Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2006., 13:25   #61
Slažem se s cesmom, neka ide na Rebro zaista je ekipa odlična. Imaš Vucelića, Krznarića i Opačića svi su ti odlični doktori. I neka ide što prije jer može biti i opasna bolest. Kvragu i sram što ona misli da je njena guzica jedina koju su vidjeli.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 08:28   #62
jel otisla? moja mama nije nekaj krvarila pa sad kad je bila kod doktora losa dijagnoza i hitna operacija -
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 01:12   #63
neka ode sto prije jer moze biti ulcelozni kolitis
pogledaj na netu imaju i udrugu zajedno sa (kronovom)
na rebru je i dr rajko ostojic po meni jedan od humanijih doktora
sretno
damari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 12:51   #64
..ja sam danas dobila uputnicu z a kolonoskopiju ...jel netko imao s tim iskustva, koliko je to bolno koliko traje...sva sam u brizi...i moram naravno k specijalisti...najvjerojatnije cu na rebro... (')...koja info,pliz??

hvala
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:54   #65
moja mama je drvila oko toga i zato nije otisla prije. Kad sam je natjerala rekla je da opce nije tako strasno, neugodno da no nista neizdrzivo. Stoga samo hrabro!
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 14:08   #66
ma joj najgore mi je kaj neki kazu nije strasno neki da je uzas..a mene svega strah...al dobro, nalsa sam jedan stari topic pa sam dosta toga procitala..
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 14:30   #67
gljivek sve ovisi kakav si tip. No traje par minuta... Kak su svi preziveli bus i ti sam da su nalazi OK, sretno
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 11:25   #68
Neka ode sto prije s tim se nije za igrati.Tako sam i ja krvarila i imala jake bolove,cak nisam nekad ni stigla do wc-a bilo mi je strasno.
Dijagnosticirali su mi Ulcerozni kolitis i sad mi je puno bolje.
ena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 16:03   #69
Quote:
ena kaže:
Neka ode sto prije s tim se nije za igrati.Tako sam i ja krvarila i imala jake bolove,cak nisam nekad ni stigla do wc-a bilo mi je strasno.
Dijagnosticirali su mi Ulcerozni kolitis i sad mi je puno bolje.
jeje-sve je vec rijeseno.u 1 mj.ima kolonoskopiju,a na kirurgiji su joj nasli duboke hemeroide tako da je iz njih krvarila...natjerala sam je
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 09:16   #70
pa koliko se to ceka na kolonoskopiju a da ode privatno?
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:10   #71
u zaraznoj se ne čeka toliko dugo, ja čekala 10-ak dana
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:19   #72
mora liječniku!

Moj deda je tako krvario i kada je otišao liječniku dijagnoza je bila karcinom debelog crijeva. Ne bih te htjela plašiti ali sa tim se stvarima ne treba šaliti. Moj deda je ostao bez dijela debelog crijeva, dobio je onu vrećicu (u koju vrši veliku nuždu da tako kažem), i sve je bilo ok 2 godine. Danas se muči i razara ga karcinom jer je sve skupa metastaziralo.
Možda su kod tvoje mame stvarno hemoroidi u pitanju ali bolje neka ode liječniku. Da ne bude prekasno!
Držim fige da bude sve u redu.
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 23:21   #73
ma sve je pod kontrolom-topic je star skoro 2 mj.

@bani-oko 3-6 mj.su liste cekanja-ovisi kako di...ne znam da li se uopce moze to privatno i ako da vjerovatno je podosta love u pitanju...
@cesma-vjerovatno si bila hitan slucaj ili na prijemu u bolnici jer takvi pacijenti preskacu liste cekanja....
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 11:30   #74
pa to je strasno ako neko ima ozbiljan problem za 3-6 mjeseci sta se sve jos nakalemi....

privatno je 900-1400 kn
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 22:13   #75
Quote:
Bani kaže:
pa to je strasno ako neko ima ozbiljan problem za 3-6 mjeseci sta se sve jos nakalemi....

