Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 14:12   #81
Blue Jasmine

bezveze skroz, ni dijalozi nisu na razini i nije mi ni simpatično ni štosno, doduše ja baš ne volim Woodya...poanta nikakva, gubitak vremena onak
jedino ko film vadi je Cate Blanchett, zbog nje relativno prolazna ocjena
5/10
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 06.01.2014., 14:25   #82
Monty Python and the Holy Grail (1975)

Pogledam ga bar 3 puta godišnje i svaki put otkrijem neku novu bedastoću i svaki put mi je jednako smiješan

I told him we already got one.

10
__________________
I can feel the heat coming 'round
springsteen is offline  
Old 06.01.2014., 15:36   #83
"The Campaign" - politička komedija o prljavoj kampanji između dvojice pretendenata na mjesto američkog kongresnika... Nije ovo uopće loše. Ima jako dobrih baza, a još i ako ste ljubitelji Willa Ferrella i Zacha Galifianakisa kao ja, film odmah dobija ocjenu više.

"Ivy" - jako dobar noir s Joan Fontaine u glavnoj ulozi žene koja se troumi između tri muškarca: njezina muša, bivšeg ljubavnika i postarijeg bogataša.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 06.01.2014., 15:41   #84
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
"Ivy" - jako dobar noir s Joan Fontaine u glavnoj ulozi žene koja se troumi između tri muškarca: njezina muša, bivšeg ljubavnika i postarijeg bogataša.
Nema tu dileme-zemeš postarijeg bogataša i potrudiš se da te brzo napusti uz oporuku, onda hapaš ljubavnika dok je još za nekaj a za rezervu imaš vlastitog muža ak te laver razočara.
Almodovar bi još to bolje filmski iskomplicirao; recimo da je muž tvojem ljubavniku ljubavnik i da je taj isti ljubavnik sin od bogataša koji nema ljubavnika...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 06.01.2014., 15:43   #85



Svi ga gledaju pa pogledah i ja ovaj filmić prošli tjedan po sistemu pogledajmo nešto romantično & razbibrižno jer vidjeh i ovdje da ga mnogi ok ocjenjuju (iako ne volem Rachel McAdams i njenu karizmu zavodnica & vrckasta patkica).


Film prati život 21-godišnjeg Tima (Domhnall Gleeson) koji u toj dobi od oca (Bill Nighy alias olinjali roker iz Zapravo ljubaF) saznaje da muškarci u njihovoj obitelji imaju zgodnu sposobnost putovanja kroz vrijeme (samo u prošlost). Nakon početne nevjerice Tim shvaća sav raj i i pakao takve sposobnosti a vrlo brzo spoznaje da mora još "pažljivije" živjeti svoj život na način kojim misli da je to najbolje. U tom smislu film ima tu neku zdravu okosnicu u idejama koje provlači...poput one da bogatstvo ne donosi sreću, glavni lik je primjerice mogao svoju sposobnost iskoristiti na način da se orijentira na materijalno ali niti on niti njegov otac to nisu niti u primozgu imali. Bill je "svoje vrijeme" utrošio na sakupljanje znanja, (čitanje) i obitelj, a Tim shvaća da je najvažnija "zemaljska stvar" u životu pronaći ljubav i živjeti svaki dan na način da je jedini. Film u tom smislu traži od nas da i sami razmislimo o vremenu, o tome kako i na koga ga "trošimo" jer je ono prava dragocjenost, kao i svaki trenutak našeg jedinstvenog života...i to mu je zapravo najbolja stvar koju dodiruje.


Za sve ostalo tu je mastercard tj. ostah razočarana jer film osim engleskog humora koji tu i tamo dođe do izražaja prati hrpicu likova amebično obrađenih. Hoću reći za razliku od filma Zapravo ljubaF u kojem je isto bilo dosta likova ali svi su imali jasno konstruiran i sistematiziran karakter ovdje toga nemamo. Imamo hrpicu likova od kojih se nisam uspjela niti s jednim saživjeti niti na trenutak...ne volem takvu površnost u karakterizaciji gdje se u konačnici film doima kao da ga je radio student režije na marendi a ovdi eto s benefitom što je preko veze dobio poznate glumce.


I da...pomalo je neobično što je režiser za glavnog lika izabrao crvenokosog pjegavog tipa koji samo sniman pod nekim kutovima izgleda zgodušno...kao pandan Rachelici.



Ocjena 5/10
Fish 1968 is offline  
Old 06.01.2014., 19:38   #86
All Is Lost (2013)



pogledao samo zbog redforda jer ga dugo nisam gledao na ekranu (od The Last Castle (2001))
mislim da mu ovo nije trebalo.

i šta reći, još jedan eksperiment,
šteta što se ovako jeftine "gluhonijeme" priče nije dosjetio neki naš filmaš,
za relativno jeftine novce dobiješ naizgled efektan film.
tu je najbitnije spretno "igranje" s kamerom. bila bi to odlična propaganda u svakom smislu. al, jebiga treba se sjetit.

i još uz sve to soundtrack užas.

