Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 19:17   #1
Kontracepcijske pilule Yaz

Pozz cure! Imam pitanje.. gin. mi je preporucio pilule Yaz.. medjutim, nikad do sada nisam koristila pilule pa me malo brine... on kaze da su to nove pilule, da su jako fine, dobro se podnose... e sad, najvise me i brine to sto su nove i sto se jos uvijek ne zna puno o njima. Je li neka od vas mozda pije? Jeste li imale losa iskustva ili culi od neko drugog da je imao?

P. S. Trazila po forumu, ali nisam nista nasla o ovim pilulama, a na jednoj sam temi postavila ovo pitanje, ali kako mi niko nije odgovorio odlucih da otvorim novu temu, posebno i zato sto mislim da bi ove pilule, ako su stvarno dobre kao sto pise, mogle vrlo brzo postati "popularne"... pa evo teme za sve one koje imaju pitanja ili iskustva s ovim pilulama - podijelimo ih zajedno
__________________
Lijenost je romanticna vrlina, a besposlicarenje ideal genija
retro_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 00:06   #2
Quote:
retro_girl kaže: Pogledaj post
Pozz cure! Imam pitanje.. gin. mi je preporucio pilule Yaz.. medjutim, nikad do sada nisam koristila pilule pa me malo brine... on kaze da su to nove pilule, da su jako fine, dobro se podnose... e sad, najvise me i brine to sto su nove i sto se jos uvijek ne zna puno o njima. Je li neka od vas mozda pije? Jeste li imale losa iskustva ili culi od neko drugog da je imao?

P. S. Trazila po forumu, ali nisam nista nasla o ovim pilulama, a na jednoj sam temi postavila ovo pitanje, ali kako mi niko nije odgovorio odlucih da otvorim novu temu, posebno i zato sto mislim da bi ove pilule, ako su stvarno dobre kao sto pise, mogle vrlo brzo postati "popularne"... pa evo teme za sve one koje imaju pitanja ili iskustva s ovim pilulama - podijelimo ih zajedno
Evo ja stavila u Google i odmah ovo dobila
To ti je izgleda isto ko i Yasimn, samo što ovo proizvodi Bayer. Gin ti izgleda ima sklopljen dil s njima a ne Schering Ploughom čiji je Yasmin.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 18:08   #3
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Evo ja stavila u Google i odmah ovo dobila
To ti je izgleda isto ko i Yasimn, samo što ovo proizvodi Bayer. Gin ti izgleda ima sklopljen dil s njima a ne Schering Ploughom čiji je Yasmin.
Nije isto... Yaz ima 0,02 mg estrogena, a Yasmin 0,03. Kod Yaza je režim 24/4 a ne 21/7. Znači, piješ 24 dana, 4 dana stanka - kažu da je to bolje zbog efekta progesterona (drospirenon).

Yaz je isto Scheringov (Bayer je njihov dio), kao i Yasminelle (isto s 0,02 mg estrogena, ali režimom 21/7). Kod nas ih nema, kupuju se u Sloveniji, ili u marketingu za lijekove.

