Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 12:20   #2101
Quote:
music_man kaže: Pogledaj post

Hvala unaprijed!
Hej i ja imam istu stvar..Mi cemo ici preko ambasade u Bernu kao sto su i svi isli i nemas problema
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 12:25   #2102
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Javim drugi tjedan kak je prošlo, da i drugi znaju. Oni koji se nadju u sličnoj situaciji.
Ajd javi kak je bilo jer moram i ja zvati, meni su rekli da na se na termin ceka cca 1.5 mjeseci, tak da me bas zanima. Znas da prvo moras ispuniti tamo preko neta jedan obrazac i onda na kraju tog obrazca ima neki kod koji moras dati call centru kad zoves? Tak barem pise na netu da tak moras.
I da ne zaboravi, pise velikim slovima, slika mora biti 5x5cm, druge ne primaju.
Ja moram cekati da dobim novi Aufenthaltsbewilligung pa cu zvati, iako opet moram znati u kolko vremena ti vrate putovnice jer imam neki sajam u April na koji moram ici u INO pa mi treba putovnica.
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:15   #2103
Trebam pomoć...nikad još nisam trebala vizu pa neznam..sory ako će ispasti smiješno pitanje...mene zanima jeli potrebna viza za Španjolsku...ići ću raditi kao dadilja tamo na najmanje godinu dana...pa me zanima jel mi potrebna viza ili nešto drugo...?..hvala
Jasminka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:30   #2104
Quote:
Jasminka88 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć...nikad još nisam trebala vizu pa neznam..sory ako će ispasti smiješno pitanje...mene zanima jeli potrebna viza za Španjolsku...ići ću raditi kao dadilja tamo na najmanje godinu dana...pa me zanima jel mi potrebna viza ili nešto drugo...?..hvala
Trebat će ti radna viza za Schengen, ali ju moraš izvaditi u španjolskom veleposlanstvu. Nazovi 014848950 ili odi do Tuškanca 21a u Zagrebu za točne, detaljne i službene informacije.
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:40   #2105
Quote:
efroname kaže: Pogledaj post
Trebat će ti radna viza za Schengen, ali ju moraš izvaditi u španjolskom veleposlanstvu. Nazovi 014848950 ili odi do Tuškanca 21a u Zagrebu za točne, detaljne i službene informacije.

Hvala na pomoći....napraviti ću tako
Jasminka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 11:15   #2106
mrzim telefon US ambasade

jel netko zna sljedece:
imam vizu za SAD na jedno prezime, i sad imam putovnicu na drugo prezime. jel mi ta viza jos uvijek vazi (vrijedi jos 3 godine) il moram vadit novu?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 13:33   #2107
Imam još samo jedno pitanje: jel mi zna tko reći koliko će otprilike biti cijena te radna viza za Schengen?
Jasminka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 13:53   #2108
Viza za Meksiko - Budimpesta!:(((

Da li neko zna slucajno da li je bas pod moranjem da se osobno mora otici po vizu u Budimpestu, naime radi se o delikatnoj situaciji, gdje nema sanse da se uzme slobodan dan za putovanje gore zbog poslovnih obaveza...
Da li mogu da posalju visu DHL ili slicno??? Isto tako, jel znate da li se moze omoguciti punomoc da sestra, kuma itd podigne vizu za tebe, u Budimpesti.....ovo je ludilo da i dan danas Hrvatskoj treba viza za Meksiko!??!!! Bozeeee.....bilo kakve informacije ce bit dobrodosle...hvalaaaa
nevenab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 15:05   #2109
Quote:
nevenab kaže: Pogledaj post
Da li neko zna slucajno da li je bas pod moranjem da se osobno mora otici po vizu u Budimpestu, naime radi se o delikatnoj situaciji, gdje nema sanse da se uzme slobodan dan za putovanje gore zbog poslovnih obaveza...
Da li mogu da posalju visu DHL ili slicno??? Isto tako, jel znate da li se moze omoguciti punomoc da sestra, kuma itd podigne vizu za tebe, u Budimpesti.....ovo je ludilo da i dan danas Hrvatskoj treba viza za Meksiko!??!!! Bozeeee.....bilo kakve informacije ce bit dobrodosle...hvalaaaa
a da daš nekoj agenciji da ti sredi vizu
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 19:22   #2110
a kojoj? recite ime, i zovem ih first thing monday morning!!
nevenab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 19:39   #2111
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
mrzim telefon US ambasade

jel netko zna sljedece:
imam vizu za SAD na jedno prezime, i sad imam putovnicu na drugo prezime. jel mi ta viza jos uvijek vazi (vrijedi jos 3 godine) il moram vadit novu?
Američka viza je vezana uz osobu, ne uz putovnicu, prezime ili adresu. Znači, uzmeš novu i staru putovnicu i to je to. Jedino ti viza ne smije biti probušena. Ako ju je teta kod izdavanja nove putovnice probušila, onda je nevažeća.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 19:43   #2112
Quote:
Jasminka88 kaže: Pogledaj post
Imam još samo jedno pitanje: jel mi zna tko reći koliko će otprilike biti cijena te radna viza za Schengen?
To ti ovisi od države do države. Ustvari ne postoji radna viza za Schengen. Procedura je da prvo moraš zatražiti radnu dozvolu na Ministarstvu za rad željene države. Oni na temelju kvota određuju jel će ti je dati. A onda na osnovu radne dozvole dobivaš dozvolu boravka, odnosno vizu. Tako da najbolje nazoveš španjolsku ambasadu, kako je sa baby sitterima.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 04:23   #2113
Quote:
nevenab kaže: Pogledaj post
a kojoj? recite ime, i zovem ih first thing monday morning!!
na kolko foruma si postala pitanje, nasao sam ih 3

na drugom topicu (meksiko) sam ti rekao da mislim da je general turist, ali nisam 100% dal to vise vrijedi sa obzirom da te slikaju i das otiske (post poslje moga). sto se tice general turista, samo je jedna poslovnica koja je "mogla" to raditi, ali osobno kako su mi ljudi rekli, mislim da to vise ne rade zbog konzulata u budimpesti.

