Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 15:01   #421
Ma nije ni u menađmentu bajno i sjajno. Svi odmah misle na top menađment i na C nivo menađera. Ok,njima je super,divno,bajno,imaju zlatne padobrane,bolesne bonuse i karaju manekenke. Kolko takvih ima? U firmama u kojima sam radio ili sa kojima sam imao doticaja,takvih je možda 10-15 po područnom uredu (uprava+direktori odjela). Ostalo je malo "bolje" od inženjerije. U junior i middle menađmentu te itekako jebu odozgora,samo što sad imaš i nerjetko podmetanja i laktarenja kolega istog ranga,pogotovo kad se otvori mjesto za napredovanje. Onda je to korporativni Game of Thrones. Iskreno,manje stresa i bolja zajebancija mi je osobno bila kad sam bio inđenjer vulgaris. Opuštenije je,manje kolega koji će te zabit nož u bubreg dok ti srdačno pružaju ruku nasmješeni,a i nadobudnih hiperambicioznih (a praznoglavih) je manje. Skroz shvaćam one koji su zadovoljni sa time da cijeli život ostanu u rovovima,rade ono što vole i u čemu su dobri i ne igraju korporativne političke igrice.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:08   #422
nije naglasak nužno bio na "menadžmentu koji fila manekenke i šmrče koku"... To je ionako bajka. Masa menadžera su žešći kilavci te filaju poglavito svoju šaku desnu.. (ili neke nesrećnice...kojekakve kćeri svinjara i slične..)


poanta je da SVI uredski radnici imaju bolju svakodnevicu od inženjera.

Ja ne mislim da je junior ili middle managementu loše....sam spadam u junior management i predivno mi je....
Osjećam se kao osoba u odnosu na inženjere...
koje sada gledam kao luđake...autist savante. ali ih dobro razumijem jer sam radio IT x godina...

Odnosno mana mi je što razumijem posao inženjera...jer ga razumijem iz svoje perspektive...u kojem je taj posao noćna mora i žao mi je te ekipe.
A to je pogrešna perspektiva (pogrešno shvaćanje tih likova) i nerazumijevanje njihove bizarne pozicije. Oni očito to vole.

Vole poslovni cinizam i grubost. Oni su mice...submisivne...i sviđa im se kad ih, kao društvo, punimo/volimo
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 31.08.2017. at 15:21.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:15   #423
Zasto na ovoj temi kad se pricao STEM-u vecina fokusira na IT podrucje? To je kao neki stereotip?

No dobro, evo mog doprinosa:
VSS gradjevina, konstrukterstvo, trenutno na doktoratu u Njemackoj od kojeg cu odustati krajem godine.
Studirao sam to jer me zanimalo od malih nogu, volim taj proces stvaranja neceg novog koristeci dostupne resurse, znanje i sposobnosti. Matematiku i fiziku kao i vecinu predmeta su mi zgadili i u osnovnoj i srednjoj skoli. Na faksu sam drugacije poceo gledati na to, ali fokusirao sam se na profesionalne predmete i pregrmio isfrustrirane profesore i asistente (nisu bas svi bili tako losi, ali lako se prepoznalo tko se namjerno izivljava nad studentima). Nisam ni priblizno blizu nekog genija, ali sam radio na razvijanju "soft" skillova te rjesavanju problema pristupao kreativnije no ostali.
Pri kraju diplomskog studija poceo sam raditi full time u jednom medjunarodnoj firmi, gigantu svoje industrije, nesto izmedju strojarstva i gradjevine. Tamo sam bio 2 godine i radio na zaista velikim svjetskim projektima. Naucio mnogo toga i upoznao puno ljudi. Ono sto su me starije kolege upozoravali se ispostavilo da je i istinito - inzenjeri su na dnu hranidbenog lanca. Barem u ocima srednjeg i viseg menadzmenta. Za njih si obican talog na dnu lonca, broj na platnoj listi, visak, prepreka, nepotrebna financijska stavka. Nije bilo nikakve slobode za donosenje odluka, bilo je bolno gledati kako project manageri srljaju i rade gluposti s planovima. I kad bi htjeli nesto preporuciti za dobrobit projekta ili firme, kao da govorimo zidu.
Buduci da smo radili iznimno odgovoran posao poput projektiranja modernih konstrukcija u javnim prostorima, imali smo minimum sigurnosti koji smo morali ispostovati. No menadzment bi nas javno prozivao da ne radimo svoj posao dobro i da moramo smanjiti taj minimum - jer su oni predvidjeli odredjeni budzet i to se ne smije prekoraciti. A to sto smo ih upozoravali da je budzet nerealan nitko nije htio dozivjeti.
Pretpostavljam da su se takve stvari desavale jer su manageri vecinom bili nekvalificirani egoisti, bez bilo kakvog inzenjerskog znanja. Vecina je zavrsila ili kratke tecajeve ili strucni studij ekonomije.

