Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2010., 19:38   #1
MPO u Vuk Vrhovcu i iskustva

Bok svima, evo napokon smo krenuli na kontrolu jer već 3 godine pokušavamo dobiti bebića. Da li mi netko može reći koliko vremena treba proći od prvog pregleda pa do same oplodnje,...
Unaprijed hvala puno
ventilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 19:45   #2
Malo smo se zabunili
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:10   #3
Hej ventilator!!!Podrav!!
Moje iskustvo, dosla sa nalazima i prvi ciklus koji je dolazio sam ušla u postupak
nikolina09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:32   #4
Quote:
nikolina09 kaže: Pogledaj post
Hej ventilator!!!Podrav!!
Moje iskustvo, dosla sa nalazima i prvi ciklus koji je dolazio sam ušla u postupak
Superiška, ti se jedna od srtnica jer koliko čujem dugo se čeka na sam postupak. Ja sam sa nalazima od ginića tišla na kontrolu, sada čekam da muž obavi androloga (naručen je tek za 2 mjeseca ) pa onda idem ja na kontrolu,...
ventilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 11:11   #5
ventilator....kad sam počela skupljat papire u 3 mj, jedan od nalaza mi nije bio dobar (bris cerviksa) i tako ti se ja mučila do 8 mj s tim!!!!!!!!!!!!!!!
Popila hrpe antibiotika i hvala bogu riješila se!!!!!!!!!!!!!!! Nije bilo niš opasno ali bris mora bit sterilan! VV čujem da nije neka sreća... ljudi bježe od tam!!!!!!!!
nikolina09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 18:27   #6
Quote:
nikolina09 kaže: Pogledaj post
ventilator....kad sam počela skupljat papire u 3 mj, jedan od nalaza mi nije bio dobar (bris cerviksa) i tako ti se ja mučila do 8 mj s tim!!!!!!!!!!!!!!!
Popila hrpe antibiotika i hvala bogu riješila se!!!!!!!!!!!!!!! Nije bilo niš opasno ali bris mora bit sterilan! VV čujem da nije neka sreća... ljudi bježe od tam!!!!!!!!
Ej draga, do sada su mi nalazi o.k. kao i sam bris, međuti mi imamo veći problem (ili je svakom svoj problem najveći) ali muž mi ne može dati uzorak za spermiogram, tj. pa ne znam šta ćemo,...Donekle,tijekom odnosa nema ejakulaciju već samo noćne pa bi mi bilo drago da ako netko ima sličan problem neka se javi,....
Što se tiče VV, ja sam za njih čula da su najbolji ali da se jako dugo čeka na red.
ventilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 18:54   #7
Stiglo sa ŽZ
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 10:56   #8
Mi smo došli na prve konzultacije u 11 mj. 2008, a ušli u postupak krajem 1 mj. 2009. i bio je odmah bingo(icsi). Najveći plus te klinike je bila biologica Lana,ali nažalost ona zajedno s dr. Lučingerom otišla u privatnike nedavno.
Ventilator, ako ti suprug nema ejakulaciju, mogu se spermiji punktirat ,i mislim da oni to i rade, ne znam dal si čula za to, raspitaj se...
marac66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 19:46   #9
Quote:
marac66 kaže: Pogledaj post
Mi smo došli na prve konzultacije u 11 mj. 2008, a ušli u postupak krajem 1 mj. 2009. i bio je odmah bingo(icsi). Najveći plus te klinike je bila biologica Lana,ali nažalost ona zajedno s dr. Lučingerom otišla u privatnike nedavno.
Ventilator, ako ti suprug nema ejakulaciju, mogu se spermiji punktirat ,i mislim da oni to i rade, ne znam dal si čula za to, raspitaj se...
Hvala ti, iskreno već smo sve živo pročitali o nemogućnosti ejakulacije i mogućnosti o oplodnji ali ne škodi čuti nečije iskustvo u svezi toga.
Super da ste brzo ušli u postupak i da je sve ispalo super.
ventilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:39   #10
Bok, cure!

Htjela bih vam postaviti jedno pitanje a ne znam na kojoj temi bih to pitala osim na ovoj.

Pokušavam zatrudnit već 1,5 g, ali ne ide. Uglavnom je problem u prekratkom ciklusu te zbog toga pijem duphastone. Ima tu još toga, ali neću sada duljiti. Ako vas bude zanimalo, napisat ću.

Dala mi je uputnicu za bolnicu i preporučila mi je Vuk Vrhovec. E sad, mene zanima kakva su vaša iskustva? Što mogu tamo očekivati? Kod koga da se naručim? Ili je svejedno?

Koliko brzo se stvari tamo odvijaju? To mi je zapravo najbitnije.

Imam 30 godina.

Puno vam hvala na odgovorima.

Edit: E, da i sretno vam svima, držim fige

Zadnje uređivanje sense : 21.02.2011. at 11:44.
sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:27   #11
Quote:
croatiansen22 kaže: Pogledaj post
Dala mi je uputnicu za bolnicu i preporučila mi je Vuk Vrhovec. E sad, mene zanima kakva su vaša iskustva? Što mogu tamo očekivati? Kod koga da se naručim? Ili je svejedno?

