Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2015., 11:39   #261
Pijem... Ali da mi je bar naći prirodni limun koji nije šprican... Imaš prijedlog/saznanja?
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:16   #262
Quote:
Fem kaže: Pogledaj post
Pijem... Ali da mi je bar naći prirodni limun koji nije šprican... Imaš prijedlog/saznanja?
Nevjerujem da takav limun postoji i na otoku Visu. Limun je jedan od naj manje špricanih agruma.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 14:18   #263
Quote:
Fem kaže: Pogledaj post
Pijem... Ali da mi je bar naći prirodni limun koji nije šprican... Imaš prijedlog/saznanja?
Ja živim u Istri, kod nas ima limuna po vrtovima i terasama koji nisu špricani.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 08:56   #264
http://znanost.geek.hr/clanak/izglad...dugovjecnosti/
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:42   #265
Meni je gladovanje(post) postao stil života, odnosno jedna od prijeko potrebne higijene tijela. Počelo je kroz znatiželju i eksperimentiranje, a završilo je u dubokom razumijevanju i mijenjanju životnih navika. Postim jednom tjedno na vodi i kroz godinu nekoliko puta po tri dana. Desile su se i unutarnje i vanjske promjene. No najveće su unutarnje. Kao da doživiš totalnu transformaciju svog bića. Počneš drugačije gledati na svijet. Osluškuješ i po prvi puta poštuješ i voliš svoje tijelo. Tako da svakako preporučujem post jer te vodi boljem i kompletnijem životu. Osim zdravlja, vitalnosti i energije, dobiješ unutarnju snagu s kojom mijenjaš sebe. Organizam te traži drugačiju hranu, više svježeg, više živog. Poštujući njega i on poštuje tebe. Tako da je meni post otvorio vrata u jedna sasvim novi svijet.
__________________
"Samo život za druge vrijedan je života." A.E.
...ja ne vjerujem da Ljubav postoji, ja znam da Ona postoji, vidim ju svugdje i u svakome...
OnaJednoJa
hvala ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:17   #266
Quote:
hvala ti kaže: Pogledaj post
Meni je gladovanje(post) postao stil života, odnosno jedna od prijeko potrebne higijene tijela. Počelo je kroz znatiželju i eksperimentiranje, a završilo je u dubokom razumijevanju i mijenjanju životnih navika. Postim jednom tjedno na vodi i kroz godinu nekoliko puta po tri dana. Desile su se i unutarnje i vanjske promjene. No najveće su unutarnje. Kao da doživiš totalnu transformaciju svog bića. Počneš drugačije gledati na svijet. Osluškuješ i po prvi puta poštuješ i voliš svoje tijelo. Tako da svakako preporučujem post jer te vodi boljem i kompletnijem životu. Osim zdravlja, vitalnosti i energije, dobiješ unutarnju snagu s kojom mijenjaš sebe. Organizam te traži drugačiju hranu, više svježeg, više živog. Poštujući njega i on poštuje tebe. Tako da je meni post otvorio vrata u jedna sasvim novi svijet.


Izvrsno opisano , daješ mi dodatni motiv da se bacim u to Hvala ti
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 12:41   #267
Možda malo glupo pitanje, ali zanima me kako vi koji redovito i duže postite izbjegnete da upadnete u situaciju u kojoj se izmjenjuju faze posta i prejedanja? Ili tako nešto uopće nije problem? Tj. da li to ide tako da nakon gladovanja pojačano jedete neko vrijeme pa se poslije vrati u normalnu ili nekako drukčije?
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:19   #268
Dobro, ja ne smijem duže postiti jer sam dosta mržava, ali nakon kratkog posta ne da nemam pojačane potrebe za jelom, već mi se apetit smanjuje.

BTW, ja pripremam hranu za druge i kad se postim, i ne smeta mi, niti dobijem želju za tom hranom.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:26   #269
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Dobro, ja ne smijem duže postiti jer sam dosta mržava, ali nakon kratkog posta ne da nemam pojačane potrebe za jelom, već mi se apetit smanjuje.

BTW, ja pripremam hranu za druge i kad se postim, i ne smeta mi, niti dobijem želju za tom hranom.
Potpisujem sve. I ja dok postim kuham, radim, vježbam bez ikakvih problema. Čak sam više nabrijana. Isto mi se apetit smanji. Sve zavisi od organizma, a i onog što imaš u glavi.
__________________
"Samo život za druge vrijedan je života." A.E.
...ja ne vjerujem da Ljubav postoji, ja znam da Ona postoji, vidim ju svugdje i u svakome...
OnaJednoJa
hvala ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:06   #270
http://magazin.net.hr/zdravlje/nutri...-nije-prirodno

