Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2014., 00:16   #21
Emaja, baš mi je drago, vjerujem da je to to!
Kada ti je bila ZM, a kada ovulacija, ako si pratila?
Mislim da smo nas dvije tu negdje sa terminom, ako sam te dobro pohvatala
Uglavnom, sa prvom trudnoćom sam bila na uzv jako rano, nešto više od 5tj. i tada nije vidjela ništa osim da se maternica sprema na plod i gestacijsku vrećicu, pa smo ponovile pregled za 3 tjedna kada se sve jasno vidjelo. Ovaj put zato čekamo 7+ za prvi pregled, a betu nikada ne daju, jedino možda ako je neka sumnjiva situacija.
Sretno!!!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 08:10   #22
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Emaja, baš mi je drago, vjerujem da je to to!
Kada ti je bila ZM, a kada ovulacija, ako si pratila?
Mislim da smo nas dvije tu negdje sa terminom, ako sam te dobro pohvatala
Uglavnom, sa prvom trudnoćom sam bila na uzv jako rano, nešto više od 5tj. i tada nije vidjela ništa osim da se maternica sprema na plod i gestacijsku vrećicu, pa smo ponovile pregled za 3 tjedna kada se sve jasno vidjelo. Ovaj put zato čekamo 7+ za prvi pregled, a betu nikada ne daju, jedino možda ako je neka sumnjiva situacija.
Sretno!!!
ne kuzim zakaj to vadite? kod nas te ginic niti na pregled nece primiti prije nekih 8 tjedana. mene je moj stari (zato sam ga i promijenila) htio nauciti na prvi pregled sa 10 tjedana. kao cekajte ako dobijete sljedecu menstruaciju, pa ako ne dobijete samo dodite za 2 tjedna. ja se napravila luda pa otisla sa 6 tjedana, bolje da nisam ali to je sad drua prica. a on nije imao poima jer mu sestra ne vodi nikakvu evidenciju nego samo veli dodite i cekajte.
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 13:46   #23
ja nisam ni vadila krv radi bete. ginekolog mi je reka da dođem kad mi menga bude kasnila 15-ak dana. tada sam i došla, potvrdio mi je trudnoću, ali mi je trudničku knjižicu otvorio još 2 tjedna nakon toga, kad je čuo bebine otkucaje srca, i to je bilo to. čemu se zamarat sa betom?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 14:18   #24
Pa da, niti ja nikada nisam vadila betu, ali mogu razumijeti Emaju s obzirom na pozitivne testove i što je crtica nestala... Nema veze, neka je vadila, od viška glava ne boli
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 14:55   #25
ni ja nisam nikad vadila betu, cak ni u prvoj trudnoci kad sam morala na kiretazu.
mislim da je to jedino bitno kod sumnje na izvanmaternicnu..odnosno kad je test pozitivan, a ne vidi se plod.
ovo sve ostalo se ionako vidi na uzv kad tad i nitko nece donositi zakljucke samo na temelju bete
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:14   #26
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja nisam ni vadila krv radi bete. ginekolog mi je reka da dođem kad mi menga bude kasnila 15-ak dana. tada sam i došla, potvrdio mi je trudnoću, ali mi je trudničku knjižicu otvorio još 2 tjedna nakon toga, kad je čuo bebine otkucaje srca, i to je bilo to. čemu se zamarat sa betom?
malo sam off, kakvu trudnicku knjizicu? ja to nemam. svaki put mi ginic isprinta papir, imam vec punu fasiklu papira koju vucem za sobom. i u bolnici sam dobivala samo papire.
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:46   #27
Betu sam vadila jer mi je zadnja menga bila 2.7. što bi značilo po nekim ''standardnim'' računanjima da mi je jučer kasnila 14 dana, prijašnje menge nisu toliko kasnile ali se sad potrefilo valjda da je kasna ovulacija pa sve skupa kasni.

Beta danas 123,8 što znači sve po planu.
MarijaGrga0701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:46   #28
Beta se obavezno vadi u postupcima potpomognuto oplodnje npr.

I ja sam ju obavezno vadila zbog prethodne ektopicne te dijagnoze neprohodnog jajovoda svaki drugi dan i bila hospitalizirana dok se nije potvrdila intrauterino GV
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 18:37   #29
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
malo sam off, kakvu trudnicku knjizicu? ja to nemam. svaki put mi ginic isprinta papir, imam vec punu fasiklu papira koju vucem za sobom. i u bolnici sam dobivala samo papire.
ma, svejedno, nije bitno di se piše, bitno da imaš evidenciju. odakle si ti?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 18:39   #30
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ma, svejedno, nije bitno di se piše, bitno da imaš evidenciju. odakle si ti?
cakovec
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:27   #31
Cure molila bi pomoc zanima me po vašem dali je ovo pravilo duplanje bete u ponedjeljak mi je bila 42.60 a danas 82.54
Ovulacija je ocito bila jako kasna ali mene zanima dali neko od vas zna dali je ovo pravilno duplanje za sad ili nije..
Unaprijed puno hvala na odgovoru...
ivana55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:38   #32
Tebi se beta poduplala za 72 sata. Uglavnom piše da se dupla u roku od 48 do 72 sata. Ja bih na tvom mjestu vadila još jednm I ja sam vadila tri puta i između prva dva vađenja je bila gotovo trodupla u 48 sati, a onda dupla između drugog i trećeg vađenja u roku 48 sati. Ali tad je već bila u tisućama. Svakako ponovi, našla sam tekstova gdje piše i da ako se ne dupla pravilno da opet može biti normalna trudnoća. Uzv je svakako bolji pokazatelj što od trudnoće očekivati.
lepijander is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:01   #33
lepijander hvala na odgovoru... U ponedjeljak cu opet vadit pa cemo vidjet kakva ce onda bit...Nadam se da ce narasti kolko treba... A do tada iscekivanje....
ivana55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:37   #34
Ginekologu sam otisla sa 5jt.+2
nije se nista vidjelo,pa me poslao na vadjenje bete.
Prvu sam vadila sa 5tj+5,bila je oko 4500,
ponovila ju za 3 dana,tad je bila oko 11 000.
Ako se u pravilu ne dupla svakih 48-72h postoji naznaka za missed ab ili anomalije ploda.
Nista nisam platila.
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:36   #35
pitanje kad se najranije moze izvaditi beta koliko dana od O?
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:59   #36
Pa najbolje cini mi se 14 ili vise dana od O, i ponovit za dva dana da se vidi porast. Bude pozitivna i ranije ali su to male brojke pa samo moze biti zbunjujuce (biokemijska i sl.) zbog cega se ne preporucuje prerano zbog igre zivaca
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.