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Ajutokintumi is offline  
Old 06.01.2014., 20:46   #87
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

I da...pomalo je neobično što je režiser za glavnog lika izabrao crvenokosog pjegavog tipa koji samo sniman pod nekim kutovima izgleda zgodušno...kao pandan Rachelici.



Ocjena 5/10
Meni je Domhnall Gleeson prezgodan pod kojim god kutom ga snimala.
Jesi ga pogledala u Anni Karenini i seriji Black Mirror?

Sad zbog njega moram pogledati i ovaj za kojeg znam da će me razočarati..
Ulloa is offline  
Old 06.01.2014., 21:13   #88
The Gang That Couldn't Shoot Straight (1971)
Nastavljam misiju "Pogledati sve De Nirove filmove", na red je dosao ovaj film.
James Goldstoneova mafia-komedija, s iako na momente naivnim i plitkim humorom, srcanim i simpaticnim likovima. Simpaticna komedija s mladim De Nirom u ulozi decka koji se spletom okolnosti nadje izmedju dvije zaracene mafije.
5/10
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Old 06.01.2014., 23:37   #89
Koja dobra zajebencija je ova Deseta žrtva!

Nisam ga cijelog uhvatio, ali ono što jesam, 10/10.
Franem is offline  
Old 07.01.2014., 00:15   #90
Pogledao Prisoners i muka mi je nakon filma.
Ukratko, sve vec vidjeno, teska depresija (ajd takva je tema filma), Jake Gyllenhaal solidan, Hugh Jackman dobar, prica predvidljiva. Uff...moram popiti nesto zestoko.

4/10
efodiks is offline  
Old 07.01.2014., 00:30   #91
Pain & Gain
nadao sam se večernjoj zabavi, ali film je takvo smeće da nema riječi koje to mogu opisat.
Jedino sam se nasmijao na fitness fore i imali su dobar soundtrack i to je uglavnom to.
Zakašnjela novogodišnja odluka- nikad više gledati film od Michael Baya
2/10
Walkman is offline  
Old 07.01.2014., 01:28   #92
medianeras/sidewalls (2011)

simpatičan argentinski filmić koji priča priču o dvoje pomalo izgubljenih ljudi koji su na kraju svojih 20-ih godina.
martín i mariana žive u buenos airesu. on je web-dizajner, a ona je diplomirana arhitektica koja aranžira izloge u dućanima odjećom jer dosad nije projektirala nijednu zgradu. premda žive u zgradama koje su jedna pored druge, njih se dvoje službeno ne znaju. ipak, njihovi se životi kasnije isprepliću na pomalo čudan način.

u film je uklopljena priča o arhitekturi, odnosno zgradama buenos airesa koje nastaju potpuno neplanski te između kojih vlada kaos, otuđenost i nesklad. sav taj nesklad odražava se na međuljudske odnose gdje se ljudi u milijunskome gradu osjećaju posve usamljeno.

meni je jako simpatičan detalj bila knjiga s ilustracijama "where's wally?" te sam način na koji je ukomponirana u film i, naravno, probijanje zida.
oni koji su gledali, znat će i zašto.

kome se gleda nešto sporije i simpatično, svakako bacite oko.

i jedan citat iz filma koji mi se svidio...
martín: is there anything more discouraging in the 21st century than an empty inbox?

7/10
Nuria Monfort is offline  
Old 07.01.2014., 01:51   #93
Keoma

Gotovo neprekidan zvuk vjetra praćen s dva tona na akustičnoj gitari. Mezzosopran pjeva o životu, očevoj ljubavi i odlasku. Bariton o mržnji, sjećanjima i nepovoljnom razvoju događaja. Nevolja je na obzoru. Razine testosterona povišene, skoro kao na Gravity temi. Ali skoro. Situacija je neizdrživa, a napetost se rješava konačnim obračunom i žestokim one lajnerima. Previše je, ali vražje pjesmice nikako ne prestaju...

Ipak, gluma je uvjerljiva, iako ponekad od silne ozbiljnosti se gotovo postiže kontraefekt. Posebno smijeh. Ima i lijepih kadrova, poput slike. Stvarno dobar rad kamere, npr. kad Keoma prstima broji 4 buduće žrtve. I priče o osveti kod mene općenito dobiju koju ocjenu više, a da ne spominjem atmosferu, možda zvuči blesavo, ali atmosfera u tim špageti westernima je skoro pa opipljiva. Čovjek dobije filing da se sve radilo s puno srca pa se moguće nesavršenosti brzo zaboravljaju.

