Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2012., 11:08   #921
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
kakve posljedice mogu biti za zivac, ja nisam medicinski obrazovana, pa ne znam, dakle sto se moze zivcu dogoditi, da li moze biti gore nego sto jeste, i ako moji simptomi idu na bolje, zar to ne znaci da se oporavlja
ali i moj doktor kaze da cesto taj dio diska vremenom tijelo reapsorbira, znaci da se rastvori, nije to ni kost ni metal, nego zelatinozna masa navodno
ja isto nemam nista protiv operacije
ali gledam realno, operacija je operacija i uvijek ima posljedice (oziljci i priraslice, kao i nedaj boze da nesto ode na krivi nacin), a sto je s druge strane - da li postoji oporavak bez toga
sto se tice drugih metoda, idem na laser jos uvijek i cekam godoaa - neurokirurga, jer su sad svi na odmorima,
Ne znam na kojem ti je djelu ekstruzija. L4-L5? Taj dio živca ti je odgovoran za kontrolu stopala tako da ćeš najprije ostati bez toga.
Nisam ni ja doktor pa ne mogu sa sigurnošću reći ali nisam još čuo da je nekom išlo na bolje a dosta sam proučavao to prije operacije. Ako je onda super. Samo ako taj osjećaj "na bolje" nije posljedica jakih lijekova koje uzimaš.
Taj dio diska, želatinasta tvar kako ju zovu, nije baš lagana želatina kakvu vidiš na kolačima. Ovdje, nakon što te operiraju, dobiješ na pokloin kao suvenir taj dio diska u ampulici. I to izgleda prilično teško i gusto, kao bijelo salo od mesa ali još gušće.
Ožiljak od te operacije ti je toliko mali da ga jedva vidiš. Mislim da sam imao 2 šava.
Priraslice i ostale nuspojave su kod minimalno invanzivne operacije (endoskopske), vjerojatnosti 1% - podatak kojeg sam našao na nekom američkoj site-u. Koliko je točan ne znam, ne vjerujem im previše.
Ali kako sam informiran u bolnici, to ovisi o tome kakvu vrstu rane imaš.
Ma, ne opterećuj se time. Ako bude, bit će, ići ćeš opet šta sad?
Ideš na laser a kažu ti tijelo će apsorbirat?
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 18:35   #922
Izvini ako nisam bila dovoljno precizna,
1,. moja dva buldging diska (ne pise koliko) ali oni navodno nisu problem su na L3-4 i L4-5
2. disk sa problemom je L5-S1
3. ima vec 2 sedmice da ljekove uopce ne uzimam, nema boli, samo mehanicke smetnje, kretanje, trnjenje i sjedanje, i to je svakim danom pomalo pomalo bolje
4. Laser koji idem je terapija - dio alternativne medicine, idem 2 puta sedmicno po 30 min, pomaze protiv upale i pomaze tkivu da brze zacijeli, zato i nisam vise na ljekovima
Znam ja da ce biti sto mora, ali ovjde nisu doktori ti koji odlucuju, oni kao prvo sljede implementirane procese, a pod dva su ljudi koji vrlo cesto kao i obicni ljudi imaju jednostrana misljenja koja ne moraju biti tocna.

Vidis prosle je godine jedan moj dobar prijatelj imao isti problem. Prvi neurokirurg je odmah rekao operacija, ali drugi (to ovdje tako ide) je rekao ne. I naravno on nije posao, 9 mjeseci poslije, sve Ok, ali se doveo u fenomenalnu fizicko stanje, misici i nema sala, vjezba Tai Chi, i sad je nedavno cijelu kucu renoviro dakle sve fizikalije, vrlo tezak fizicki rad sve je radio.

