Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 12:13   #4541
Pozdrav,

zanima me kakva je procedura s predanom prtljagom u slučaju kada putuju dvije osobe, a predaje se samo jedan kufer dolje?
Dakle, ako je po osobi dozvoljeno 23kg, a druga osoba nema donju prtljagu, hoće li proći dolje npr.35kg?

Ovisi li to o aviokompaniji ili postoji neko općenito pravilo?
Napomena: obje su karte kupljeno zajedno.

Hvala
almyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:22   #4542
Neće proć, spakuj u dva manja kufera.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:01   #4543
Quote:
almyra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me kakva je procedura s predanom prtljagom u slučaju kada putuju dvije osobe, a predaje se samo jedan kufer dolje?
Dakle, ako je po osobi dozvoljeno 23kg, a druga osoba nema donju prtljagu, hoće li proći dolje npr.35kg?

Ovisi li to o aviokompaniji ili postoji neko općenito pravilo?
Napomena: obje su karte kupljeno zajedno.
lutrija, al nama do sada nikad nisu radili probleme (znali smo imati 30kg)
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:22   #4544
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
lutrija, al nama do sada nikad nisu radili probleme (znali smo imati 30kg)
nama jesu. I to u zagrebu. A bilo nas je 4 i jedan kofer
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:36   #4545
Quote:
almyra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me kakva je procedura s predanom prtljagom u slučaju kada putuju dvije osobe, a predaje se samo jedan kufer dolje?
Dakle, ako je po osobi dozvoljeno 23kg, a druga osoba nema donju prtljagu, hoće li proći dolje npr.35kg?

Ovisi li to o aviokompaniji ili postoji neko općenito pravilo?
Napomena: obje su karte kupljeno zajedno.

Hvala
Kao što je gmit rekao - to ti je lutrija. LLC kompanije su uglavnom strože no legacy, neke se drže "pravila" kao pijan plota. S kim putuješ i od kud?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:18   #4546
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Kao što je gmit rekao - to ti je lutrija. LLC kompanije su uglavnom strože no legacy, neke se drže "pravila" kao pijan plota. S kim putuješ i od kud?
croatia airlines, klm i aeromexico
Pa sad... riskirati ili ne?
almyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:49   #4547
pa googlaš overweight baggage + ime kompanije. recimo, za KLM piše:
Quote:
Each piece of check-in baggage may weigh up to 23 kg (50.5 lbs) in Economy Class and 32 kg (70.5 lbs) in Business Class. For each piece of check-in baggage that weighs more than 32 kg (70.5 lbs), you will need to pay a fee and you will have to be transported as cargo. Please contact AIR FRANCE KLM Cargo freight service.
preteški koferi su stvar sigurnosti, ne samo allowancea. mi smo jednom putovali s preteškim koferom iz SAD-a (Delta) i bez obzira što nismo trebali plaćati dodatni fee (imali smo frequent flyer card), zatražili su da prebacimo višak u drugu torbu, pa sam sve prepakiravala nasred aerodroma (teže stvari mijenjala s lakšima, pobacala neke papire i slično).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:46   #4548
Ne moze se kombinirati tezina, kao sto su i drugi rekli, u 99,9% slucajeva.
Nesto mi zvoni u glavi da je netko napisao u zadnjih godinu dana za neku kompaniju da je eksplicitno pisalo da se moze kombinirati, ali to je mislim bila neka bliskoistocna ili LCC (gdje ionako platis).

30kg je maximum maximuma u jednoj torbi (uz biznis kartu ili placen visak).

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:26   #4549
Je li moguće kupiti avionske karte van interneta, i ako da, koliko je skuplje (ako jest)?
Konkretno, trebao bih u Istanbul Turkish Airlinesom za jedno mjesec dana - a kartu ne mogu platiti karticom preko interneta...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:51   #4550
Pa imas ured Turkish Airlinesa u ZG, bio je negdje na Trgu, a ima i na aerodromu.

Dodatno, i agencije prodaju karte.

Moguce da je nesto skuplje nego preko interneta, pa cak i direktno od Turkisha.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:41   #4551
Ako ovih dana letite iz Budimpešte budite 3 sata prije na aerodromu.
Red od mjesta slikanja do kraja i jos pola te duzine.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 14:32   #4552
Može preporuka gdje preko ljeta otići na par dana s djetetom od 1 god.
Barcelona, Berlin, Amsterdam, Copenhagen ili Lisabon su nam zapeli za oko, a gdje još nismo bili. Što bi od toga bilo najbolje možda?
anncy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 00:48   #4553
Croatia Airlines danas je izvijestila kako uvodi tri nova direktna leta.
Po prvi put u povijesti nacionalnog avioprijevoznika uvodi se direktan let za Dublin iz Zagreba. Osim navedene, uvode se i linije na relaciji Dubrovnik-München i Split-Kopenhagen. Na relaciji Dubrovnik-München letjet će se od 30. travnja pet puta tjedno, i to ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom, petkom i nedjeljom.

Povratne avionske karte od danas su dostupne na njihovim web stranicama, a cijene se kreću od 129 eura za kupnju putem web shopa Croatia Airlinesa
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:42   #4554
Od 3.5. do 25.10.2018. povezujemo Zagreb i Dublin četvrtkom i nedjeljom! Aviokarte su u prodaji, a cijena za povratni let je već od 189 €. Više info: http://bit.ly/2DQiprF
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:47   #4555
Aviokompanija Ryanair najavila je da će svim putnicima koji pronađu jeftiniji let od njihovog vratiti razliku. Osim što će putnicima razlika u cijenama karte biti vraćena, dobit će na svom računu još pet eura


http://www.putoholicari.rtl.hr/ryana...iji-let-57150/
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:33   #4556
FRANCUSKA zrakoplovna kompanija Air France će tijekom ljeta uspostaviti liniju Pariz - Dubrovnik, izvijestili su u utorak iz te kompanije.

Air France će na toj liniji letjeti od 19. srpnja do 1. rujna 2018. i to dva puta tjedno, zrakoplovima tipa Airbus A319 sa 143 sjedala.

Letovi su na rasporedu četvrtkom i subotom.

Dubrovnik je tako uvršten u skupinu novih ljetnih Air Franceovih ruta, među kojima su i one s aerodroma Charles de Gaulle za Bari, Cagliari, Ibizu i Perpignan u Francuskoj.

Osim tih destinacija Air France ponudio je i druge sezonske destinacije među kojima je i let Zagreb - Pariz – Beirut, kaže se u priopćenju Air Francea.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:38   #4557
Link, manči, link...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:56   #4558
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Link, manči, link...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...a/1024166.aspx
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:41   #4559
Zanimaju me iskustva osoba koji su putovali s malom bebom? Kako ste se snalazili i gdje se odsjeli? Mi gledamo za put u Barcelonu, Amsterdam ili možda Berlin ovog ljeta kada će beba imati 1 god. Kako se snaći s kolicima, spavanjima? Imaju li hosteli, apartmani mogućnost dodatnog kinderbeta recimo?
anncy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:19   #4560
Quote:
anncy kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva osoba koji su putovali s malom bebom? Kako ste se snalazili i gdje se odsjeli? Mi gledamo za put u Barcelonu, Amsterdam ili možda Berlin ovog ljeta kada će beba imati 1 god. Kako se snaći s kolicima, spavanjima? Imaju li hosteli, apartmani mogućnost dodatnog kinderbeta recimo?
prilagodis dan bebinom ritmu i to je uglavnom to
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.