Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 21:22   #341
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao klasični klišej glupog snagatora bez mozga.

U hrpi filmova imaš takve primjere pokretača daljnje radnje koji se protive zdravom razumu.

Ništa inovativno u tome nema. Apsolutno ništa.
osim što je jedinstveno što njegov narod sve shvaća doslovno

odi si originalni i jedinstveni Avatar ponovo pogledaj, hejteru
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:22   #342
ak se ne varam, bil je pijan. a pijani snagator traži kaj drugo neg fight
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:36   #343
Quote:
halek kaže: Pogledaj post
ak se ne varam, bil je pijan. a pijani snagator traži kaj drugo neg fight
Pa mogo se fajtat u baru, što i jest,
no čak i u tom alkoholnom deliriju sjetio se kontaktirat najjopasnijeg zlikovca.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:41   #344
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
osim što je jedinstveno što njegov narod sve shvaća doslovno

odi si originalni i jedinstveni Avatar ponovo pogledaj, hejteru
Mislim da ti je Ronon iz SG Atlantisa savršen primjer toga.

Ili Teal'c iz SG1.

Ili čak Jack O'Neill.

Ili Worf iz Zvjezdanih staza.

Hulk to radi mnogo bolje.

U biti svaki vojnik koji će uvijek radije uletit s puškom ili nasilu nego malo razmislit. I tako pokrenit čitavo sranje.

Ne vidim što je tu inovativno. A vidim da mi ne možete objasnit, pa onda pretpostavljam da i nema ništa inovativno.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:48   #345
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao klasični klišej glupog snagatora bez mozga.

U hrpi filmova imaš takve primjere pokretača daljnje radnje koji se protive zdravom razumu.

Ništa inovativno u tome nema. Apsolutno ništa.
a što je kasnije skužio u onom finalnom obračunu da samo timski rad pali, to ništa ha?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:53   #346
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
a što je kasnije skužio u onom finalnom obračunu da samo timski rad pali, to ništa ha?
Daj ne pretjeruj,
pa sve te izvanzemljace i non-humane uvijek gledamo iz naše perspektive kako ne kuže naše fore i običaje, u svakom SF-u imaš tako nekg lika koji na kraju ipak nauči naše običaje i vrednote i često nam se divi kako bismo uvijek imali dojam kako smo mi ljudi baš super i najbolji u cijelom svemiru zbog te naše "ljudskosti". Cijeli Star Trek se temelji na tome. A Data je primjer učenja i prilagođavanja ljudima, recimo. Isto vrijedi i za već spomenutog Teal'ca i Ronona i ostale.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:57   #347
čekaj, jel ovaj film u duhu stripa?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:13   #348
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
čekaj, jel ovaj film u duhu stripa?
Ne znam, nisam čtao strip.
Možda je to ono što mi smeta, ti stripovski kod mene ne prolaze baš najbolje, osim pojedinih iznimaka.
Malo prepovršno i sve na isti ili sličan kalup. Iskreno, ja sam se ovdje malo pogubio u tim likovima i planetima i svemu i svačemu. Možda bih više uživao da sam fan stripa. Ili da sam ga barem pročitao.
Ali ti si govorio o inovativnosti, pa sam se nadovezao na to.

Iako, i Snowpiercer se temelji na stripu, i ima tu stripovsku kvalitetu i karikiranje i pretjerivanje, a svejedno mi je jako svidio.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 07:08   #349
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
pa sve te izvanzemljace i non-humane uvijek gledamo iz naše perspektive kako ne kuže naše fore i običaje
Na početku bih se samo ogradila od jedne stvari - osobno nisam opsjednuta inovativnošću i originalnošću, nije mi to bitan kriterij da bi mi neki film bio dobar.

No, ne sjećam se kad sam zadnji put gledala neki "pop-culture" film, koji se poput Guardiansa zafrkavao s humanocentrizmom. Nije tu samo Drax poluga, i ona scena na kraju, kad Ronan nije siguran što Prattov ples znači...

Da, puno SF-a koristi metodu začudnosti na relaciji "mi" (ljudska rasa) vs. "oni" da bi nam skrenula pažnju na nas same. Pa što.

Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
u svakom SF-u imaš tako nekg lika koji na kraju ipak nauči naše običaje i vrednote i često nam se divi kako bismo uvijek imali dojam kako smo mi ljudi baš super i najbolji u cijelom svemiru zbog te naše "ljudskosti".
Tu se ne bih složila. Prattov lik je jedini čovjek u cijelom tom dijelu galaksije, ako je netko nešto naučio u tom filmu, onda je to on.
Prije bih rekla da film govori o univerzalnim vrednotama, toleranciji različitosti - jer koga se tu napada - civilizaciju koja je konglomerat najrazličitijih rasa.