Koliko znam, Yaz će kod nas biti 105 kn. Ja kupujem Yasminelle u Brežicama već dvije godine i kutija je 9 EUR.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 18:25   #4
Kod nas u BiH mogu se kupiti, cijena je od je oko 20-25 KM, zavisi u kojoj se apoteci kupuju. I nema pauze s Yaz pilulama - u pakovanju dobijes 24 roze i 4 bijele tabletice, bijele su bez hormona i nije strasno ako se njih izostavi.
__________________
Lijenost je romanticna vrlina, a besposlicarenje ideal genija
retro_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 18:26   #5
I da.. pijem ih vec tri dana i za sada je sve ok, nema nikakvih nezeljenih pojava
__________________
Lijenost je romanticna vrlina, a besposlicarenje ideal genija
retro_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 16:28   #6
Quote:
retro_girl kaže: Pogledaj post
Kod nas u BiH mogu se kupiti, cijena je od je oko 20-25 KM, zavisi u kojoj se apoteci kupuju. I nema pauze s Yaz pilulama - u pakovanju dobijes 24 roze i 4 bijele tabletice, bijele su bez hormona i nije strasno ako se njih izostavi.
koristim yaz vec skoro 20 dana,pocela sam sa prvim danom ciklusa i jos uvjek nakom 15 dana pomalo mi izlazi krv,ne kao kad je ciklus znato manje ide...i tablete u bosni su na recept ako si osiguran kostaju manje od 2 km odnosno 8kn,ako nisi osiguran onda su oko 20km tj 80kn...ja ih placam sa osiguranjem i kao da su dzaba...tako da nisu skupe ko se potrudi da ih jeftino uzme...cini mi se da su ok tablete samo me malo brine ova krv to su pokoja kap ali ipak...pozz
ninaa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 16:32   #7
Quote:
ninaa7 kaže: Pogledaj post
koristim yaz vec skoro 20 dana,pocela sam sa prvim danom ciklusa i jos uvjek nakom 15 dana pomalo mi izlazi krv,ne kao kad je ciklus znato manje ide...i tablete u bosni su na recept ako si osiguran kostaju manje od 2 km odnosno 8kn,ako nisi osiguran onda su oko 20km tj 80kn...ja ih placam sa osiguranjem i kao da su dzaba...tako da nisu skupe ko se potrudi da ih jeftino uzme...cini mi se da su ok tablete samo me malo brine ova krv to su pokoja kap ali ipak...pozz
U prvim mjesecima je sasvim normalno da vam krv malo curi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 21:38   #8
Quote:
retro_girl kaže: Pogledaj post
Kod nas u BiH mogu se kupiti, cijena je od je oko 20-25 KM, zavisi u kojoj se apoteci kupuju. I nema pauze s Yaz pilulama - u pakovanju dobijes 24 roze i 4 bijele tabletice, bijele su bez hormona i nije strasno ako se njih izostavi.
Na recept i ovjerenu knjizicu su 1.80km, ja ih tako kupujem, jeftinije
NinaaaT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 14:10   #9
yaz

cure moje,moze li mi jedna od vas pojasniti kako se piju tablete nakon postrosene prve kutijice...tek sam ih pocela piti i nemam pojma kako se nastavljaju...jel kad popijem sve 4 placebo tabletice odmah iza toga uzimam iz nove kutijice bez pauze ?? Hvala
nast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 15:52   #10
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Nije isto... Yaz ima 0,02 mg estrogena, a Yasmin 0,03. Kod Yaza je režim 24/4 a ne 21/7. Znači, piješ 24 dana, 4 dana stanka - kažu da je to bolje zbog efekta progesterona (drospirenon).

Yaz je isto Scheringov (Bayer je njihov dio), kao i Yasminelle (isto s 0,02 mg estrogena, ali režimom 21/7). Kod nas ih nema, kupuju se u Sloveniji, ili u marketingu za lijekove.

Koliko znam, Yaz će kod nas biti 105 kn. Ja kupujem Yasminelle u Brežicama već dvije godine i kutija je 9 EUR.
Jo razlike, drastične. Modificirali su malo Yasmin zapravo Yasminelle, produljili vrijeme pijenja i kao glavnu stvar reklamiraju poboljšanje PMS simptoma. Pa ne mogu se kopirat do u detalj A sad kad si mi rekla da je Bayer zapravo Scheringov mi je i jasno zašto su to napravili. Zbog afere s Yasminom koji nosi Schering Plough etiketu Ovak lova opet ide u isti džep
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 22:08   #11
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jo razlike, drastične. Modificirali su malo Yasmin zapravo Yasminelle, produljili vrijeme pijenja i kao glavnu stvar reklamiraju poboljšanje PMS simptoma. Pa ne mogu se kopirat do u detalj
Nema velike razlike u odnosu na Yasminelle... ali Yasminelle i Yaz su bitno različite u odnosu na Yasmin - to je za trećinu manje estrogena, što značajno smanjuje opasnost pri uzimanju pilula.

Mislim da neću preći na Yaz - Yasminelle su mi sasvim OK
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 12:23   #12
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Nema velike razlike u odnosu na Yasminelle... ali Yasminelle i Yaz su bitno različite u odnosu na Yasmin - to je za trećinu manje estrogena, što značajno smanjuje opasnost pri uzimanju pilula.

