Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2018., 14:12   #341
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
svih ovih godina je knjizica bila potrebna (ukoliko vlasnik nema novu prometnu) prilikom promjene vlasnistva... sta dramite.. to sto ste vi culi na dnevniku pa bacili vazeci dokument je vasa stvar...

da se 2013g to sve mijenjalo odjednom onda bi bilo varanje građana.. itd itd... jer sta bi ja mijenjao knjizicu kad sam ju prije mjesec dana kupio.. ovako je islo to prilikom neke promjene se mijenjalo ili kad vise nije bilo mjesta u prometnoj

sutra idem na jos jedan prijepis.. tablice se vracaju prodavatelju idem vidit kako stoji situacija s tim dal on mora njih u svojoj zupaniji odjaviti ili ce se preko tehnickog slati njemu...

situacija je ajme ako ih moram slati ja njemu da on odjavi.. ja moram postom poslat njemu tablice i prometnu... auto kod mene.. valjda ga nece prodati dalje =)
Neka odjavi kod sebe u STP, deponira tablice, tebi daje odjavljenu PD, potvrdu o plaćenoj cestarini, policu osiguranja i ugovor.

Trebati će ti i probne tablice, samo moraš pričekati barem 60 min dok sustav MUP- a ne odjavi vozilo.

U svojem prebivalištu ideš u STP sa svim prethodno navedenim, plaćaš upravnu pristojbu, novu PD i reg.pločice.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:09   #342
A jbt koliko ponavljanja istoga...

Kao sto su neki rekli: - da su tražili da svi odmah mijenjaju onda vi bilo.. "treba izvuć novac za uhljebe", "šta nisu mogli ostavit stare dok još ima mjesta ili dok ne dođe do promjene vlasništva?

A ako si prije mogao cuvati K, zašto ne i zadnjih 5-6 godina..

Ne znam jel Kv treba po zakonu pri registraciji ili ne.. meni nisu tražili.. ali to ne znači da možda nisu trebali.. možda je njihova greška, recimo ali neću iz toga (što su mi prije tražili a sad ne traže) zaključiti da mi vise nikad neće trebat.
Jer to nikad nitko nije rekao.. eventualno su mediji se posrali sto opet nije greska samog propisa koji je sasvim jasan i ok.

Naravno da ce netko tko se mora vraćati i trazit i gubiti vrijeme bit ljut ali to ne znači da je u pravu ma koliko puta ponovio svoje viđenje.

Jel ikad itko rekao: "ma možete baciti kv!"
Nije nikad.. a ljudi se eto ponašaju kao da se to oglasavalo na sva zvona
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:21   #343
Citam ove komentare i cudim se kako je to sve spetljano.
Evo kako je to u NL, auto kad se novo kupi postave se tablice i dok neode na otpad nikad se ne mjenjaju koliko god vlasnika promjenilo.
Table nemaju onu oznaku kao za mjesto ( grad npr ZG) vec ono kao BH table.
Auto moze prepisati kupac sam na sebe, ako mu ja dam auto papire, znaci nemoram ja biti prisutan.
Uz auto prometnu ima jos jedan kodirani auto papir koji se cuva u kuci, kao jako vazeci dokument, tako bez tog papira auto se ne moze prodati.
Svaki novi vlasnik kad kupi auto automatski pocima placanje auto drumarine i kad proda auto direktno mu prestaje placanje drumarine, ako je sto predplaceno automatski mu se vracaju pare na bankovni racun bez da ista trazi.
Tehnicki pregled vazi godinu dana i to samo se moze prenijeti na novog vlasnika.
Sve ostalo kao novi vlasnik auta pocimas placati kad su papiri na tvom imenu.
Motocikli, kampprikolice, auto prikolice, traktori ne podlijezu tehnickom pregledu vozila. Uz zeleni karton auta stoji da je sve sto je prikljuceno za auto automatski je osigurano. Kupim auto i na jednom salteru obavim sve za pet minuta i vozi.
silvester2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:41   #344
Quote:
silvester2 kaže: Pogledaj post
Citam ove komentare i cudim se kako je to sve spetljano.
Evo kako je to u NL, auto kad se novo kupi postave se tablice i dok neode na otpad nikad se ne mjenjaju koliko god vlasnika promjenilo.
Table nemaju onu oznaku kao za mjesto ( grad npr ZG) vec ono kao BH table.
Auto moze prepisati kupac sam na sebe, ako mu ja dam auto papire, znaci nemoram ja biti prisutan.
Uz auto prometnu ima jos jedan kodirani auto papir koji se cuva u kuci, kao jako vazeci dokument, tako bez tog papira auto se ne moze prodati.
Svaki novi vlasnik kad kupi auto automatski pocima placanje auto drumarine i kad proda auto direktno mu prestaje placanje drumarine, ako je sto predplaceno automatski mu se vracaju pare na bankovni racun bez da ista trazi.
Tehnicki pregled vazi godinu dana i to samo se moze prenijeti na novog vlasnika.
Sve ostalo kao novi vlasnik auta pocimas placati kad su papiri na tvom imenu.
Motocikli, kampprikolice, auto prikolice, traktori ne podlijezu tehnickom pregledu vozila. Uz zeleni karton auta stoji da je sve sto je prikljuceno za auto automatski je osigurano. Kupim auto i na jednom salteru obavim sve za pet minuta i vozi.