7.5/10.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Old 07.01.2014., 11:26   #94
All Is Lost (2013)

Da se ne lažemo, i ja sam skeptičan prema eksperimentalnim filmovima, onima bez radnje, likova, dijaloga ili svega navedenog. Neka ispadnem debil, ali moja prva asocijacijacija na to je smaranje. Kada sam čitao o All Is Lost, sa jedne strane sam željno iščekivao da vidim najzahevnije i najbolje glumačko ostvarenje Roberta Redforda od Condora do danas, dok sam se sa druge strane pribojavao “settinga” u kome to dolazi: on doživi nesreću na otvorenom okeanu i bori se da preživi, potpuno sam, bez reči.
Štos je u tome što je All Is Lost, iako na momente dosadnjikav i nalik na umetničku onaniju, uglavnom gledljiv i sa nemalim emotivnim nabojem. Za to se moramo zahvaliti maestralnom Redfordu, koji se uspešno izborio sa glumačkim izazovom, pokazujući kako u praksi izgleda mikro-gluma, kako se glumi stavom, gestom, mimikom ili samo izrazom lica.
All Is Lost je kraj jednog puta i eksperiment doveden do ekstrema. Pohvale Redfordu za ulogu, autoru Chandoru za hrabrost da napravi ovakav drugi film, nakon sjajnog ostvarenja Margin Call. Samo se nadam da se neće naći još neko hrabriji da napravi još ekstremniji film, recimo bez reči teksta, ali ni to nije isključeno. Najviše se bojim autora koji ne razumeju medij i koji bi samo preuzeli neki od značajnijih literarnih komada. Chandor se učtivo naklonio velikoj literaturi, na polici našeg junaka vidimo Melvilla i Hemigwaya. To ne znači da ih ne treba ostaviti na miru, literatura pruža mogućnosti koje se ne mogu ni sanjati na filmu, i obrnuto. All Is Lost se izvukao, neki sledeći film verovatno neće.
Nadopuna prehrani is offline  
Old 07.01.2014., 11:33   #95
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
Za to se moramo zahvaliti maestralnom Redfordu, koji se uspešno izborio sa glumačkim izazovom, pokazujući kako u praksi izgleda mikro-gluma, kako se glumi stavom, gestom, mimikom ili samo izrazom lica.
Samo što ima nekoliko trenutaka u filmu kad ta mikro-gluma više nije dovoljna i u tim je trenucima Redford (kojeg ja inače jako volim i ako ćemo o mikro-glumi ovako napamet - "Butch Cassidy & Sundance Kid" i "The Natural" su puno bolji primjeri, jer pokazuju istu u međuodnosu sa drugim likovima/glumcima, čega u "All is lost" nema) iznenađujuće flah i neuvjerljiv.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 07.01.2014., 12:14   #96
"Coriolanus" - ekranizacija jedne od manje poznatih tragedija Williama Shakespearea... Redateljski debi Ralpha Fiennesa (u kojem igra i glavnu ulogu) nije uopće loš. Iako me prvo malo bolo u oči miješanje suvremenog settinga i Shakespeareova teksta, kad sam se na to navikao, počeo sam pomalo guštati u filmu (koji je, koliko mi se čini po prizorima i imenima sporednih glumaca, sniman i negdje na ovim prostorima, ali sam lijen za guglati). Solidne glumačke izvedbe (uz Fiennesa, tu su još Gerard Butler, Brian Cox, Jessica Chastain, Vanessa Redgrave) i zanimljiva priča.

"The Whistleblower" - film snimljen prema istinitoj priči o Kathryn Bolkovac, američkoj policajki koja nakon rata, u sklopu mirovnih snaga, stiže u Bosnu gdje otkriva trgovinu ljudima u koju su uključeni i djelatnici nekih međunarodnih institucija... Dosta mučan i težak film nakon kojeg se zapitaš koji je k... nekim ljudima.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 07.01.2014., 12:20   #97
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
"The Whistleblower" - film snimljen prema istinitoj priči o Kathryn Bolkovac, američkoj policajki koja nakon rata, u sklopu mirovnih snaga, stiže u Bosnu gdje otkriva trgovinu ljudima u koju su uključeni i djelatnici nekih međunarodnih institucija... Dosta mučan i težak film nakon kojeg se zapitaš koji je k... nekim ljudima.
Mene je ubilo kad likovi govore na ''bosanskom''..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 07.01.2014., 12:43   #98
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Samo što ima nekoliko trenutaka u filmu kad ta mikro-gluma više nije dovoljna i u tim je trenucima Redford (kojeg ja inače jako volim i ako ćemo o mikro-glumi ovako napamet - "Butch Cassidy & Sundance Kid" i "The Natural" su puno bolji primjeri, jer pokazuju istu u međuodnosu sa drugim likovima/glumcima, čega u "All is lost" nema) iznenađujuće flah i neuvjerljiv.
da, meni je išlo na kitu situacije u kojima očekuješ nekakvu reakciju/psovku a on ko riba, kao da namjerno šuti

ja znam kad nešto radim a kad sam sam tj. nema nikog oko mene i kad mi ne ide od ruke nešto ondak psujem ko kočijaš, nekako mi je lakše.
a kad imam publiku ondak glumim da znam šta radim u svakom trenutku

a njega nitko ne gleda

Ajutokintumi is offline  
Old 07.01.2014., 12:45   #99
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
da, meni je išlo na kitu situacije u kojima očekuješ nekakvu reakciju/psovku a on ko riba, kao da namjerno šuti
Meni su više smetale situacije kad napokon vikne, ali to učini nekako mlitavo.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 07.01.2014., 12:48   #100
i to da, trebalo se sve orit od bijesa i jada
Ajutokintumi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.