Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2010., 22:23   #1
Zašto više ne kupujem...

Ponukana najnovijom pyzdarijom prehrambenih proizvođača odlučila sam otvoriti topic da, ljuta sam u kojem se i vi možete požaliti na loše proizvode koje ste prestali kupovati

Zdenka sireve - prošle godine kupili dva sira. otvorimo jedan, skužimo da je gumast i da je okus grozan. zovem u zdenku - isprike, linija im je u kvaru. par mjeseci nakon toga skužimo da sir i dalje na valja ali i da ga proizvodi dukat
nikad više ga nismo kupili



Purisove proizvode
1. prošlo ljeto sam u Metro vratila skoro dvije kile 'svježe' puretine koja se usmrdila daleko prije isteka roka trajanja

2. prošli sam tjedan (27.7.) kupila njihovu pureću posebnu. Na proizvodu je bilo istaknuto Akcija i da je rok trajanja do 31. 7.
Kad smo otvorili salamu (28.7.) otkrili smo da je boja s omota otisnuta i na salami ( )
Zvali konzum, poslali mail sa slikama, vratili salamu u dućan i dobili zamjensku. Istu večer otvaramo zamjensku (druga serija, rok trajanja do 15.8.) i ponovno nađemo boju s omota na salami.
nikad više Puris
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 22:46   #2
najviše mi se zamjere proizvodi koji gotovo neprimjetno odjednom po istoj cijeni budu manje težine. spomenuti Zdenka sir je jedan od njih, a glavni predvodnik je Dorina čokolada, koja je i kvalitetom pala. Ledov King mi je opako sumnjiv jer već godinama drži cijenu, a mijenja oblik, ali ne mogu biti siguran da su ga smanjivali.

nego, Dukat proizvodi Zdenka sir kažeš? ja sam jučer skužio da Lički kiseli kupus proizvodi neki proizvođač iz, pazi sad, Varaždina i to otvoreno piše na ambalaži. još se ko debil premišljam pred 2 artikla: da uzmem varaždinski ili lički? i onda se odlučim za lički, da bih doma to skužio
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:30   #3
U smanjivanju ambalaže predvodi Dukatela.
S 90g u par koraka došli su na 70. Više ih ne kupujem.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:38   #4
nescaffe vaniliju --> prije je bilo 10 vrećica za 18 kn.....cijena konstantno rasla, sad je 28 kn za 8 vrećica

profitarelos desert iz interspara koji sam tamanila --> naglo povisili cijenu sa 13 kn na 21 kn

dukat proizvode --> nisu više dobri kao prije, imaju preumjetan okus...jedino kupujem njihov bio aktiv
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:53   #5
Proizvode uglavnom vise ne kupujem zbog okusa i/ili sastava, a rjedje kad iz nekog razloga bojkotiram proizvodjaca. Neki primjeri:

Coca Cola - najbezukusnija od svih brand name cola
obicne datulje - ljepljive i ne pretjerano ukusne, presla sam na medjool datulje koje se tope u ustima
stevia - ogavan aftertaste, cijena, upropastila mi kolac i zavrsila u smecu
wasabi cips iz bio&bio - jela sam ga svaki dan, pa mi je dosadio, a i cijena je pretjerana
Cedevita - puna secera, ne vrijedi svoju cijenu
Vegeta - svim jelima daje isti okus, ulijenjuje kuhare umjesto da ih motivira
obicna flasirana voda - to dobijem iz vodovoda kroz Britu za puno nizu cijenu, ako sam bas zedna, kupit cu vodu s kofeinom ili necim tak korisnim (iznimka je Vittel koju kupim dvaput godisnje zbog okusa)
Franck cajevi u vrecicama - to je prasina koja ostane nakon sto svi ostali proizvodjaci poberu ono sto valja
laneno ulje - oooooogavno je + otkrila sam da je upper tolerance level za omega 3 svega 3g na dan
Dorina cokolada za kuhanje - okus, nemoguce je napraviti glazuru od nje, zgruda se
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:03   #6
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nego, Dukat proizvodi Zdenka sir kažeš?
dragec ga je jednom uzeo u ruke u dućanu pa je to komentirao

baš ću pogledat kad odem u dućan

da, i ovo smanjivanje gramaže, a cijena ista
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:05   #7
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Proizvode uglavnom vise ne kupujem zbog okusa i/ili sastava, a rjedje kad iz nekog razloga bojkotiram proizvodjaca. Neki primjeri:

