Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2015., 09:57   #1
MPO- DA ili NE

Evo, cekam 25.01. da dobijem mengu i da nazovem doktora, jelte 1dc bi tad trebao biti
Sve sam nalaze rijesila, svi su ok, ok samo su malo hormoni sj... al eto oni ce to tamo rijesiti. E da, moram jos samo skupit onu dokumentaciju za tetu na 4? katu.
Ali ja se sad osjecam jako cudno, neka euforija pomijesana sa strahom. Jedva cekam da krenemo, al jako se bojim kako ce hormoni na mene utjecat, hoce li mi jajnici poludjeti ( nisam PCOS tako da je taj strah neopravdan), hocu li izdrzati punkciju, da li to uspjeti, sta ako ne uspije od prve, hocu li se ja znati nositi s tim? Koliko puta cu morati ici. I jbt sta ako uspije, pa kak bum ja usporila pa ja jurim 100 na sat, hocu li znati biti trudna i uzivat ili cu se samo bedirat i sj si cijelu trudnocu.... i tak ja mogu do sudnjeg dana nabrajati

kako ste se osjecale prije nego ste prvi put krenule na MPO?

Link : https://www.linkedin.com/groups/Watc...80725333262336
primeop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 11:17   #2
Isto tako. Nije nitko bas ful cool u svemu ovome.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 11:32   #3
apsloutno isto sve to..... tisuću mi je puta palo na pamet da možda nećemo uspjeti, ali ni jednom da odustanem.......
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 23:51   #4
primeop evo ja se baš pripremam za prve konzultacije na reproduktivnoj. Kod mene nije pitanje da ili ne. Znam da moram tim putem. Evo skoro 2 godine iza nas i dijagnoza endometrioze + loš spermiogram + .... kad kreneš kopati, gdje god zagrebemo ispada da nešto ne valja ili je granično. Znam već neko vrijeme da nas MPO čeka, odnosno bila sam svjesna da sve ide u tom smijeru, ali isto me je sad strah što će mi reći, kako ću sve to podnjeti, kako ću se pikati, kako ću reagirati na hormone, na kakvog ću liječnika naletiti... koliko će sve to mjeseci i ciklusa i pokušaja trajati...
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 11:04   #5
I ja sam se prije nego smo krenuli tako osjećala. Sve me brinulo. Ali, kako kreneš u tu avanturu, stvari postaju automatske. Slušaš što ti govore, radiš stvari koje ti kažu, istovremeno se informiraš i učiš o svemu tome, čudiš se reakcijama koje imaš na razno razne protokole i vjeruješ da je to zadnji put da se upuštaš u sve to i da će beta biti pozitivna. I onda kreneš ponovno i hendlaš korak po korak sve što ti se događa.
MPO nije čarobni štapić, ne treba biti uvjeren da je to instant rješenje; treba vjerovati da ćeš držati svoju bebicu kako god. I biti jak i hrabar i imati strpljenja.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.