Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 08:21   #41
moj je takav sad, ima 2 mjeseca. nemre navečer zaspati, da se postavim na trepavice............bebe imaju svoje faze, proći će, mislim da se ne bi trebala zabrinjavati.
moj stariji je sa 4 mjeseca imao fazu, koja je trajala mjesec i pol, svakih pol sata se po noći budio, točno si mogao sat naštimati po njemu. i to, naravno, u plaču...
naučila sam da je to sve normalno i da trebaš debele živce, što ja nemam


i da, jako je nervozan kad je umoran, pa su to jaki plačevi, pa ne znaš jel ima grč, el se treba prdnuti ili pokenjati, ili je samo umoran......ahhhhhhhhhh..
prek dana ima rutinu i lijepo pajki, ima 2 duža sna, ali prije nego zaspe je nervozan i plače se...
jednostavno je takva beba...po noći se grči, miče, stenje.....sve, sam ne miran san. evo i sad stenje i budi se, iako je umoran, jer nam je noć bila
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 08:30   #42
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
po danu je imao obicaj spavati 5-6 puta po 20-ak min,a navecer oko 19-20 h bi postao nervozan i cendrav za spavanje i zaspao bez problema..
no vec 3 noci se budi svakih sat i pol-trazi cicu i opet zaspe,a ujutro se budi u placu i razdrazljiv je..takav je onda cijeli dan-samo mumlja,rezi,stenje..smiri se samo nosanjem(na sta ga nismo navikavali i nekako bih to izbjegla) i zabavljanjem(ali i to mu brzo dosadi,pa opet pocne sa mrzovoljom)..imam dojam da je stalno umoran,a kad treba zaspati-kao da to ne zeli,uhvati plakati iz sveg glasa,mahati rukama i nogama i to traje 5 min i onda zaspi
moguće je skok, to će onda za par dana proći, ali ako ne prođe, onda je vjerojatno ovo što i sama misliš - umoran je, a umorna beba loše spava i razdražljiva je.

i potpisujem ovo što je glora's bastard napisala, s tri mjeseca pomalo morate početi imati ritam gdje je duže budan pa onda duže spava (bar sat vremena bi trebalo biti spavanje, ovo od 20 min se praktični ne računa)


moj je isto malo spavao po danu, i od kad imamo tri dnevna duža spavanja to je druga beba.
nažalost, noću mi se i dalje svako malo budi i traži cicu (kod mene to nije bio skok, iako sam i ja prvih tjedan dana to mislila. ako ti mali samo minut-dvije povuče cicu i spava dalje, tada očito ne navlači mlijeko, ovdje sam se ja zeznula i traje već 2 mjeseca)
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 13:54   #43
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
je. to ti je skok u razvoju.
naš je počeo s nekih 6 tjedana i to traje već 16 mjeseci.


To je sasvim normalno.
I moja mala je takva tu i tamo, grintava, nervozna, njurga, sve nešto bi pa ne bi.
Međutim, ja sam kod nje primjetila da to ima veze s vremenom, kad je posebno gadno vrijeme i južina skroz popizdi.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:54   #44
slično je i s nama, a imamo 4,5 mj. i krenulo je pred cca.tjedna dana, al nije stalno takav...najviše kad je umoran ili gladan, no doslovce ne možemo korak ili pogled od njega maknuti...odmah počne ful jaaako, bolno plakati...strašno..uopće ne mogu skužiti kakva je to faza??? inače je bio super beba. po noći je ok (2-3 cicanja) i spava po 12-13 sati. to me spašava
kajbrijes1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:55   #45
da, i uglavnom, čim ga dignemo na ruke se smiri...
kajbrijes1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:27   #46
Curke hvala vam na javljanju ..izgleda da sa stvarno radilo o skoku..sinoc je sve kulminiralo kada je trazio cike u panici svakih sat vremena,da bi oko 4 zaspao i ptobudio se jutros onaj stari..vesel,smije se..ni traga onoj razdrazljivosti..i cijeli dan je spavao..kazu da je to somptomaticno kod izlaska iz skoka..evo sad spava miran ko bubica vec 5h ma pratim sve teme po forumu&nema knjige koju nisam bar prolistala,ali opet kad te stvari dodu uzivo-svaka mama se bar malo prepadne..tocno osjetimo kad bebac nije svoj..sad sam ja sretna,bas odahnes kad takvo nesto prode..hvala vam na pomoci
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:30   #47
..i ne rezi vise..:zubo.. (to je stvarno bilo gadno )
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:39   #48
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Imamo i mi sličnu situaciju. Bebinjo ima 3 mjeseca i 15 dana. Noćno spavanje štima, nemam osjećaj da češće dojim preko dana ali je jako cendrav, stalno traži mene, obje ručice u ustima, puno slini, ništa ga ne može zabavit na duži period, po danu spava 4 puta po 30 minuta.
Do prije par dana je bar u šetnji spavao duže ali sad više ne.
Ne znam jel se skok odnosi isključivo na dojenje ili se može i ovako odraziti. Sve mi je lakše prihvatiti dok je noćno spavanje u redu. Ide spavati između 19 i 20 sati i budi se ujutro oko 7 s dva buđenja kroz noć.
kako slatko-imaju isti bioritam ..ma tocno takav je on bio tik pred skok,pa sam cak mislila da su zubi,ali nije nateceno meso niti se pipa zub..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:54   #49
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
meni se čini da mu možda nedostaje rutina i dobar ritam. možda previše ili premalo spava, on bi sada trebao spavati svukupno oko 15 sati dnevno, s tri dnevna spavanja. možda mu je premalo/previše poticaja preko dana, možda mu fali šetnja...

