Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 09:58   #1
Autómata [2014]

Nakon cijelog niza blockbustera, ali i onih "umjetničkih" filmova, jedan film je prošao under the radar. Naime, riječ je o SF filmu Autómata sa Antoniom Banderasom u glavnoj ulozi.



Banders pritom glumi futurističkog agenta osiguranja za kompaniju koja proizvodi robote. Međutim, nakon što dotični otkrije slučajeve nedozvoljenih izmjena na robotima, pokreće se slijed događaja koji bi mogao imati ozbilne posljedice za budućnost ljudske vrste.

Redatelj filma je Gabe Ibáñez, a uz "Galga" u filmu nastupaju Birgitte Hjort Sørensen, Melanie Griffith, Dylan McDermott, Robert Forster i Tim McInnerny. Riječ je o španjolsko-američkoj koprodukciji, a premijera filma najavljena je za listopad.


TRAILER


Službeni site
Službena Facebook stranica
IMDB
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:15   #2
Čini se da kopira I Robot i The Machine, ali neka, premalo je SF-a...
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:58   #3
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Čini se da kopira I Robot i The Machine, ali neka, premalo je SF-a...
A pomalo i Blade Runnera.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 14:04   #4
Bavljenje problemom umjetne inteligencije je kopiranje?
StarLust is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 17:37   #5
Kara
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 00:04   #6
Quote:
StarLust kaže: Pogledaj post
Bavljenje problemom umjetne inteligencije je kopiranje?
Općenito ne, ali gle koliko već ima filmova na istu foru:
  • ljudi slučajno naprave svjesnu AI
  • ljudi loše tretiraju AI
  • AI se pobuni
  • junak spasi AI; ili alternativno AI ispadne zao, pa se junak bori protiv
Čast iznimkama kao Oblivion (prve tri stavke nisu primjenjive).
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:07   #7
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Općenito ne, ali gle koliko već ima filmova na istu foru:
  • ljudi slučajno naprave svjesnu AI
  • ljudi loše tretiraju AI
  • AI se pobuni
  • junak spasi AI; ili alternativno AI ispadne zao, pa se junak bori protiv
Čast iznimkama kao Oblivion (prve tri stavke nisu primjenjive).
Tipične fore zapadne kinematografije, samo upakirane u sf žanr. Zato mislim da se ovdje ne radi o kopiranju ništa više nego u prosječnom američkom filmu.
StarLust is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 00:29   #8
Blijedo. Očekivao sam puno više.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 08:24   #9
Očaj. Zbrda-zdola nabacan film s bezveznom i predvidljivom radnjom. Banderas je svoje uredno odradio, ali ostalo je sve jako, jako loše. Žali bože utrošenog vremena: 3/10. Melanie Griffith koju nakratko vidimo, izgleda kao Joker iz Batmana...užas.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 18:17   #10
Prirodno se nameće usporedba s "I, robot" i "Transcendence". Čini mi se kad bi se ova tri filma izmiješala da bi konačno dobili jedan stvarno dobar film o AI. Nisam odavno pogledao "I, robot" tako da se ne sjećam svih bitnih detalja, al ovaj film mi se više sviđa. U neku ruku je realniji. No, s druge strane, ovaj film je uzeo previše na sebe, a teško je u jednom filmu objasniti i ekološku katastrofu i budućnost i probleme s AI. Nekako je bolje ako se film fokusira na jedan segment i uspješno ga obradi, kao što je slučaj s "Gattaca", recimo.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 02:54   #11
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Očaj. Zbrda-zdola nabacan film s bezveznom i predvidljivom radnjom. Banderas je svoje uredno odradio, ali ostalo je sve jako, jako loše. Žali bože utrošenog vremena: 3/10. Melanie Griffith koju nakratko vidimo, izgleda kao Joker iz Batmana...užas.
Nepredvidljivo je samo to da se nikaj zanimljivog ne bu dogodilo. Očekuješ da se nekaj dogodi... to je kad neki wannabe umjetnik ide radit film.
Ipolit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 22:24   #12
upravo pogledao i film mi je odlican. samo ne kuzim nesto. ljudi su napravili AI, kad su skuzili da je pre pametna za njih ugasili su ju, ali je ona za njih napravila ogranicen "mozak" robota. ali tko je njih poceo mijenjat? kako je onaj robot u pustinji pod kapuljacom dosao tamo?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 03:11   #13
meni je film dobar...preporucujem svakome... o nekim nelogicnostima se ne isplati raspravljat,ima puno dobrih filmova
grdobina031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 13:18   #14
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Prirodno se nameće usporedba s "I, robot" i "Transcendence". Čini mi se kad bi se ova tri filma izmiješala da bi konačno dobili jedan stvarno dobar film o AI. Nisam odavno pogledao "I, robot" tako da se ne sjećam svih bitnih detalja, al ovaj film mi se više sviđa. U neku ruku je realniji. No, s druge strane, ovaj film je uzeo previše na sebe, a teško je u jednom filmu objasniti i ekološku katastrofu i budućnost i probleme s AI. Nekako je bolje ako se film fokusira na jedan segment i uspješno ga obradi, kao što je slučaj s "Gattaca", recimo.
Davno sam gledao...ali koji segment AIa je obrađen u Gattaci?..nije to ono o genetskoj nadmoći n šit?
Swarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 17:35   #15
Quote:
Swarm kaže: Pogledaj post
Davno sam gledao...ali koji segment AIa je obrađen u Gattaci?..nije to ono o genetskoj nadmoći n šit?
Ne. "Gattaca" se bavila genetskim inženjeringom i bavila se isključivo time, nit društvenim odnosima, nit ekologijom, nit ičim drugim. Slično kao i drugi legendarni film, "Blade Runner", koji je isključivo posvećen razmatranju čovječnosti.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 19:35   #16
Vec dugo vremena nisam gledao ovako los SF film, jednostavno apsolutno sve u filmu je lose osim Forstera i njegove uloge.

