Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 22:21   #41
oblivion
snowpiercer
looper
V for Vendetta
edge of tomorow
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:37   #42
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
oblivion
da, dobar je to sf, poprilično.
Ali što se tiče priče i tih nekih sf kanona, je prilično standardan, čak i banalan.
Osim vizualne ljepote, čovjek zaboravlja film brzo i ne gleda ga opet. Film definitivno ne spada striktno u neki ozbiljniji pokušaj hard sf-a.
Meni je to čisti blockbuster sa dobrom idejom/twistom. I vizualno/tehnički lijep SF.
Apsolutno ništa više od toga.

Quote:
snowpiercer
ok, ovaj me čeka da ga pogledam. na to watch listi mi je


Quote:
looper
mislim da sam ovo počeo gledati i odustao. užasno bezvezan, prazan i bizaran film mi se činio...B film at best. razrađivanje 500 puta viđene teme. Na isti "kul" način..
itd....


iz te kategorije od novijih The Machine mu može biti tata.



Quote:
V for Vendetta
ovo nije baš u domeni hard sf-a kao recimo film iz topica. Ni blizu.
Ali je svejedno dobra filmčina...adaptacija stripa..bla


Quote:
edge of tomorow
molim?!

daj se uozbilji, taj film je generička šala za pretile američke tinejđere, a ne ozbiljan film.

Čak mi je i jedan Elysium bolji film od Edge of tomorrow. No, tu su negdje.





Poanta mog pitanja je bila to kak ljudi sude ovaj film strogo kao da postoji u zadnjih, pa i 50 godina, tisuće kvalitetnih hard sf ostvarenja, visoke produkcije, koji su originalniji i manje pretenciozni.
Koliko se meni čini ima ih zapravo izuzetno malo, pa je samo već prema tome ovaj film friking - gem. Rijedak primjerak suvislog kvalitetnog hard sf-a zadnjih podosta godina.



Kažem, možda sam u krivu.

Slušam dalje primjere i savjete za pogledati dobre, kvalitetne hard sf-ove. (recimo Europa Report je super film. hard sf do jaja. Filmu ništa ne fali. Ali mi je tema jedino milijun puta prožvakana. Nije teško raditi, niti publici novotarija gledati, hard sf sa "svemirskom misijom" i nečim gore što je u mraku, nepoznato a što diše/misli. )

Eksperti, slobodni ste me savjetovati, nadam se da sam u krivu...



Edit: zapravo bilo je puno raznih adaptacija pričica Carl Sagana , Philip K. Dicka i sličnih sf pisaca..
No, nije da svake godine ima tih i takvih filmova. Zapravo su rijetki i uvijek cijenjeni sa brdom fanova.

I onda izađe jedan Transcendence nakon X godina suše od iole dobrih hard sf filmova, a ekipa ga sasječe radi čudnih razloga..

Zadnje uređivanje Brogan : 10.07.2014. at 22:55.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 11:38   #43
Transcendence je sf bajka. Tehnologija prikazana u filmu je u rangu Star Trek a ne nešto što ćemo imati uskoro.
A pouka filma je banalna, "što smo spremni napraviti da spasimo voljene", nešto što vidimo u svakom filmu gdje netko otme obitelj jednog od likova i onda ga tjera da radi nešto protuzakonito ili nemoralno.

Onda ima malo i "jel tehnologija dobra za nas?" i "gdje je ljudska duša u svemu tome?", itd..
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:48   #44
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
I onda izađe jedan Transcendence nakon X godina suše od iole dobrih hard sf filmova, a ekipa ga sasječe radi čudnih razloga..
transcendence je hard like my cock

prvih deset minuta se redaju klišeji ko na pokretnoj traci.

