Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 00:48   #6321
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Pa nije Picula lud imati posla sa zatucanim partijskim krkanima s Iblera! Koliko se sjecam, dobio je za EU parlament vise glasova nego svi ostali s partijske liste skupa. Da je u partiji bilo iti malo pameti, na rukama bi ga nosili i odavno bi bio njihov predsjednik.

Kao sto smo vidjeli iz do sad prilozenog kroz el-bahate, stazice, marase, bauke, komadine i slicne, zdrav razum i logika su odavno isparili iz Iblera. Za Piculu tamo jednostavno vise nema mjesta ni u predvorju, zato se i makao u EU.

Smatram da se nista tu nece promijeniti, sve dok ne prodju iduci predsjednicki izbori i za Sabor. Tek kad sadasnji "lumenu" budu opet totalno porazeni, i ovakva partija i prirepci joj raspadnu do kraja, moze se ocekivati neka nova, normalna hrvatska ljevica, i mozebitno aktviranje Picule. Ako mu se jos uopce bude dalo baviti politikom.
Da, a to apsolutno nema veze s činjenicom da si je gospodin zamislio biti predsjednik SDP-a, ali i dalje brati plaćicu u Bruxellesu i valjda mailovima slati direktive što da se tu radi dok on uživa tamo. Mislim, ne mogu čovjeku zamjerit, da mi ponudiš da tu i tamo progovorim nešto u Bruxellesu i poberem na kraju mjesecu plaću od par hiljada eura, ne bih odbio, ali bome ne bih ni imao fiks ideje o sjedenju na dvije stolice.
BrokenEmpire is offline  
Old 21.01.2018., 07:16   #6322
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Bas tako, "prije nego prosipate pamet, bar provjeriti osnovne činjenice.":

18.01.2018. Ostavku na dužnost u najvećoj oporbenoj stranci podnijela je i SDP-ova predsjednica savjeta za kulturu, kazališna redateljica Snježana Banović. Podnijela je ostavku i na mjesto članice Središnjega savjeta SDP-a.


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...zloge/6945852/

Nesto se super-brzo odricete Banovicke. Dan-dva nakon ostavke, i "Ona nije član SDP-a."
Odrekli su se oni tako i Sauche pa su se onda čudili ko pura dreku zašto sada on diže ruku za Plenkovića.
Lalovca se nisu - s pravom, iza svoga čovjeka se stoji tako dugo dok mu se ne dokaže barem nepravomoćano delikt.
Kapa dolje i Milanoviću i Račanu koji su se ponašali u tom duhu.

Iako, i Plenković je isto tako vritnul v meglu kada se odrekao svoga župana prije sudskog pravorjeka (njemu je to još teži delikt jer je u slučaju hdz - ovog župana jasno vidljivo da gospođa supruga treba psihijatra (ne psihologa) a ne sudsku zaštitu i da priča nije čista i jasna niti joj tok ima u povijesti obiteljsko nasilje, nego vjerojatno drugačije (i bračne) probleme.Najvjerojatnije.

Inače podržavam Plenkovića i ovu vladu, rade zaista najbolje nego je bilo koja vlada prije njih radila, ali dozvoliti si da podilaze želji mase i medija za linčom prije sudske presude samo zbog potencijalne percrpcije biračkog tijela - veliki minus,.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 21.01.2018., 08:16   #6323
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
jer je u slučaju hdz - ovog župana jasno vidljivo da gospođa supruga treba psihijatra (ne psihologa)
U slobodno vrijeme postavljaš psihijatrijske dijagnoze na daljinu?

Jeb'o ti njihovo studiranje, specijalizaciju, usavršavanje... Lijepo sjedneš pred TV i u pet minuta ti je sve jasno. Ja se tebi divim.
Lord Byron is offline  
Old 21.01.2018., 08:20   #6324
BTW, može li netko navesti SDP-ovca/ovku koja u kulturi više "teži" od Snježane Banović?

