Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2013., 19:05   #1
Resident Evil: The Final Chapter (2017)

Nakon uspjesnih zarada diljem svijeta na box-officeu, u pred-produkciju je usao i zadnji nastavak popularne SF horor fransize radjenoj po igri ''Resident Evil'', koji bi po nekim sad vec starijim izvorima mogao eventualno zavrsiti na dva dijela. Navodno je 6 (i finalni) dio trebao nositi podnaslov ''Armageddon'', no ne znam dali se odustalo od toga.
Da se podsjetimo, zadnji nastavak (''Retribution'') je stao sa scenama ljudskog otpora prema mutiranim stvorenjima na lokaciji Bijele Kuce, cime mozemo slutiti da ce nastavak i finale te borbe za ljudski opstanak biti kvalitetnije snimljen od zadnja 2 filma (''After Life'' i ''Retribution'') koji nisu ostavili ugodne dojmove na fanove.

Resident Evil 6 Coming September 12, 2014. Milla Jovovich returns in the final installment of the long-running action-horror franchise, based on the popular video game. Director Paul W.S. Anderson is in early stages of development on the follow-up to last year’s Resident Evil: Retribution. In the sixth installment, Washington, D.C. has become another safe haven during the outbreak. The White House is surrounded by a large barrier wall that prevents millions of zombies from entering, but the Umbrella Corporation’s deadly T-virus continues to ravage the Earth. The human race’s last and only hope, Alice (Jovovich) continues to hunt those responsible for the outbreak aided by new-found allies and familiar friends.

Release Date: September 12, 2014
Studio: Screen Gems (Sony)
Genre: Action, Science Fiction, Horror, Sequel
Director: Paul W.S. Anderson
Screenwriter: Paul W.S. Anderson
Official Website: ResidentEvil-Movie.com
Starring: Milla Jovovich (ostatak castinga ce biti poznatiji s vremenom)

Prvi poster

‘Resident Evil 6’ Movie Update: Filming to Begin This Fall

Quote:
Kratki opis
In RESIDENT EVIL 6, Washington, D.C. has become another safe haven during the outbreak. The White House is surrounded by a large barrier wall that prevents millions of zombies from entering, but the Umbrella Corporation’s deadly T-virus continues to ravage the Earth. The human race’s last and only hope, Alice (Milla Jovovich) continues to hunt those responsible for the outbreak aided by new-found allies and familiar friends.
Quote:
Storyline sa IMDb-a
Alice, Jill, Claire, Chris, Leon, Ada, and Wesker rush to The Hive, where The Red Queen plots total destruction over the human race
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:30   #2
Defeinitivno se gleda. Zanima me kao će sve to završiti sada kad je Wesker postao pozitivac.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 15:00   #3
samo da se završi više, već se zna kakva će kvaliteta filma biti....
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 15:04   #4
Ako ce se radnja nadovezat direktno na kraj petog filma, onda ima potencijala bit bolji od vecine filmova u fransizi.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 15:06   #5
Prvi dio je bio odlican. Drugi jos bolji do zadnje scene i borbe sa "glavnim neprijateljem" (nikako da shvate, ovo je film, a ne igra). Ostalo je kombinacija , i

Nadam se nekom smislenom kraju. Iako mi se svidao zavrsetak zadnjeg filma, dobra scena
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 15:08   #6
Ovog Andersona bi trebalo streljati, kako se samo "posrao" na naslov Resident Evil sa ovim filmovima.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 15:32   #7
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Prvi dio je bio odlican. Drugi jos bolji do zadnje scene i borbe sa "glavnim neprijateljem" (nikako da shvate, ovo je film, a ne igra). Ostalo je kombinacija , i

Nadam se nekom smislenom kraju. Iako mi se svidao zavrsetak zadnjeg filma, dobra scena
Zadnjih 30 sekundi petog filma mi je bolje nego kompletno zadnja tri filma skupa.

Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Ovog Andersona bi trebalo streljati, kako se samo "posrao" na naslov Resident Evil sa ovim filmovima.
Mozda se iskupi ovim 6. filmom koji eksuli ne djeluje trashy kao ostali (prvi ne racunam u trash )
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 15:41   #8
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Mozda se iskupi ovim 6. filmom koji eksuli ne djeluje trashy kao ostali (prvi ne racunam u trash )
Zašto misliš da 6. dio ne izgleda kao trash, a snimanje još nije ni počelo?