Inače, ovaj film me užasno podsjeća na "Rio Bravo".
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 08:32   #350
Sto je prattov lik točno naučio.
Njegova priča mi se vise čini kao proces prevladavanja traume iz djetinjstva. I to je to.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:35   #351
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Sto je prattov lik točno naučio.
Da čovjek nije otok.

Kaj se traume tiče, nije mi njegov lik djelovao baš ono dostojevskijevski istraumatizirano...
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:48   #352
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Ne znam, nisam čitao strip.
Možda je to ono što mi smeta, ti stripovski kod mene ne prolaze baš najbolje, osim pojedinih iznimaka.
Malo prepovršno i sve na isti ili sličan kalup. Iskreno, ja sam se ovdje malo pogubio u tim likovima i planetima i svemu i svačemu. Možda bih više uživao da sam fan stripa. Ili da sam ga barem pročitao.
Ali ti si govorio o inovativnosti, pa sam se nadovezao na to.

Iako, i Snowpiercer se temelji na stripu, i ima tu stripovsku kvalitetu i karikiranje i pretjerivanje, a svejedno mi je jako svidio.
ne trebaš ga niti nužno pročitati dovoljno je da letimično pogledaš par tabli stripa pa da znaš o čemu se ovdje okvirno radi.

po mom mišljenju ovdje se radi o jednoj vrhunskoj strip adaptaciji koja je suptilno dodatno začinjena s režiserovim referencama na pop kulturu u tom kontekstu.

a sad isčuđavati se pojedinim situacijama u kojima su narušeni zakoni fizike ili nešto nije logično?!?! je apsolutno nebitno.

snowpiercer je strip totalno drugačijeg koncepta.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 22:35   #353
Nisam oduševljen kao što su brojni ovdje. Neke stvari su bile malo smiješne, prva polovica filma nakon dobrog početka zaboravljiva, glazba je OK - nije baš my cup of tea, zadnja trećina odlična - od efekata, akcije, odnosa među likovima i emocija. X-men: Days of Future Past mi ipak ostaje najbolji Marvel film i najbolji blockbuster godine za sada, a ujedno mi je bio i zabavniji od ovog.

Čvrstih 7/10.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:15   #354
jako jako jako zabavan film...neku dublju povezanost nisam osjetio,ali pretpostavljam jer sam se tek upoznao sa likovima, ali kada je groot odlucio se kao zrtvovat,e tu me malo steglo ...ali odlican,stvarno zabavan film...reference,pjesme,zapravo najzanimljiviji djelovi su mi njihova interakcija...akcija ko akcija, zabavna ali nista spektakularno....iako sam se najezio kada sam napokon vidio tu scenu di racoon ubija sve oko sebe na grootu...taj mini gif me i nabrijao na ovaj film.i nije razocarao
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:21   #355
Simpatična space opera.

7,5/10
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 02:20   #356
osim dobrog humora na pojedinim mjestima, ništa posebno.
7/10
adftgjhjgkbvdfr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 18:55   #357
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 17:30   #358
Nije los SF film,mada sam gledao i mnogo boljih i sa mnogo boljom pricom,kao na primer Hronika o Ridiku,Prometej,Atlas oblaka,Hallo 4, Mracni grad,Izgubljeni u svemiru,Put po galaksiji i itd.,da i ovaj najnoviji SF film Signal je mnogo dobar,preporucujem obavezno pogledati.Cuvari galaksije mi se cine da je u fazonu Man off Still, malo vise nerealan SF nego tipicni,ali ima dosta akcije i dozu humora iako nema neku pricu,sto vadi film po meni.Ocena po mom mislenju je 6/10.

Zadnje uređivanje AceMakedonski : 11.10.2014. at 17:43.
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:51   #359
Pogledao sam opet film, tj. post credits scene. Ne znam da li je netko skužio u post credits scene, da je kukuljica Adama Warlocka otvorena..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:07   #360
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Pogledao sam opet film, tj. post credits scene. Ne znam da li je netko skužio u post credits scene, da je kukuljica Adama Warlocka otvorena..
Yap... vjerojatno ćemo ga vidjeti u GoTG 2, a potom i u Avengers: Infinity War.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.