Ja naravno idem kod ovog drugog odmah, jer prvi sam doznala je stara skola, dakle odmah pod noz. E, vidis takve stvari moras znati.
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 18:47   #923
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
Izvini ako nisam bila dovoljno precizna,
1,. moja dva buldging diska (ne pise koliko) ali oni navodno nisu problem su na L3-4 i L4-5
2. disk sa problemom je L5-S1
3. ima vec 2 sedmice da ljekove uopce ne uzimam, nema boli, samo mehanicke smetnje, kretanje, trnjenje i sjedanje, i to je svakim danom pomalo pomalo bolje
4. Laser koji idem je terapija - dio alternativne medicine, idem 2 puta sedmicno po 30 min, pomaze protiv upale i pomaze tkivu da brze zacijeli, zato i nisam vise na ljekovima
Znam ja da ce biti sto mora, ali ovjde nisu doktori ti koji odlucuju, oni kao prvo sljede implementirane procese, a pod dva su ljudi koji vrlo cesto kao i obicni ljudi imaju jednostrana misljenja koja ne moraju biti tocna.

Vidis prosle je godine jedan moj dobar prijatelj imao isti problem. Prvi neurokirurg je odmah rekao operacija, ali drugi (to ovdje tako ide) je rekao ne. I naravno on nije posao, 9 mjeseci poslije, sve Ok, ali se doveo u fenomenalnu fizicko stanje, misici i nema sala, vjezba Tai Chi, i sad je nedavno cijelu kucu renoviro dakle sve fizikalije, vrlo tezak fizicki rad sve je radio.

Ja naravno idem kod ovog drugog odmah, jer prvi sam doznala je stara skola, dakle odmah pod noz. E, vidis takve stvari moras znati.
Kakva je to točno terapija laserom? Kako se zove na engleskom? Jer laserom se može puno toga raditi, pa baš me zanima što je to točno. Ako pomaže super .
Iako bol mi doživljavamo kao težu stvar od trnjenja i mehaničkih smetnji, ali zapravo ovo drugo je puno ozbiljnije za živac. Jer kad je on jako pritisnut i oštećen, više ne boli nego mu otkazuje funkcija pa zato imaš mehaničke smetnje, trnjenje i žmarce.
Taj tvoj prijatelj je isto imao ekstruziju od preko 10mm?
Ja sad čekam na početak terapije pa razmišljam o tome koju aktivnost da odaberem dugoročno. Svi doktori i fizijatri ovdje masovno savjetuju plivanje i to isključivo leđno. Radit ću i to ali neće mi biti previše zabavno pa zato tražim još nešto uz to. Pitam se bi li mogao taj Thai Chi vježbati.
Anyway, jako mi je drago da ti pomažu druge terpaije bez operacije. Naravno da je operaciju uvijek bolje izbjeći ako se može.
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 19:14   #924
Quote:
Tom01 kaže: Pogledaj post
Kakva je to točno terapija laserom? Kako se zove na engleskom? Jer laserom se može puno toga raditi, pa baš me zanima što je to točno. Ako pomaže super .
Iako bol mi doživljavamo kao težu stvar od trnjenja i mehaničkih smetnji, ali zapravo ovo drugo je puno ozbiljnije za živac. Jer kad je on jako pritisnut i oštećen, više ne boli nego mu otkazuje funkcija pa zato imaš mehaničke smetnje, trnjenje i žmarce.
Taj tvoj prijatelj je isto imao ekstruziju od preko 10mm?
Ja sad čekam na početak terapije pa razmišljam o tome koju aktivnost da odaberem dugoročno. Svi doktori i fizijatri ovdje masovno savjetuju plivanje i to isključivo leđno. Radit ću i to ali neće mi biti previše zabavno pa zato tražim još nešto uz to. Pitam se bi li mogao taj Thai Chi vježbati.
Anyway, jako mi je drago da ti pomažu druge terpaije bez operacije. Naravno da je operaciju uvijek bolje izbjeći ako se može.
Ja sam isla kod kiroprakticara, ali on nije namjestao moja ledja, jer sam bila u jako losem stanju tako da on nije zelio s time ni pokusavati, samo na pocetku lagano istezao noge i ispocetka je krenuo sa elektro-acupunkturom, i onda nakon 2-3 sedmice je krenuo sa laserom. To se zove laser therapy isto kao sto ima i terapija sa ultra-zvukom, ali on smatra da je laser mnogo bolji.
Ja imam osjecaj da me on spasio, jer moj mi je doktor samo dao ljekove i cekaj sljedeci stupanj MRI, sto je trajalo 6 sedmica. Dakle, 6 sedmica ko te sljivi, i nakon toga ko te sljivi dok te ne vidis neurolog, i ako se osjecas lose idi u hitnu.
Ovaj drugi me zvao kuci, nakon svakog tretmana pogotovo ispocetka, jer sam bila u ludjackim bolovima, predlagao mi sto da radim da si olaksam, a isto sto da ne radim i sl.
Moga prijatelja je disk bio 12 mm. On isto hoda svaki dan po 1 sat bar.
Ne znam da li kod nas ima Tai chi, to su jako spore i smisljenje kretnje, i ja sad razmisljam da li i ja da pocnem. Ali cu prvo fizio (preporuka opet mog kiroprakticara, i onda sam je jedva dobila od doktora) i onda cu vidjeti sto dalje.
To ti je ono kad vidis japance i kineze u parku da vjezbaju, . - tai chi, ovdje imaju klub, pa mi je to u planu kad tad.
A plivanje ti je odlicno, moj je rodjak isto bio na operaciji i plivanje mu je jako pomoglo. Moras naci nesto sto ti nece samo pomoci u pocetku vec postati stil zivota.
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 19:25   #925
http://www.losethebackpain.com/blog/...s-to-never-do/

