Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2007., 15:35   #1
Polip na žuči

Jel imao tko??
Kakva su iskustva???
maleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 15:43   #2
nemam,valjda, al zanima me gdje je točno polip?da li je samo jedan?jel postoji kolestaza?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 15:49   #3
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
nemam,valjda, al zanima me gdje je točno polip?da li je samo jedan?jel postoji kolestaza?
Bila sam na ultrazvuku abdomena, liječnik kaže da nije nije opasno, izgleda kao mali kružić, jedan jedini. Često mi je muka i ponekad osjećam bolove na lijevoj strani. Ne znam jel ima veze sa tim
maleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 18:49   #4
Quote:
maleena kaže: Pogledaj post
Bila sam na ultrazvuku abdomena, liječnik kaže da nije nije opasno, izgleda kao mali kružić, jedan jedini. Često mi je muka i ponekad osjećam bolove na lijevoj strani. Ne znam jel ima veze sa tim
na lijevoj? jel nije to na desnoj ?
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 21:09   #5
Žučna vrećica je smještena ispod desnog rebrenog luka.
Abdominalni kirurzi savjetuju holecistektomiju kod polipoze žučnjaka.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 14:16   #6
evo dižem temu jer imam polipe na žuči. nekoliko maaalih i jedan od 7-8 mm. bio na sistematskom u siječnju i to mi utvrdili. bio sad na kontroli, i kod kirurga na konzultaciji. on mi veli da ću kad tad morat na operaciju (laparoskopsku) ali da zasada nije nužno, već da mogu kontrolirati svako 6 mjeseci pa ako bude potrebno onda.

ja tukac zaboravio pitat, mada sam iz konteksta nekako shvatio, no želim potvrdu. kod polipa se uklanjaju samo polipi ili cijela žuč?

i jedno banalno pitanje. ako je laparoskopska operacija minimalno invazivna i koristi male rezove, kako oni izvuku tu cijelu žuč?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:58   #7
meni je isto dijagnosticiran polip na žuči.trenunto ima 4 milimetra, a za 6 mjeseci kontrola...ako bude rastao, mislim da se operacijom vadi cijela žuč...a šta onda?
vedran.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 23:39   #8
Quote:
vedran.d kaže: Pogledaj post
meni je isto dijagnosticiran polip na žuči.trenunto ima 4 milimetra, a za 6 mjeseci kontrola...ako bude rastao, mislim da se operacijom vadi cijela žuč...a šta onda?
Ja sam imao jednog od 13 mm, i otišao sam odmah na operaciju da ne moram stalno na kontrole a operacija je ionako nužna jer to ne prolazi drugačije. Izvodi se laparoskopski i uklanja se cijela žuč isto kao i kod operacije žučnih kamenaca. Ako se odmah ne operira naravno povećava se i vremenom se polip može pretvoriti u kamenac ili nešto drugo. Operiran sam u srijedu, a na poslu sam bio u ponedjeljak, znači sveukupno 4 dana bolovanja.
Esseker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.