Možeš li nam okvirno reći koliko košta godišnji porez na automobil star cca 10-tak godina?
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 21:40   #345
Quote:
streličarstvo kaže: Pogledaj post
Možeš li nam okvirno reći koliko košta godišnji porez na automobil star cca 10-tak godina?
Porez se placa po tezini auta, a ne kao u Hr po snazi motora.
Primjer ja platim za mog bmw peticu 3l benzinca 890e godisnje poreza , a da je dizel bio bi duplo vise, osiguranje plus sve ukupno 1400e godisnje.
Nema veze koliko je star auto godina ili dvadeset.
Moje pitanje u skoroj buducnosti plaram povratak u Hr dali je velika razlika izmedju benzinca i dizela godisni porez ( registracija) auta u Hrvatskoj.
silvester2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 22:45   #346
Quote:
silvester2 kaže: Pogledaj post
Porez se placa po tezini auta, a ne kao u Hr po snazi motora.
Primjer ja platim za mog bmw peticu 3l benzinca 890e godisnje poreza , a da je dizel bio bi duplo vise, osiguranje plus sve ukupno 1400e godisnje.
Nema veze koliko je star auto godina ili dvadeset.
Moje pitanje u skoroj buducnosti plaram povratak u Hr dali je velika razlika izmedju benzinca i dizela godisni porez ( registracija) auta u Hrvatskoj.
Onda ćeš u Hrvatskoj dobro proći jer godišnji porez na cestovna motorna vozila, konkretno na automobile do 10 g starosti, ovisi o KW i godini proizvodnje. Max cifra je 1500 kn, najmanja 200 kn. Nema razlike između benzinca i diesela, a iznad 10 g starosti se ne plaća.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 07:20   #347
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Neka odjavi kod sebe u STP, deponira tablice, tebi daje odjavljenu PD, potvrdu o plaćenoj cestarini, policu osiguranja i ugovor.

Trebati će ti i probne tablice, samo moraš pričekati barem 60 min dok sustav MUP- a ne odjavi vozilo.

U svojem prebivalištu ideš u STP sa svim prethodno navedenim, plaćaš upravnu pristojbu, novu PD i reg.pločice.
znaci sve isto kao i prije =) samo umjesto u mup ide sve u stp...

mislio sam mozda ce nesto promjeniti... auto je vec kod mene na njegovim tablicama jer ja radim cijeli dan pa tek noćom mogu kupovat =)
tako da poslat cu mu tablice i prometnu nek odjavi vozilo i to je to.. registracija je jos 10 dana pa nema se na cemu obogatit =) da npr digne cestarinu
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 07:58   #348
Pa kako možeš napisati da nisu ništa promjenili?

Sad je sve skoro duplo skuplje
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 08:26   #349
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Trebati će ti i probne tablice, samo moraš pričekati barem 60 min dok sustav MUP- a ne odjavi vozilo.
.
To je taman ono vremena što sam prije gubio kad sam išao do MUP-a

