Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2006., 13:06   #1
Višak plodne vode - polihidramnion

Danas sam bila na pregledu i doktor mi je rekao da imam višak plodne vode, u 30-om tjednu trudnoće sam,
rekao je da to vjerojatno ništa ne znači, iako može značiti 100 stvari, tipa da ja imam dijabetes, da beba ima dijabetes, da beba ne zna gutati, da joj nije razvijen mokraćovod,
da li je još netko imao sličnih problema?
bebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 13:14   #2
bebe, mislim da je od tvog lijecnka malo neodgovorno sto te ostavio s toliko pitanja u glavi i bez i jedne konkretne pretrage da se otkrije uzrok ovog stanja
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 14:36   #3
Quote:
bebe kaže:
Danas sam bila na pregledu i doktor mi je rekao da imam višak plodne vode, u 30-om tjednu trudnoće sam,
rekao je da to vjerojatno ništa ne znači, iako može značiti 100 stvari, tipa da ja imam dijabetes, da beba ima dijabetes, da beba ne zna gutati, da joj nije razvijen mokraćovod,
da li je još netko imao sličnih problema?
bebe,doktor ti je malo jer toliko stvari ti ubaciti u glavu,a niti jedan konkretan odgovor.....Mislim ,stvarno!
Odi nazad kod njega i izrešetaj ga pitanjima da se ne može snaći.
Sretno!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:46   #4
bebe, evo mala utjeha. u svojoj prvoj trudnoci sam imala ogromno plodove vode. toliko da su me morali tri puta punktirati, i svaki put su iscrpili oko 2,5litra vode. isto tako su mi nabrojali 100 mogucih razloga sta bi moglo biti sa bebom i sa mnom (od dijabetisa, cak i down sindroma,do tisucu nekih drugih stvari), ali isto tako su mi rekli da nista od toga ne mora biti i da beba moze biti posve zdrava. sto je, hvala bogu, i bila. rodila sam sasvim normalnu curicu. (doduse napravili su mi i amniocentezu i ona je pokazala normalne rezultate). ako te sta vise zanima slobodno me pitaj. puno srece
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 14:40   #5
ja sam trudnoću zadnje tjedne vodila na sv. duhu kod dr habeka. isto mi je dijagnosticiran polihidramnion. dok me utješio da ne mora niš značiti, ali sam ipak bila jaako zabrinuta, jer sam doma guglala. ovak, mene ne poslao na vuk vrhovec na ogtt i na mjerenje glukoze tokom 24 sata, to je bilo u redu. išla sam svaki tjedan kod njega, a pred kraj je svakih par dana mjerio protoke. najvjerojatnije će i tebe naručiti na protoke i ctg.
s bebicom je sve super, zdrav je, normalan.
meni je glavna med sestra u bolnici rekla da to dijagnosticiraju valjda svakoj drugoj trudnici, da se ne brinem.
drži se..ne znam el te naručio na pretrage...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!

Zadnje uređivanje putnica : 02.11.2007. at 16:50.
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 16:20   #6
Bebe, stvarno, na koje pretrage te je poslao?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1

Zadnje uređivanje putnica : 02.11.2007. at 16:49.
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 10:50   #7
I meni je ustanovljen višak plodne vode i da je beba prevelika. Sada sam u 30tj + 6 dana.
Tek sutra mogu na pretrage.
Jako me strah...
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 14:20   #8
sagem.....evo ja sam u petak bila na uzv-u i također mi je doktorica rekla da mi je plodna voda granično povišena.....na granici između normalnog i povišenog.....nakon toga sam imala odma zakazan pregled na svetom duhu.....i tamo mi je doktorica horvat kod koje mi je to i ujedno bio prvi pregled rekla da ne brinem, jer da i sad rodim da bi sa mojom bebom bilo sve u redu.....bash kao što i druge kažu svaka druga trudnica ima takvih problema, a lijek ti je samo taj da puno odmaraš....i dok ležiš drži noge na povišenom...koliko su meni rekli noge moraju biti malo iznad tijela povišene.....ali puno odmora.....
__________________
09.09.2009. stigla naša mala štrudlica - LUKA
edita29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:14   #9
Edita, ajde molim te reci na koji način te pregledao taj drugi dr.? Da li si trebala ići na aminocentozu? Čitam da neke žene su išle na amnio centozu da bi im se izvukao višak plodne vode....
Ne znam da li ima kakve veze, ali meni je bebi sad na 1700g i na zadak ( tek ulazimo u 31.tj). Mojoj gin je sumnjivo što se bebi još ne okreće i što je tako velik
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 16:06   #10
Tjedan 31.
Vaša beba je dugačka oko 40 cm, a teška oko 1.400 - 1.600 g