drugo, ali ne manje važno, kažeš da se umiri nosanjem. htjela sam reći pa ne možeš izbjeći nosanje bebe, no istina je da možeš, ali na štetu djeteta. djeci doslovno za rast i razvoj treba bezbroj zagrljaja, nosanja, maženja, ljubljenja, tepanja...

eto
pa to sam i ja mislila da mu je mozda previse podrazaja za tako mali mozgic,pa se nadrazi i bude cendrav,jer obavezno ga setnem u kolicima kad god je lijepse vrijeme,a bas smo bili par onih lijepih dana zaredom vani,pa je onda postao takav..ali i kad ne id
emo van u to doba(izmedu 14&16h se trudim igrati s njim)..imamo mi ritam..zato me i mucilo sto smo ispali iz njega..ali on je jos mrvica,pa se jos uvijek vise ja prilagodavam njegovim potrebama a sta se tice nosanja-ja to separiram od dodira..umjesto da ga nosam uokolo,ja ga stavim na sebeb ili krevet,pa se mazimo,grlimo i ljubimo..cesto ga i masiram,a voli se skakljati i umire od smijeha kad onako "prdnem"ustima na njega(ne znam kako to opisati)..uglavnom nosanje mi je bzvz..rade ga pokusavam drugacije smirit,a ako ne ide tek onda ga nosam(sto se desilo mozda dva-tri puta)..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 07:53   #50
Sad ste me ubili u pojam, ja sam mislila da s vremenom postaje lakše
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 12:12   #51
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Sad ste me ubili u pojam, ja sam mislila da s vremenom postaje lakše
pa i postane
meni je najteže bilo prvih 2 mjeseca, sad mi je neusporedivo lakše. iako ja sad čekam neku sljedeću fazu, puzanje, sjedenje, papanje, da postane još lakše

ali skok sa tri mjeseca je meni bio najgori do sad, trajalo je par dana i to je bila druga beba, baš je bilo grozno jer sam isto bila sva isprepadana da nešto nije u redu.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 18:11   #52
moram priznat da ja uopce ne kuzim te skokove jer ako su i bili skokovi nisu se desili u doba kad pise da se javljaju. moj je teski meteoropat, posizi na svaku juzinu. doduse, kao i ja.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:19   #53
Curke upomoc..stvarno ne znam sto se zbiva.primirio se dan-dva i evo vec dva dana je ocajan..ne zeli uopce spavati..kao da odbija utonuti u san..to je sad kulminiralo time da vise ne znam kako da ga uspavam..ne pomaze ni auto,nosanje,kolica..cim osjeti da ce zaspati-podivlja..a toliko je umoran da stalno trlja rucicama oci i cesto ima onaj sneni pogled,ali ne-ne zeli spavati..sinoc se budio svakih 20-30min.,vise nisam znala sta cu,pa je smo doslovno skupa plakali 20 min..probudio se oko 8h,sav mrzovoljan i cijeli dan mi se svodi na bezuspjesne pokusaje spavanja..cijeli dan je spavao sat i pol..evo jedva sam ga sad uspavala,a cak je poceo i cicu odbijati jer kuzi da mu se na njoj prispava..sta da radim?jel i to dio skoka ili imam nespavalicu?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:37   #54
Inace se dobar dio dana i smije,relativno je dobro raspolozen i pokazuje sve veci interes za okolis..jedno vrijeme kao da je malo vise slinio,ali desni su normalne..prosli tj.je malo vise cicao,ali sad je trazi ciku ko i prije..MM kaze da mu se dosta promjenio u ovih tj.dana u smislu da vise prati,upotrebljava rucice i sl..sve upucuje na skok,ali cudno mi je to spavanje,a i jel traje to tako dugo?(vec 8 dana)
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 22:47   #55
Može biti da je skok, ali ja sam isto to mislila...
Jel ti beba do sada zaspivala na cici? Moja cura je i baš sa tri mjeseca i desetak dana su počeli problemi sa spavanjem. Budila se svakih sat, sat i pol. Kasnije sam čitala da otprilike u toj dobi njihov san postaje sličan onima odraslih tj, da cca sedam puta tokom noći imaju kratka buđenja i ako ne znaju sami zaspati bude se. Preko dana mi je isto spavala po pol sata u komadu najviše, cendrava je bila, baš ono neispavana i nesretna beba. Tako da može ti biti i to. "Skok" je trajao dok nije umjesto mame i cice dobila maženje s tajom.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 01:29   #56
Aha-na ciki zaspe za nocno pajkanje preko dana zaspe di stigne(barem prije)..najcesce u jajetu..evo presretna sam jer je veceras potegao 4h..mozda bi jos da se ja nisam uvukla kraj njega pa me "nanjusio",pa je malo pocikio i zaspao..ne znam-stvarno sam zbunjena
i bas sto kazes-kao da mu se mjenja san..budio se 2x(cula sam ono njihovo stenjanje iz sobe),no kad sam se dosuljala-sam se primirio,pa ga nisam dirala..
cak sam pomislila i da je vrijeme po srijedi,jer svaki put je cendraviji,pod ciklonom,ali bas da se tako promijeni za 160..
sad mi je lakse kad vidim da ima jos koja mama sa slicnom pricom
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 09:16   #57
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
sad mi je lakse kad vidim da ima jos koja mama sa slicnom pricom
hm, nema ti razloga biti lakše


