Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 12:34   #1
Boca za vodu

Poštovanje, unaprijed se ispričavam u slučaju da ovoj temi nije mjesto u ovom pdfu.

Ovako, znate li one boce za vodu koje koštaju po 200-300kn? Čuo sam da su tzv " zdrave " boce. staklene koliko sam skužio.
E sada ja ne znam apsolutno ništa o njima a na internetu nisam dobio konkretan odgovor pa bih se vama obratio.

Dakle, jel postoji neki opći naziv za tu stvar i gdje se može nabaviti, kupiti?
N Magnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:15   #2
Ne postoji zdrava boca za vodu, postoji samo ona koja nije nezdrava.

Postoji BPA free plastika, međutim, pojavile su se indicije da i ona otpušta neke kemikalije u vodu, pa možda ipak nije najbolje rješenje (mislim da još nema rezultata dodatnih istraživanja).

Postoji staklena boca koja je siguran odabir, eventualno treba pripaziti na lakoću čišćenja (jer bocu treba svako toliko oprati) i izvedbu čepa (da nema dijelova na kojima se mogu lako namnožiti bakterije). Ove boce se kreću u rasponu od 20-ak kuna do preko stotinu, ovisno o kapacitetu, čepu, dizajnu, te skuplje dolaze i s neoprenskom navlakom (koju možeš naručiti preko neta za par dolara, pa ne diže vrijednost previše).

I na kraju, postoji ono na što si ti najvjerojatnije mislio - Flaška, odnosno porez na budale. Ok, ako želiš toliko para dati za lijepo dizajniranu stalkenu bocu ili imaš fetiš na to da ti boca ima prepoznatljivo ime, ok, ali one priče o vibracijama i reprogramiranju vode možeš objesit mačku o rep. To su new agerska baljezganja bez ikakve znanstvene osnove.

Dakle, ako ti treba boca koju ćeš primjerice imati na stolu u uredu i iz nje piti vodu, uzmi bilo koju staklenu bocu, samo pazi da nije metalni čep (kao na flaširanoj vodi od litre) jer taj nakon par šarafljenja ostavlja tragove metala i metalnog oksida na staklu.

Ako ti treba boca za na izlete, putovanja i slično, BPA free plastika je ok. Čak i ako nova istraživanja pokažu da ima neke štetne sastojke, mislim da je i dalje manji rizik od razbijanja staklene boce (što u nekim slučajevima može značiti i dehidraciju).
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2021., 00:27   #3
Dižem temu

Ulažem bid - stainless steel i nedoumicu
} ne znam dal da kupim termos bocu (ledena voda ostaje takva, a čaj isto kakvog ga želiš) ili staklenu s fora bambus čepom i silikonskom navlakom

(realne su mi potrebe voda vulgaris, al dam se naviknuti na bolje )

Hvala
__________________
ne budimo rigidni, budimo mudri .......
daisy.fay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.