju koju uopće poruku želi poslati, humor koji nije humorističan, drama koja nije dramatična i na kraju scena seksa sa ženskom bradavicom i eto - formula za hrvatski film. Film je toliko nikakav da je sam uspio ubiti poantu do koje je želio doći. Neki su ovo doživjeli kao sprdanje s udovicama branitelja? Ne znam po čemu jer po svemu jedino ukazuje na sprdnju s vlašću i njihovim vratolomijama prema vlastitim građanima, pa eto, još jednom se čini da prosječni hrvatski vulgaris nije bio u stanju shvatiti tako jednostavnu kritiku naše vlasti. Doduše, čak ne treba kriviti niti gledatelje jer film je toliko razvodnjen u nesposobnosti da definira samoga sebe da je sasvim jasno da nikome nije ništa jasno. Svi samo znaju da su protiv njega (neki čak i za) - i lijevi i desni koji su nekim čudom i za ovu bedastoću od filma izgmizali iz svojih rupa da se bune.
Mi smo na žalost postali već genetski nesposobni da napravimo dobar film. Gluma ko gluma standardno mediokritetna i tek donekle uvjerljiva.
Ocjena: 3/10
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 01:54   #102
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Hrvatski film. To već zvuči poput "krava na baletu", znači, unaprijed se ne mora očekivati previše. Standardno loš kao i svi hrvatski filmovi. Postojala je neka čak dobra ideja od koje se mogla (vjerojatno i trebala) napraviti urnebesna ili barem zabavna i simpatična komedija što bi recimo uspjelo Francuzima, Talijanima, pa i Amerima, no nikako nama.
Bespotrebno razvučene scene, nejasna radnja koja ne zna na kraju koju uopće poruku želi poslati, humor koji nije humorističan, drama koja nije dramatična i na kraju scena seksa sa ženskom bradavicom i eto - formula za hrvatski film. Film je toliko nikakav da je sam uspio ubiti poantu do koje je želio doći. Neki su ovo doživjeli kao sprdanje s udovicama branitelja? Ne znam po čemu jer po svemu jedino ukazuje na sprdnju s vlašću i njihovim vratolomijama prema vlastitim građanima, pa eto, još jednom se čini da prosječni hrvatski vulgaris nije bio u stanju shvatiti tako jednostavnu kritiku naše vlasti. Doduše, čak ne treba kriviti niti gledatelje jer film je toliko razvodnjen u nesposobnosti da definira samoga sebe da je sasvim jasno da nikome nije ništa jasno. Svi samo znaju da su protiv njega (neki čak i za) - i lijevi i desni koji su nekim čudom i za ovu bedastoću od filma izgmizali iz svojih rupa da se bune.
Mi smo na žalost postali već genetski nesposobni da napravimo dobar film. Gluma ko gluma standardno mediokritetna i tek donekle uvjerljiva.
Ocjena: 3/10
Potpis na sve, baš sve.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 02:14   #103
Mene samo zanima zašto nije bilo buke kad je film išao u kinima.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:06   #104
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima zašto nije bilo buke kad je film išao u kinima.
A zašto ići u kino kad možeš otić za istu lovu u kladionicu?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 23:41   #105