kod mene isto tako, mali ima 5 mjeseci i budimo se na dobru noć svaka 2 sata, na lošu svako sat vremena, krenulo kad je napunio 3 mjeseca i postao puno aktivniji (iako nikad nije bio beba spavalica, oduvijek muku mučimo, samo je do tada dobro spavao po noći)


ja sam jedino nakon čitanja svega mogućeg i razrade plana uspjela da mi po danu spava kako treba, tako da nije više umoran ni cendrav (inače su nam uspavljivanja bila vrištanje na rukama i spavanje 30 minuta), ali po noći izgleda do daljnjega će biti buđenje

zato se zbog tebe nadam da je nešto privremeno




lola1415, tebi je tm uskočio preko noći? mi isto nešto tako planiramo, ja sam više na izmaku snaga
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 09:40   #58
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post



lola1415, tebi je tm uskočio preko noći? mi isto nešto tako planiramo, ja sam više na izmaku snaga
Da, nema druge za mame koje doje, bar je moje mišljenje takvo da nema smisla da je ja pokušavam utješiti ako joj ne mislim dati sisu. To mi je kao da držim čokoladu ispred nekoga, a ne dam mu je. Muž nema baš čvrst san i čuo je i kad sam samo dojila pa bi ona zaspala, a onda nakon trećeg mjeseca počelo je i plakanje ne bi ju sisa svaki put ni uspavala, plakanje...ma koma, pa je on zapravo rekao da je dosta i da ona mora naučiti da nema sise svaki put kad se probudi. Sad je super. I dalje se ona ponekad probudi, npr. noćas oko 2h, ali muž ju je mazio i uspavao na rukama i spavala je do 7h. Rekao mi je da mu se čini da je nešto ružno sanjala. Mišić.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 09:47   #59
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
Curke upomoc..stvarno ne znam sto se zbiva.primirio se dan-dva i evo vec dva dana je ocajan..ne zeli uopce spavati..kao da odbija utonuti u san..to je sad kulminiralo time da vise ne znam kako da ga uspavam..ne pomaze ni auto,nosanje,kolica..cim osjeti da ce zaspati-podivlja..a toliko je umoran da stalno trlja rucicama oci i cesto ima onaj sneni pogled,ali ne-ne zeli spavati..sinoc se budio svakih 20-30min.,vise nisam znala sta cu,pa je smo doslovno skupa plakali 20 min..probudio se oko 8h,sav mrzovoljan i cijeli dan mi se svodi na bezuspjesne pokusaje spavanja..cijeli dan je spavao sat i pol..evo jedva sam ga sad uspavala,a cak je poceo i cicu odbijati jer kuzi da mu se na njoj prispava..sta da radim?jel i to dio skoka ili imam nespavalicu?
Čini mi se da smo u istom sosu ...
Moja mala ima 2mj i dva dana ,i ova situacija traje već 4 dana ...
jučer smo zaspale plačući i jedna i druga
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 12:19   #60
uh..nadam se da je privremeno..pa kako vi prezivljavate ako su vam bebe stalno takve?meni je kuca u dumbusu(kad pogledam hrpu za peglanje dode mi slabo)..zivimo na fast foodu,a od umora me bole kosti i misici..a psihicki-ovo je horor..cijeli dan se trudis oraspolozit i zabavqgt mrzovoljka,a navecer nakon cirkusa sa uspavljivanjem svako malo sam ga cula-prolupas..stvarno za izludit.. Evo sinoc je spavao super-13 h sa dva podoja i vesel je jutros..i zaspao oko 11 bez problema i jos spava sto je za njega cudo..a sad sta ce dalje biti-tko zna..nadam se da vise nece divljat
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.