Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 12:58   #2621
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Njega i zenu treba strpati u zatvor.
(...)
On je lopov i njegova zena i to svi znaju
Predlažeš uvođenje prijekih sudova bez prava okrivljenika na bilo kakvu obranu? Znamo mi kao dovoljan argument za trpanje u zatvor ili štogod gorega?

Ja ne bih želio živjeti u takvome društvu, neovisno o kojem se mogućem optuženiku radilo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:50   #2622
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Predlažeš uvođenje prijekih sudova bez prava okrivljenika na bilo kakvu obranu? Znamo mi kao dovoljan argument za trpanje u zatvor ili štogod gorega?

Ja ne bih želio živjeti u takvome društvu, neovisno o kojem se mogućem optuženiku radilo.
Ni ja ne mislim da je prijeki sud rješenje, ali budimo realni, u Hrvatskoj moćni ljudi ne primaju odgovarajuće kazne. Horvatinčić nije osuđen a samo je pitanje vremena dok Sanaderu ne padne i ova pravomoćna presuda.

Karamarko i njegova žena neće biti osuđeni čak ni da pronađu 100%-tne dokaze njihove krivice.
Sexysaint92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 08:42   #2623
Quote:
U novom nastavku serijala “Vratit će se rode” na hrvatski način, nakon Željka Sabe i Ivana Vrdoljaka, svoj povratak na političku i društvenu scenu ovih je dana najavio i Tomislav Karamarko.

Premda se svojedobno kao oporbeni zastupnik u 380 radnih dana u Saboru svega pet puta javio za riječ, pa u eksperimentalnoj Oreškovićevoj vladi koju je sam sklepao pa potom srušio, uspio upisati tek 147 radnih dana, čovjek se u međuvremenu, izgleda, dobro odmorio i jedva čeka nove izazove. U odsustvu je, podsjetimo, poput kakva propovjednika odašiljao pomirljive poruke kako u svemu želi gledati samo dobro jer vjeruje i zna da Bog i krivim crtama piše ravno, a kao i svatko tko ima dovoljno vremena i novca, bivši prvi potpredsjednik Vlade je često putovao pa je prvu razglednicu u domovinu odaslao iz Londona. Tada je priznao kako mu britanska metropola od osam milijuna stanovnika imponira svojom multikulturalnošću, živošću i šarenilom rasa, nacija i religija, no danas se ugleda na Viktora Orbána, onog istog koji gradi arijevski čistu mađarsku naciju očišćenu od miješane krvi pa prema prijateljskoj zemlji u 21. stoljeću podiže i bodljikavu žicu. Birati političke uzore po svojoj mjeri njegovo je pravo, no iako je posljednjih 18 mjeseci imao lijepog vremena za razmišljanje, u prvom javnom istupu u dnevnom listu 24 sata izjavio je kako “si je za ovu godinu zacrtao završiti jedan projekt i osigurati egzistenciju djeci”, pa se potom vratiti u politiku.

...

Kako se to radi, zapitat će se svaki onaj, očito nesposoban, tko u Hrvatskoj svojoj djeci ne uspije osigurati egzistenciju ni za života i kako to da Karamarko takvu mogućnost nije pružio i ostaloj djeci, a bio je u mogućnosti tijekom godina i godina provedenih na najvišim državnim dužnostima? Ako ne ranije, imao je priliku za to u posljednjoj rundi vladavine, no umjesto egzistencijom hrvatske djece radije se bavio antagonizirajućom politikom, najavljivao lustracije i registre izdajnika, njegovao isključivost i otimao monopol na domoljublje, provodeći nezapamćeni pritisak na medije i potpirujući ideološke ratove u plamen koji se ugasio tek njegovim odlaskom.
Jedan od jako, jako rijetko dobrih članaka na Večernjem. Podebljano nisam očekivao da ću pročitati na njihovu sajtu, ali eto, došlo do toga. Internet-bojna u komentarima na aparatima.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:59   #2624
Ajde da malo ozivimo temu:

Tomislav Karamarko ide na Ustavni sud, ako treba i u Strasbourg


Quote:
Visoki upravni sud nakon godinu dana odbacio je žalbu Tomislava Karamarka, bivšeg šefa HDZ-a, na odluku Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa i pravomoćno presudio da je Karamarko bio u sukobu interesa kada je kao prvi potpredsjednik Vlade predlagao da se Hrvatska povuče iz arbitraže u Washingtonu, koju je MOL pokrenuo zbog plinskog biznisa, i da s Mađarskom postigne politički dogovor.

Presuda je donesena 30. studenoga, ali je jučer objavljena na web stranicama Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa.

Unatoč tome Karamarko ne odustaje jer u krugu njemu bliskih ljudi Večernji list doznaje da razmišlja o tužbi na Ustavnom sudu, a ako mu tužba ne prođe ni na Ustavnom sudu, spreman je ići i na Europski sud za ljudska prava u Strasbourg kako bi pokušao osporiti sukob interesa.
https://kamenjar.com/tomislav-karama...-u-strasbourg/

Onda, kakve su sanse, po vasem misljenju da Crni dobije na Ustavnom sudu?

Inace, koliko se sjecam, Ane Saric je prekinula svako poslovanje s firmom koja se spominje prije nego je Karamarko po funkcijama i mogao biti u sukobu interesa.

Usput, evo zasto je "kriv":

'Iznošenjem osobnih stavova i prijedloga kojima se zalagao za povlačenje RH iz arbitraže s MOL-om, a osobito na sastanku Vijeća za suradnju Domoljubne koalicije i Mosta 5. svibnja, Tomislav Karamarko bio je u sukobu interesa."

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---440364.html

Pa ga je za to prvi optuzio berifirani Lažov, tvrdeci kako "dobro stojima" u arbitrazi.

Kako ono prodjosmo na arbitrazi, i koliko ce nas milijardi eura kostati ta imbecilnost partije, Bahatog (koji su tu arbitrazui pokrenuli ) i brifiranih podrepaka im?
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:03   #2625
Visoki upravni sud mu nije dao za pravo i pretpostavljam da je tu kraj pravosudne priče u RH a njegovo je pravo da se bori i dalje ali ne na redovnim sudovima u RH jer su oni svoje rekli. Kako stoji Ustavni po tom pitanju nemam pojma.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:04   #2626
Šanse da dobije na ikakvom sudu su nikakve. Dapače, trebao bi pucati od sreće što zbog afere Migrit nije u Remetincu.
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:30   #2627
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Šanse da dobije na ikakvom sudu su nikakve. Dapače, trebao bi pucati od sreće što zbog afere Migrit nije u Remetincu.
Hm, osudise ga samo zato sto je iznio misljenje (pogledaj sto kaze Ustav, Clan 38. https://www.zakon.hr/z/94/Ustav-Republike-Hrvatske), a da partija ne bi na njega kuku i motiku da su oko Migrita imali barem koliko je crno ispod nokta!?

Aj dont baji dat...
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:47   #2628
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Hm, osudise ga samo zato sto je iznio misljenje (pogledaj sto kaze Ustav, Clan 38. https://www.zakon.hr/z/94/Ustav-Republike-Hrvatske), a da partija ne bi na njega kuku i motiku da su oko Migrita imali barem koliko je crno ispod nokta!?

Aj dont baji dat...
Kakoo je već sto puta rečeno, nije problem u slobodi govora i iznošenju stavova nego u tome što su oni posljedica lukrativnih dealova s Petrovićem. Loša trolačina i beskrajno ponavljanje gluposti neće od nje načiniti istinu.