evo intersnatne vijesti U biti zadnji paragraf je najbitniji ovo sve prije smo znali
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 10:31   #271
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Možda malo glupo pitanje, ali zanima me kako vi koji redovito i duže postite izbjegnete da upadnete u situaciju u kojoj se izmjenjuju faze posta i prejedanja? Ili tako nešto uopće nije problem? Tj. da li to ide tako da nakon gladovanja pojačano jedete neko vrijeme pa se poslije vrati u normalnu ili nekako drukčije?
Sasvim obrnuto, nakon jednodnevnog posta ti se smanjuje prozdrljivost. Evo meni danas zavrsava dvodnevni post. Posto ne zelim gubiti misice danas cu normalno jesti ali daleko od toga da cu se prejedati! Cak mi je nekako svejedno hocu jesti il ne. Nekako, imam utisak da bih mogao ovako jos dva tri dana. Al jbg, nerazumijevanje okoline je glavni problem!
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 17:11   #272
Dok si na gladovanju i postu bitno je unjeti u organizam dosta vitamina i minerala i piti friško cijeđenih sokova cikle, mrkve,krupira, po programu dr. Šulca i nemoraš jesti 21dan u maloj dijeti ili 42 dana u velikoj dijeti. Poslje takve dijete krvna slika i jetreni enzimi nemogu biti bolji kao i koleserol i trigliceridi.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 20:36   #273
Ovo izgleda odlično. Jesi bio osobno ili znaš nekog tko je bio, i kakvi su bili rezultati?
hadrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 14:35   #274
najveća terapija u gladovanju je što tijelo, po nekim istraživanjima, kada gladuje istovremeno proizvodi najviše hormona rasta... (kad sam to prvi put pročitala i meni je bilo malo neobično), al nekako je očito da mu tad tog hormona najviše treba..
Naravo vjerujem da se nije mislilo na dugoročna ili prisilna izgladnjivanja već povremene situacije, periodično ili sistemom da se jedan dan jede normalno, a drugi gladuje ili dva tjedna normalno ili obilno, a onda dva tjedna post ili minimum minimuma
jennynopenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:27   #275
Provodim trodnevni post vec skoro godinu dana ali neredovno. Mogu napisati sta je zajednicko svakom postu, ako ce biti od pomoci pocetnicima. Naravno, prije posta, tjedan dana sam na jabucnom postu.

Pozitivno:

- Posto sam "sluzne" konstitucije, lako nakupljam sluz i vodu. Trodnevni post mi pomaze da izbacim suvisak soli koji osmozom navlaci vodu u tijelo. Tijekom posta smrsavim 3-4kg ( visak tjelesne tekucine). Nestaje podbuhlost lica, tijelo mi postane cvrsto, misici definiraniji, pivski trbuh i nadutost nestaju...sluz izbija na sve strane..osjecam se cistije..

-Koza postaje cvrsta i ljepsa..i nekako rumenija..nema masti..kosa ojacava i ne masti se toliko...

- Oci dobijaju neki cudan sjaj..osmijeh je ljepsi..i naprosto privlacim ljude (posebno zene )..poslije posta dobijam komentare od zena da sam ljepsi, "da zracim necim" itd.

-bjeloocnice bivaju sve bjelije i bjelije i pogled postane prodorniji u pozitivnom smislu...

-Tokom drugog dana posta mi se poveca produktivnost..mogu raditi teske poslove a i lakse pamtim kad ucim..zivahan sam vise nego kad normalno jedem..

Negativno:

- Treci dan me hvata slabost i pojacana glad. Pomalo i razdrazljivost.

-Drugi dan gladovanja jaclja se jaka hipotenzija pri naglom ustajanju iz lezeceg polozaja..jaka vrtoglavica, ali samo, kao sto sam rekao, nakon naglog ustajanja iz kreveta.

-Napuknutost usana. Iako pijem mnogo vode i kapsule sa vitaminskim kompleksima, napuknutost je uvijek tu. Kada zaredam nekoliko postova u kratko vrijeme, usne se toliko osuse da prosto krvare kad popucaju.

- Vec nakon prvog dana posta jezik mi doslovno pobijeli. To rijesavam tako sto ga istrljam glavicom bijelog luka. Vraski pece, ali talog na jeziku nestane.

-Iako pijem puno vode, stolica mi je dosta suha i pravi mi probleme pri defekaciji. Stalno imam osjecaj da se nisam ispraznio do kraja. Ali nekako izguram pa nije toliko strasno.
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 15:16   #276
Quote:
vilijam kaže: Pogledaj post
Provodim trodnevni post vec skoro godinu dana ali neredovno. Mogu napisati sta je zajednicko svakom postu, ako ce biti od pomoci pocetnicima. Naravno, prije posta, tjedan dana sam na jabucnom postu.