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Hrvatski film. To već zvuči poput "krava na baletu", znači, unaprijed se ne mora očekivati previše. Standardno loš kao i svi hrvatski filmovi. Postojala je neka čak dobra ideja od koje se mogla (vjerojatno i trebala) napraviti urnebesna ili barem zabavna i simpatična komedija što bi recimo uspjelo Francuzima, Talijanima, pa i Amerima, no nikako nama.
Bespotrebno razvučene scene, nejasna radnja koja ne zna na kraju koju uopće poruku želi poslati, humor koji nije humorističan, drama koja nije dramatična i na kraju scena seksa sa ženskom bradavicom i eto - formula za hrvatski film. Film je toliko nikakav da je sam uspio ubiti poantu do koje je želio doći. Neki su ovo doživjeli kao sprdanje s udovicama branitelja? Ne znam po čemu jer po svemu jedino ukazuje na sprdnju s vlašću i njihovim vratolomijama prema vlastitim građanima, pa eto, još jednom se čini da prosječni hrvatski vulgaris nije bio u stanju shvatiti tako jednostavnu kritiku naše vlasti. Doduše, čak ne treba kriviti niti gledatelje jer film je toliko razvodnjen u nesposobnosti da definira samoga sebe da je sasvim jasno da nikome nije ništa jasno. Svi samo znaju da su protiv njega (neki čak i za) - i lijevi i desni koji su nekim čudom i za ovu bedastoću od filma izgmizali iz svojih rupa da se bune.
Mi smo na žalost postali već genetski nesposobni da napravimo dobar film. Gluma ko gluma standardno mediokritetna i tek donekle uvjerljiva.
Ocjena: 3/10
Osim što si vidio žensku bradavicu, nisi rekao baš ništa o samom filmu. Sve ostalo može vrijediti za bilo koji film.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:19   #106
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Osim što si vidio žensku bradavicu, nisi rekao baš ništa o samom filmu. Sve ostalo može vrijediti za bilo koji film.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Ti si upravo rekao još manje o tom istom filmu. Zamisli onda koliko je to.
Iako, vjerujem da se samo radi o neslaganju s obzirom da ovaj jad i čemer smatraš "dobrim hrvatskim filmom" što je puno manje infa od onoga što sam ja elokventno obrazložio.
Ako ti je iz mog teksta zapela za oko samo "bradavica" onda si možda istima malo previše opterećen.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:43   #107
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Iako, vjerujem da se samo radi o neslaganju s obzirom da ovaj jad i čemer smatraš "dobrim hrvatskim filmom" što je puno manje infa od onoga što sam ja elokventno obrazložio.
Nemam problema s neslaganjem oko viđenja filma, dapače, volim čuti drugačiji pogled, ali ne volim kad netko lupeta bez veze i pravi se pametan, a da ništa, osim fraza i općih mjesta, ne kaže o filmu. To što ne voliš hrvatski film (tu se donekle slažemo) ne govori baš ništa o konkretnom filmu, tako da ako ja kažem makar samo - da je to dobar hrvatski film - to jest informacija, jer je to nešto neubičajeno, neočekivano. Vijest. Čudo.