Mislim da neću preći na Yaz - Yasminelle su mi sasvim OK
pozdrav cure
htjela bi uzeti ove yaz pilule ali pijem kortikosteroide vec dugo pa me zanima ima li koja da pije pilule i kortikosteroide i smije li se to
hvala vam
anitica1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:28   #13
Quote:
retro_girl kaže: Pogledaj post
Pozz cure! Imam pitanje.. gin. mi je preporucio pilule Yaz.. medjutim, nikad do sada nisam koristila pilule pa me malo brine... on kaze da su to nove pilule, da su jako fine, dobro se podnose... e sad, najvise me i brine to sto su nove i sto se jos uvijek ne zna puno o njima. Je li neka od vas mozda pije? Jeste li imale losa iskustva ili culi od neko drugog da je imao?
:
Čula sam za Yaz pa sam pitala od frendice sestru koja je ginekologica za njih. Rekla je da one imaju najnižu dozu hormona od svih ostalih pilula. Vani su se pojavile prije nego kod nas, kaže da su već 3 godine prisutne u Americi (i u Europi više od godinu dana) i da su jako popularne. I ja razmišljam da pređem na njih.
ancica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 17:18   #14
BBlue, kad kupuješ u Slo, traže li tamo ikakav recept ili nešto?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 17:36   #15
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
BBlue, kad kupuješ u Slo, traže li tamo ikakav recept ili nešto?
Ja ga uvijek imam... nisam pokušala bez njega. To je privatni recept od mog ginekologa, uzmem novi jednom godišnje.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 13:12   #16
Pitanje za cure koje piju Yaz već duže vrijeme - kakvo je stanje s celulitom? Navodno se od njih ne bi trebao skupljati toliko kao kod ostalih pilula
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 08:43   #17
Koristim ih neka dva mjeseca. Prvo, ne mozes ih kupiti bez lijecnickog recepta. Drugo, vezano za pitanje o celulit-drospirenon sprijecava porast tjelesne mase, jer onemogucava zadrzavanje tecnosti koje je uzrokovano hormonima. Takodjer pomaze kod smanjivanja pojave akni i masnoce koze i kose. Medjutim, sve zavisi od reakcije tvog organizma. jako cesta pojava je povecana tjelesna masa, glavobolje, jaka bol u dojkama (ovo garantiram ).. Moja prijateljica ima ceste mucnine i ne podnosi ih bas dobro. Ali, to su tipicna svojstva svih hormonskih pilula. Dakle, moze doci do povlacenja celulita, ali i ne mora. Mozes smrsavjeti, ali i ne moras. Sve zavisi od tvog organizma. Meni su ok, blage su prilicno i cini mi se da mi regulisu tjelesnu masu . Sve u svemu, jako su dobre.
Angel.Gabrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 12:33   #18
Eh, i za Yasmin su rekli da se kao ne pojavljuje celulit, pa to kod mene baš i nije slučaj.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:39   #19
pijem ih vec 6 mjeseci, dobro ih podnosim, menga traje 2 dana, jbg celulit sam imala i prije jedina mana im je da su vraski skupe (austrija) 43 eura za 3 mjeseca (ja ih dobijem po nabavnoj cijeni 30 eura, svejedno preskupo kad frendica placa 18 eura (nabavna cijena) za 3 mjeseca)
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 09:41   #20
Wink

Quote:
Kleine kaže: Pogledaj post
pijem ih vec 6 mjeseci, dobro ih podnosim, menga traje 2 dana, jbg celulit sam imala i prije jedina mana im je da su vraski skupe (austrija) 43 eura za 3 mjeseca (ja ih dobijem po nabavnoj cijeni 30 eura, svejedno preskupo kad frendica placa 18 eura (nabavna cijena) za 3 mjeseca)
Htela bih da pitam samo koliko su yaz pilule uticale kod vas tj drugih na ciklus meni se smanjio na par kapi do te mere drasticno da sam se pitala da li sam uopste dobila pa ako neko ima slicna iskustva ili zna nesto vise molim za pomoc?
djiba ska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.