zakasnili su jedno minimalno 25 godina s ovim filmom
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 14:00   #45
upalio, bio strpljiv 15 minuta i kliknuo ubrzavanje - dosadno, neoriginalno, depp je iz filma u film sve losiji. idemo dalje.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 19:43   #46
pogledao sam ga neki dan i bas neznam sta rec. fora je film ali sam ga jedva pogledao, nisam se ni trudio skuzit pricu ni nista
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 20:53   #47
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
upalio, bio strpljiv 15 minuta i kliknuo ubrzavanje - dosadno, neoriginalno, depp je iz filma u film sve losiji. idemo dalje.
skoro identično ovdje. vrlo vrlo dosadno. ne znam šta je umjetnik htio reći.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 21:25   #48
Quote:
so.creator.est kaže: Pogledaj post
skoro identično ovdje. vrlo vrlo dosadno. ne znam šta je umjetnik htio reći.
Htio je reći: pametan vidi cilj na početku, mudar na sredini, budala na kraju puta (najčešće ni tad)

Da se radnja odvijala u 16. stoljeću kako bi spalili AI?
coki27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 00:39   #49
Meni je Depp bas simpatican, u zadnjih par god. on mi je omiljeni glumac (vise izgled nego negov rad).



E sad ovaj film se meni svidio dosta. Film kao film, kao sto je vec neko rekao, nije toliko napet, ali ipak kad ti vidis u stvarnom svijetu koliko je tehnologija dogurala da je to vise lose nego dobro. Ljudi su vec sada manje emotivni, a da ne mislim sta ce posle biti.

Film je mac sa 2 ostrice (covjecanstvo vs. virtuelna svijest i nanotehnologija), i mislim da postoji subliminalna podloga tu i da se vise zeli prikazati kako ni ta tehnologija nije toliko strasna i kako se ljudi boje vise nego sto treba, a ubijanja se ne libe ( Depp je to nekako svojim rijecima i rekao u filmu).


Ali Depp na onome ekranu me odmah podsjetio na Big Brother koji sve prati, sve zna, cak i rad hormona i emocije od svoje zene preko ekrana, a ona kao ljudsko bice se osjecala lose jer je bila protiv da joj se do te mjere i na taj nacin caprka po njenim osjecanjima. Filozofski, film dosta podsjeca na film Matrix.

Zavrsetak filma mi nije bas jasan, da li su nanotehnologija i internet kao takav nestali na kraju?

FILM ocjenjujem sa 7 od 10.
__________________
peace and love in heart

Zadnje uređivanje bijela-maca : 13.07.2014. at 00:45.
bijela-maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 01:16   #50
Vrlo zanimljiv i intrigantan do zadnje četvrtine, a onda se logički raspao do neprepoznatljivosti, do zastrašujuće razine.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 15:55   #51
Pozitivna strana Transcendence je činjenica da je u pitanju inteligentan i intelektualan SF film koji postavlja neka prava pitanja glede kretanja tehnologije i evolucije čoveka s njom i bez nje. Motive kojima se bavi Transcendence smo već viđali u legendarnim SF filmovima poput 2001: A Space Odissey, AI, Blade Runner, ali i u literaturi kod Dicka, Asimova, Lema i drugih, malo intelektualnije nastrojenih SF autora. Transcendence je žanrovski čisti SF, onakav kakav treba da bude, a ne akcioni, horor ili “superhero” film začinjen sa malo SF-a.
Pohvalno je što nam film ne nudi crno-belu sliku, nego oba zakleta neprijatelja, i tehno-fanatik Caster i neo-ludisti imaju tvrde argumente za svoje pozicije, onakve argumente koji bi bili prihvatljivi svakom mislećem biću, dok se ostali (dvojica naučnika, udovica i vlast oličena u agentu FBI) kreću po spektru u zavisnosti od situacije. To govori o tome koliko je tema budućnosti, tehnologije i naše ovisnosti o njoj kompleksna i zahtevna. Problem je u tome što ona nije filmična.
Svi kritičari, čak i oni naklonjeni filmu ističu kako dramaturgija nije savršena, i kako je film dosta slab po pitanju fabule, likova i njihovih motivacija. To se donekle može razumeti kroz Pfisterov “background” u fotografiji, on je prirodno skloniji vizuelnom nego narativnom aspektu, pa čak i kad podiže dinamiku on to čini putem vizuelnih i zvučnih efekata, sa upadljivo providnim predramatičnim soundtrackom. Vizuelni aspekt filma je savršen, fotografija je bistra i jasna, efekata ima koliko treba. Valja istaći da je sve snimano analogno, sa kamerom od 35 mm, i to je prilična retkost u uslovima današnje digitalizacije. Priča se odvija po mehanici korporativnog “slow-burning” trilera, sukobi su niskog intenziteta, često svetonazorski, retko operativni. Likovi su dosta tipski i pasivni. Pa čak ni ta silna nauka i filozofija u filmu nisu na previsokom nivou, niti su dovoljno detaljno objašnjene, pa Transcendence polako gubi veze sa bilo kakvom logikom, konvencionalnom ili makar internom. Kako ide prema kraju, film je sve više “random” po tom pitanju.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014...scendence.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 17:48   #52
Netko je rekao da se zakasnilo s ovakim filmom, slažem se s tom izjavom. Singularnost je termin koji svakim danom i svakom godinom postaje sve bliži i stvarniji, još malo pa će biti van domena znanstvene fantastike.

