Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 10:23   #1
Antibiotici u trudnoći

Dobila sam antibiotik Fromilid koji mi je propisan već u 1. tjednu II. tromjesečja, odnosno, 13. tjedan trudnoće.
Moram ga piti zbog ureaplazme.
Bojim se da bi to moglo negativno utjecati na dijete.

Ima li to iskustva sa takvom vrstom lijekova, da li se smiju piti ? Mislim znam da moram jer je Ureaplazma opasna u III. tromjesečju.

MM isto pije ali još jači antibiotik koji ne smiju trudnice zbog stvaranja anomalija ploda.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 10:28   #2
Ako ti ga je propisao ginekolog onda valjda zna smije li se piti ili ne, a ako sumnjaš u lijek možeš provjeriti s ginekologom ...
Inače ne znam za ovaj specifičan lijek je li ga trudnice inače piju ili ne jer sama nisam imala problema s ureaplazmom ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 11:06   #3
Hvala Sanja29.
Zanimaju me baš iskustva mami koje piju takve ili slične antibiotike.
Ginekologica je dosta mlada pa se bojim da zbog neznanja ne dođe do nenamjerne greške.
Rekla mi je da taj lijek ok, ali se ipak malo brinem jer nisam čula da ga često troše trudnice.
Čak i na receptu piše da nije iskušan na trudnicama.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 11:18   #4
ja sam u trudnoći tri puta pila antibiotike. amoxile, klavocine i još neko čudo. imala sam escherichiju. nisu utjecali na bebu. za sada je sve ok. niti jedan doktor ti neće dati lijek koji može naškoditi bebi. antibiotike moraš popiti. ne brini se. bit će sve ok
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 11:29   #5
Ja bi isto popila taj anitiotik. Treba ti da ozdravis. I ja mislim da ti je doktor dao najbezopasniji kojeg ima.

Ali cuvaj se nadalje zato sta sam cula da antibiotici stoje u sumnji da uzrokuju neke moderne bolesti. To sam citala nesto o Parkinsomu pa je to tamo stajalo da sad provjeravaju jel to tako.
PA mi je sad sta manje antibiotika to bolje.

Eto ja sam bila zatrudnila i nisam imala neko cjepivo. Skoro sam cilo vrime sidila u kuci jer sam se bojala da cu na to zabolit.
Eto cuvaj se i sritino.
pajasamto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 12:27   #6
A što ti piše u uputama uz lijek? Znam da se antibiotici ne bi smjeli piti u prvom tromjesečju. Neki se antibiotici mogu uzimati u trudnoći a neki ne. Ne znam točno koji.
Ja isto trenutno pijem antibiotik Novocef jer imam onu bakteriju e. coli i čitala sam da se on može uzimati u trudnoći, nakon tri mjeseca. A za ovaj tvoj lijek stvarno ne znam.
Mislim da ti više može naštetiti neka bakterija ili neka bolest nego antibiotik. Ali za svaki slučaj razgovaraj sa ginekologom. A ako sumnjaš u svoju ginekologicu, pitaj nekog drugog. Uvijek postoji drugo mišljenje.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 13:56   #7
ja imam ureaplazmu ali i e.coli pa sam dobila ceporex.trenutno sam u 14+6 tj...moja doktorica je starija i dosta stručna i rekla mi je da urea najviše štete nanosi u prvom tromjesečju a ti imaš informaciju da u trećem,pa mi više niš nije jasno...ovi doktori su za poludit svako tjera vodu na svoj mlin
danchi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 09:26   #8
U receptu piše da ti antibiotici nisu testirani na ljudima tj. nije testirana štetnost na trudnoću.

Ja sam sad u drugom tromjesečju, pa se pretpostavlja da bi ih mogla piti.