Nakon toga dobio sam ponudu za doktorat u Njemackoj sto sam objerucke prihvatio (uskoro se zavrsava druga godina). Nadao sam se kako cu na takvim istrazivackim projektima ipak imati mogucnost nekog utjecaja na odluke. S vremenom sam shvatio kako sam precijenio njemacki sustav i njihove "profesionalce". Specijaliziraju se u jednom uskom podrucju i za sve ostalo su fah idioti. Iznimno troma hijerarhija i ego do krova koji nazalost nema pokrica. Sreo sam dosta inteligentnih Nijemaca iz STEM-a koji su mi i sami potvrdili tu pricu, a ako je suditi prema studentima koje vidjam da izlaze sa faksa kao diplomirani inzenjeri - ne pise se dobro STEM zajednici.

Slazem se da mnogo puta inzenjerima uz svu najbolju namjeru nedostaje sagledavanje sire slike, te da se ne educiraju dovoljno u podrucju drustvenih vjestina. Nikad nisam pozalio sto sam studirao inzenjerstvo jer mi je to razvilo analiticke i kriticke vjestine. Ali sada osjecam da je vrijeme da krenem dalje, nesto dinamicnije i kreativnije. Ne mislim izaci iz STEM-a, vec promijeniti opis posla. Da zapravo iskoristim puni potencijal sposobnosti koje sam stekao.

STEM je jedna od onih stvari koja gradi svijet kakvog znamo i bitna je karika svake civilizacije.
Problemi i nezainteresiranost dolaze zbog sljedecih faktora: 1) u raljama je trzista gdje pravila stvaraju brojke na burzovnom indeksu, i ljudi sto nemaju vizije te gledaju sve kroz financijsku dobit, 2) obrazovni sustav je los, na trenutke cak i sadisticki jer tjera djecu i studente da lupaju gradivo zbog ocjena a ne znanja i napredovanja samog, 3) dekadencija modernog svijeta

Lijepo je raditi kao inzenjer, ali ako zelim stvarati promjene, to ne mogu s te pozicije.

P.S.
O kvaliteti i odgovornostima managera bi se dalo raspravljati, temeljeno na uzorku kojeg sam imao prilike upoznati - mozda ih 20% radi taj posao dobro. I da, jako dobro znam koliko to stresa i odgovornosti nosi za sobom.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:18   #424
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Vole poslovni cinizam i grubost. Oni su mice...submisivne...i sviđa im se kad ih punimo/volimo
Ti kao da vuces neke probleme iz djetinjstva...
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:20   #425
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
Ti kao da vuces neke probleme iz djetinjstva...
ne, niko me nije silovao u pak, ne brini.


ja jednostavno puno razmišljam i jako puno toga mi ide na kurac. to je moj primarni problem...

Moguće da ima puno inženjera kojima također puno toga ide na kurac, ali to (više) nije moj problem.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:32   #426
Ja mislim da je Brogach teška ljenčina i gotovan , tjesna mu koža ,kad ga šef natjera ajde radit on se sav prenemaže, prevrće očima neda mu se , a hoće sve u životu ko na američkim filmovima da bidne, ideala, zato tu i gnjoji iz frustracije ljenosti
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:35   #427
Ili filaju svoje žene. Gotovinom. Dok ih drugi filaju nečim drugim. XD Ima ih kilavaca,ima ih fakera,ima ih svakakvih.

Znaš na što sam mislio. Da ima razlike i u menađmentu i da nije isto tebi kao junioru,meni kao nekom nižem srednjem ili ovima koji su C nivo na razini korporacije. Ovaj zadnji u bonusu ima tvoju i moju bruto godišnju plaću i ne jebe živu silu i jebu sve ostale kako žele.

Mislim da ima i razlike unutar samih odjela. Masa inženjera izbjegava prodaju pod svaku cijenu jer to je praktički prljava riječ među nama. Meni je od kad sam sa faksa izašao prodaja bila odjel na koji ciljam. Uguzit se u prodaju,lagano ući u menađment i dalje krstariti izbjegavajući mine i morske pse. Došao sam do toga i sad mi je dobro. Dok god uspijevam kvartalnu kvotu natuć,ne trebam nosit tubu vazelina sa sobom,jer me nitko ne dira.