Btw, koja partija? Aferu Migrit su razotkrili Plenković i Stier nakon preuzimanja HDZ-a. Ali nema veze, jer Rusi su naši prijatelji, Mađari su naši prijatelji...
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:10   #2629
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Kakoo je već sto puta rečeno, nije problem u slobodi govora i iznošenju stavova nego u tome što su oni posljedica lukrativnih dealova s Petrovićem. Loša trolačina i beskrajno ponavljanje gluposti neće od nje načiniti istinu.

Btw, koja partija? Aferu Migrit su razotkrili Plenković i Stier nakon preuzimanja HDZ-a. Ali nema veze, jer Rusi su naši prijatelji, Mađari su naši prijatelji...
Pa gdje su krivicne prijave, optuzbe, presude, bilo sto? Maca papala, voda odnijela, bura otpuhala...

Gledajuci kako vam je rasturio partiju (milo, samo je jedna partija, ostale su stranke, vidi sto im pise u nazivima) da ste sve i jedne izbore popusili od 2012, pa nadalje, i da sam na Ibleru, ma pisao bi mu krivicne prijave i da mu cucak pripisa na grm u parku.

Inace, kad si kod "lukrativnih dealova s Petrovićem", vrijedi primjetiti:

"Suradnja Drimije i Peritus savjetovanja započela je 01. veljače 2012. godine i raskinuta je 31.12.2015. godine. Ta suradnja bila je obična i dostupna informacija, u skladu sa svim zakonima i običajima profesije, a kako vidite započela je i prije nego je moj suprug postao predsjednik HDZ-a', stoji u priopćenju.

Suradnja je trajala do kraja prošle godine i okončana je prije nego je Karamarko postao prvi potpredsjednik vlade."


https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---436758.html

Jel' to tebi ista znaci, a? Cisto sumnjam, jer kad agitpropovstina "zauzme stav", svaka logika i zdrav razum ispare istog trena.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:58   #2630


Zašamaraš PR koji lupeta o partiji činjenicom kako je HDZ sam pokrenuo aferu Migrit,a ovaj nastavi dalje po svojem...

Sud je rekao svoje...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:53   #2631
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Kako ono prodjosmo na arbitrazi, i koliko ce nas milijardi eura kostati ta imbecilnost partije, Bahatog (koji su tu arbitrazui pokrenuli ) i brifiranih podrepaka im?
Mnogi spominju kako je Karamarko imao pravo u vezi arbitraže s Mađarima, ali nitko ne spominje Ivu Josipovića koji je jedini bio kontra arbitraže sa Slovencima jer je ispravno procijenio da će time dobiti dio hrvatskog teritorija.
Štoviše, Karamarko je sv. Juraj koji je pokušao ubiti bahatog, Josipović je drvoklepac.
O, sirotinjo, i Bogu si teška.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:04   #2632
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Pa gdje su krivicne prijave, optuzbe, presude, bilo sto? Maca papala, voda odnijela, bura otpuhala...

Gledajuci kako vam je rasturio partiju (milo, samo je jedna partija, ostale su stranke, vidi sto im pise u nazivima) da ste sve i jedne izbore popusili od 2012, pa nadalje, i da sam na Ibleru, ma pisao bi mu krivicne prijave i da mu cucak pripisa na grm u parku.

Inace, kad si kod "lukrativnih dealova s Petrovićem", vrijedi primjetiti:

"Suradnja Drimije i Peritus savjetovanja započela je 01. veljače 2012. godine i raskinuta je 31.12.2015. godine. Ta suradnja bila je obična i dostupna informacija, u skladu sa svim zakonima i običajima profesije, a kako vidite započela je i prije nego je moj suprug postao predsjednik HDZ-a', stoji u priopćenju.

Suradnja je trajala do kraja prošle godine i okončana je prije nego je Karamarko postao prvi potpredsjednik vlade."


https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---436758.html

Jel' to tebi ista znaci, a? Cisto sumnjam, jer kad agitpropovstina "zauzme stav", svaka logika i zdrav razum ispare istog trena.
Gdje su prijave morao bi pitati Stiera i Plenkovića. Tomičine akrobacije s Migritom bile su doduše za ozbiljnu pravnu državu poput Finske dovoljne da digne uzbunu i stopira projekt. Jer Rusi su naši prijatelji, Mađari su naši prijatelji...

