Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 11:21   #1
Question Mačka u kući i dvorištu

Imam jednu dilemu: moja maca godinama živi malo u kući, malo okolo. Problem je u tom da sam ja cijeli dan na poslu daleko od kući, kći mi studira u drugom gradu, i maca je cijeli dan sama. Strah mi je ostavljati samu vani iako mi živimo u vrlo malom selu sa samo 12 kuća, blizu šume, ali 200m od kući je državna cesta. S druge strane, ako je zatvorim na cijeli dan u kuću, poludjet će od dosade, a nije naviknuta.
Što da radim?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:05   #2
Ja mislim da ju trebaš pustiti vani.
Mačke uživaju biti na svježem zraku, slobodne; igrati se, trčati, loviti i sl., a, kao što sam negdje već napisala, mačke su nevjerojatno snalažljive, brze i pametne životinje i ne vjerujem da će joj se išta dogodi, osim ako nije naviknuta izbjegavati cestu i automobile.
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:21   #3
Kad i ako starom kupim macku, macka ce bit samo i iskljucivo u kuci, po mogucnosti sterilizirana.
Zasto?
Zato sto znam masu slucajeva gdje je macku staro auto, otrovo susjed, istuko susjed. I to mi ne treba, iako macka nece bit moja.

Doduse ja zivim u Zagrebu gdje su ljudi divlji, u zgradi.
Tako da opcija da macka silazi s cetvrtog kata i brije okolo zgrade ne smatram osobito pametnom zamisli i uopce ne vidim potrebu toga.
Da zivim u nekom manje prometnom mjestu ili selu, pustala bi ju u dvoriste da ga imam, al ne dalje, znaci pokusala bi izbjec opciju da macketina uleti nekom u dvoriste pa da taj, zato jer ne voli macke ili mene, da macki kakav otrov il ju napuca nogom.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:50   #4
Živim u gradu, ali u mirnoj kući s dvorištem pa sam svoju macu puštala preko dana da malo bude na dvorištu jer mi se činilo okrutno držati ju zatvorenu. No, nakon 6 mjeseci, maca je jednostavno nestala...nitko ju nije ni vidio ni čuo za nju, a sve sam pretražila. Sad imam novu macu i neću ponoviti istu grešku, u kući je. A čim navrši 6 mjeseci ide na sterilizaciju... Još me zaboli srce kad pomislim na svoju staru macu, tko zna što joj se dogodilo...
__________________
"Oh dear, oh dear!"
said the Rabbit. "I shall be to late!"

Cellar door is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 20:58   #5
a vratašca za mačku? možda u neki hodnik ili joj urediš neki udoban prostorčić negdje drugdje?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 15:22   #6
moja maca po lijepom vremenu ide van sama. skoci s balkona. (prizemlje ima 1- 1,5. metar do zemlje). a zimi je cijelo vrijeme unutra.
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 17:05   #7
koliko god bi voljela držati svoje mace na toplom, u kući, one su vani...
ne mogu reći da se žale, vole biti vani, i imaju isto tako puno drveća, i obožavaju biti u dvorištu.
ali, problem je što mi je glavna cesta ispred kuće, tako da je puno mojih maca završilo pod kotačima auta, jedna čak pred mojim očima, dok je bila mače od mjesec i pol dana...
tak da... ne znam, zbilja ne znam... mace je teško priviknuti da NE IDU negdje, tak da... teško ćeš ju priviknuti da ne ide prema cesti.
a opet, u kući ti može napraviti veliki nered. moje kad zalutaju u kuću, odmah se krenu igrati sa zavjesama.
ti razmisli dobro...
u kući je sigurnija, ali će joj biti dosadno.
a vani postoji opasnost, ali 100% će naći neku zanimaciju.
još jedan od razloga zašto ih moja mama toliko mrzi.
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 20:32   #8
moje mačke imam ih četiri sve spavaju u kući, ali slobodno izlaze na dvorište
Ove nisam nikada vidio da idu na cestu, nego se drže unutar ograde
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 02:49   #9
Drži je u kući, ali joj dovedi još jednu mačju prijateljicu nek se druže da ne bude sama.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:58   #10
Hvala svima na savjetima, mislim da ću je ipak držati u kući. Pogotovo nakon što sam pročitala ovo
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 17:16   #11
Question Mačka u kući i dvorištu