Koliko brzo se stvari tamo odvijaju? To mi je zapravo najbitnije.
Vuk Vrhovac (VV) je do ljeta 2009. godine bila nasa najveca i najuspjesnija klinika. To je informacija s kojom tvoja dr. vjerojatno jos uvijek raspolaze ali na zalost to vise ni priblizno nije tako.

S donosenjem Zakona o medicinskoj oplodnji sve se promjenilo. Sto zbog samog Zakona (ali to nije problem samo VV), sto zbog dogadjaja koji su nakon toga uslijedili u toj klinici.

Kliniku je napustio glavni doktor, dr. Lucinger i vrlo uspjesna biologinja Lana. S odlaskom to dvoje kljucnih ljudi vise nista nije isto. Usput, oni dvoje su otvorili svoju privatnu kliniku, IVF Centar (sto ne treba brkati s IVF Poliklinikom dr. Simunica )

U glavnom VV je danas najmanje preporucljiva klinika za potpomognutu oplodnju.

Umjesto toga moze se pokusati u Vinogradskoj, gdje i dalje ne bi trebalo biti puno cekanja (iako zbog seobe pacijenata sa VV cekanje je i tamo sve duze) ili u Petrovoj. Petrova recimo trenutno ima najboljeg biologa u Zagrebu.

A u slucaju da financijske mogucnosti to dozvoljavaju preporucujem odlazak u inozemstvo, jer zbog zakonskih ogranicenja sanse za uspjeh iz potpomognute oplodnje kod nas su bitno smanjene u odnosu na klinike koje nude postupke prema priznatim standardima.
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:35   #12
hvala na odgovorima.

hm...tako nešto sam i sumnjala, zato sam se odlučila raspitati.

zasad sam još na početku, tek trebam obaviti pretrage.

ne znam ni sama što ću. još ću se malo raspitati.

pozdrav svima!
sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 18:43   #13
moram odabrati MPO

Razmišljam o VV....a na ovom topiku vidim da su zadnji postovi odavna... ima li neko sa novijim inormacijama, unaprijed vam puno hvala ženske!!!
drzimfige is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 16:06   #14
Na VV ti se dosta toga promijenilo od kad je otišao dr Alebić prije godinu dana.
Ostala je dr Jukić koja je zanat učila od Alebića, dobra je, no problem je što uskaču dr Fenzl i dr Podgajski sa Merkura, svi su oni stručnjaci, no svatko ima svoje mišljenje o jednoj te istoj stvari.
Kako bi se reko, pet baba, kilavo dijete.
Ali tako ti je više manje svuda.
I dalje nema čekanja na postupak, čim skupiš papire, odmah si u postupku i to im je jedan od glavnih pluseva.
Nemaju anesteziologa pa se punkcija radi na živo, kao i u dosta drugih klinika.

To bi ukratko bilo to.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 14:50   #15
i mi smo mislili na VV.. imamo sve osim hormona, ali sad smo izgubili bebu pa necemo prije 1 mj ništa.. dr Fenzl nas vodi, ali ako je punkcija na živo ja tamo neću ići.. već sam dvije na živo prošla kod Lučingera i fala lijepa, doviđenja.. bolilo me ko vrag..
znam da u vinogradskoj ima anestezija(lokalna) jer mi sad frendica ide pa sam u toku..
doraaa:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 08:53   #16
Punkcija boli ovisno koliko folikula imaš.
Kad ih je malo, brzo je gotovo. Kad ih je više, jbg boli, ali preživi se.
Ne mijenja mi se klinika jer se u vinogradskoj čeka po 4,5mjeseci na red za stimulaciju.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 16:10   #17
Ja ću samo potvrditi da se u Vg rade punkcije uz anesteziju, čak i ako imate manje folikula.
U jednom sam postupku imala 4 folikule i bez problema sam dobila anesteziju.
Ja sam imala 3 punkcije i svaki sam put bila u potpunosti uspavana.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 16:29   #18
Svaka cast onda Vinogradskoj!!!!

Mislim da bi se trebalo svagdje omoguciti svakoj zeni da bira u kakvoj anesteziji zeli punkciju, ili da makar ostave otvorenu mogucnost da se samostalno plati sama anestezija onima koji ju zele.
Ja sam probala opcu i bez ikakve anestezije.
Odsad svaki put potpisujem za opcu!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 16:47   #19
Ja znam da na Sv.duhu, Vinogradskoj i Petrovoj možeš tražiti anesteziju u stimuliranom postupku

Sv.Duh ima super biologicu, ali užas je što ne rade sub i ned!!!!!!
megizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 17:55   #20
Quote:
megizg kaže: Pogledaj post
Sv.Duh ima super biologicu, ali užas je što ne rade sub i ned!!!!!!
Ma zamisli..a sto onda rade ako je bas vrijeme za punkciju subotu ili nedjelju?
Pa zar nema netko dezuran tko to moze obaviti?
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.