Ovo da su svi drugi uredski više cijenjeni od samih inženjera,možda u firmama gdje tech nije core business. Tu ih tretiraju kao podršku i jebuckaju za svakakve gluposti. No kad u firmi ne inženjere imaš jedino u računovodstvu i marketingu (a i tamo ima pokoji),onda je priča maloooo bolja.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:39   #428
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je Brogach teška ljenčina i gotovan , tjesna mu koža ,kad ga šef natjera ajde radit on se sav prenemaže, prevrće očima neda mu se , a hoće sve u životu ko na američkim filmovima da bidne, ideala, zato tu i gnjoji iz frustracije ljenosti
ti si imao jedan ili dva vrhunska troling posta. ne znam na kojem topicu...negdje si vrhunski trolao..


ali ovaj ti je slab. bolje se truditi
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:41   #429
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ili filaju svoje žene. Gotovinom. Dok ih drugi filaju nečim drugim. XD Ima ih kilavaca,ima ih fakera,ima ih svakakvih.

Znaš na što sam mislio. Da ima razlike i u menađmentu i da nije isto tebi kao junioru,meni kao nekom nižem srednjem ili ovima koji su C nivo na razini korporacije. Ovaj zadnji u bonusu ima tvoju i moju bruto godišnju plaću i ne jebe živu silu i jebu sve ostale kako žele.

Mislim da ima i razlike unutar samih odjela. Masa inženjera izbjegava prodaju pod svaku cijenu jer to je praktički prljava riječ među nama. Meni je od kad sam sa faksa izašao prodaja bila odjel na koji ciljam. Uguzit se u prodaju,lagano ući u menađment i dalje krstariti izbjegavajući mine i morske pse. Došao sam do toga i sad mi je dobro. Dok god uspijevam kvartalnu kvotu natuć,ne trebam nosit tubu vazelina sa sobom,jer me nitko ne dira.

Ovo da su svi drugi uredski više cijenjeni od samih inženjera,možda u firmama gdje tech nije core business. Tu ih tretiraju kao podršku i jebuckaju za svakakve gluposti. No kad u firmi ne inženjere imaš jedino u računovodstvu i marketingu (a i tamo ima pokoji),onda je priča maloooo bolja.
njet. ne stoji.

telekomi i ostale ogromne tehnološke firme imaju tisuće bitnih, ali non-tech ljudi. Fini poslići. Vrlo solidno plaćeni. Nemaju veze sa inženjerskim šamaranjem...
Tek su tamo inženjeri na dnu...tamo gdje su oni core.....Kao recimo i radnici na traci u proizvodnoj firmi ili tehnolozi/inženjeri proizvodnog procesa...to je core core-ova. ali dno


btw...Grimko, ti radiš u RH ili si vani?
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 31.08.2017. at 15:57.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:09   #430
Tebi su telekomi high tech firme?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:11   #431
Telekomi danas ionak nisu više IT već marketing. Telekomi su bliže banci i PR agenciji nego Ericssonu i Siemensu tak da njih slobodno ubaci u te firme di su IT nekakva podrška, a ne core business. EDIT: rocker ti u međuvremenu odgovorio

Kaj se ostalog tiče, napokon si dobil dve kile eura i više se ne fukaš s terminalom, al i i dalje si očito visoko frustriran. Kaj se još treba dogodit da dosegneš svoju nirvanu, svoj profesionalni Eden? Buš prestal gnojit IT kad počneš trpat asistentice i tajnice?
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:18   #432
Telekomi više liče na školu - učenici (ok, studenti, velika ti razlike...) + domar i koja čistačica i barba ravnatelj za spankanje kad nisi dobar.

Sve ostalo rade vanjske firme, praktički.

Morat će iz Hrvatske da prestane biti frustriran, jer sve sisato što valja, prodaje se po Emiratima, u Hrvatsku sad dolazi samo Rumunjke pred penziju za domaću ekipu, ostalo ide strancima, jer oni 2k stave na guzove za pošmrkat.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:28   #433
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Telekomi danas ionak nisu više IT već marketing. Telekomi su bliže banci i PR agenciji nego Ericssonu i Siemensu tak da njih slobodno ubaci u te firme di su IT nekakva podrška, a ne core business. EDIT: rocker ti u međuvremenu odgovorio