No, što se tiče ureaplazme, mogu reći da ona definitivno ne uzrokuje probleme u prvom tromjesečju, već u zadnjem i to je točan podatak. Opasna je zato što ta bakterija može nagristi vodenjak i uzrokovati prijevremeni porod ili pobačaj.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:55   #9
Ja sam pila prvo Amoxil zbog streptokoka, pa onda Novocef zbog e.coli. ali sam uz njih pila i Lactogyn jer kao pomaže i ublažava štetno djelovanje antibiotika. Nikakvih problema nisam imala, kad se rodila beba radili su neke testove zbog tih uroinfekcija i sve je bilo ok.
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 00:02   #10
ja sam isto pila amoxil
od ljekova protiv bolova može se piti lupocet on ne šteti
__________________
što je moje moje je...a što nije bit će...
Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 00:35   #11
Quote:
Audrey kaže: Pogledaj post
Dobila sam antibiotik Fromilid koji mi je propisan već u 1. tjednu II. tromjesečja, odnosno, 13. tjedan trudnoće.
Moram ga piti zbog ureaplazme.
Bojim se da bi to moglo negativno utjecati na dijete.
Ima li to iskustva sa takvom vrstom lijekova, da li se smiju piti ? Mislim znam da moram jer je Ureaplazma opasna u III. tromjesečju.
Ja sam ti nedavno u 1. tromjesječju pila Sumamed za ureaplazmu... nije preporučljiv pogotovo u tom razdoblju i u trudnoći, ali je isto tako manje štetan nego ureaplazma koja inače ako se ne liječi antibioticima izaziva spontani pobačaj i to tijekom cijele trudnoće, tako da obavezno popij taj antibiotik... ja sam već počela krvariti dok nisam dobila antibiotik, a sad je sve ok, čekam novi nalaz briseva pa se nadam da sam se beštije riješila zauvijek... Moja sestra je prvih 5mj trudnoće imala ureaplazmu koju je u 2 ili čak 3 navrata lječila antibioticima eritriomicinom, i rodila je savršeno zdravog i danas petogodišnjeg zdravog dječaka
Quote:
Audrey kaže:
mogu reći da ona definitivno ne uzrokuje probleme u prvom tromjesečju, već u zadnjem i to je točan podatak. Opasna je zato što ta bakterija može nagristi vodenjak i uzrokovati prijevremeni porod ili pobačaj.
Ovo je točno i u tvom slučaju, ali najveću mogućnost pobačaja i najviše zabilježenih u slučaju ureaplazme se dogodilo u 1. tromjesječju, baš zbog toga što je tad i inače najveća opasnost od pobačaja i što je tad opasno piti bilo koji antibiotik, a nagrizajući stjenke maternice, događa se upravo suprotno od onoga što bi se trebalo događati a to je zadebljanje maternice, tako da je opasnost u 1. tromjesječju puno puno veća i ureaplazma je tad itekako opasna i preopasna nego u 3. jer prijevremeni porođaj je češći od pobačaja što je ipak bolja opcija u ovom slučaju, dok je u 1. tromjesječju prijevremeni porođaj apsolutno nemoguć naravno, tako da jedino što se događa je gubitak djeteta moja 2. gina su mi to rekla, tako da... no opet kažem ureaplazma je opasna tijekom cijele trudnoće i treba je se rješiti što je prije moguće
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 06:13   #12
Nikakvi ljekovi se ne testiraju na trudnicama, dojiljama i novorodjencadi.Sve sto daju je OK iz iskustva. Prevagnu za i protiv i to ti je to.
Ako bas moras ali ja bi i trazila drugo i trece misljenje i progooglala malo.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:07   #13
Quote:
Audrey kaže: Pogledaj post
U receptu piše da ti antibiotici nisu testirani na ljudima tj. nije testirana štetnost na trudnoću.

