Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 20:12   #81
i nas su te stanice zeznule već prvu noć.
kad se gleda obična karta, laleli i vezneciler su kao jedno do drugog (iako na ovoj od lolite s moba, fakat niđe veze), pa smo i mi pametno zaključili da ćemo izić s tramvaja tu i uć u podzemnu prema taksimu, jer to je SIGURNO jedno do drugog (logikom: ako je tako u londonu, sigurno je i svugdje u svijetu )
naravno, izišli na stanici laleli nigdje ničeg :'( nikakvog putokaza nismo našli.
i pitaj ovog, pitaj onog, na kraju smo pjehe došli do yenicapi
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:32   #82
Karte su baš bezveze. Na jednoj su te dvije stanice povezane a na drugoj ne da nisu povezane već su nacrtane kilometar jedna od druge.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:27   #83
Evo karte koju nam je Edip nedavno postao.
Na njoj se vidi da M2 nije povezana sa tramvajskom stanicom Laleli,
ali postoji nekakav tunel od stanice Vezneciler do nedefiniranog mjesta na Ordu Cd.

__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 07:54   #84
Evo ih tu sve
http://www.istanbul-ulasim.com.tr/pa...work-maps.aspx
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:27   #85
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
...,
ali postoji nekakav tunel od stanice Vezneciler do nedefiniranog mjesta na Ordu Cd.
Na ovoj karti se tvrdi da je tunel dugačak samo 300m. Kako je najkrača zračna linija među stanicama dulja od 500m, to "nedefinirano mjesto na Ordu" najvjerojatnije je bitno zapadnije od tramvajske stanice Laleli. Možda baš ispred same džamije, tj. praktički na pol puta između tramvajskih stanica Laleli i Aksaray.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 13:03   #86
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Na ovoj karti se tvrdi da je tunel dugačak samo 300m. Kako je najkrača zračna linija među stanicama dulja od 500m, to "nedefinirano mjesto na Ordu" najvjerojatnije je bitno zapadnije od tramvajske stanice Laleli. Možda baš ispred same džamije, tj. praktički na pol puta između tramvajskih stanica Laleli i Aksaray.
Zapravo nagađamo, zar ne?
Jer, na ovoj karti je zelena linija M2 iscrtana sa druge strane Laleli stanice, prema Aksarayu.
Očigledno karte nisu ni najmanje precizne i treba nam "očevidac".

U 4. mjesecu ići ću do Tashan hana, planiram potom poprijeko do Suluymanije, pa ću malo utvrditi gradivo.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 17:14   #87
pozdrav svima i molim malu pomoć. putujem u istanbul i počela sam čitati ovu temu kako bih dobila što više informacija i savjeta (od 250. stranice prve teme, zasad). u fazi sam istraživanja hotela i vidjela sam da ste dosta preporučivali hotel erboy pa sam išla vidjeti kako se kreću cijene za 7 noćenja (30.4.-7.5.) i cijena je oko 12000kn za dvije osobe, što mi je naravno puno previše. da li se što god promijenilo u posljednje dvije godine (budući da tek čitam postove sa kraja 2012.) ili gledam krivi hotel?
__________________
...Just A Dream...
Niamey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 20:21   #88
Quote:
Niamey kaže: Pogledaj post
pozdrav svima i molim malu pomoć. putujem u istanbul i počela sam čitati ovu temu kako bih dobila što više informacija i savjeta (od 250. stranice prve teme, zasad). u fazi sam istraživanja hotela i vidjela sam da ste dosta preporučivali hotel erboy pa sam išla vidjeti kako se kreću cijene za 7 noćenja (30.4.-7.5.) i cijena je oko 12000kn za dvije osobe, što mi je naravno puno previše. da li se što god promijenilo u posljednje dvije godine (budući da tek čitam postove sa kraja 2012.) ili gledam krivi hotel?
Dobar si gledala. Ne mogu vjerovati! Stvarno je 12.015kn. Ja sam 8 noći 2012. platila 4800kn, a prošle nisam bila u njemu ali je bio jedan od izbora i 8 noći bi me bilo došlo 6700kn.
Prošle godine sam bila u ovom...nije kao Erboy ali nije ni loše, odličan položaj prema svim odredištima, restoran na krovu...pogled...neopisivo lijepo...
http://www.booking.com/hotel/tr/sed....out=2015-05-07
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 21:49   #89
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
i nas su te stanice zeznule već prvu noć.
kad se gleda obična karta, laleli i vezneciler su kao jedno do drugog (iako na ovoj od lolite s moba, fakat niđe veze), pa smo i mi pametno zaključili da ćemo izić s tramvaja tu i uć u podzemnu prema taksimu, jer to je SIGURNO jedno do drugog (logikom: ako je tako u londonu, sigurno je i svugdje u svijetu )
naravno, izišli na stanici laleli nigdje ničeg :'( nikakvog putokaza nismo našli.
i pitaj ovog, pitaj onog, na kraju smo pjehe došli do yenicapi
po putokazu koji sam ja vidjela laleli ili kako se već zove ulaz za M2 je suprotno od yenkapi tj. "iznad" tramvaja, malo uzastranu
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 21:59   #90
Quote:
Niamey kaže: Pogledaj post
pozdrav svima i molim malu pomoć. putujem u istanbul i počela sam čitati ovu temu kako bih dobila što više informacija i savjeta (od 250. stranice prve teme, zasad). u fazi sam istraživanja hotela i vidjela sam da ste dosta preporučivali hotel erboy pa sam išla vidjeti kako se kreću cijene za 7 noćenja (30.4.-7.5.) i cijena je oko 12000kn za dvije osobe, što mi je naravno puno previše. da li se što god promijenilo u posljednje dvije godine (budući da tek čitam postove sa kraja 2012.) ili gledam krivi hotel?