Kad ti netko takvog kalibra, a karijerno neovisan o stranci, posve mirno kaže tako neke stvari (čak i ako pustimo Lalovca postrani), onda se nad tim rečenicama zamisliš, a ne ispališ faraonsku "ja njezinu ostavku ne prihvaćam" - što znači "neprihvaćanje ostavke" kada ju podnosi netko tko ti uopće nije član stranke? Ono, tužit ćeš ju mami?
Lord Byron is offline  
Old 21.01.2018., 08:38   #6325
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U slobodno vrijeme postavljaš psihijatrijske dijagnoze na daljinu?

Jeb'o ti njihovo studiranje, specijalizaciju, usavršavanje... Lijepo sjedneš pred TV i u pet minuta ti je sve jasno. Ja se tebi divim.



Životno iskustvo daje smjernice.
Smjernice ne daju jasnu sliku nego iz dostupnih podataka (dakle necjelovitih) vode prema zaključku. Zato sam u svome upisu i stavila ogradu od sigurne procjene konstatacijom "najvjerojatnije".

Iz istupa i nadasve nastupa gospođe jasno je vidljivo da joj je potrebna pomoć van okvira tjelesnih povreda, kao i iz istupa njezine najbliže okoline (uže i šire obitelji) koja je, kao što je i sama javno rekla, ne podržava. Nepodržavanje također daje indicije da priča ima i javnosti trenutno nevidljivu stranu.

Dakle, samo isčitavam jasne naznake druge strane priče i usuđujem ih se izgovoriti javno u sveopćoj histeriji masovnog linča.

I ponavljam - bravo Milanoviću i Račanu, uaaa Bernardiću i Plenkoviću.
Ne odriče se svojih ljudi samo tako, bez konkretno utvrđenog delikta.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 21.01.2018., 08:57   #6326
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Dokle god ima u pozamasnom broju u partiji takvih sto su im "Stazić, maras, bauk i komadina...odlični saborski zastupnici.", nema sanse da ce vam partija na zelenu granu. Jer, kakvi ste, sve i svatko ce vam biti najveci moguci krivac za propast, samo ne vi koji ste ju sami upropastili, birajuci na celo spodobe koje ne bih stavio ni da mi tri nacrtane ovce cuvaju.

A da zivite u maglama i dimovima najgore i najgluplje agitpropovstine, govori i to da gubite sve i jedne izbore od 2012. pa nadalje. I jos vam nije jasno zasto, kad imate i APIS-a, i pored velike vecine medija koje vam partija kontrolira, i pored (za sad) nedodirljive duboke drzave, koja veoma uspjesno koci sve reforme.
Pazi tko se javlja!

Tebe bih stvarno volio upoznati uživo, da se uvjerim da stvarno postojiš. Možeš li nam barem reći jesi li generacija x (rođen između 1965. i 1981. godine) ili si stariji od toga (ne vjerujem da si mlađi od 36)?
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 21.01.2018., 10:17   #6327
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
BTW, može li netko navesti SDP-ovca/ovku koja u kulturi više "teži" od Snježane Banović?

Kad ti netko takvog kalibra, a karijerno neovisan o stranci, posve mirno kaže tako neke stvari (čak i ako pustimo Lalovca postrani), onda se nad tim rečenicama zamisliš
Ja sam se nad njenim riječima zamislio, i zvučale su nepovezano, neuvjerljivo i deplasirano


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 21.01.2018., 11:00   #6328
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Odrekli su se oni tako i Sauche pa su se onda čudili ko pura dreku zašto sada on diže ruku za Plenkovića.
Lalovca se nisu - s pravom, iza svoga čovjeka se stoji tako dugo dok mu se ne dokaže barem nepravomoćano delikt.
Kapa dolje i Milanoviću i Račanu koji su se ponašali u tom duhu.

Iako, i Plenković je isto tako vritnul v meglu kada se odrekao svoga župana prije sudskog pravorjeka (njemu je to još teži delikt jer je u slučaju hdz - ovog župana jasno vidljivo da gospođa supruga treba psihijatra (ne psihologa) a ne sudsku zaštitu i da priča nije čista i jasna niti joj tok ima u povijesti obiteljsko nasilje, nego vjerojatno drugačije (i bračne) probleme.Najvjerojatnije.