privatno je 900-1400 kn
ma znam-ali mama je u mirovini,a ova visa cifra je njena cijela mirovina,tako da mora prek socijale...a i nije nes hitno(tako je specijalista rekao)pa eto moramo cekati
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 10:04   #76
ne znam kaj da ti velim no sve je to prestrasno s nasim zdravstvom
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 22:57   #77
caio vidim da ima i kompetentnih ljudi ovdje..imam par pitanja pa help sto prije, jer mi je teski kosmar u glavi.

kolonoskopija..kako da prezivim tu silnu djetu ? padnem u nesvijest ak ne rucam u tocno vrijeme, a kamoli cijeli dan. ako bi varala na dijeti -tipa da ipak pojedem bananu drugi dan (koji je predvidjen samo za sokove) , hoce se to odrazit na rezultate pretrage? i tu ste napisali neki lijek mizadolam-za opustanje,kako cu ga piti na prazan zeludac, kad se treci dan mora biti samo na vodi? nuspojave? vidim da ste svi tu stavili neke smajlice koji dusu ispustaju pored rijeci kolonoskopija ,pa me zanima da li se to odnosi i na one tzv.bezbolne moderne aparate jer je meni doktor prodao tu pricu.

i jos jedno pitanje .koja bi mogla biti moja dijagnoza.imam ceste proljeve s krvi u stolici vec 6 mjeseci.idem iduci tjedan na kolonoskopiju ali u zadnjih para dana me toliko muci opsesija da imam rak da to nije normalno.krv je pomjesana s proljevom pa nisam ni sama sigurna koje je boje. ponekad svijetlocrvena al najvise crveno smeckasta. nista me ne boli ali mi se zna desiti da kad bas tvrda stolica treba izac van, me nesto u crijevima kao pritisne ,vise tupa bol ,ali kao da ce mi crijeva eksplodirat.stolica je najvise proljevasta,uvijek ima krvi,a kad i izade govno onda je jako stanjeno, ima bas ostre rubove i vijugavo je. a za to pise da je simptom raka.isto me ovako nista ne boli,ali cim pojedem odmah moram na wc,ne mogu opce zadrzat.isla sam i na drugo misljenje doka i onda me on zbunio dijagnozom.jedan doktor mi je rekao da je kronova ,a kad sam dosla u vojnu bolnicu onda mi je covjek rekao da nije kron, jer bi mi nalazi krvi bili posemereni. jedini nalaz koji je negativan mi je anemija .ultrazvuk je ok ,hemeroidi nisu.ne znam dali postoji mogucnost da se radi o simptomu iritabilnog crijeva al nisam cula niti jedan slucaj da ga prati krv u stolici..relativno sam mlada 22 god.nemam incidencije tak taske bolesti u familiji.zanima me ako je rak ,da li bi se vidjelo po nalazima krvi? u zadnja dva dana kao da me navece zna i probost malo ispod rebra,ili kao neki blagi grc,pogotovo kad jako tiskam na wcu..poludit cu od brige.
hvla svima unprijed
 
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 23:48   #78
može biti mali milijun stvari. Od najobičnijih hemoroida (što bi doduše već otkrili da je), preko ulceroznog kolitisa, chronove (moj slučaj), pa sve do raka debelog crijeva (malo vjerojatno ali ne i nemoguće).

za kolonoskopiju, nema varanja na dijeti jer inaće nećeš imat čista crijeva i neće biti moguće obaviti kolonoskopiju...
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:55   #79
Analno krvarenje

pozdraw ljudi... imam jedan problem.. pri zadnjem odlasku na wc ... kad sam završio nuždu... obrišem se i na papiru krv... i prije sam primjećivao krv ali samo koja linija na papiru jer imam strašno tvrdu i veliku po širini stolicu... ali ovaj put je bilo po cijeloj površini papira u malo većoj količini... .. poslije 10 min opet mi navali.. odem.. i bude ono malo tekućine sa krvi.... nista me ne boli... nego me zanima sta bi moglo biti...
glcvr6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:58   #80
Pa kakvu stolicu imaš.
Ako je jako tvrda onda nekad zna biti tragova krvi.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.