pa nijedan lijek nije testiran na trudnicama, ljudskim!
pobogu, to ne znači nužno da nije ispitan učinak na trudnoću (na laboratorijskim životinjama)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:25   #14
Ja sam pila sumamed, eritromicin i amoxil. Uz to i Normabel cijelo vrijeme. A o ostalim vaginalnim proizvodima da ne govorim...
Bakterije i sl se moraju svakako liječit.
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:01   #15
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa nijedan lijek nije testiran na trudnicama, ljudskim!
pobogu, to ne znači nužno da nije ispitan učinak na trudnoću (na laboratorijskim životinjama)
naravno da trudnice nisu pokusni kunići. činjenica je da na receptu doslovce piše - ovaj lijek nije testiran na ljudima.

cure mi daju super savjete i dijele svoja iskustva.
jesi li i ti kakav antibitoik pila u trudnoći pa da podijeliš iskustvo?
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:04   #16
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ovo je točno i u tvom slučaju, ali najveću mogućnost pobačaja i najviše zabilježenih u slučaju ureaplazme se dogodilo u 1. tromjesječju, baš zbog toga što je tad i inače najveća opasnost od pobačaja i što je tad opasno piti bilo koji antibiotik, a nagrizajući stjenke maternice, događa se upravo suprotno od onoga što bi se trebalo događati a to je zadebljanje maternice, tako da je [B]opasnost u 1. tromjesječju puno puno veća i ureaplazma je tad itekako opasna i preopasna...
zanimljivo. kad sam pitala svoju ginekologicu, tvrdila je samo za treće tromjesečje i da nema opasnosti od pobačaja u 1. tromjesečju. pa ja mirne savjesti izgurala u uvjerenju da je sve super i da za sad nema brige. to je kao neki placebo-efekt trebao biti, valjda.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:08   #17
Quote:
Audrey kaže: Pogledaj post
cure mi daju super savjete i dijele svoja iskustva.
jesi li i ti kakav antibitoik pila u trudnoći pa da podijeliš iskustvo?
nisam, ali mmogu ti dati savjet, odnosno reći što bih ja napravila - uvijek bih vjerovala doktoru više nego tamo nekom s foruma
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 22:59   #18
Quote:
Audrey kaže: Pogledaj post
zanimljivo. kad sam pitala svoju ginekologicu, tvrdila je samo za treće tromjesečje i da nema opasnosti od pobačaja u 1. tromjesečju. pa ja mirne savjesti izgurala u uvjerenju da je sve super i da za sad nema brige. to je kao neki placebo-efekt trebao biti, valjda.
Čekaj ti si ureaplazmu imala i u 1. tromjesječju i ona ti je rekla da ti neće biti ništa... uz svo dužno poštovanje njoj, kod mene bi mislim imala posla s pobačajem zbog toga jer sam već počela krvariti upravo i samo zbog toga... vrlo neodgovorno od nje, ako sam dobro shvatila
super ako si prošla bez posljedica, mislim super i za nju...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 16:33   #19
Trudnoća i antibiotici

Postavila sam ovu temu i na "ženskom zdravlju" ali nadam se da ću ovdje dobiti više odgovora..
Dakle, znam da se antibiotici i nikakvi drugi lijekovi ne preporučuju u trudnoći ali postoje situacije kada se i antibiotici prepisuju u trudnoći (primjerice i kod onoga o čemu se ovdje dosta govori a to su različite bakterije koje se otkriju kod briseva kod žena i dr. stvari). Ono što mene zanima jel ima netko tko je pio antibiotike u trudnoći pa da je s trudnoćom a onda kasnije i s bebom bilo sve u redu?


Lara i Gica, hvala vam.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:28   #20
Ja sam pila Amoxicil 10 dana radi Escherichije u 2.om tromjesečju i za sad je sve o.k.(on se smije u trudnoći) Znam i cure koje su pile i Sumamed i druge jače antibiotike i sve je bilo o.k. Mislim da bi ih najviše trebalo izbjegavati u 1.om tromjes. Uglavnom više štete mogu napraviti ove beštije nego antibiotici.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.