Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2014., 22:47   #2181
Nije dozvoljeno objavljivati privatne podatke, tipa email.
Jos uvijek nije dozvoljeno raspitivati se o radu na turistickim vizama.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.

Zadnje uređivanje Skattemus : 16.05.2014. at 17:48.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 01:33   #2182
Pozdrav!
Može pitanjce, popunila sam online upitnik za turističku vizu i sve ok. Ali nigdje ne vidim kako zakazati termin za razgovor? Nisam još uplatila novac. Ne znam dali to ima kakve veze? Hvala unaprijed. Lp
madima150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 07:19   #2183
Razgovor mozes zakazati na web stranici US ambasade u HR.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:39   #2184
Pozdrav!

Da li bi mogla imati problema ako ostanem 2-3 dana duže od onoga koliko mi viza traje tj nakon grace perioda?
Jel netko bio u sličnoj situaciji?

Hvala.
buducapravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 23:29   #2185
Znas i sama da nakon grace perioda si out of status i sta to znaci i kakve posljedice nosi.

Sam grace period i je napravljen da bi se imalo dovoljno vremena organizirat da se napusti US.
__________________
Meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne
jacko89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 15:46   #2186
Quote:
buducapravnica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Da li bi mogla imati problema ako ostanem 2-3 dana duže od onoga koliko mi viza traje tj nakon grace perioda?
Jel netko bio u sličnoj situaciji?

Hvala.
Naravno da bi mogla imati problema, nikako ne preporučujem.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:27   #2187
Zanima me kakva je procedura ako ostanem u US duze nego mi traje viza.Da li se bez problema mogu vratit u HR,hoce li biti problema na aerodromu?Znam da je poslije toga tesko dobiti novu vizu...
max4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 17:29   #2188
Osim potencijalne zabrane ulaska na 10 godina, neces imati problema s povratkom u HR. Viza koju trenutno imas takodjer ce ti biti ponistena.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 18:03   #2189
Znaci ne zadrzavaju te u pritvoru ili tako nesto?
max4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:40   #2190
Nitko ti ne moze garantirati da te nece staviti u detention, deportirati te i banirati na 10 godina, a opet te mogu pustiti da ides bez problema. Imaju pravo uciniti sto god oni smatraju da je ispravno jer ti krsis zakone njihove zemlje. Ne bih ti nikako preporucila overstay.

In most cases the government does not have time to go after visa overstayers. However, you must know that when you overstay your visa by 6 months, once you leave you will be barred from applying for another visa for 3 years. If you overstay your visa for 1yr or more, once you leave, you will be barred from applying for another visa for 10 years. Even after the 10 years, it may not be possible to get another visa with a history of overstaying. If you do get caught by an immigration officer you could be put into immigration detention (similar to a jail) and then required to go to court for deportation proceedings.

Police officers do not enforce immigration law, however if you are arrested and taken to jail for a crime, immigration officers may find out about your status when searching the jails.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:54   #2191
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post

Police officers do not enforce immigration law, however if you are arrested and taken to jail for a crime, immigration officers may find out about your status when searching the jails.
Riječ "may" je zanimljiva ovdje. Lokalna policija može javiti tvoj imigracioni status. Ili ne želi. Ili čak može imati zakone kojima efektivno zabranjuju kooperaciju s imigracionim uredom. Više možeš pročitatit ovdje:

http://www.apsanlaw.com/law-246.List...ry-cities.html

Na drugu stranu imaš mnogo mjesta poput Maricopa County u Arizoni gdje lokalni aktivno traže i prijavljuju ilegalce.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:18   #2192
Tocno, tako da je najbolje NE krsiti zakone, pogotovo na ovakav svjestan nacin i neces imati problema.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:27   #2193
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Tocno, tako da je najbolje NE krsiti zakone, pogotovo na ovakav svjestan nacin i neces imati problema.
Daleko od toga da bi itkome preporučio kršenje imigracionih zakona SAD.

No, možda pomogne drugima razumjeti kako to da SAD ima milijune ilegalaca (tj. nedokumentiranih) koji više manje slobodno rade i žive u jednu ruku, a u drugu se prenose vijesti o kontrolama i racijama i anti imigrantskim zelotima poput šerifa Arpaia iz Arizone.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:13   #2194
Mogu samo reci da sam ja pri posljednjem povratku iz USA dozivjela da na samom ulazu u avion (dakle ne gate, nego doslovce ispred vrata aviona) stoje 4 policajca i random zaustavljaju ljude, rostaju po putovnicama, ispituju i slicno.

To je prvi put da sam dozivjela nesto takvo, na povratku su mi inace u putovnicu i boarding pass samo zavirili u kontekstu provjere identiteta prije prolaska kroz osiguranje.

Uglavnom, ne bih preporucila zezanje s njihovim sustavom.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:58   #2195
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Daleko od toga da bi itkome preporučio kršenje imigracionih zakona SAD.

No, možda pomogne drugima razumjeti kako to da SAD ima milijune ilegalaca (tj. nedokumentiranih) koji više manje slobodno rade i žive u jednu ruku, a u drugu se prenose vijesti o kontrolama i racijama i anti imigrantskim zelotima poput šerifa Arpaia iz Arizone.
Ti isti ilegalci ne putuju okolo u avionima nego rade i skrivaju se. Arpaio je prica za sebe kao sto je i Arizona. Postoje odredeni dijelovi USA koji su strozi od drugih, to nije tajna.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:23   #2196
Odigrajte lutriju i ove godine - možda se nekom posreći.
https://www.dvlottery.state.gov/
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:36   #2197
Quote:
Johnny 99 kaže: Pogledaj post
Odigrajte lutriju i ove godine - možda se nekom posreći.
https://www.dvlottery.state.gov/
jeiiiiiiii, počelo je. Igram već par godina pa ništa :///. Hvala na obavijesti
Ciao is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 22:56   #2198
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ti isti ilegalci ne putuju okolo u avionima nego rade i skrivaju se. Arpaio je prica za sebe kao sto je i Arizona. Postoje odredeni dijelovi USA koji su strozi od drugih, to nije tajna.
Za nekolicinu koje poznajem avioni nisu niti najmanji problem, no ono što izbjegavaju je Greyhoundom kroz južni dio zemlje.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 23:10   #2199
Ne znam bas ljude koji se kriju od zakona a putuju okolo avionima jer im ocitavaju vize kada se cekiraju. No dobro.
Torma, sad si me sjetila da su i mene zaustavili zadnji put kad sam isla prema Europi iz LA. Random me zaustavio i trazio papire.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 02:01   #2200
U nekim saveznim državama izdaju ili su se izdavale i ID cards i/ili i vozačke dozvole ilegalnim useljenicima, s tim se može legalno letjeti zrakoplovom. Nije problem s letovima unutar SAD-a.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.