Kurzweil piše o singularnosti i radi na tome. Radi za Google:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Singularity_Is_Near
http://en.wikipedia.org/wiki/Predict...y_Ray_Kurzweil
__________________
Pipiii!!!

Zadnje uređivanje Popij Pipi : 13.07.2014. at 17:53.
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 00:45   #53
5/10
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 21:49   #54
Osim što sad jebava neke zaboravljene dječje zvijezde, Deep je i počeo snimat sraćke ! Film je toliko made for tv izgledom koliko je prežvakana tema "Ghost in the machine" . Dosadnjikav i neambiciozan i vizualno...ne znam baš nekako televizijski skroman ! Lako zaboravljiv !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 21:23   #55
Transcendence

Ovo je izvanredan film kojem dajem ocjenu od 9/10.
Nevjerojano mi je da na forumu nije toliko toga rečeno o ovom filmu - nigdje.
Prvo sviđa mi se to što obrađuje više tema, što dovodi do mogućnosti da svatko odabere ono što mu se sviđa a to je dosta rijetko postignuto kod filmova.
Dozvoljavam, da baš zbog pregršt tema dolazi do te zbunjenosti sa filmom.
Započeti ću sa onim što mislim da je najvažnije prema manje važnom - za mene.

1. Ovom temom se pozabavio Jean Paul Sartre u svom dijelu The Transcendence of the Ego.
""Svijest je svijest same sebe u onoj mjeri u kojoj je svijest transcendentnog objekta"
Samosvijest treba "Drugog" kako bi pokazala i dokazala svoje vlastito postojanje. Ona ima "mazohističku želju" da bude ograničena tj. ograničena reflektivnom sviješću drugog subjekta.
Itd... Uvjerena sam da je ovo baza filma, a tek na to dolaze neke druge stvari, kao npr: to što su se svi "zakačili " na visoku tehnologiju i prevladavenje nje nad nama.
Mislim da je to trebala biti poruka, i zato gluma Deepa uopće nije bezvezna, jer je on izuzetan glumac koji svojim licem, pogotovo očima mora puno toga iskazati u ovom filmu a što i čini. Kod njega je vrlo često bitna gestikulacija tijela, jer je tu majstor i zato mislim da je izabran za ovu ulogu, jer je to trebao dati i dao je. Gledajte njegovo lice i oči, mjenjanje face kada nešto govori, tako da se moramo pitati što je to istina, da li sada nešto opet programira ili uistinu misli tako, da li je opasan ili ima neku ljudskost... puno toga nam govori i daje.
Prvi sloj filma se treba jednostavno maknuti da bi se vidjela dubina, tkz: što je "pisac htio reći"