Comfort Elite Hotels Beyazit
http://www.booking.com/hotel/tr/comf...room=119183601

s obzirom da je taj period koji planiraš putovati praznik onda očekuj i nešto veće cijene

upravo sam se vratila iz Istanbula i za ovaj gore hotel ti garantujem jer je nanovo otvoren i nije se imo kad uharati
sad je cijena bila 60 eura za dvokrevetnu sobu
položaj je 200 metara od tramvaja, Kapali čaršija Bejazit stanica
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 08:27   #91
Quote:
Niamey kaže: Pogledaj post
pozdrav svima i molim malu pomoć. putujem u istanbul i počela sam čitati ovu temu kako bih dobila što više informacija i savjeta (od 250. stranice prve teme, zasad). u fazi sam istraživanja hotela i vidjela sam da ste dosta preporučivali hotel erboy pa sam išla vidjeti kako se kreću cijene za 7 noćenja (30.4.-7.5.) i cijena je oko 12000kn za dvije osobe, što mi je naravno puno previše. da li se što god promijenilo u posljednje dvije godine (budući da tek čitam postove sa kraja 2012.) ili gledam krivi hotel?
Provjeri hotel u kojem sam ja bila, hotel Coliseum na Sultanahmetu, cca 300 m od Plave Džamije, lokacija snova. Nas smo dvoje za 4 noćenja s doručkom u urednom, novom hotelu koji dan iza Nove platili 316 EUR.
Shine0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 08:40   #92
Pozdrav svima pomagajte

Rezervirali smo karte ja muž i bebac (nepune dvi god) za Istanbul 01.06 do 05.06 izašlo nas je 330e sve skupa.. to je bila kao neka akcija?

E sad treba mi preporuka za smještaj i koja je priča sa vizama? Koja je procedura?
__________________
...
titty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:10   #93
Procedura za vizu? Nakon izlaska iz aviona staneš se u red za istu, a kad dođeš na red, brkati Turčin, ni ne pogledavši te, uzme od tebe 15€ po putovnici i u svaku (putovnicu) ti nakelji vizu.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:33   #94
jel me zezaš?
kopala sam po netu i vidim da mogu napravit ove e-vize i oni mi ih pošalju na mail i to je to kao ?
__________________
...
titty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:46   #95
Quote:
titty kaže: Pogledaj post
jel me zezaš?
kopala sam po netu...
A da si samo pročitala uvodna dva posta...
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 19:25   #96
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Procedura za vizu? Nakon izlaska iz aviona staneš se u red za istu, a kad dođeš na red, brkati Turčin, ni ne pogledavši te, uzme od tebe 15€ po putovnici i u svaku (putovnicu) ti nakelji vizu.
Ček malo ... zar nismo već bili apsolvirali da se može dobiti samo e-viza, više nema brkatog Turčina ( nije mi žao što me nije ni pogledao, onomad! Nije bio nešto. Znam neke daleko više yakisikli.....)?
Ili sam ja nešto propustila?
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 20:14   #97
jel itko slučajno bio u http://www.anteahotel.com/ ?
jooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:41   #98
@adan, da, koliko sam i ja shvatio, nema više nikakvih brkatih Turčina ni ičega, viza se nabavlja isključivo preko interneta (od sredine travnja mislim)...
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 03:16   #99



Na slici su obiljezene stanice, redom:

broj 1 - T1 (tramvajska stanica) Sirkedzi
broj 2 - T1 (tramvajska stanica) Gulhane
broj 3 - T1 (tramvajska stanica) Sultanahmet
broj 4 - T1 (tramvajska stanica) Çemberlitas
broj 5 - T1 (tramvajska stanica) Beyazıt-Kapalıcarsı
broj 6 - T1 (tramvajska stanica) Laleli-Universite
broj 7 - T1 (tramvajska stanica) Aksaray
broj 8 - Marmaray Sirkedzi stanica (od T1 Sirkedzi stanice udaljen samo 30 sekundi pjesacenja)
broj 9 - Aja sofija
broj 10 - Laleli Dzamija
broj 11 - VEZNECİLER METRO M2 STANİCA (od T1 tramvajske stanice Universite stanice (br.6) je udaljen samo 8-10 minute pjesacenja-300 mt.)
broj 12 - Şehzade Dzamija

Od broj-6 (tramvaj Laleli stanica do broj-11 (M2 Vezneciler stanica) je udaljenost samo 300 mt. (peske maksimum 8-10 min)

Pre 2 dana sam peske otisao od laleli T1 na M2 metro vezneciler stanica.
Podzemne pesacke tunel se izgradi. Ali nije zavrseno izgradnja.

A evo dole sam obelezio crvenom olovkom koja put se treba pratit od Laleli T1 stanica ka M2 metro stanica-vezneciler (ta ulica je BÜYÜK REŞİT PAŞA ULİCA)



Zadnje uređivanje edip77 : 01.03.2015. at 03:38.
edip77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 09:55   #100
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Ček malo ... zar nismo već bili apsolvirali da se može dobiti samo e-viza, više nema brkatog Turčina ( nije mi žao što me nije ni pogledao, onomad! Nije bio nešto. Znam neke daleko više yakisikli.....)?
Ili sam ja nešto propustila?
Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
@adan, da, koliko sam i ja shvatio, nema više nikakvih brkatih Turčina ni ičega, viza se nabavlja isključivo preko interneta (od sredine travnja mislim)...
Da, u pravu ste, nisam ni skužio da je ono "prijelazno razdoblje" (kad se još uvijek moglo i jedno i drugo paralelno) završio još lani.

A ja mislio da će trajat "zauvijek", ko akbil (kojem su predviđali "brzu smrt" zbog uvođenja kartica još prije 6-7 godina).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.