Inače, Petrovićeve uplate Tomici jesu trajale prije nego se približio vlasti (reći da je Karamarko The Šesterostruki Izborni Pobjednik i Le Rasturač Partije ikad bio na vlasti činjenično je netočno i grijeh prema istini) ali su njihove posljedice trajale za njegova potpredsjednikovanja vlade. Iskreno, je li tebi neugodno kad mi prosipaš svoje sofizme?
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 22:13   #2633
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Hm, osudise ga samo zato sto je iznio misljenje (pogledaj sto kaze Ustav, Clan 38. https://www.zakon.hr/z/94/Ustav-Republike-Hrvatske), a da partija ne bi na njega kuku i motiku da su oko Migrita imali barem koliko je crno ispod nokta!?

Aj dont baji dat...
Cauj bajidat, tko tebe placa? Karamarko ili HDZ?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 23:18   #2634
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Cauj bajidat, tko tebe placa? Karamarko ili HDZ?
Ovdje su se odredjeni trubaduri polomili drececi da je Karamarko udbas. Prema tome, ako ga ja branim (zapravo ne branim, samom iznosim ono sto nekima usima i ocima nije milo, i od cega istima knedle zastanu u grlu) pa ti sad zakljuci tko me "placa".

Prema tome ba, ajde ne brini, ja sam vas, samo vi to jos nikako skuziti .
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:14   #2635
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ovdje su se odredjeni trubaduri polomili drececi da je Karamarko udbas. Prema tome, ako ga ja branim (zapravo ne branim, samom iznosim ono sto nekima usima i ocima nije milo, i od cega istima knedle zastanu u grlu) pa ti sad zakljuci tko me "placa".

Prema tome ba, ajde ne brini, ja sam vas, samo vi to jos nikako skuziti .
O ne, nisi ti nas. Nas takvi kao ti i tvoji cijede dok ne iscijede i zadnji novcic ili dok ne pobjegnemo u neku Irsku ili Njemacku.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:31   #2636
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ovdje su se odredjeni trubaduri polomili drececi da je Karamarko udbas. Prema tome, ako ga ja branim (zapravo ne branim, samom iznosim ono sto nekima usima i ocima nije milo, i od cega istima knedle zastanu u grlu) pa ti sad zakljuci tko me "placa".

Prema tome ba, ajde ne brini, ja sam vas, samo vi to jos nikako skuziti .
Ti iznosis?

Kao i na temi o KGK,ono na sto odgovora nemas samo zaspinas ili preskocis...

Kao ovo lupetanje s Migritom i partijom...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:50   #2637
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
O ne, nisi ti nas. Nas takvi kao ti i tvoji cijede dok ne iscijede i zadnji novcic ili dok ne pobjegnemo u neku Irsku ili Njemacku.
I u tome puno njih, na zalost, sijem, pa sam daleko vise vani nego u Hrvatskoj. Inace, zadnjih godina su mi drugovi cak i preko najblize rodbine porucivali da pazim koga podrzavam i sto govorim.

Zadnje uređivanje Plavobili : 24.01.2018. at 12:01.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:56   #2638
Jel Karamarko naučio brojati do 5?
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:02   #2639
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Jel Karamarko naučio brojati do 5?
Je, i najbolje vidi se po tome da vam je tuko partiju barem 5 puta zaredom na svim izborima od 2012. pa nadalje.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:03   #2640
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Je, i najbolje vidi se po tome da vam je tuko partiju barem 5 puta zaredom na svim izborima od 2012. pa nadalje.
Nego, daj mi reci, kad je The Peterostruki Izborni Pobjednik postao predsjednik vlade RH?

Nekako se ne sjećam tog događaja.

A nekako su i Drimiji i Migritu kola krenula nizbrdo otad...
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.