Imam pitanje ...mozda je već negdje postavljeno, ali ja barem nisam nasla.
Ja bi si nabavila malu mica macu pa me samo zanima da li mačke mogu biti cijeli život u kući (sa izlascima na balkon).I,da li se ako je već bila negdje vani može naučiti da živi unutra.Bila bih vam zahvalna ako mi mozete dati odgovor na ovo pitanje a i ostali savjeti o mačkama su dobrodošli.(npr.Koji pijesak za wc koristiti,Koju hranu i sl.)Unaprijed zahvaljujem....
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 19:38   #12
Ja sam svoju macu udomila kad je imala oko godinu dana, isto je prije zivjela u stanu. Ne izlazi vani nikad, ali voli ici na balkon, cak i sad zimi, moram je svako jutro pustiti bar 10tak minuta( ne smjem vise, bojim se da ce se prehladiti). Ne znam kako bi se neka starija maca s ulice ponasala u kuci, nemam s tim iskustva, ali ako je mladja, sigurno nece bit problema. Ja sam skroz bila nespremna za svoju macu, ali iznenadila sam se kako smo se brzo prilagodile jedna drugoj. Zato, sretno
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 19:54   #13
moja mačka je sad već 2 godine stara. došla nam je kad je imala 2 mj,planirali smo da bude u kući,da neizlazi,znala je odmah na pijesak i sve međutim nismo je mogli zadržati.hoće van i hoće,i kad mijauče po 2 sata pred vratima onda...u početku je išla van a vraćala se u kuću da obavi nuždu. sad sve radi vani,prosječno je vani po 3-4 sata. Mislim da to ovisi o mački.
flečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 20:16   #14
hvala puno.Meni nebi mogla izlaziti iz kuće jer nemam ogradu,vani u boksu imam nj. ovčara,a susjedovi psi mrze mačke tak da bude se morala prilagoditi.
Ako jos netko ima kakvih savjeta samo naprijed biti cu vam puno zahvalna!!!!
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 20:18   #15
Moj mačak koji ima 7 mjeseci ne ide uopče van. Domet mu je popet se na prozor no ako čuje neki jači zvuk izvana uplaši se i pobjegne. U nekoliko navrata sam ga pokušala iznjet malo na ulicu al svaki put sam završila izgrebana, jednostavno se boji. Živio je na ulici dok ga nisam našla (do njegovih nekih mjesec dana) no očito je da se on toga uopće ne sjeća. Mislim da nema apsolutno nikakvu potrebu izaći van.
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:11   #16
Moja mačka je 15 i po godina stara i nikada nije izlazila napolje. Udomila sam je kada je imala svega nekoliko dana, navikla se na život u kući i nikada nije pokazala želju da ga menja iako joj je izlaz na raspolaganju.
Imam čak i dve mačke koje izlaze i ulaze po volji, ali ovoj staroj nikada nije bilo ni nakraj pameti da im se priključi.

Veterinar kaže da je to sasvim normalno i očekivano jer se mačka vezuje za teritoriju, tako da je njoj van stana nepoznato i strano. Osim toga, kaže on, mačka je od malena navikla na jedan sasvim drugačiji život i, dok bi ove dve koje izlaze jako patile kad bih ih sada stavila u zatočeništvo, ova stara ne oseća nedostatak nečega za šta nikada nije ni znala. On kaže da ona pati kada se u stanu nešto menja (raspored nameštaja, na primer, ili naš izostanak na duže vreme) i da o tome treba voditi računa.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 22:33   #17
Imam 2 mace, curu staru 13 g- cijeli zivot u stanu i nikad bolesna, ali za nju ni nije bio problem, jer sam je i uzela od jedne gospodje iz stana- tako da je to za nju uvijek bio prirodni domicil. Imam i decka starog nesto vise od 3g. Njega sam udomila, tj. pokupila s ceste vec potpuno odraslog ( preko 1g) i bilo me je malo strah kako ce se prilagoditi zivotu u stanu, ali vec je 2 g kod mene i sve je suuuper . Naravno, ona je sterilizirana, a i njega sam kastrirala prije nego sto sam ga uopce dovela doma. Moj odgovor je da tu uopce nebi trebalo biti nikakvih problema- naravno da se tu podrazumjeva svakodnevna briga i paznja koja se im se mora posvetiti. Samo hrabro, usreci neku malu ili malog napustenog jadnicka.
ginna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:03   #18
moja maca ima 5 mjeseci, kod mene je vec 4 mjeseca, inace je bila ulicna
uglavnom, nije pokazivala preveliki interes da izadje iz stana, nego je samo gledala kroz prozor dok se ja nisam dosjetila da bi joj mozda bilo zanimljivo da izadje, pa sam ju naucila na lajnu i izvela je ispred zgrade, ali bila je prestravljena od tog naglog silaska s 5.kata pa sad tu i tamo mijauce da je pustimo u stubiste, ali cim cuje da neko od susjeda progovori/otvori vrata ili se pokrene lift, trk natrag u stan (mili boze kolika recenica, uzas )
svakako, ja sam joj valjda dala ideju da se moze ic van iz stana, a dotad nije nista pitala
tak da ako ti maca bas bude htjela vani, mozes ju naucit na lajnu i onda s njom setat
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:51   #19
Hvala vam svima puuuuno
Sad mi je odma lakse!
Dajte sad neke savjete o hrani i pijesku!
I,imam jos jedno pitanje...
Kaj s malom micom dok nikoga nema doma???
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 00:28   #20
sto se hrane i pijeska tice, o tome ima dosta na forumu, uglavnom, ne zna se koji je pijesak najbolji - misljenja su podijeljena

meni je dobar ever clean (to ti je oko 100 kn 10 kg) i tommy plavi (50 kn 10 kg), dakle tommy se vise isplati, a nije neka prevelika razlika...
natusan je uzasan (nemoguce je pokupit grudicu da se ne raspadne, i smrdi)

hrana - kupuj samo najbolje hill's (suha hrana) je super, moja maca ga voli, a probala je svasta (ko god dodje donese nesto maci, pa mora onda probat )
svaku vecer joj dam malo konzerve iz dm-a (za bolji san), a te konzerve su super jeftine i kolicinski zadovoljavajuce (ako ces to kupovat kupi si i poklopce odma u dm-u da se ne pokvari jer mala maca ne moze nikako pojest cijelu konzervu odjednom) (pretrazi malo forum, ima dobrih savjeta kako kvalitetno, a jeftino hranit macku)

a kad nisi doma maca ce vjerojatno spavat, bar moja stalno spava dok nas nema. valjda joj nije zanimljivo radit psine ako nema nikog - naime, ona voli feedback

e i ja ti preporucujem rezanje kandzi jer kad te maca voli, oce se popet na tebe, a ti onda to bas ne dozivis ko izljev ljubavi
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.