Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2005., 12:05   #21
Ti volis modu,evo stranice dvaju dizajnera koji zive i rade u Berlinu:Mozda imaju nesto po tvome gustu UNRATH&STRANO
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 14:14   #22
Cool, super.
Hvala.
Jel ima jos kakvih dizajnera i tak...?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 14:39   #23
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Po muzejima imas komadice s certifikatom samo sto nisu veci od obicne franje. A mozes uvijek otrest i neki drugi zid pa prijateljima prodavat pricu da je Berlinski.

a nije fora prodavat pricu,al budem isao opet skoro u Berlin na 2 dana opet pa cu uzet u muzeju onda
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 15:59   #24
Evo oni imaju cesto jako slatkih stvarcica STRENESSE
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 21:47   #25
mislim da bi za Kiki Hakescher Markt bio zanimljiv. ima par zanimljivih butika, al moras svuda okolo prohodati. tu ti je blizu i oranienburger strasse.
mozda u prenzlauerberg pronadjes koji zanimljiv second hand shop, a ima i zanimljivih kafea i jeftinih restorana u p'bergu u ulicama u i oko schonhauser allee i kastanienallee.
mislim da nekog veceg glamoura ala london neces vidjeti, ali ima zanimljivih stvari.
u friedrichstrasse su skupi brandovi, sto zasebni butici sto u gallerie lafayette.
to je sve u istocnom berlinu. zapadni dio je malogradjanski za moj ukus.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 21:55   #26
u ku'dammu, u zapadnom dijelu, nema nist posebno. tipicna srednjeuropska high street ponuda, zara, hennes, benetton i neke njemacke marke.
mada, ima u zapadnom berlinu jedna ulica, nije daleko od ku'damma s par ducana s obucom, fantasticna ponuda, malo skuplje.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 21:58   #27
u oderberger strasse u prenzlauer bergu ima super jeftinih restorancica, al ti imas nemali budzet, je li tako, pa te to ne zanima.

kupi si zitty, ako se ne varam. nesto slicno TimeOutu.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 22:05   #28
Quote:
Seminom kaže:
evo i tebi sljedecu stranicu: www.meinestadt.de , utipkaj pod "Stadt wechseln" : Berlin, - i surfaj.

sto se tice klope: jako veliki izbor "finger food-a" razlicitih kultura, preporucujem ! - i ja sam bio preko vikenda, jednostavno sam htio sto vise vidjeti od Berlina, tako da nisam htio cekajuci gubiti vrijeme po restoranima.

Sto sam primjetio je, da se u uzem centru Berlina ne zivi ! - nego se radi ! - vozis se tramvajom gledajuci u kuce, preko dana vidis ljude u kancelarijama a kada zamraci nema ni zive duse u istoj.

Ako zelis Njemacke pizdarije kupiti, onda si pogledaj pod ebay.de, tu ces naci jos tipicne narodne nosnje
u berlinu je poenta da nema centra grada.
ali svejedno, cak i u bezirku mitte imas puno mjesta za izlaske. npr. navedana oranienburger strasse je u mitte, pa i hakescher markt. jedino ako si bio u zapadnom berlinu, pa ti onaj bezveze dio oko potsdamer platza spada u centar.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 23:16   #29
Quote:
honey_b kaže:
jedino ako si bio u zapadnom berlinu, pa ti onaj bezveze dio oko potsdamer platza spada u centar.
Koji bezveze dio oko Potsdamer Platza? Onaj dio me odusevio. Da i ne spominjem da sam bila tamo dok je bila MOMA u Berlinu Nije nesto pretjerano zabavno, ali je izuzetno lijepo. Pravi centar grada za 21. stoljece. Onaj dio tamo gdje je Zoo mi je ziva dosada.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:12   #30
ok, ispravka, meni je taj dio bezveze .
ja sam relativno dugo tamo zivjela, pa sam prihvatila domorodacke stavove. tamo osim shopping centra, multipleksa kina i par poslovnih zgrada (koje nikad nisu zazivjele kako je planirano), nema nista. i nema nista vrijedno gledanja sto nema u drugim mjestima. meni jedino simpaticne one turning heads.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 13:29   #31
Vikend u Berlinu

Idem u Berlin za vikend sad za dva tjedna. Efektivno sam tamo petak popodne i subotu cijeli dan.