Bolje da nisu ništa niti pojednostavili
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:32   #350
Quote:
silvester2 kaže: Pogledaj post
Porez se placa po tezini auta, a ne kao u Hr po snazi motora.
Primjer ja platim za mog bmw peticu 3l benzinca 890e godisnje poreza , a da je dizel bio bi duplo vise, osiguranje plus sve ukupno 1400e godisnje.
Nema veze koliko je star auto godina ili dvadeset.
Moje pitanje u skoroj buducnosti plaram povratak u Hr dali je velika razlika izmedju benzinca i dizela godisni porez ( registracija) auta u Hrvatskoj.
Ima logike ovo sa težinom, teži auti više troše, u načelu. Načelno, logika oporezivanja je takva da kad kupuješ auto ne oderu te kao kod nas već te deru dok si vlasnik istog. Slično kao i kod gradnje kuće, kod nas te oderu na građevinskoj dozvoli, a vani na porezu na nekretnine kojeg plaćaš svake godine. Zato uvođenje poreza na nekretnine na koji je plaćena masna građevinska dozvola nema smisla (mali offtopic).
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 02:54   #351
Vjerojatno ću kroz mjesec dana registrirati odjavljen auto. Imat ću punomoć vlasnika. Mogu li obaviti sve na tehničkom u Samoboru ako je adresa vlasnika u Zagrebu? I jedno i drugo je naravno ZG registarsko područje pa to nije problem, ali opet nisu isti gradovi pa ne znam je li moguče.
U Samoboru mi je to jednostavnije za obaviti jer auto mogu doslovno bez tablica odvesti do tehničkog koji mi je skoro pod nosom, dvije minute vožnje sporednom cestom.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 08:06   #352
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Onda ćeš u Hrvatskoj dobro proći jer godišnji porez na cestovna motorna vozila, konkretno na automobile do 10 g starosti, ovisi o KW i godini proizvodnje. Max cifra je 1500 kn, najmanja 200 kn. Nema razlike između benzinca i diesela, a iznad 10 g starosti se ne plaća.
vi pricate o porezu, a covjek vama prica o cestarini
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:47   #353
Ajd jos jednom da mi bude malo jasnije.
Znaci jeftinije mi je godisnja ukupna davanja ( registracija ) za od prilike 1500 kn za auto starije od 10g.
silvester2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:03   #354
Ha?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:28   #355
[QUOTE=silvester2;67586411]Ajd jos jednom da mi bude malo jasnije.
Znaci jeftinije mi je godisnja ukupna davanja ( registracija ) za od prilike 1500 kn za auto starije od 10g.[/QUOTEKoliko se sjećam govorio si o godišnjem porezu. Sad više ne znam što si zapravo htio pitati 😊. Cestarina ovisi o radnom obujmu motora
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:55   #356
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
vi pricate o porezu, a covjek vama prica o cestarini
Čovjek je pričao o godišnjem porezu za auto, a ne o cestarini
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:33   #357
Mene zanima objasnjenje neznam kako vi to racunate, recimo ista dva auta, kubikaza, snaga motora sve isto, samo sto je jedan auto stariji od 10 g a drugi mladji od 10g recimo 4 - 5 ili 6 g. Ovdje se spominje nekih 1500 kn na godisnjem nivou da se ne placa, ako je auto stariji od 10 g. Neznam sta se to racuna, cestarina registracij sto vec, bitno da je 200e godisnje jeftinije u tomu se radi
silvester2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:22   #358
Quote:
silvester2 kaže: Pogledaj post
Mene zanima objasnjenje neznam kako vi to racunate, recimo ista dva auta, kubikaza, snaga motora sve isto, samo sto je jedan auto stariji od 10 g a drugi mladji od 10g recimo 4 - 5 ili 6 g. Ovdje se spominje nekih 1500 kn na godisnjem nivou da se ne placa, ako je auto stariji od 10 g. Neznam sta se to racuna, cestarina registracij sto vec, bitno da je 200e godisnje jeftinije u tomu se radi
Registracija se plaća (cestarina, naknada za okoliš, TP) kao i do sada. Tko ima auto do 10 g starosti plaća još i godišnji porez. Tko ima preko 10 g, ne plaća. Ti si spomenuo da bi uštedio 1500 kn ali to se odnosi na max iznos poreza na CMV za mlađe aute sa puno KW
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:01   #359
Btw iz moje prakse, većina automobila je starija od 10 g, a prosječno produženje registracije (cestarina, naknada za okoliš i TP) iznosi cca 1000 kn. Za mlađe od 10 g dodaje se još i godišnji porez na CMV.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:49   #360
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Btw iz moje prakse, većina automobila je starija od 10 g, a prosječno produženje registracije (cestarina, naknada za okoliš i TP) iznosi cca 1000 kn. Za mlađe od 10 g dodaje se još i godišnji porez na CMV.
Znaci ako imam auto stariji od 10g neplacam taj godisnji porez, sve ukupno me ipak manje dodje nego noviji auto iste snage kw
silvester2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.