Coca Cola - najbezukusnija od svih brand name cola
obicne datulje - ljepljive i ne pretjerano ukusne, presla sam na medjool datulje koje se tope u ustima
stevia - ogavan aftertaste, cijena, upropastila mi kolac i zavrsila u smecu
wasabi cips iz bio&bio - jela sam ga svaki dan, pa mi je dosadio, a i cijena je pretjerana
Cedevita - puna secera, ne vrijedi svoju cijenu
Vegeta - svim jelima daje isti okus, ulijenjuje kuhare umjesto da ih motivira
obicna flasirana voda - to dobijem iz vodovoda kroz Britu za puno nizu cijenu, ako sam bas zedna, kupit cu vodu s kofeinom ili necim tak korisnim (iznimka je Vittel koju kupim dvaput godisnje zbog okusa)
Franck cajevi u vrecicama - to je prasina koja ostane nakon sto svi ostali proizvodjaci poberu ono sto valja
laneno ulje - oooooogavno je + otkrila sam da je upper tolerance level za omega 3 svega 3g na dan
Dorina cokolada za kuhanje - okus, nemoguce je napraviti glazuru od nje, zgruda se
nisi shvatila poantu topica

ne pišemo nešto što nam ne valja samo po sebi nego nešto što ne kupujemo više zato jer je bilo pokvareno, smrdilo je, srozala se kvaliteta a ne nešto što smo jeli danima pa nas se zgadilo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:09   #8
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Cedevita - puna secera, ne vrijedi svoju cijenu
+1

-ne kupujem vindijino vrhnje za kuhanje jer se pretvori u sir kad se zgrije.. neka čudna struktura..
ne kupujem više ni dukatovo vrhnje za kuhanje jer nikako da mu stave pravi čep- izluđuje me ona folijica na tetrapaku, jer već nakon dva dana imam paranoju da se pokvarilo jer je u njega "ušlo" tko zna što. zato sad kupujem megle.

-ne kupujem ni jedan dukatov namaz, samo zato jer su prekrcani E brojevima i aditivima. možda nisu svi e brojevi loši, al mi draži abc sir.

-ne kupujem više uopće voćne jogurte otkad sam saznala od čeg ih prave i kakav im je sastav, a jednom sam u onom vindijinom limited edition s okusom jafe zagrizla u nešto što nemam pojma što je bilo (voće nije), i nisam nikad saznala, al to mi je bilo dovoljno da mi se ogadi život. otad izbjegavam.

- sve manje kupujem u konzumu (samo kad je baš ono teška hića) jer nikad nikakvog povrća nema (al zato stoji deset kašeta jabuka,5 kašeta trulog luka i tikvica.. u najvećem konzumu u hrvatskoj ), a najviše me izlude kad je u četvrtak jedna cijena, a u petak je ista stvar 2-3 kn skuplja. neki dan sam skužila da su digli cijenu onih novih žvaka 5, za više od dvije kune, pa sad koštaju deset kn, dok se u ostalim dućanima i dalje cijena vrti oko 6-7 kn..

-više ne kupujem ni gavrilović čajnu jer sam naletjela na hrskavicu.. možda je to normalno, al meni se od tog digne želudac...
-sjetit ću se još...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:34   #9
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
+1

-ne kupujem vindijino vrhnje za kuhanje jer se pretvori u sir kad se zgrije.. neka čudna struktura..
gavam.
baš ga zbog toga ni ja ne kupujem...prvi put sam mislila da je pokvareno jer se tako zgruda kod zagrijavanja, al nakon još 2 x sam prestala kupovati....očito da je tako čudno napravljen...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:41   #10
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nisi shvatila poantu topica

ne pišemo nešto što nam ne valja samo po sebi nego nešto što ne kupujemo više zato jer je bilo pokvareno, smrdilo je, srozala se kvaliteta a ne nešto što smo jeli danima pa nas se zgadilo
Ok, onda mozes izbaciti wasabi cips
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 10:56   #11
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post