Inače podržavam Plenkovića i ovu vladu, rade zaista najbolje nego je bilo koja vlada prije njih radila, ali dozvoliti si da podilaze želji mase i medija za linčom prije sudske presude samo zbog potencijalne percrpcije biračkog tijela - veliki minus,.
Skoro da bi se isložio ali primjećujem da sebi dopuštaš pravo postavljanja medicinskih dijagnoza pa na neki način i sudjeluješ u neprimjerenom linču bilo na suprugu bilo na supruga bez pravorijeka koji zazivaš.

U obiteljskom nasilju nema zauzimanja strana nego se nasilje osuđuje kao takvo a pravorijek suda se poštuje i nasilnica ili nasilnik nemaju šta zagađivat javnu scenu niti primat plaću iz bilo kakvog proračuna.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 21.01.2018., 11:47   #6329
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post


Životno iskustvo daje smjernice.
Smjernice ne daju jasnu sliku nego iz dostupnih podataka (dakle necjelovitih) vode prema zaključku. Zato sam u svome upisu i stavila ogradu od sigurne procjene konstatacijom "najvjerojatnije".

Iz istupa i nadasve nastupa gospođe jasno je vidljivo da joj je potrebna pomoć van okvira tjelesnih povreda, kao i iz istupa njezine najbliže okoline (uže i šire obitelji) koja je, kao što je i sama javno rekla, ne podržava. Nepodržavanje također daje indicije da priča ima i javnosti trenutno nevidljivu stranu.

Dakle, samo isčitavam jasne naznake druge strane priče i usuđujem ih se izgovoriti javno u sveopćoj histeriji masovnog linča.

I ponavljam - bravo Milanoviću i Račanu, uaaa Bernardiću i Plenkoviću.
Ne odriče se svojih ljudi samo tako, bez konkretno utvrđenog delikta.
Neću komentirati ova imputiranja Tomaševićevoj supruzi, ali što se tiče Plenkovićeva "odricanja" od Tomaševića, on to nije napravio, već je Tomaševiću dao ultimatum da da ostavku na mjesto župana, što je sasvim opravdano, dalje je bilo na njemu. Ajmo realno, to prije svega šteti HDZ-u i njihovom imidžu pa je to sasvim opravdano zatraženo od Tomaševića. Nadalje, radi se o ozbiljnim optužbama i na neki način bi davanje ostavke u takvim situacijama trebalo biti nepisano pravilo, čisto da se, naizgled barem, umanji nekakva šansa utjecaja na institucije koje se bave tim optužnicama, čime se diže povjerenje građana u sustav, barem u teoriji. To da ih sustav tu toliko maltretira i vara da ovo neće baš imati nekog utjecaja je sasvim druga stvar. Nadalje, samog Tomaševića ništa ne sprječava da se nakon okončanja postupka, ako mu se utvrdi nevinost, ponovno kandidira za mjesto župana. To što postupci traju koliko traju i što će prije umrijeti nego doživjeti presudu i mogućnost ponovne kandidature, ako je nevin, neka zahvali kolegama iz stranke koje ni na koji način ne diraju ovo kancerogeno pravosuđe.
BrokenEmpire is offline  
Old 21.01.2018., 12:23   #6330
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
BTW, može li netko navesti SDP-ovca/ovku koja u kulturi više "teži" od Snježane Banović?

Kad ti netko takvog kalibra, a karijerno neovisan o stranci, posve mirno kaže tako neke stvari (čak i ako pustimo Lalovca postrani), onda se nad tim rečenicama zamisliš, a ne ispališ faraonsku "ja njezinu ostavku ne prihvaćam" - što znači "neprihvaćanje ostavke" kada ju podnosi netko tko ti uopće nije član stranke? Ono, tužit ćeš ju mami?
Ja bi to malo okrenuo i zapitao se šta se to dešava u politici kad kulturnjaci od formata bježe od nje?
U državi u kojoj bi neki ljudi ili stranke ili udruge zabranjivali predstave ili se peljali sa pozicije ministra u uređivačku politiku javne televizije ili prosvjedovali ispred temelja kulture ovog naroda-HNK protiv nekih predstava.....stvarno trebaš imat želudac za bavit se kulturom sa naslova javnosti politike.
Kakva je to kultura u kojoj se preko noći mijenjaju kustosi muzeja i zapošljavaju konobari na nekim funkcijama i kakva je to kultura u koju ministar uleti kao slon u staklarskoj radnji su neka pitanja nad kojima se svi moramo duboko zamislit jer kutura ovog naroda nije ni lijeva ni desna niti smije imat prijepore u svjetonazorima. Kultura u kojoj netko izjavi neće mi bit ravnatelj drame-opere-baleta srbin jer ............... šta je to taj srbin četnik??
Ono nemojmo se zavaravat ali ova sadašnja politička klima kulturu ubiva na stravičan način a kad je jednom toliko svedeš u samo tebi prihvatljive okvire kulturu si osakatio.
U političke i ine razloge Snježane na želim ulazit ali ta poruka nije dobra i recimo na sličan način je reagirala i Anja Šovagović Despot kad je izabran Hasanbegović.