Kaj se ostalog tiče, napokon si dobil dve kile eura i više se ne fukaš s terminalom, al i i dalje si očito visoko frustriran. Kaj se još treba dogodit da dosegneš svoju nirvanu, svoj profesionalni Eden? Buš prestal gnojit IT kad počneš trpat asistentice i tajnice?
ne trpam takav treš. To valjda ti trpaš
Trpam elitu, šta ćeš


znam lika i u Ericcsonu...nije mu ništa bolje zato jer je u Ericssonu a nije u HT-u

ad nauseam
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:28   #434
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
Nakon toga dobio sam ponudu za doktorat u Njemackoj sto sam objerucke prihvatio (uskoro se zavrsava druga godina). Nadao sam se kako cu na takvim istrazivackim projektima ipak imati mogucnost nekog utjecaja na odluke. S vremenom sam shvatio kako sam precijenio njemacki sustav i njihove "profesionalce". Specijaliziraju se u jednom uskom podrucju i za sve ostalo su fah idioti. Iznimno troma hijerarhija i ego do krova koji nazalost nema pokrica. Sreo sam dosta inteligentnih Nijemaca iz STEM-a koji su mi i sami potvrdili tu pricu, a ako je suditi prema studentima koje vidjam da izlaze sa faksa kao diplomirani inzenjeri - ne pise se dobro STEM zajednici.
haha, drago mi je da si to dobro primjetio... to je tako u cijeloj zapadnoj europi. inžinjere koji nešto vrijede nećeš vidjeti van razvojnog rudnika pardon hangara
za dobrog inžinjera moraš potegnuti preko poljsko - jugoslovenske granice .
sick.am is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:29   #435
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Tebi su telekomi high tech firme?
pa ono...nije da tačkaš pšenicu day in day out
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:35   #436
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Telekomi više liče na školu - učenici (ok, studenti, velika ti razlike...) + domar i koja čistačica i barba ravnatelj za spankanje kad nisi dobar.

Sve ostalo rade vanjske firme, praktički.

Morat će iz Hrvatske da prestane biti frustriran, jer sve sisato što valja, prodaje se po Emiratima, u Hrvatsku sad dolazi samo Rumunjke pred penziju za domaću ekipu, ostalo ide strancima, jer oni 2k stave na guzove za pošmrkat.
vi to ne razumijete, jer ste jednostavni ljudi, priprosti.
" In ancient Greece, people who were not capable of engaging in the public sphere were considered "idiotes""

ja sam frustiran zato jer sam humanist i intelektualac, ne zbog sebe i neposredne vlastite situacije.
Brinem za svjetski mir i za brata Čovjeka....za inženjera...
nešto sam kao Ivan Supek
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:36   #437
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Kaj se ostalog tiče, napokon si dobil dve kile eura i više se ne fukaš s terminalom, al i i dalje si očito visoko frustriran. Kaj se još treba dogodit da dosegneš svoju nirvanu, svoj profesionalni Eden? Buš prestal gnojit IT kad počneš trpat asistentice i tajnice?
Pa zapravo nije teško pogoditi što ga muči, ne jebe ga posao već u svakom drugom postu mašta o nekakvim managerima i manekenkama, opus bi mu komotno mogao ići pet podforuma niže.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:38   #438
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
vi to ne razumijete, jer ste jednostavni ljudi, priprosti.
" In ancient Greece, people who were not capable of engaging in the public sphere were considered "idiotes""

ja sam frustiran zato jer sam humanist i intelektualac, ne zbog sebe i neposredne vlastite situacije.
Brinem za svjetski mir i za brata Čovjeka....za inženjera...
nešto sam kao Ivan Supek
https://www.youtube.com/watch?v=B_HJU2w7Ea4

Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Pa zapravo nije teško pogoditi što ga muči, ne jebe ga posao već u svakom drugom postu mašta o nekakvim managerima i manekenkama, opus bi mu komotno mogao ići pet podforuma niže.
Meni se isto sve više čini da ga to jebe. Više nije "prljavi inženjer", ali i dalje trenira samo desnu ruku.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:40   #439
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Pa zapravo nije teško pogoditi što ga muči, ne jebe ga posao već u svakom drugom postu mašta o nekakvim managerima i manekenkama, opus bi mu komotno mogao ići pet podforuma niže.
ajde pogledaj na prethodnoj stranici o kakvim sam stvarima poglavito pisao i kakve to veze ima sa orgijanjem. nikakve.
Orgijanje je sekundarno ovdje...


spominjali su drugi koješta drugo....menadžere, manekenke i ostalo..
ajd se deder referenciraj na one druge moje postove...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:54   #440
@Brogan

Vani sam. Otišao sam u Austriju na diplomski,počeo raditi tamo u Siemensu,vratio se u hr radi ljubavi,promjenio firmu,pukla veza sa curom,pukla moja ljubav prema firmi i zbrisao ja ponovno van. U međuvremenu i taj vražiji MBA srokao. Trenutno radim za kineze (Huawei) u Italiji,prije toga za kineze u Mađarskoj. Divno je. Dobra klopa,lijepe žene,neloša klima i ležernija atmosfera,a do Zagreba sam autom za 6h.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.