Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2014., 08:26   #761
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
ja mislim da je bolje to obaviti prije nego se dođe na stol jer bi meni veća trauma bilo unerditi se na stolu.

ali "ja neću" opcija postoji... pa ko voli...
pa ja bas i velim da su se skoro sve ove moje jos i kasnije uneredile na stolu, i to onako junacki, na sve strane, da ne opisujem do detalja. tako da im taj klistir nije bas nesto pomogao, jos bi rekla da je napravio jos vece "sranje".


no, htjela sam vas pitati kako rjesavate nadutost? nemam zatvor, cak imam i meksu stolicu radi magnezija koji pijem za trudove. ali brate mili vec 3 dana mi je trbuh tako napeti da imam osjecaj da ce mi se sve raspuknuti, ne samo trbuh, crijeva, ma cijela utroba mi je kao ziva rana. a cak niti nemam ne znam kakve vjetrove.
ne jedem skoro nikakvo povrce, nesto mi je doktor na pocetku zabranio, a kasnije sam malo po malo izbacivala jos sta sam skuzila da mi smeta.

vecinu voca ne smijem jesti radi gd-a. u biti jedem samo kruh, tjesteninu, pire, kuhano i peceno meso, neki saftic samo s mesom ez ikakvoh povrca i govedu juhu.
u zivotu se nisam nekvalitetnije hranila nego sad.

ali nema nikake koristi, vec 3 dana mi je trbuh tako napet da imam osjecaj da ce mi se raspuknuti. malo je bolje ujutro ili ako slucajno zadrijemam popodne, ali cim stanem a noge pritisak je tkav kao da ce mi sve ispasti.
sad sam 26 tjedan

imate neki recept za poticanje prdeza?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 15:02   #762
zašto si izbacila povrće? nisam sigurna da je to najbolja ideja.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:08   #763
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
zašto si izbacila povrće? nisam sigurna da je to najbolja ideja.
prvo mi je doktor izbaio grah, grasak, mahune i zelje. vec u 6. tjednu jer sam od pocetka imala strasne grceve radi mioma, koji su se s vremenom pretvorii u trudove.
onda sam jela jedno vrijeme brokulu i cvjetacu i tikvice pa sam skuzila da me i to strasno napuhava, pa sam i to izbacila

krastavce i papiku ne smijem jesti od djetinjstva cim pojedem i mali komadicak prvo mi se strasno podrigava i onda se ispovracam, jenostano ih ne mogu probaviti.

tako da za sada jedem zelenu salatu, ona kao napuhava ali meni je do sad bila ok. zelenu salatu i mrkvu. i krumpir, ali njega ne smijem puno zbog gd-a.

kaoje drugo povrce mi preostaje? kelj isto ne smijem, poriluk mi je uzas.

cak je mama pokusala skuhati na saft onako mahune, mrkvu i krumpir, ali ja da ne jedem mahune, da preberem van krumpir i mrkvu. nista od toga, kao da sam je pojela, strasno me napuhnulo.

a ti mislis da sam ja tako naduta jer ne jedem povrce?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 22:52   #764
a čuj... povrće pomaže probavi. a i zdravo je...

ostaje ti npr. rajčica, špinat, blitva, neki kupus, brokula, buča, raštika... ne mogu se sad ni sjetiti što ja još jedem. ali tako te stvari. puno toga... i Gd mi je pod kontrolom i probava...

a za nadutost - probaj crni kim.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 02:09   #765
Nije mi jasno za klistir, kaj se crijeva ne ociste do kraja i kaj mu to nije svrha? kak onda ostane toliko da se razleti na sve strane....?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 08:09   #766
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
a čuj... povrće pomaže probavi. a i zdravo je...

ostaje ti npr. rajčica, špinat, blitva, neki kupus, brokula, buča, raštika... ne mogu se sad ni sjetiti što ja još jedem. ali tako te stvari. puno toga... i Gd mi je pod kontrolom i probava...

a za nadutost - probaj crni kim.
ma znam da povrce pomaze probavi, ali meni treba nesto sto odmaze
spinat, kupus, blitva, brokula, buca, to ne smijem
paradajz nisam nikad jela, ne planiram niti sad, ne mogu se natjersti, jedina stvar koju ne mogu u usta staviti, svasta sam probala, i crve i skakavce vjerojtno bi da iam priliku ali paradajz nema sanse

rastika ne znam sta je

a za klisir, nemam poima, valjda ne izade sve kad bi trebalo. nemam poima nisam probala, tak mi frendice pricaju
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 10:01   #767
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno za klistir, kaj se crijeva ne ociste do kraja i kaj mu to nije svrha? kak onda ostane toliko da se razleti na sve strane....?
Koja divna tema.