Budući da Berlin nije grad za obići u tako kratkom vremenu, neke one-shot ideje bi mi dobro došle.

Od kulture brijem arheološki ne bi bilo loše. Tamo neke rezidencije, palače i te stvari me uopće ne impresioniraju.

Preporuke za obilazak istočnog dijela?

Živi li tko tamo da me može uputiti gdje se grad najbolje osjeti i može iskoristiti činjenica da je off-sezona, pa se nećemo stopiti s ostalim turistima? Kamo izaći u petak i subotu navečer? Poanta nije clubbing ili pubovi, nego lokalni štih. Lokalni štih NIJE folk i kvazitradicionalizam. Dakle neka svakodnevna mjesta.

Što se noćenja tiče, za sada sam najpovoljniju ponudu vidio u hostelu Sunflower, 30€ single i 38€ double. Dormovi nisu puno jeftiniji, a s obzirom da su samo dva noćenja nije neki bed. Circus hostel svi hvale, ali nemaju istaknute cijene. Poslao sam im mejl, ali zna tko ovak?

I tak, kaj već mislite da bih trebao znati
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 19:51   #32
Prošlo je par godina da sam bio
Prenzlauer Berg je još dosta (istočno-) autentičan becirik.

Meni je bio Potsdamer Platz zakon ako imaš feeling za arhitekturu,
a i lokali tamo su OK, Berlinci su super

i onda još jedan đir na Kurfürstendamm u shopping (iako nije ništa naručito) i to je to

Zadnje uređivanje DrSigmundFreud : 28.10.2005. at 22:13.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 21:19   #33
Prije koju godinu sam bio zimi u Berlinu za vikend (avionom iz Pariza).

Najviše su me dojmili ljudi - čista suprotnost od rogobornih Bavaraca.

Kod "Šupljeg zuba" je nekakav šoping centar, jedan od restorana se nalazi unutra oko nekakvih fontana - krasan ambijent i dobro jelo/dana za 5€!

Brandenburška vrata i Parlament su mjesta za posjetiti (pazi pred Parlamentom se čeka u redu).

Crkve naplaćuju!!!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 15:44   #34
idem i ja za par mjeseci (germanwings je bog) pa mi trebaju info. posebno oko jeftinijih hostela u centru
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 15:46   #35
Re: Vikend u Berlinu

Quote:
stretch kaže:
hostelu Sunflower, 30€ single i 38€ double.
kako je double skuplja
jel to cijena po sobi, il po osobi

ako je po sobi, mogla bi i ja tu

ovaj hostel je ok cijena je 23eura po osobi u double rooma u centru je:-)

tu je cijena isto 23 eura za double , a tu je double samo 20 eura
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 08:29   #36
Sunflower je 38€ po sobi za double. Vidi lokaciju. Ja se tek polako orijentiram gdje je što i radim plan, tako da nemam osjećaj koliko je ta lokacija povoljna.

Ako netko zna za još povoljnije, slobodno pucajte.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 16:06   #37
jedan dan..khm...od aleksander platza pa 'unter den linden' do branderburskih ti je najpametnije....tom rutom ti je sve usput...mozda 'charlie checkpoint' pa do komada zida koji je jos sacuvan...
navecer preporucam oranienburger straße ...ima tamo jedan genijalan kafic/klub/izlaziste/stoli u jenoj zgradi koja je prepolovljena na pola ...jel bio jos neko tamo ? ...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 14:25   #38
imas jeftin hostel AO hostel mislim da se zove odmah pored metro stanice Zoologische garten, dormovi su 8 eura, dvosobne sobe 20 eura, sve cisto i uredno, mislim da je ne davno napravljen, bar tako izgleda, bio u 3 mjesecu
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 14:35   #39
Hvala, ali nađoh još jeftinije + dobra lokacija: All-In hostel. Preko HRS-a i sličnih booking agencija nude smještaj za 39€ po dvokrevetnom apartmanu (dakle ne osobi) + doručak
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 14:41   #40
pa ovo ti je za 2 osobe 40 eura sa doruckom, soba je velika, tusevi isto, metro ti je 10 metara, zoloski prekoputa, ona crkva bez vrha preko ceste, sve je blizu.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.