Nema potrebe u argumentaciji generalizirati da smo "genetski nesposobni da napravimo dobar film". Geni su nam jako dobri i potiču od Bauera, Golika, Tanhofera, Babaje, Bulajića, Vrdoljaka, Papića…

I usput, nekim čudom sam u nizu uspio vidjeti čak dva dobra hrvatska filma - ovaj i Ustav RH. Još ću povjerovati da bi Osmi povjerenik stvarno mogao biti dobar ko što pričaju, mada sam na takve fore nasjeo već bezbroj puta.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:18   #108
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Nemam problema s neslaganjem oko viđenja filma, dapače, volim čuti drugačiji pogled, ali ne volim kad netko lupeta bez veze i pravi se pametan, a da ništa, osim fraza i općih mjesta, ne kaže o filmu. To što ne voliš hrvatski film (tu se donekle slažemo) ne govori baš ništa o konkretnom filmu, tako da ako ja kažem makar samo - da je to dobar hrvatski film - to jest informacija, jer je to nešto neubičajeno, neočekivano. Vijest. Čudo.

Nema potrebe u argumentaciji generalizirati da smo "genetski nesposobni da napravimo dobar film". Geni su nam jako dobri i potiču od Bauera, Golika, Tanhofera, Babaje, Bulajića, Vrdoljaka, Papića…

I usput, nekim čudom sam u nizu uspio vidjeti čak dva dobra hrvatska filma - ovaj i Ustav RH. Još ću povjerovati da bi Osmi povjerenik stvarno mogao biti dobar ko što pričaju, mada sam na takve fore nasjeo već bezbroj puta.
Ako želiš sadržaj filma, to možeš naći svugdje po internetu, pa i pogledati sam film. Meni znači uopće nije u interesu prepričavati priču, već reći da film ne valja ako mi ne valja i obrazložiti zašto. To što tebi ne paše obrazlaganje jer se, još jednom, ne slažeš s njime ti nije nikakav protuargument.
Može se slobodno generalizirati jer mi nismo nikada bili nešto posebno kvalitetni filmaši (5 do 10 solidnih do dobrih filmova u hrvatskoj povijesti ne znači da smo genijalni po tom pitanju kada je ostatak filmova smor), a iz svega od osamostaljenja države do danas, teško da smo stvorili išta posebno vrijedno spomena. Turci čak rade kvalitetnije sapunice od naših gledljivijih filmova.
'Ustav RH' trebam tek pogledati i nadam se da je bar malo bolji.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:15   #109
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ako želiš sadržaj filma
OK, forget it.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:20   #110
Udovice branitelja su danas ponovo protestirale zbog filma. Čini se da su ga ovog puta pogledale čak i dio filma i iz njega izvukle ovaj citat koji su poslale u pismu pritužbe pravobraniteljici za ravnopravnost spolova. Dijalog iz filma ide ovako:

Quote:
“Udovice su svugdje iste i treba ih naguzit. Jer misle živjet na tuđoj grbači. Jel’ ti živiš na tuđoj grbači? Ne… Jel’ ti živiš na tuđoj grbači? Ne, a one su jadne, one su sirotice, mo’š mislit, sve mafija. Znaš ‘ko je jadan, mi smo jadni. Jel’ si možeš natankat benzin, jel’ si možeš djetetu platit vrtić, ne možeš, al’ zato su one jadne, one su lijepo izjebale cijelu državu i još povrh svega varaju pokojne muževe kojima su obećale vjernost….”

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/udov...-nacin-1222100 - www.vecernji.hr
Film možete vidjeti na HRTi: Ministarstvo ljubavi a navedeni dijalog ide od 1:03:00.

Dok sam gledao film bilo mi je jasno da lik kojeg igra Stjepan Perić ironizira stvar i govori baš suprotno od onog što misli, zbog ljigavih likova koji im sjede prekoputa. No, možda nisam dobro shvatio film.

Recite kako ste vi doživjeli tu scenu.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:57   #111
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Udovice branitelja su danas ponovo protestirale zbog filma. Čini se da su ga ovog puta pogledale čak i dio filma i iz njega izvukle ovaj citat koji su poslale u pismu pritužbe pravobraniteljici za ravnopravnost spolova. Dijalog iz filma ide ovako:



Film možete vidjeti na HRTi: Ministarstvo ljubavi a navedeni dijalog ide od 1:03:00.

Dok sam gledao film bilo mi je jasno da lik kojeg igra Stjepan Perić ironizira stvar i govori baš suprotno od onog što misli, zbog ljigavih likova koji im sjede prekoputa. No, možda nisam dobro shvatio film.

Recite kako ste vi doživjeli tu scenu.

To na žalost samo ukazuje na 'inteligenciju' naroda koji nije u stanju shvatiti koga se uistinu sprda s tim filmom, a to sigurno nisu udovice.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:26   #112
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Udovice branitelja su danas ponovo protestirale zbog filma. Čini se da su ga ovog puta pogledale čak i dio filma i iz njega izvukle ovaj citat koji su poslale u pismu pritužbe pravobraniteljici za ravnopravnost spolova. Dijalog iz filma ide ovako:



Film možete vidjeti na HRTi: Ministarstvo ljubavi a navedeni dijalog ide od 1:03:00.

