Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2016., 21:33   #1041
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ne bi ga pustio da crkne, dao bi mu nekakvu minimalnu zdravstvenu uslugu, ali sigurno ne onakvu kakvu ima onaj tko radi... isto kao što ti meni nebi dao pola plaće nego rial paštu i sapun.
dakle, vraćamo se na ono prvo što sam rekao: dvije klase zdravstva - viša za ljude koji rade i niža za one koji ne rade.
Za sirotinju ubožnice i eutanazija, za lovatore sestre u halterima, seksi masažice i sl.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:34   #1042
Država živi od onih koji u proračun uplaćuju i mora ih držati zdravima.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:42   #1043
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Država živi od onih koji u proračun uplaćuju i mora ih držati zdravima.
Da je to istina, onda država ne bi dozvolila fizičkim radnicima više od 6 sati rada dnevno, zato jer se ljudi do 50. godine potroše i onda više baš i ne mogu raditi. Realnost je da se radi po 10 sati na gradilištu, redovno subotama.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:42   #1044
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Država živi od onih koji u proračun uplaćuju i mora ih držati zdravima.
A beskorisni jedači... zna se
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:43   #1045
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A beskorisni jedači... zna se
Zna se
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:43   #1046
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Za sirotinju ubožnice i eutanazija, za lovatore sestre u halterima, seksi masažice i sl.
To je tek prva razina razdvajanja. Uskoro bi uslijedilo još razina. Indija ima nešto slično.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:43   #1047
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Da je to istina, onda država ne bi dozvolila fizičkim radnicima više od 6 sati rada dnevno, zato jer se ljudi do 50. godine potroše i onda više baš i ne mogu raditi. Realnost je da se radi po 10 sati na gradilištu, redovno subotama.
Zašto? Materijala za fizičke radnike barem ima dovoljno. Kad se jedni potroše, lako ih je zamjeniti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:54   #1048
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zašto? Materijala za fizičke radnike barem ima dovoljno. Kad se jedni potroše, lako ih je zamjeniti.
Forumaš je konstatirao da država radnike mora držati zdravima jer doprinose proračunu i da zbog toga imaju prioritet kod liječenja.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:57   #1049
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Segregacija znači.
nije segregacija jer se oni sami svojom voljom stavljaju u taj položaj svojim neradom.
mi govorimo o radno sposobnom stanovništvu.
jer ako ja izgradim sebi kuću, a ti sebi ne, onda si ti kriv što si bez krova nad glavom jer ga nisi sebi izgradio... a nisam kriv ja što ti ne dam pola svoje kuće.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:07   #1050
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Za sirotinju ubožnice i eutanazija, za lovatore sestre u halterima, seksi masažice i sl.
podjela nije na sirotinju i lovatore, nego na radnike i neradnike
znam da se čovjek tvog mentaliteta pita: zašto je sad rad bitan??
ali eto.. shvatit ćeš i ti jednom.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:08   #1051
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Forumaš je konstatirao da država radnike mora držati zdravima jer doprinose proračunu i da zbog toga imaju prioritet kod liječenja.
Pa ja odgovaram da to nema smisla jer je mnogo jeftinije potrošiti radnike dok ide i onda zaposliti nove.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:11   #1052
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
To je tek prva razina razdvajanja. Uskoro bi uslijedilo još razina. Indija ima nešto slično.
naravno, isti princip bi trebalo primijeniti na cijeli socijalni sustav.
a on to govori sarkastično...
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:12   #1053
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pa ja odgovaram da to nema smisla jer je mnogo jeftinije potrošiti radnike dok ide i onda zaposliti nove.
Imaš ograničene poglede na svijet, čovjek s vrhunskim biznisom će kroz svoju firmu i osobni dohodak platiti milijune kroz porez.