Prica je traljava, nedorecena, lose objasnjena, likovi su katastrofa, cisti primjer je njegova white pregnant token wife koja je tu jedino da na kraju filma motivira glavnog lika. Gluma je losa, izoperirana Griffith se jedva prepozna, a kraj je izforsiran. Bolje preskociti nego gledati.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 21:34   #17
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Vec dugo vremena nisam gledao ovako los SF film, jednostavno apsolutno sve u filmu je lose osim Forstera i njegove uloge.

Prica je traljava, nedorecena, lose objasnjena, likovi su katastrofa, cisti primjer je njegova white pregnant token wife koja je tu jedino da na kraju filma motivira glavnog lika. Gluma je losa, izoperirana Griffith se jedva prepozna, a kraj je izforsiran. Bolje preskociti nego gledati.
you must be fun at parties..
grdobina031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 03:08   #18
Gledah neki dan, ima tematiku slicnu legendarnom filmu Blade Runner ali s time da roboti izgledaju kao dehumanizirane kante. Pocinje zanimljivo i nakon kojih pol sata pocinje blijediti a pred kraj postane los i ispod razine B produkcija,kao da je uskracen budget filma pa je sve radjeno bez maste i stila.

Podbacio u ocekivanjima, a nisam puno ocekivao.
3/10
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:50   #19
Već sam negdje napisao kako je ovo loš film i jadan pokušaj Banderasov da u njega ubaci o onu plastičnu nakazu od žene ! Da ! Slažem se da film kopira tj pokušava kopirati SF klasike ali na otužan način ! Da je priča razrađena i inteligentno režirana ne bih se bunio čak ni zbog groznih robota, ali ovako gledajući sve skupa i "napredne" robote koji izgledaju kao da su ih djeca krpala na satu tehničkog odgoja...dojam je palac dolje i brz zaborav uz neko pivce ili pogled kroz prozor !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 20:11   #20
Ovo će se brzo zaboraviti.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.