Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 14:58   #2001
Ja sam pocela piti elevit-prije i poslije toga nikakve druge..
Cim mi se pojavilo odmah sam znala da je od toga jer niti jedan drugi razlog nije mogao biti...
Izgleda da ima nesto cudno u njemu..
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:56   #2002
Dal je u pitanju samo svrbez ili imate i nekakve pikice/ospice/tockice?
Navodno je Elevit jedini prenatal komplex koji se vidi kao lijek. Kao dobio je neko najvece odlikovanje u tom zeznutom farmakoloskom sustavu.
Hmmm hmmm
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:01   #2003
Ja sam imala plikove-kao od komarca, puno njih...
Cak malo veci nego od komarca,,, i to je svrbilo...
Od tad ga ne pijem...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:16   #2004
ja imam kao tockice koje jako svrbe i onda kad jos to cesem budu vece tipa kao kad ubode komarac.. kad ne cesem nista onda se sve povuce
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:40   #2005
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
ja imam kao tockice koje jako svrbe i onda kad jos to cesem budu vece tipa kao kad ubode komarac.. kad ne cesem nista onda se sve povuce
Takvu sam reakciju i ja imala na Elevit samo što mi je još uz to bilo i loše. Inače pijem Pregnazon Complete i stvarno nemam nikakvih zamjerki osim što ga sad više nema nigdje za kupiti. Pijem ih od početka trudnoće, sad sam u 29.tj., čak sam ih pila i mjesec dana prije. Elevit sam kupila samo zato jer mi je ponestalo ovih, a u ljekarni ih je trebalo čekati tjedan do dva. Rekli su mi u ljekarni da su slični pa sam ih uzela. Bilo je to negdje na početku trudnoće. Izgleda da ipak nisu tako slični.
Sad sam opet pri kraju s Pregnazonom i ne znam da li da jednostavno prekinem s tim ili da uzmem neke druge. Ima li netko kakav savjet ili iskustvo s nekim drugim takvim preparatima koji bi mogli biti dobri?
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 23:11   #2006
Ja imam neke dve okrugle fleke s desne strane trbuha koje svrbe, cak pomislih da nije od Elevita, ali vide se i ubodi tako da ocito me ubolo nesto mutirano i ne prolazi vec tri dana...
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 12:47   #2007
evo javljam da mi svrbez prolazi, 5. dan ne pijem elevit i to je od toga. kako mi je ostalo sigurno 15ak tableta (ne znam tocno koliko jer trenutno nisam doma- sigurno jedna cijela ona folija i pola druge), poklanjam ih onoj koja se prva javi na pp. saljem tiskom po vasem trosku
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 16:48   #2008
Meni je od elevita bilo muka, popila sam mozda par komada.
Skuzila sam da mi je od njih muka i dam me tjera na povracanje tako da sam ih jedan dan zaboravila popit i bilo mi je sve ok, i opet iduci dan kad sam popila bilo mi je muka.

Nakon toga evo ih stoje u ladici i uopce ih nemam namjeru piti, vec nekom poklonit ako mu odgovaraju.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 17:07   #2009
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Meni je od elevita bilo muka, popila sam mozda par komada.
Skuzila sam da mi je od njih muka i dam me tjera na povracanje tako da sam ih jedan dan zaboravila popit i bilo mi je sve ok, i opet iduci dan kad sam popila bilo mi je muka.

Nakon toga evo ih stoje u ladici i uopce ih nemam namjeru piti, vec nekom poklonit ako mu odgovaraju.
a mozda ti je bilo muka jer si bila u prvom tromjesjecju, a dani su se bas eto poklopili sa pijenjem elevita. bezveze lupam
probaj popiti koji u drugom tromjesjecju
jer u elevitima ima nesto protiv mucnine, mozda se misli na b6, ne znam
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 17:17   #2010
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
a mozda ti je bilo muka jer si bila u prvom tromjesjecju, a dani su se bas eto poklopili sa pijenjem elevita. bezveze lupam
probaj popiti koji u drugom tromjesjecju
jer u elevitima ima nesto protiv mucnine, mozda se misli na b6, ne znam
Ja sam ih tek pocela piti sigurno poslje prvog tromjesecja, ja nisam imala mucnine na pocetku. Tek poslje su mi krenule mucnine, evo i sad u 34 tt povracam tu i tamo ali samo navecer. Ujutro mi nikad nije bilo muka, samo navecer. Tbl sam pila ujutro tako da je sigurno od njih bilo.

Pitala sam i u ljekarni nakon toga, i rekli su mi da cim mi se javljaju mucnine da mi ne odgovara nesto, mozda previse nekih vitamina ili nes tako.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 18:49   #2011
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Ja sam ih tek pocela piti sigurno poslje prvog tromjesecja, ja nisam imala mucnine na pocetku. Tek poslje su mi krenule mucnine, evo i sad u 34 tt povracam tu i tamo ali samo navecer. Ujutro mi nikad nije bilo muka, samo navecer. Tbl sam pila ujutro tako da je sigurno od njih bilo.

Pitala sam i u ljekarni nakon toga, i rekli su mi da cim mi se javljaju mucnine da mi ne odgovara nesto, mozda previse nekih vitamina ili nes tako.
boze, 34. tjedan i jos povracas? ti si se bome onda napatila. ja sam imala samo par dana mucnine i to u razdoblju od 13-18 tjedna. mene je ogtt test isprovocirao.
ali cekaj ako si pila tablete ujutro a tek ti je navecer bilo muka, mislis da njima tako dugo treba?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 18:54   #2012
Da, ne svaki dan ali zalomi se da povracam. Makar jako cesto mi je mucno navecer, al onda molim Boga samo da prije zaspem da ne moram ici ispustat dusu na wc-u.