ma nije to puno više.
a i nije uopće čudno kaj se u 31.tj nije okrenuo glavicom dolje. može se okrenut i u 40.
moja sestra se okrenula doslovno dok ju je mama rađala, za vrijeme truda, sama od sebe

ke sere ta tvoja ginićka
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 20:01   #11
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Tjedan 31.
Vaša beba je dugačka oko 40 cm, a teška oko 1.400 - 1.600 g

ma nije to puno više.
a i nije uopće čudno kaj se u 31.tj nije okrenuo glavicom dolje. može se okrenut i u 40.
moja sestra se okrenula doslovno dok ju je mama rađala, za vrijeme truda, sama od sebe

ke sere ta tvoja ginićka
To "sranje" sam ja čak i platila 400kn...
Sutra sam naručena na preglede, pa vam javim kako je bilo.
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 16:41   #12
sagem, tako je i moj bio težak u 30 tom tjednu....i nije bio okrenut na glavicu......sad sam bila u 36 om tjednu, mali ima 2800, i okrenuo se na glavicu, jako je nisko......a za vodu ne trebam nikakve dodatne preglede, samo nakon dva tjedna ponovo na uzv tako mi je rekla doktorica na sv duhu kod koje sam na pregled išla......
__________________
09.09.2009. stigla naša mala štrudlica - LUKA
edita29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 18:38   #13
Ja sam danas bila kod spec. u bolnici i koji kaže da mu se čini da je sve ok. Ali moram napraviti TORCH i za tj dana doći opet na kontrolu. Po njegovom taj višak i nije tako velik, ali da ćemo vidjeti kroz sl. par dana, možda se smanji, a možda naraste.
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 12:45   #14
evo i mene s tim problemom..

znate li koliki vam je taj index plodne vode, iliti AFI?

Meni je rekla da mi je AFI 21..
Inače sam 37+5 trudna i do sad je sve uvijek bilo super, radila sam 3d uzv, valjda bi se vidjelo da nešto nije u redu s bebijem...
Meni nisu rekli na sv. Duhu da radim bilo kakve pretrage, samo da dođem za dva tjedna na kontrolu
Moja ginekologica iz Vilija kaže da je po njoj 99,9% sve ok, ali ja svejedno umirem od straha...
lankabananka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 11:37   #15
Baš si gledam u nalaz. Piše ovako: VAT subjektivno obilniji, stupac 10cm (AFI 25cm)
Napravila sam TORCH i sad čekam nalaze...
Znam da je sa bebijem sve u redu, jer mi svi to neprestano ponavljaju, ali sam sl. tj upućena dr. za anomalije fetusa
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 13:15   #16
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Baš si gledam u nalaz. Piše ovako: VAT subjektivno obilniji, stupac 10cm (AFI 25cm)
Napravila sam TORCH i sad čekam nalaze...
Znam da je sa bebijem sve u redu, jer mi svi to neprestano ponavljaju, ali sam sl. tj upućena dr. za anomalije fetusa
Ma još mi nalazi TORCHA nisu gotovi... baš sam luda
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 14:53   #17
držim fige, sigurno će sve biti u redu.

meni su danas na pregledu u bolnici rekli da više nemam višak plodne vode, da je unutar granica normale.
ali i u međuvremenu sam se uspjela smiriti, ionako sam čitala, a i više doktora mi je potvrdilo da čak i višak koji postoji, najčešće ne znači ništa, pogotovo ako su svi uzv nalazi bili uredni!

tako da bez panike!!
lankabananka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 15:11   #18
a sto zaci to VAT? Plodna voda?
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:32   #19
U 33. tjednu sam. Danas sam bila po uputnicu kod moje gin. Sutra sam naručena kod spec. Nalazi od TORCHA nisu svi gotovi. Negativna sam na citomegalovirus i na herpes, odnosno pozitivna su mi antitijela. Ovo ostalo će biti valjda sutra ili u petak. Na toxoplasmozu sam bila negativna u početku trudnoće, pa se nadam da je tako i ostalo, a rubeola...
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 13:38   #20
Danas je AFI 31. Ali srećom je sa bebom sve u redu. Kontrola za dva tjedna, a po potrebi i ranije. Uff...
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.