Trebalo bi franšizu rebootat pod hitno. Fali mi ona horror atmosfera iz igrica.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 15:55   #9
Kao sto rekoh, AKO se nadoveze direktno na dogadjaje zavrsetka petog filma, mogao bi ispast dobar.
A sad dali si ti gledao zadnju scenu petice ja ne znam

Ak ti fali ta atmosfera, pogledaj si (ponovo) prvi Resident Evil
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 20:14   #10
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh, AKO se nadoveze direktno na dogadjaje zavrsetka petog filma, mogao bi ispast dobar.
A sad dali si ti gledao zadnju scenu petice ja ne znam

Ak ti fali ta atmosfera, pogledaj si (ponovo) prvi Resident Evil
Jesam.

Prvi Resident Evil je ok filmić, za razliku od ova zadnja dva šrota, ali daleko je to od igrice po kvaliteti i atmosferi.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 20:25   #11
Onda ti je valjda razumljivo zasto polazem nade u finalni nastavak da ce ispast gledljiv, pa i dobar
Zadnja dva filma su sranja, tu se slazem. Prvi dio je bio odlican, drugi solidan nit smrdi nit mirisi, treci dio je bio isto kao dvojka, a ''Afterlife'' i ''Retribution'' je jedan veliki facepalm.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 20:34   #12
Aha, misliš na epsku bitku između ljudi i zombija/čudovišta.

Mogao bi ovaj zadnji dio biti epski trash spektakl. Gledajući trailer Retributiona mislio sam da ćemo upravo to dobiti, ali ispalo je da je Retribution jedan običan glupi akcić.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 20:53   #13
Yup, upravo ona scena sa Bijelom kucom i svacim u njenoj okolici
Tisuce zombija i mutiranih stvorenja protiv zadnjeg ljudskog otpora americke vojske.

''Retribution'' je bio jedan veliki fucking hologram koji je jos bio i prelose programiran no sama cinjenica da je sve bio hologram u onom postrojenju ispod leda je dovoljan flop.
U svakom slucaju, ovo ce biti epski, samo je pitanje sta trash ili gledljivi SF s elementima horora.
Zanima me hoce li pripremiti kakav finalni fajt po pitanju Red Queen, jer je svaki film do sada imao neku svoju specijalnost sa ''bossom'' na kraju.

Nebi me cudilo da se Wesker na kraju odluci okrenut protiv Alice raskidanjem saveznistva.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 20:45   #14
Jedan poster sa Weskerom
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...77259954_n.jpg

I fanmade
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...35758729_n.jpg
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 21:32   #15
too mi radi samo da se štanca
obožavam ovaj serijal
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 21:59   #16
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
too mi radi samo da se štanca
obožavam ovaj serijal
čak i 5. deo koji nema veze s vezom ?
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 22:08   #17
Zadnji dio je bio toliko loš da je bilo bolno za gledati,a inače su mi svi ostali bili relativno zabavni, čak mi je i Afterlife, za kojeg sam čuo puno loših kritika, bio sasvim OK.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 22:44   #18
Finale mora ostaviti puno bolje dojmove.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:00   #19
meni su svi dobri
šta ću kada volim serijal
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 22:15   #20
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Prvi dio je bio odlican. Drugi jos bolji do zadnje scene i borbe sa "glavnim neprijateljem" (nikako da shvate, ovo je film, a ne igra). Ostalo je kombinacija , i

Nadam se nekom smislenom kraju. Iako mi se svidao zavrsetak zadnjeg filma, dobra scena
Pogresno. Capcom je prodao prava idiotu, koji je iskasapio resident evil. I capcom je to shvatio odmah nakon prvog djela filma i poceo sam snimati svoje filmove za igru.

Prvi dio je bio gledljiv. Svi ostali djelovi su tesko smece negledljivo. Nece se gledati, na polovici drugog filma sma iskljucio i rekao da vise necu nijedno sranje od filma gledat na temu resident evil dok capcom sam ne pocne snimat svoj film ili netko od ozbiljnijih redatelja se ne uhvati posla.

Capcomova dva filma resident evil je ono sto sam ja ocekivao od filmova. tako da mi je drago da su skuzili da ne trebaju prava svojih hitova prodavat nekompetentnim redateljima vec sami ih trebaju snimati. borbe sa tyrantima su predobro napravili.

dok u ovim smece filmovima ne postoji ni tyrant project, ni hunter, ni bilo sto osim jednog lickera u prvom filmu i zombiji, a prica je iskasapljena i unistena, degradirana.

Zadnje uređivanje CrniZEC : 01.08.2013. at 22:26.
CrniZEC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.