Vratimo Biškupića i Vujića jer su oni imali stila.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 21.01.2018., 13:29   #6331
Saborski zastupnici na prosjecnu placu RH

Da se saborski zastupnici SDPa odreknu razlike od prosjecne place do njihove place koju dobijaju u saboru i tu razliku uplate u fond npr. pomoci stipendiranju siromasnih studenata djece njihovih clanova, to bi imalo veci ucinak na glasace od svih praznih rijeci kojima nas obasipa Bero i njegovi uhljebi.
Takvo je vrijeme da sirotinje ima i previse. Potrebno je ponovno uvesti crvenu pomoc, da ljudima pomogne prezivjeti. Da se razumijemo, neka neku svoju (crnu?) pomoc naprave i HDZ i druge stranke. Tek tada bi gradjani poceli vjerovati tzv. politicarima. Ovako, kad vide npr. onog skrtca Bauka koji se hvali da u godinu dana ustedi stotine hiljada kuna od saborske place, jasno da ne vjeruju nikome i da se saborski zastupnici nikom ne zele zamjerat da izgube povlastice. Bauk ce uciniti sve sto se od njega trazi jer zna da nigdje na svijetu osim u politici ne bi mogao zaradit ni desetinu place koju danas ima.
Svi saborski zastupnici i drugi duznosnici na prosjecnu placu RH pa ce u politici ostati samo oni koji zbilja zele boljitak ovoj zemlji.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 21.01.2018., 13:51   #6332
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja bi to malo okrenuo i zapitao se šta se to dešava u politici kad kulturnjaci od formata bježe od nje?
U državi u kojoj bi neki ljudi ili stranke ili udruge zabranjivali predstave ili se peljali sa pozicije ministra u uređivačku politiku javne televizije ili prosvjedovali ispred temelja kulture ovog naroda-HNK protiv nekih predstava.....stvarno trebaš imat želudac za bavit se kulturom sa naslova javnosti politike.
Kakva je to kultura u kojoj se preko noći mijenjaju kustosi muzeja i zapošljavaju konobari na nekim funkcijama i kakva je to kultura u koju ministar uleti kao slon u staklarskoj radnji su neka pitanja nad kojima se svi moramo duboko zamislit jer kutura ovog naroda nije ni lijeva ni desna niti smije imat prijepore u svjetonazorima. Kultura u kojoj netko izjavi neće mi bit ravnatelj drame-opere-baleta srbin jer ............... šta je to taj srbin četnik??
Ono nemojmo se zavaravat ali ova sadašnja politička klima kulturu ubiva na stravičan način a kad je jednom toliko svedeš u samo tebi prihvatljive okvire kulturu si osakatio.
U političke i ine razloge Snježane na želim ulazit ali ta poruka nije dobra i recimo na sličan način je reagirala i Anja Šovagović Despot kad je izabran Hasanbegović.