Pozitivno:

- Posto sam "sluzne" konstitucije, lako nakupljam sluz i vodu. Trodnevni post mi pomaze da izbacim suvisak soli koji osmozom navlaci vodu u tijelo. Tijekom posta smrsavim 3-4kg ( visak tjelesne tekucine). Nestaje podbuhlost lica, tijelo mi postane cvrsto, misici definiraniji, pivski trbuh i nadutost nestaju...sluz izbija na sve strane..osjecam se cistije..
itd.
.
Da li konzumiraš mlijeko između postova? , ako da, razmisli da ga zamijeniš voćem, meni je pomoglo kod extremne sluzavosti, koristio sam ručnik, a ne maramice.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 15:53   #277
Quote:
hadrijana kaže: Pogledaj post
Ovo izgleda odlično. Jesi bio osobno ili znaš nekog tko je bio, i kakvi su bili rezultati?
Ja nikad osobno nisam bio na takvoj dijeti ali mije bio od djelatnika brat i na velikoj dijeti 42dan i nakon mjesec dana oporavka kilaže na maloj dijeti 21 dan. Čovjeku je bila dijagnosticirana leukemija koja je evo skoro dvadeset godina izlječena. Utoj dijeti se piju samo sviježe cijeđeni sokovi cikle, mrkve, đumbira i još jedan sada neznam točno koji ali u točnom postotku koliko kila koje biljke prije cijeđenja. Nm da je ukupno nešto više od dest kila povrća prije cijeđenja dnevno.
Imam ja negdje zapisan točan recept koliko čega. Osim tih sokova više ništa se nesmije konzumirati i treba jako dobar karakter da se izdrži. ČOVJEK JE ŽIV!!!! Prije te alternativne terapije gladovanjem su mu doktori izvadili slezenu i pustili ga kući kao ne izlječivog da umre.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 07:42   #278
Quote:
hadrijana kaže: Pogledaj post
Ovo izgleda odlično. Jesi bio osobno ili znaš nekog tko je bio, i kakvi su bili rezultati?
hadrijana, duljina posta ovisi između ostalog o tvojoj težini, meni sa mojih 45 kg preporučeno da ne gladujem dulje od 3 dana.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 21:54   #279
Quote:
rrorion kaže: Pogledaj post
Da li konzumiraš mlijeko između postova? , ako da, razmisli da ga zamijeniš voćem, meni je pomoglo kod extremne sluzavosti, koristio sam ručnik, a ne maramice.
Ne koristim mlijeko ali zato jedem puno bijelog kruha i junk fooda, kao sto su salame. Primjetio sam da me salame i hrenovke nekako napuhnu. Lice mi postane oteceno a tijelo mlitavo ko u zene Ocito da sam tip koji teze izbacuje sol, a sol nakuplja vodu u vezivnom tkivu. Ta sluz je najcesce i vezana sa podbuhloscu, kod mene.

Inace, nisam bas tako ekstremno sluzav ko ti , ali stalno imam nesto za kopati u nosu, a u zdrijelu mi se stalno nakuplja gusta sluz koju gutam stalno. Imam osjecaj i da imam nesto u sinusima, kao da su malo ispunjeni sto mi stvara male probleme pri govoru.
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 00:04   #280
Quote:
vilijam kaže: Pogledaj post
Ne koristim mlijeko ali zato jedem puno bijelog kruha i junk fooda, kao sto su salame. Primjetio sam da me salame i hrenovke nekako napuhnu. Lice mi postane oteceno a tijelo mlitavo ko u zene Ocito da sam tip koji teze izbacuje sol, a sol nakuplja vodu u vezivnom tkivu. Ta sluz je najcesce i vezana sa podbuhloscu, kod mene.

Inace, nisam bas tako ekstremno sluzav ko ti , ali stalno imam nesto za kopati u nosu, a u zdrijelu mi se stalno nakuplja gusta sluz koju gutam stalno. Imam osjecaj i da imam nesto u sinusima, kao da su malo ispunjeni sto mi stvara male probleme pri govoru.
Problem sluzavosti, ali i ostalih zdravstvenih problema sam jednostavno riješio 90%-tnom sirovom biljnom hranom( to je bila baza, plus par terapijskih procedura jer sam imao i težih sranja)
, do tada, bilo kakvi pokušaji su bili gotovo bez učinka.


Vjerojatno znaš da ti je ta sluzavost dobra podloga za pojavu i drugih zdravstv. problema, pogotovo ako vidiš da se pojačava,
hoću reći tijelo nam signalizira, a mi trebamo nešto mijenjati, ako ne želimo da se isto nastavi, ili pogorša, u trenucima pada imuniteta npr.,
a to često bude po zimi, zbog manjka unosa voća( nema sezonskog)- ovo ti je sve znanstveno dokazano.

Ne kažem da hoće, ali je dobra stvar da te takve stvari (često pun nos, začepljen često, iskašljavanje često)
mogu upozoriti, pa ih je lakše eliminirati dok se ne razviju.

Velim meni je tako bilo konstantno skoro stalno, a po zimi još gore, pa su mi na kraju 2009 g. dijagnosticirali "polypus antrohoanalis synusitis hiperplasticus) plus pneumokokna upala sinusa, sa izmjenjivanjem laringitisa i bronhitisa, bubrežni kamenac i upalu bubrega, da ne pričam o malaksalosti i bolovima , e jbga sve.

Tada sam odlučio uči u borbu po sistemu dr.Šulca i uz savjete prof.Željka Sobotke i neke moje metode.
Eto sve se riješilo, kucam u drvo he, he.

Ali hoću naglasiti da je upravo ta pojava povećanja intenziteta sluzavosti, bio znak koji sam godinama zanemarivao( nisam ni znao ništa o tome)
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.