Obični radnik neće ni tisućiti dio toga. Nisam vrhunski biznismen, ali jasno mi je da netko plati tisuću puta više nego ja. Taj je za društvo tisuću puta korisniji od mene.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:24   #1054
Nisu trebali sad podići dopunsko zdravstveno osiguranje ali kaj ovi lijevi sad rade drame oko toga, kaj ljudi viču, kakvi su to bijesovi, katastrofe, drame a istina je da je to samo 19 kuna.
Svi se voze na posao svojim autima, svi sjede po birtijama, oni koji puše skuplja im je jedna kutija cigareta koju podime i piva koju popiju u bircu.
Onda plus kada je SDP i Kukuriku dignuo PDVna sve sa 22% posto na čak 25% ljudi nisu radili ovakve drame a fanovi ljevice su čkomili.
Dajte... u Sloveniji je dopunsko 200 kuna a standard isti.
O Evropi i Americi bolje nećemo.
Ljudi popuše tih 19 kuna u jedan dan, više potroše na kavicu dok vise u kafiću i na BINGO a tu jamraju kao da je to 2000 kuna.
Bitno da se tjera voda na svoj mlin i da se od muhe radi slon. U krizi smo nema više Juge i đabalesku zdravstvenog.
Premalo je zaposlenih i premalo love u proračunu pa negdje se moraju podići troškovi. Ali ne... svi bi da je sve zabadava.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:43   #1055
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Taj je za društvo tisuću puta korisniji od mene.
I on ima velike koristi od društva.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 23:34   #1056
Samo 5% bolničkih sredstava koristi se za pacijente. To je rak rana koja izjeda naš zdravstveni sustav.

Ako je zdravstvo u deficitu onda je to radi enormno visokih primanja liječnika. Budimo realni, struja za CT i potrošni materijal nisu stavke koje su doprinijele nagomilanim dugovima u zdravstvu.

Stvari su vrlo jednostavne. Postoje medicinski djelatnici koji imaju primanja kakva imaju i dijagnostička aparatura koja se ne troši tolikom brzinom. Postavlja se pitanje, što je to što zapravo košta? Nisu li to zapravo primanja liječnika, vozni park, simpoziji i seminari na koje se troše sredstva namijenjena za liječenje bolesnika?
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 23:59   #1057
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Samo 5% bolničkih sredstava koristi se za pacijente. To je rak rana koja izjeda naš zdravstveni sustav.

Ako je zdravstvo u deficitu onda je to radi enormno visokih primanja liječnika. Budimo realni, struja za CT i potrošni materijal nisu stavke koje su doprinijele nagomilanim dugovima u zdravstvu.

Stvari su vrlo jednostavne. Postoje medicinski djelatnici koji imaju primanja kakva imaju i dijagnostička aparatura koja se ne troši tolikom brzinom. Postavlja se pitanje, što je to što zapravo košta? Nisu li to zapravo primanja liječnika, vozni park, simpoziji i seminari na koje se troše sredstva namijenjena za liječenje bolesnika?

Veliš, tako si ti kao mali Ivica zamišljaš zdravstveni sustav i život liječnika.
Pokvarene neradničke gamadi koja štedi opremu i između putovanja na luksuzne destinacije ševi one spominjane "nadstandardne" sestre u halterima.

Oprema se valjda i kvari zato što se ne koristi...da ne kažem koliko je stara. Amortizacija je ukinuta. Nova se nabavlja bez reda i plana, pitaj boga po kojim cijenama....

Već sam napisao ranije a isto vrijedi za zdravstvo kao i sve druge segmente: otpustiti viškove koji nisu u core-bussinessu a koji se gomilaju svakim izbornim ciklusom, riješiti javnu nabavu po realnim cijenama i nikakve plaće medicinskog osoblja neće biti problem. A novca ce biti za sve što osiguranici trebaju. I bez dopunskog osiguranja
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 01:01   #1058
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Veliš, tako si ti kao mali Ivica zamišljaš zdravstveni sustav i život liječnika.
Pokvarene neradničke gamadi koja štedi opremu i između putovanja na luksuzne destinacije ševi one spominjane "nadstandardne" sestre u halterima.

Oprema se valjda i kvari zato što se ne koristi...da ne kažem koliko je stara. Amortizacija je ukinuta. Nova se nabavlja bez reda i plana, pitaj boga po kojim cijenama....