Vratimo Biškupića i Vujića jer su oni imali stila.
Nijedan ministar kulture u Hr nije bio dobar.
Niti Biskupic (sto li je taj radio, bolje da ne pisem), niti Vujic (isto svasta radio).
Radije ne njih. Ima dobrih kulturnih djelatnika, ali posteni i sposobni su i samozatajni, te se ne zele gurati u politiku, a i ako pokusavaju, dogodi se ono: "dva losa ubise Milosa".
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 21.01.2018., 14:08   #6333
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Da se saborski zastupnici SDPa odreknu razlike od prosjecne place do njihove place koju dobijaju u saboru i tu razliku uplate u fond npr. pomoci stipendiranju siromasnih studenata djece njihovih clanova, to bi imalo veci ucinak na glasace od svih praznih rijeci kojima nas obasipa Bero i njegovi uhljebi.
Takvo je vrijeme da sirotinje ima i previse. Potrebno je ponovno uvesti crvenu pomoc, da ljudima pomogne prezivjeti. Da se razumijemo, neka neku svoju (crnu?) pomoc naprave i HDZ i druge stranke. Tek tada bi gradjani poceli vjerovati tzv. politicarima. Ovako, kad vide npr. onog skrtca Bauka koji se hvali da u godinu dana ustedi stotine hiljada kuna od saborske place, jasno da ne vjeruju nikome i da se saborski zastupnici nikom ne zele zamjerat da izgube povlastice. Bauk ce uciniti sve sto se od njega trazi jer zna da nigdje na svijetu osim u politici ne bi mogao zaradit ni desetinu place koju danas ima.
Svi saborski zastupnici i drugi duznosnici na prosjecnu placu RH pa ce u politici ostati samo oni koji zbilja zele boljitak ovoj zemlji.
Beuk bi bez beda van politike zaradio i višestruko veću plaću od one koju danas ima


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 21.01.2018., 14:25   #6334
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nijedan ministar kulture u Hr nije bio dobar.
Niti Biskupic (sto li je taj radio, bolje da ne pisem), niti Vujic (isto svasta radio).
Radije ne njih. Ima dobrih kulturnih djelatnika, ali posteni i sposobni su i samozatajni, te se ne zele gurati u politiku, a i ako pokusavaju, dogodi se ono: "dva losa ubise Milosa".
OK imaš pravi na mkipljenje kao i ja a ostajem pri tome da su ova dvojica do sada bili najbolji i svi prije i poslije njih su loši s time da ovoj sadašnjoj još dajem istina male ali neke šanse da me demantira.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 21.01.2018., 14:29   #6335
a zakaj ovu desnu ekipu sekira SDP-?
pa to je voda na njihov mlin - desnih

SDP se raspao i nemate brige kod idućih izbora
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 21.01.2018., 14:58   #6336
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a zakaj ovu desnu ekipu sekira SDP-?
pa to je voda na njihov mlin - desnih

SDP se raspao i nemate brige kod idućih izbora
Desničarima se ne sviđa HDZ za kojeg su glasali iz ljute potrebe da zajebu SDP, to ih muči.
HDZ provodi lijevu socijalističku politiku
60.000 mladih je samo 2017. godine otišlo van

Ali što ćeš, sve se mora napraviti da SDP ne dođe na vlast
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 21.01.2018., 15:14   #6337
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Beuk bi bez beda van politike zaradio i višestruko veću plaću od one koju danas ima


-Stipe
Daj mi molim te objasni kako i gdje? Izgleda da ja stvarno nemam pojma o nicemu.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 21.01.2018., 15:40   #6338
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te objasni kako i gdje? Izgleda da ja stvarno nemam pojma o nicemu.
To je otprilike kao ono da će 'Milanović samo zavrtiti rolodexom i ponude će pljuštati', ali se ipak i dalje mota tu negdje, daje intervjue, a sad se spominje i kao predsjednički kandidat.

Beuk bi se prije mogao vratiti u struku kao nastavnik matematike i informatike, tog kadra kronično fali.
-SOMEBODY- is offline  
Old 21.01.2018., 15:44   #6339
nego kako stoji predsjednik partije na twiteru? cujem na ga unistavaju argumentima.

neki si plati savjetnike, ako sam nema pojma. bero nazalost srlja iz poraza u poraz. odite na njegov twiter pa vidite.
plavi pas is offline  
Old 21.01.2018., 15:52   #6340
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
nego kako stoji predsjednik partije na twiteru? cujem na ga unistavaju argumentima.

neki si plati savjetnike, ako sam nema pojma. bero nazalost srlja iz poraza u poraz. odite na njegov twiter pa vidite.
Ja više nemam ni snage ni volje komentirati Beru.

Bero je dokaz da nije sve u diplomama.
DJTcro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.