Dok sam gledao film bilo mi je jasno da lik kojeg igra Stjepan Perić ironizira stvar i govori baš suprotno od onog što misli, zbog ljigavih likova koji im sjede prekoputa. No, možda nisam dobro shvatio film.

Recite kako ste vi doživjeli tu scenu.
Mislim da si dobro shvatio, u tom trenu frajer lagano puca i istresa se pred ljigavcima.

Nema veze - važno je da udove trče počasni krug...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:27   #113
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
To na žalost samo ukazuje na 'inteligenciju' naroda koji nije u stanju shvatiti koga se uistinu sprda s tim filmom, a to sigurno nisu udovice.
Pa ako su one glupe, ne vidim da je glup cijeli narod - naprotiv.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:39   #114
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Film možete vidjeti na HRTi: Ministarstvo ljubavi a navedeni dijalog ide od 1:03:00.

Dok sam gledao film bilo mi je jasno da lik kojeg igra Stjepan Perić ironizira stvar i govori baš suprotno od onog što misli, zbog ljigavih likova koji im sjede prekoputa. No, možda nisam dobro shvatio film.
Pa, čak niti ne ironizira, nego je to trenutak protagonistovog posrnuća. To je jedna prilično standardna dramaturška metoda razvoja lika. U svakom slučaju, u filmu taj protagonistov rant nije prikazan afirmativno, upravo suprotno.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:56   #115
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pa ako su one glupe, ne vidim da je glup cijeli narod - naprotiv.
Mnogi smatraju da se taj film sprda s braniteljima i njihovim udovicama što jasno ukazuje da očito nisu u stanju shvatiti što je i više nego očita kritika sprdnje s vlašću i ovim sustavom. Mnogi filmovi to rade i treba se na neki način biti ograničen za ne shvatiti tako jednostavnu poantu. Ljudi misle da ako je u filmu rečeno nešto protiv udovica nekog od likova da je to u stvari uistinu rečeno zato jer se režiser sprda na njihov račun. To znači "shvaćati sve bukvalno". Da, to na žalost jasno ukazuje na intelekt prosječnog gledatelja.
Što bi onda rekli za Seth MacFarlanea? On po tome mrzi crnce, azijate, bijelce, žene, invalide, talijane, ruse, homoseksualce, rasiste i samoga sebe.
Nisu satire za naše ljude i zato me to forsiranje gluposti u javnosti naših ljudi prilično nervira.
Problem je što uopće postoje mnogi, navodno pametni, i ljudi na 'funkcijama' koji nisu u stanju shvatiti jebenu poantu jednog jednostavnog, i to lošeg, filma.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 01:07   #116
Jedino u RH jedan po ničemu zanimljiv film može postati prvorazredni politički događaj. Možda stvarno snimamo premalo filmova pa svaki prolazi ovakav interes ispolitizirane javnosti.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:22   #117
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Jedino u RH jedan po ničemu zanimljiv film može postati prvorazredni politički događaj. Možda stvarno snimamo premalo filmova pa svaki prolazi ovakav interes ispolitizirane javnosti.
A dok je išao u kinima, onda nikome nije smetalo. Tek dok se našao na programu HRT-a
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:26   #118
Film prati određenu priču unutar široke teme. Ako u startu ide dati neku generalnu ocjenu cijelog rata, i to pozitivnu, onda je to propagandni film i ne valja ni kao umjetničko djelo ni kao edukacijski materijal. Jedino za što takvi filmovi valjaju je da se zamrače javni milijuni dodijeljeni za produkciju. I to se meni čini kao glavni cilj ovih inicijativa, i ofenzive na HAVC i na HRT zbog benignog "Ministarstva ljubavi", zato sad iza tih inicijativa iskaču Sedlar i Klemm, zato su sad opet živnuli Vrdoljak i Bulajić.

Na sam film ne treba trošiti riječi, obična osrednja komedija bez neke naročite kritike, pogledalo bi ju 50 ljudi da nije bilo prosvjeda.
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.