2. Da netko je spomenuo igranje Boga, stvaranje neograničene moći kojom su mnogi opterećeni... da i to je tema.

3. Netko će ovo pogledati kao duboku dramu između dvoje ljudi jer je i to tema.
CONSTANT CONTROL jednog partnera u vezi. On nemože "pustiti", nemože se s time pomiriti, mora zaviriti u svaki kutak njenog tijela i duše, što naravno postaje zamarajuće, užasno, guši i naposljetku iz te velike ljubavi traži izlaz... bjeg. Opterećenost, posesivnost do krajnje granice. Tako da se točno može osjetiti to gušenje prostorom, ugađanjem. Točno u nama budi da vrisnemo: BJEŽI OD TOGA i to "toga" možemo reći stroja, ali ja nebih tako rekla, bježi od njega, ovo je previše što radi.
Samo taj segment ako uzmemo , za film se može reći da je teška drama.

4. Film se može itekako promatrati kroz prizmu straha od smrti, želje za besmrtnošću ... i to je tema

5. Pogledajte ovaj link; http://astrofon21.com/suncokret-biljka-srece/ i biti će vam jasno da je ovaj film puno više od Sf filma. U film su stavljeni suncokreti koji su simbol besmrtnosti, inteligencije i još puno toga. Ti suncokreti se provlače kroz cijeli film i govore o tome, oni su simbol zaštite od negativne energije, sada se na područjima gdje se želi očistiti tlo...
Ovo me podsjeća na djevojčicu u crvenom kaputu u Schindlerove liste koja se provlači u crno bijelom filmu.
Pa i na kraju nas ostavlja u dilemi da li je on to stvarno uništen ili je to sa kapljicom koja pada u vodu i raspršuje se nanotehnologijom, ipak prisutan???

Baš zato što nam ovaj film omogućuje više kutaka gledanja on je izvrstan.
Uopće mi nije važno ono zombijsko ponašanje aktera u filmu, jer to nije bitno, potrebno je film pogledati na drugi način i periferne uloge , periferne radnjice koje služe glavnom cilju, kojeg god sami odabrali, su nevažne.

Što ćemo uzeti od ovog ovisi kako ćemo se osjećati; zaplašeno visokom tehnologijom, zaplašeni sami sobom i našim drugim "ja" koji čuči u nama, oduševljeni jednom velikom ljubavi ili prestravljeni konstatacijom kuda ta ljubav može skrenuti, želimo li i sami ostaviti neki trag za nama kada nas neće biti.... puno toga.

Jako dobro
stanar60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:18   #56
ne mora čovjek biti specijalno pametan ili knowledgable, da neopterećeno leđere vidi sve te teme. i još više njih. pun kurac kojekakve zanimljive simbolike, komentara, citata, analize je unutra...itd....

tako je, da.
O raznim everyday stvarima. ne samo o nekakvom golom futurizmu, ili AI-u ili sl.
itd.
čak ima i, za jedan običan film, podosta solidne filozofije unutra (nešto filozofije uma i srodnih điđa).

A sve dobro isprepleteno tematski. (A i vizualno je za prolaznu ocjenu.)
Da, jako je površno ipak. Ali je površno zato jer film ima vrlo ograničeno vrijeme trajanja. Nije se moglo raspisati 15 sati razrađene polu-znanstvene priče pa to stavljat na film od sat i pol.
a i targetirana publika je bila mainstream kino sf/blockbuster publika.



Zadnje uređivanje Brogan : 18.08.2014. at 23:36.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 14:35   #57
Meni je bil dosadan, nije mi se dalo do kraja gledat..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 14:41   #58
super mi je čitat kak Brogan pokušava branit ovo govno od filma, predobro
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 18:09   #59
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
super mi je čitat kak Brogan pokušava branit ovo govno od filma, predobro
prijavljen si modovima.


tek da i drugi vide, pa da se nauče ikakvoj komunikaciji ako imaju probleme ko i ti.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 18:38   #60
još si i frustriran, super

nije baš da imaš razloga za prijavu, al nek ti bude
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.