nego, Dukat proizvodi Zdenka sir kažeš? ja sam jučer skužio da Lički kiseli kupus proizvodi neki proizvođač iz, pazi sad, Varaždina i to otvoreno piše na ambalaži. još se ko debil premišljam pred 2 artikla: da uzmem varaždinski ili lički? i onda se odlučim za lički, da bih doma to skužio
Ne proizvodi. Zdenku je kupio Granolio, i meni su njihovi proizvodi zadnjih par mjeseci presjajni. Al moguće je do ukusa.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 11:29   #12
ja ne kupujem više vrhnje za šlag od vindije,jer je nekak pregusto da ga jedva istisnem iz tetrapaka i kad se zmiksa,ne ispadne dobro.
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 11:34   #13
Još se premišljam ali..
kupila sam u Lidlu mozzarelu, em su poskupili (7 i nekaj je), i rok trajanja je bio do 31.7. znači subota.. a ja sam je otvorila u srijedu, četvrtak- neznam ni sama više.. cijelo vrijeme bila u frižideru.. i pokvarila se.. krasno.. bacila pare bezveze..
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 11:42   #14
ne kupujem svježe meso u plodinama i billi jer je sve samo NE svježe

ne kupujem sladoled yeti stanić jer je praškast i ne može se jesti koliko grebe u grlu

stanić mljeveno pileće meso zamrznuto jer užasno smrdi kada se odmrzne ...

sjetit ću se još, samo sad nemam vremena
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:13   #15
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Dorina cokolada za kuhanje - okus, nemoguce je napraviti glazuru od nje, zgruda se
Same here. Naravno, ja sam to otkrila kad sam krenula prošlog božićnog razdoblja raditi veliku turu kolača. Glazura ko glazura, nikaj posebno, rastopim čoksu obično s malo vode, šećera, ulja, kad je otopljeno maknem i dodam još kockicu čokolade, trik kojeg sam naučila od jednog profesionalnog slastičara.

I tak ja slažem glazuru, tri-četiri kolača čekaju, a ona nikako da se otopi... razdvaja se na nekakve dijelove... prestrašno. I naravno da smo jurili u dućan kak blesavi
Ivy_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:50   #16
Ha, ha, baš prikladna tema. Sinoć kupila Ledo Twice vanilija-čokolada od 1l (na akciji u svim dućanima 9,99 kn). Došla doma (3 minute od dućana), tata otvorio pakiranje, a kad tamo samo pola posude ispunjeno sladoledom

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Dorina cokolada za kuhanje - okus, nemoguce je napraviti glazuru od nje, zgruda se
Quote:
Ivy_x kaže: Pogledaj post
Same here. Naravno, ja sam to otkrila kad sam krenula prošlog božićnog razdoblja raditi veliku turu kolača. Glazura ko glazura, nikaj posebno, rastopim čoksu obično s malo vode, šećera, ulja, kad je otopljeno maknem i dodam još kockicu čokolade, trik kojeg sam naučila od jednog profesionalnog slastičara.

I tak ja slažem glazuru, tri-četiri kolača čekaju, a ona nikako da se otopi... razdvaja se na nekakve dijelove... prestrašno. I naravno da smo jurili u dućan kak blesavi
Nikad problema s Dorina čokoladom za kuhanje u kolačima/glazuri. Jedno neugodno iskustvo koje vi opisujete s Dorinom sam imala s Lidlovom čokoladom za kuhanje.
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 13:06   #17
twice sladolede vodeni su mi nekak
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 13:11   #18
mi volimo twice sladolede. kupujem one od 2l po 16,99 kn vanilija i čokolada, već dva tjedna su na akciji po toj cijeni.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:05   #19
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nego, Dukat proizvodi Zdenka sir kažeš?
krivo me dragi obavijestio sirelu proizvodi dukat i od tad ne kupujemo 'ribanac' jer smrdi



_______

ja volim ovo, ne volim ovo, meni je ovo baš fino i ode topic ukurac
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:25   #20
ja ne kupujem u kvartovskom konzumu gotovo niš iz frižidera otkako sam bila par puta svjedokom kak im riknuo frižider onaj di su kao delikatese, losos, meso, jaja i slično, a tete mrtve hladne čekaju da dođe struja i ne pomišljaju premjestiti to negdje na hladno i dalje prodaju tu robu. Poslovođa im je katastrofa, tete se trude koliko mogu.

sad se trenutno nemrem sjetiti niti jedne slične katastrofe, ali kad donesem doma nekaj kaj je pokvareno, bez beda vratim.
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.