Dakle, kad ti ustrcaju tu vodu, sestra ti kaze koliko dugo da probas zadrzati to prije nego odes na wc.
I zna se dogoditi da ne mozes izdrzati toliko koliko ti je receno pa ti izadje samo "dio", a drugi dio malo kasnije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:35   #768
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
a za nadutost - probaj crni kim.
Kim nije dobar u trudnoći...našla sam na netu da potiče grčeve i može uzrokovati prijevremeni porođaj, pa sam ga ja izbacila.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:54   #769
Pozdrav, cure. Meni u zadnje vrijeme jako pomazu svjeze smokve.
__________________
:)
Ma fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 15:34   #770
Meni je isprva pomagala šalica kave i doslovce par dimova cigarete. Znam, znam, loša navika, ali funkcioniralo je.
Eh, onda u jednom trenutku više nije i ja sam bila luda. Sve me boljelo, a ni pikulica da izađe. I onda sam jednom popila Portalak, 2 žlice toga i negdje 2 litre vode tijekom dana (baš piše da obavezno treba puno vode) i nakon 24 sata je proradilo i bila sam presretna. I sad ga čuvam doma u rezervi.
Donat Mg mi je bio čisti promašaj, samo sam se napuhavala od tih mjehurića, a nikakvog rezultata.
Sad već dulje vrijeme izrazito pazim da svaki dan pojedem veliku žlicu pšeničnih mekinja, ubacim ih u šalicu jogurta vulgaris jer stalno zaboravljam kupiti probiotik, te popijem i jedan šumeći magnezij na dan. Zasad funkcionira odlično. Kad i ako prestane, tražit ću novo rješenje.
Također, recimo da 3-4 puta tjedno jedem domaću bistru juhu. Isto imamo naviku da se svaki tjedan kuha neko varivo tipa poriluk, kelj, mahune. Voće uopće ne volim, ali godinama svaki dan pojedem jednu voćku. Ne mislim da su ove druge stvari presudne, ali sigurno ne škode.
Imam i jednu prijateljicu koja se kune u učinkovitost chia sjemenki za poboljšanje probave. Moja mama godinama jede mljeveni lan u jogurtu. Eto, možda kome pomogne nešto od ovoga.
Ljudi ne znaju koliko su sretni kad im guzica radi kak spada.
Tinka32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 15:58   #771
Ja sam se preporodila od kad sam otkrila Solgarov magnezij citrat. Svaki dan popijem 2 tablete i iedm na wc ujutro kad se ustanem odmah.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 19:34   #772
Quote:
Tinka32 kaže: Pogledaj post
...Ljudi ne znaju koliko su sretni kad im guzica radi kak spada.
super post i koristan, a ovo zadnje me dotuklo

mene zadnjih tjedana isto gnjavi zatvor, otkad smo se preselili u privremeni stan pa baš nešto i ne kuham, a i dobila sam željezo za piti... prosjek mi je bio svaka tri dana. i ginica mi je rekla - malo ste dobili hemeroide... ja nisam osjetila, ali ako je vidla pri pregledu... sve me strah pogledati...

meni su izvrsno pomogle suhe šljive - od 5-6 suhih šljiva odjednom, može i više, ujutro ili navečer, i do popodne odnosno ujutro sve ide ko frulica.

i definitivno magnezij - otkad sam njega počela piti zbog grčeva u listovima, mogu piti i heferol (željezo) svaki dan. jučer sam čak i dva puta išla, ma milina!

nego jel znate smiju li se hemići nečim tretirati u trudnoći? osjetim da je sve osjetljivo, ali nema krvi ni ništa, pa da probam sanirati dok je još blago...
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:37   #773
Donat
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:59   #774
Meni su pravi problemi počeli kao posljedica poroda. Prvo kakanje poslije boljelo je kao i trudovi, nekako mi se crijevo pomaklo, ma užaš.

Da se nadovežem na Tinku, meni je lan super, i sve sjemenke, a najviše psyllium (sjemenke indijskog trpuca). Spasio me poslije poroda, još uvijek ga pijem. Te ljudskice jako vežu vodu pa se formica drekec i lakše klizne. Potpuno prirodno i ne stvara ovisnost, a može se koristiti i u kuhanju.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:16   #775
27 sedmica i nikakvih problema na tom području.

Na početku trudnoće jedno 10tak dana me stomak zezao, i tad sam si uključila i lan i donat mg - pomoglo je, ali su me grčevi i napuhnutost prije samog čina masakrirali.

Ja vjerujem u bolje spriječiti nego liječiti, svako jutro kefir ili mlijeko sa kornfleksom ili muslijem, slatka ili slana varijanta, svejedno. Banana, jabuka i obavezno najdalje svaki drugi dan je na meniju supa ili čorba.

Nikakvih problema.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:23   #776
Sardina u povrću i jogurt i da vidiš veselja
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:49   #777
Ja moram reci da mi je probava u trudnoci bolja nego ikad, pretpostavljam od magnezija. Ali ima jedna druga stvar, naime kakica mi ful cudno smrdi (ne kazem da inace mirisi ), ali ovo je bas neki intenzivan miris kao je nes krepalo u meni. Jel se to i vama dogodilo?
Ne znam od cega bi to moglo bit jer jedem sve sta i prije, jedina novost su magnezij i prenatali...
lovella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 13:11   #778
Moguće je od tih dodataka prehrani. Donat zna imati sličan učinak.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:27   #779
Quote:
lovella kaže: Pogledaj post
Ja moram reci da mi je probava u trudnoci bolja nego ikad, pretpostavljam od magnezija. Ali ima jedna druga stvar, naime kakica mi ful cudno smrdi (ne kazem da inace mirisi ), ali ovo je bas neki intenzivan miris kao je nes krepalo u meni. Jel se to i vama dogodilo?
Ne znam od cega bi to moglo bit jer jedem sve sta i prije, jedina novost su magnezij i prenatali...
Tako i meni. A jos pijem i zeljezo pa je sve to skupa neke crno zelene boje.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 15:18   #780
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Tako i meni. A jos pijem i zeljezo pa je sve to skupa neke crno zelene boje.
Eee i to da, boja je imeni neka siva koja isto vuce na zelenkasto. Uff dobro, ocito je to onda od svih tih dodataka prehrani, jer vec sam pocela brijat da mi nes ne stima sa jetrom ili cime vec, premda je ovo sa dodacima jedino logicno objasnjenje
lovella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.