Kaj se tice tbl, mucnina mi se javila odmah nakon nekih 15ak min kak sam popila tbl i to mi je bilo uzasno cudno al sam mislia mozda nije od toga. Tek kad sam to bila preskocila jedan dan sam skuzila da je od tbl.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 12:32   #2013
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Da, ne svaki dan ali zalomi se da povracam. Makar jako cesto mi je mucno navecer, al onda molim Boga samo da prije zaspem da ne moram ici ispustat dusu na wc-u.

Kaj se tice tbl, mucnina mi se javila odmah nakon nekih 15ak min kak sam popila tbl i to mi je bilo uzasno cudno al sam mislia mozda nije od toga. Tek kad sam to bila preskocila jedan dan sam skuzila da je od tbl.
o, jadna ti! nadam se da će ti brzo proći, a i još malo pa je kraj
ja na svu sreću nemam problema s povraćanjem iako sam i u prvoj i u drugoj trudnoći na početku imala grozne mučnine i ništa nije pomagalo. prvi put sam na preporuku gin uzimala B6, ali ništ nije pomoglo. i prvi i sad drugi put pijem elevit i nisam primijetila nikakve negativne nuspojave. znala bi me uhvatiti grozna slabost i mučnina, ali sam to prije povezivala s recimo kavom nakon koje nisam ništa pojela ili bi me uhvatila glad...

sad pijem twinlabov prenatal jer nisu imali elevit i isto mi je ok. gin mi je rekla da si dodam još koju šumeću mg jer u ovima multi nema dovoljno. bar za mene...
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 12:44   #2014
Cure, kojima je mucno od Elevita, probajte ga pit navecer... Tako sam ja, pocela pit kad saznah za plus, ali negdje oko podneva i onda bi mi bilo mucno, a nisam bas imala cesto mucnine inace... Mozda je povezano, a mozda i nije, ali kad sam ga pila navecer, sve bilo ok. Jer vec se toga dosta pojede tokom dana pa nije prazan zeludac.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 12:53   #2015
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Cure, kojima je mucno od Elevita, probajte ga pit navecer... Tako sam ja, pocela pit kad saznah za plus, ali negdje oko podneva i onda bi mi bilo mucno, a nisam bas imala cesto mucnine inace... Mozda je povezano, a mozda i nije, ali kad sam ga pila navecer, sve bilo ok. Jer vec se toga dosta pojede tokom dana pa nije prazan zeludac.
ja obicno elevit pijem za rucak. i to u sredini negdje, ono izmedu dva zalogaja.
a kad sam imala mucnine pila sam ih bas ujutro, jer sam mislila da ce mi taj b6 nekaj pomoci. nisam bas primijetila, a nisam niti mogl jer mi je jedan dan bilo mucnina cijeli dan, a onda 3 dana nista.

ali obavezno se pije uz obrok, ne prije ili poslje. ono, zavaras organizam da si tolike vitamine unio s hranom a ne s tabletom.
ali naravno, uvijek nesto nekome moze smetati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:37   #2016
sutra ulazim u 24. tjedan i planiram počet pit omegu-3. malo sam gledala i na kraju naručila twinlab - omega-3 - fish oil softgels, pa me zanima jesu li ok za uzimanje i oće li jedna dnevno bit dovoljna?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:22   #2017
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
sutra ulazim u 24. tjedan i planiram počet pit omegu-3. malo sam gledala i na kraju naručila twinlab - omega-3 - fish oil softgels, pa me zanima jesu li ok za uzimanje i oće li jedna dnevno bit dovoljna?
meni je moj ginic rekao da moraju u sebi imati i epa i dha, sta god to znacilo. ovaj tvoj link mi se otvara u cudnom formatu,tablet, pa ne vidim sastav.

ja inace pijem od natural wealtha, htjela druge, ali je mm krivo shvatio, sad kad je kupio piti cu ih.ovako i onako su ptrebne u 3. tromjesjecju,pa kad ih tih 100 popijem necu vise kupovati.

inace sam nosila flasicu ginicu i on je rekao da su ok.jer na njima pise da se trudnice moraju savjetovati, bla bla
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 16:24   #2018
ovo je u jednoj kapsuli:

EPA (eicosapentaenoic acid) 270 mg

DHA (docosahexaenoic acid) 180 mg
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 16:48   #2019
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ovo je u jednoj kapsuli:

EPA (eicosapentaenoic acid) 270 mg

DHA (docosahexaenoic acid) 180 mg
ako imaju oboje od toga onda su ok
jer sam mu ja donjela tu flasicu sa sobom jer sam htjela kupiti one isto od nw ali se zovu omega pronatal. ili tak nekak, ono bas za trudnice. onda je doktor rekao da te prenatal ne sadrze nesto od to dvoje, pa bi svejedno trebala i ove piti koje sad pijem.


gle, cak i tu to pise

http://www.naturalwealth.com.hr/omega-3-natal-102.aspx
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:23   #2020
Moje imaju ovak:

Dnevna doza 2 kapsule...

Riblje ulje: 600mg

Omega 3: 328mg

DHA: 272mg
EPA: 32,8mg
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.