Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2016., 11:38   #1241
Pitanje za korisnike Investora.
Uključio bih se u (dugoročno) trgovanje, cjenik me muči (nemam iskustva).

1. Znači jednokratna upisnina je 75 kn, i svaki mjesec naknada 10 kn?
2. Obzirom da radim kao i većina u vremenu trgovanja, mogu li zadavati naloge za dan poslije za kupnju/prodaju ili to mora biti u vremenu trgovanja?
3. Za malog dioničara, 0,50% je naknada po transakciji (koja može uključivati 1 ili više dionica), odnosno najmanje 40 kn po nalogu - to znači kupim 5 dionica po cijeni 100 kn (500 kn vrijednost transakcije) i platim (5*100)*0,005=2,5 kn po obavljenoj transakciji ili na to još i 40 kn treba platiti ?

Unaprijed hvala na odgovorima.
__________________
Ignore lista: divizija, Jack, njami njami, sabur sabur, Prvi mart, KuciloOro
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:46   #1242
Isplata dividende ide automatizmom preko Investora? Isplata dividende sjeda na portfelj u Investoru ili na neki drugi način?
Naravno, dionice su kupljene preko istog...
baranjero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 09:09   #1243
Quote:
ivan99cro kaže: Pogledaj post
Pitanje za korisnike Investora.
Uključio bih se u (dugoročno) trgovanje, cjenik me muči (nemam iskustva).

1. Znači jednokratna upisnina je 75 kn, i svaki mjesec naknada 10 kn?
2. Obzirom da radim kao i većina u vremenu trgovanja, mogu li zadavati naloge za dan poslije za kupnju/prodaju ili to mora biti u vremenu trgovanja?
3. Za malog dioničara, 0,50% je naknada po transakciji (koja može uključivati 1 ili više dionica), odnosno najmanje 40 kn po nalogu - to znači kupim 5 dionica po cijeni 100 kn (500 kn vrijednost transakcije) i platim (5*100)*0,005=2,5 kn po obavljenoj transakciji ili na to još i 40 kn treba platiti ?

Unaprijed hvala na odgovorima.
Itko?
__________________
Ignore lista: divizija, Jack, njami njami, sabur sabur, Prvi mart, KuciloOro
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 11:46   #1244
1. da
2. da
3. naknada je minimalno 40 kuna, ako zadaješ nalog <= 8.000 kuna plaćaš 40 kuna, ako zadaješ nalog > 8.000 kuna plaćaš 0,5% iznosa naloga
tražim stan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 17:39   #1245
Quote:
tražim stan kaže: Pogledaj post
3. naknada je minimalno 40 kuna, ako zadaješ nalog <= 8.000 kuna plaćaš 40 kuna, ako zadaješ nalog > 8.000 kuna plaćaš 0,5% iznosa naloga
Pa to je katastrofa ako je istina, za malog dioničara...
Svaki put platiti 40 kuna za privilegiju kupnje dionica..
Jel ima neki pouzdani online broker koji ima (puno) manju naknadu onda?
__________________
Ignore lista: divizija, Jack, njami njami, sabur sabur, Prvi mart, KuciloOro
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 10:11   #1246
Quote:
ivan99cro kaže: Pogledaj post
Itko?
netko jako pošten mi maknuo odgovor bez objašnjenja, ja odgovorih

ugl. što se tiče zadavanja naloga ... ZSE je poznata po nikakvom prometu. dakle bez obzira što ti zadaš izvan vremena nalog, na tom nalogu će se vrlo vjerojatno skupiti paučina.

mada nisi pitao (a ja sam mrzim prešaltavanja kad ne pitam ) preporučam da se još educiraš u vezi ZSE ... tu ni stare iskusnjare nemaju puno posla, odn,. trgovine.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 11:42   #1247
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
netko jako pošten mi maknuo odgovor bez objašnjenja, ja odgovorih

ugl. što se tiče zadavanja naloga ... ZSE je poznata po nikakvom prometu. dakle bez obzira što ti zadaš izvan vremena nalog, na tom nalogu će se vrlo vjerojatno skupiti paučina.

mada nisi pitao (a ja sam mrzim prešaltavanja kad ne pitam ) preporučam da se još educiraš u vezi ZSE ... tu ni stare iskusnjare nemaju puno posla, odn,. trgovine.
Thx na odgovoru...
Ne pucam na nekakvo špekuliranje, nego dugoročnu štednju ali uz što niže troškove i da ima online aplikaciju...
Da li ima kakva alternativa (jeftinija) tom PBZ Investoru, znači manja naknada?
__________________
Ignore lista: divizija, Jack, njami njami, sabur sabur, Prvi mart, KuciloOro
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:06   #1248
ne znam kako je drugdje, ali kod HITA.HR bar nema mjesečne naknade, a provizija je, bar za mene, 0,3% ili min 10HRK
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 10:29   #1249
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
ne znam kako je drugdje, ali kod HITA.HR bar nema mjesečne naknade, a provizija je, bar za mene, 0,3% ili min 10HRK
Čini mi se da im je to uobičajena provizija... Hvala ti, posjetit cu ih svakako...
baranjero is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:58   #1250
HITA

Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
ne znam kako je drugdje, ali kod HITA.HR bar nema mjesečne naknade, a provizija je, bar za mene, 0,3% ili min 10HRK
To je možda i najjeftinija opcija...
Ako se registriram kod njih, da li oni rješavaju upis u SKDD za mene? Hvala.
CeboAmebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 08:17   #1251
Imam pitanjce.
Koliko treba proci od prodaje dionica preko Investora do toga da mi novac bude dostupan za prebaciti na racun? Prodao sam i sada je vidljivo, ali pise da nije dostupan za isplatu.
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:37   #1252
Quote:
Godfrey kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce.
Koliko treba proci od prodaje dionica preko Investora do toga da mi novac bude dostupan za prebaciti na racun? Prodao sam i sada je vidljivo, ali pise da nije dostupan za isplatu.
Od prodaje +2 dana
kiwiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:54   #1253
Hvala Kiwimane! ^^
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:48   #1254
Pozdrav, ako netko još prati post..imam pitanje, pri predaji zahtjeva na pbz Investoru, ne dopušta mi da postavim zahtjev npr. 5500 kuma za dionicu čija je cijena 5600, nego jedino 5250..može li mi netko objasniti zašto je to tako? Hvala
25drazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:40   #1255
veličina tick viiše nije 0.01 kuna nego se procjenuje na temelju prometa i još nekih stvari. Tako da za neke dionice može biti i 500 kuna razlike i više između pojedinog ticka.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:13   #1256
Malo više detalja ima na stranicama burze:
http://zse.hr/default.aspx?id=81248

Ne uklapa mi se samo veličina koraka iz navedenog primjera: za cijenu 5000-10000 HRK bi u najgorem slučaju trebalo biti 50 HRK, a ne navedenih 250.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:50   #1257
Evo ovako , gotovo sam siguran da nesto ne stima sa obracunom koji sam neki dan dobio na mail od strane PBZ investa.
naime sredinom 2016. sam uplatio u njihov fond koji posluje u € ,okruglu cifru u kunama nakon cega naravno izgubis na konverziji pozamašan iznos ali toga sam bio svijestan te je bila akcija bez ulazne naknade i lijepo je rasla cijena udjela do trenutka sa stanjem u Agrokoru tada je krenulo nizbrdo, te sam odlucio da ne zelim izgubiti cijelu dobit te sam prodao udjele.
I kada su mi uplatili na racun ja sam si lijepo obracunao poreznu obvezu 12% te prirez 18% za Zg
Znaci nakon obracuna svega sto ide fondu meni je isplacen ostatak po kojem ja imam obvezu prema Poreznoj upravi
da bi oni meni poslali godisnji izvjestaj po kojemu je moja porezna obveza gotovo 50% veca
Vec sam se zalio Osobnom bankaru te je objasnjenje da je do te razlike doslo radi tecaja eura u tom trenutku .
Mislim ne vjerujem ako je doslo do te razlike u tecaju kako mi pokusavaju objasniti ,onda je meni trebao sjesti na racun taj veci iznos i ja se nebi zalio te platio svoje obveze, ali stvar je u tome da se meni isplacuje jedan iznos (manji) a porezna obveza obracunava podrugom (vecem) iznosu sto je totalna idiotaria.
ako mi moze netko tko ima iskustva sa njima odprije dati komentar na ovo jer ovo se samo kod nas moze dogadjati,
to dobijete kao ohrabrenje u investicijske fondove ?
I sto ciniti nego promjeniti banku /investicijski fond za pocetak
Crocodil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 15:02   #1258
Quote:
Crocodil kaže: Pogledaj post
Evo ovako , gotovo sam siguran da nesto ne stima sa obracunom koji sam neki dan dobio na mail od strane PBZ investa.
naime sredinom 2016. sam uplatio u njihov fond koji posluje u € ,okruglu cifru u kunama nakon cega naravno izgubis na konverziji pozamašan iznos ali toga sam bio svijestan te je bila akcija bez ulazne naknade i lijepo je rasla cijena udjela do trenutka sa stanjem u Agrokoru tada je krenulo nizbrdo, te sam odlucio da ne zelim izgubiti cijelu dobit te sam prodao udjele.
I kada su mi uplatili na racun ja sam si lijepo obracunao poreznu obvezu 12% te prirez 18% za Zg
Znaci nakon obracuna svega sto ide fondu meni je isplacen ostatak po kojem ja imam obvezu prema Poreznoj upravi
da bi oni meni poslali godisnji izvjestaj po kojemu je moja porezna obveza gotovo 50% veca
Vec sam se zalio Osobnom bankaru te je objasnjenje da je do te razlike doslo radi tecaja eura u tom trenutku .
Mislim ne vjerujem ako je doslo do te razlike u tecaju kako mi pokusavaju objasniti ,onda je meni trebao sjesti na racun taj veci iznos i ja se nebi zalio te platio svoje obveze, ali stvar je u tome da se meni isplacuje jedan iznos (manji) a porezna obveza obracunava podrugom (vecem) iznosu sto je totalna idiotaria.
ako mi moze netko tko ima iskustva sa njima odprije dati komentar na ovo jer ovo se samo kod nas moze dogadjati,
to dobijete kao ohrabrenje u investicijske fondove ?
I sto ciniti nego promjeniti banku /investicijski fond za pocetak
O kojem PBZ fondu se konkretno radi?
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 15:13   #1259
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
O kojem PBZ fondu se konkretno radi?
PBZ Equity fond
Crocodil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:27   #1260
Koliko znam fondovi ne plaćaju porez to moraš ti. Firme ili SKDD plaćaju za dividendu a za zaradu po dionicama i fondovima ->ukupno zarađeno - ukupno izgubljeno dionice i fondovi (svi domaće i strano) plaćaš ti i to samo za one koje si prodao unutar dvije godine od kupnje (osim sad rubno ako si kupio do 31.12.2015). Inače možeš provjeriti na e-građanin što je fond prijavio kroz JOPPD.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.