Već sam napisao ranije a isto vrijedi za zdravstvo kao i sve druge segmente: otpustiti viškove koji nisu u core-bussinessu a koji se gomilaju svakim izbornim ciklusom, riješiti javnu nabavu po realnim cijenama i nikakve plaće medicinskog osoblja neće biti problem. A novca ce biti za sve što osiguranici trebaju. I bez dopunskog osiguranja

Dakle slažeš se da su primanja medicinskog osoblja najveći uzrok deficitu sredstava u zdravstvenom sustavu.

Ponekad se pitam kada počnu širiti propagandu na televiziji, tipa Otvoreno, da li zaista misle da netko u to može povjerovati?

Očito je da žele više para, a manje posla. To otprilike sumira kontekst svake inicijative pokrenute od strane liječničkog kadra.

Izuzmemo li šprice, epruvete i ostali potrošni materijal, struju za aparate i funkcioniranje bolnice, što je to što zapravo košta? Kolokvijalnim rječnikom, "ruke" medicinara. Kako su "ruke" plaćene fiksnim iznosom, logično je da se dugovi gomilaju jer se zapošljava sva sila liječnika za čija primanja i beneficije također treba izdvajati sredstva.

Smiješno je očekivati od bilo koga da će povjerovati u priču o "skupim pretragama".
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 01:25   #1059
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Imaš ograničene poglede na svijet, čovjek s vrhunskim biznisom će kroz svoju firmu i osobni dohodak platiti milijune kroz porez.

Obični radnik neće ni tisućiti dio toga. Nisam vrhunski biznismen, ali jasno mi je da netko plati tisuću puta više nego ja. Taj je za društvo tisuću puta korisniji od mene.
Interesantno. Slijedeći tu logiku jedan modni mačak je višestruko korisniji od jednog učitelja recimo...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 10:04   #1060
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Dakle slažeš se da su primanja medicinskog osoblja najveći uzrok deficitu sredstava u zdravstvenom sustavu.
Ne. Ne slažem se. I nije mi jasno iz čega si to iščitao.

Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Izuzmemo li šprice, epruvete i ostali potrošni materijal, struju za aparate i funkcioniranje bolnice, što je to što zapravo košta? Kolokvijalnim rječnikom, "ruke" medicinara. Kako su "ruke" plaćene fiksnim iznosom, logično je da se dugovi gomilaju jer se zapošljava sva sila liječnika za čija primanja i beneficije također treba izdvajati sredstva.
Ovo nije upereno protiv tebe, ali očigledno je da NEMAŠ POJMA te je s tobom besmisleno diskutirati o ovoj temi.

Ipak, samo za tvoju informaciju: u sadašnjem načinu plaćanja zdravstvenih usluga "ruke" su redovni NAJMANJA (evo ti još jednom: NAJMANJA) stavka.
Da ne kažem da u kompleksnijim procedurama u kojima sudjeluje više liječnika trenutno NE POSTOJI vrednovanje svakog para ruku.

Slijedeća informacija za tebe: svaki od zadnjih x ministara u jednom je periodu ZABRANIO novo zapošljavanje medicinskih djelatnika. Kao mjeru "štednje", ne vodeći računa o realnim kadrovskim potrebama ili sistematizacijama.
Istodobno su se u administraciji zapošljavali stranački uhljebi istog tog ministra/lokalnih župana/dodajpoželji....
Bizarno je da prateći svjetske trendove zdravstvo zahtijeva sve više (više ili manje smislene) birokracije i papirologije. Naš zdravsteni sustav I TO prebacuje na medicinsko osoblje. Hrpu toga što nema izravne veze sa medicinom vani rade administratori jer su im "ruke" jeftinije od onih medicinskog osoblja.
Sad se vrati na stavku 1. Kod nas su "ruke" najjeftinije pa ajmo ih uposliti i ovim.


Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Smiješno je očekivati od bilo koga da će povjerovati u priču o "skupim pretragama".
Imaš li ideju koliko kod privatnika košta CT ili MR?
E pa otprilike 30-40% toga (možda sam puno i rekao), plaća HZZO za istu stvar bolnici. A tu je uključen i ISTI APARAT i isti specijalist.
Dakle "ruke" su u tome opet malim dijelom.
Da ne govorim koliko koštaju proteze, implantati razni, umjetni zalisci i sl.
Skupi su sami po sebi i da ih se ne preplaćuje.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.