mislim da ces na kraju morati ici osobno.
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 04:29   #2114
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Američka viza je vezana uz osobu, ne uz putovnicu, prezime ili adresu. Znači, uzmeš novu i staru putovnicu i to je to. Jedino ti viza ne smije biti probušena. Ako ju je teta kod izdavanja nove putovnice probušila, onda je nevažeća.
sada kada sam vidio tvoj odg, malo me brine nesto, dobio sam nedavno vizu na 10g, al mi putovnica istice u 1mj '11. kako napravit da je zena tamo u Mupu ne probusi? napomenut joj, dal ce to sljakat? dal je smije ostavit ne probusenu?

hvala nukac!
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:01   #2115
Dobro jutro,

imam jedno pitanjce vezano za izdavanje vize za USA. Planiram ici u NY na usavrsavanje engleskog, mjesec dana. Pitala sam u agenciji da li trazim turisticku vizu ili studentsku vizu, ali to mi nije znala reci.Svakako cu pitati preko maila, ali me zanima ima li tko iskustva stim?

Iskreno me strah toga da uzmem kartu i uplatim tecaj pa mi ne odobre vizu, a cijene karte znaju u tom periodu kada ja idem biti jaaaako skupe. Znaci, da prodjem jeftinije, trebala bi kartu i uplatu tecaja izvrsiti par mjeseci ranije, a sa druge strane, u ambasadu mogu ici tek 3 mjeseca ranije prije planiranog puta.

Da li su mi uplata tecaja i potvrda od instituta, garantno pismo i povratna karta dovoljni da ih uvjerim kako se mislim vratit doma ili ?? Iskreno, vise ni sama ne znam odakle poceti...
__________________
...my dream is to fly, over the rainbow..so high...
Ria26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 11:01   #2116
Teta na MUPu pita jel imaš koju važeću vizu i onda je ne probuši. Tak da nemaš straha.

Ria, za učenje engleskog tražiš turističku vizu. Za studentsku vizu, postupak je kompliciraniji i skuplji.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:47   #2117
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Teta na MUPu pita jel imaš koju važeću vizu i onda je ne probuši. Tak da nemaš straha. i.
ma ne pita teta nista, znam ja
al isla sam bas sad vidjet tu probušenu putovnicu i vidim da su probusene samo korice + prva i zadnja stranica. i na ovom zadnjem pasošu probušeno tako i na onom pretproslom s ruskom vizom..ocito im 'bušilica' radi tako da busi ono najbitnije.

americku vizu mi nisu dirali.

al mi je svejedno panika uc u control-freak državu s putovnicu na kojoj pise npr 'ana anić aničević', a na onoj di je viza je samo 'ana anić'
mozda da nosim dokaz o promjeni prezimena? ipak sam se udala kod njih
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje NoWa : 31.01.2010. at 16:52.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 18:03   #2118
Već je ranije netko postavio to pitanje, mislim da je čak i zvao ambasadu i da su rekli da je viza važeća. Za svaki slučaj možeš uzeti taj neki papir koji dokazuje da si udana.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:46   #2119
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Da se nadovezem na ulazak/izlazak iz Sengena 3mj 6 mj , ako zelimo ostati duze od 3mj u Sengenu tu dugotrajnu vizu/boravak kako li se vec zove trazimo u policiji zemlje u kojoj boravimo.Tako su meni rekli u Holandskoj ambasadi u Sarajevu. Najnormalnije udjemo u EU Sengen boravimo 3 mj i odemo na pšoliciju da se prijavimo za duzi boravak na osnovu studija,rada ,spajanja porodice ...
to se sve mora raditi u ambasadi zemlje u koju se zeli ici. nazalost... ako se preslo 90 dana u 180 dana, mora se cekati u zemlji iz koje se dolazi.

tako je nama receno na Auslanderbehorde u Njemackoj.

i gleda se unazad od svakog ulaska u Schengen. 6 mjeseci unazad. evo, npr. ja sam se vratio iz Njemacke prije 10 dana, i ne bih trebao ulaziti u Schengen do 8.4., barem tako sam ovdje izracunao:

http://www.udi.no/Norwegian-Director...sa-calculator/

postoje druga rjesenja za posjednike hrvatskih osobnih iskaznica.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:52   #2120
NoWa, ponesi za svaki slučaj vjenčani list ili što već imaš. Ja sam bila u istoj situaciji kad sam išla na Novi Zeland, pitala me žena na carini zašto imam dvije putovnice, objasnila sam da sam zbog vjenčanja morala mijenjat prezime bla bla i to je to. Uzeli su mi putovnicu, rekli da malo pričekam i pustili me. Nije to neki neobičan slučaj, bez brige.

Nego da pitam, nukac? Kakvi su u USA ambasadi što se tiče slike? Znam kakva mora biti, ali mi smo se slikali doma, slika super izgleda, tako radimo i za ostale dokumente i nikad nije bilo problema. Kakvo je vaše iskustvo? Znam da je glupo pitanje ali šta ćeš.

E da, teta u MUPu ništa ne pita, obavezno treba napomenuti da imate važeću vizu prije poništenja, tko zna o čemu ona u tom trenutku razmišlja, za čas može napravit glupost. Radije napomenite!
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.