vrlo interesantno,
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 21:25   #926
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
Znam za to.
Znam i što je thai chi ali ne znam da li je on dobar za ovo moje stanje. Mnogi ljudi svašta nešto predlažu, ali ne znači da je sve dobro za tebe. Mislim da nema dva ista stanja kralježnice, to je jako individualno.
Recimo moja doktorica mi je savjetovala nek plivam bilo kako, pa i prsno ako treba. Kasnije saznao da prsno plivanje ne da ne pomaže, nego čak odmaže. I stvarno, nakon prsnog plivanja imao sam sve jače bolove.
Za laser te pitam jer postoji i laserska operacija koja je najminimalnije invanzivna.
Pretpostavljam da je kod tebe to samo nekakvo grijanje laserom izvana, čime se pospješuje reapsorbacija leaked diska. Možda je to nešto kao ono grijanje UV lampom?
Tako ti se inače i kod nas čeka cca. mjesec dana za MRI pa onda još mjesec dana za pregled kod specijalista neurologa. JA sam na MRI išao privatno jer nisam htio čekati ni dana više a operaciju od pregleda čekao samo tjedan dana.
Kiropraktičarima baš i ne vjerujem jer to nije neka unificirana struka. Pa tako ima razno raznih, više ili manje stručnih. Ovi potonji ti mogu učiniti više štete nego koristi.
Ja ću dok čekam toplice uglavnom na vježbe ambulantno i u bazen u neki od hotela. Jer ovi javni bazeni često nemaju deklariranu temperaturu, a navodno plivanje u hladnijoj vodi izaziva probleme. Tako je definitivno prije operacije bilo, išao bi plivati i gledao zvijezde drugi dan.
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 21:30   #927
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
Wiki kaže:
A Cochrane Library review concluded that low level laser therapy (LLLT) has insufficient evidence for treatment of nonspecific low back pain,[8] a finding echoed in a later review of treatments for chronic low back pain.[9] Though it has been suggested for decades that LLLT could be useful in speeding wound healing, the appropriate parameters (dose, type of laser, materials, wavelength, etc.) have not been identified.[12]

Stephen Barrett, writing for Quackwatch, concluded there was evidence to support LLLT use for temporary pain relief, but "there's no reason to believe that they will influence the course of any ailment or are more effective than other forms of heat delivery."[15]

S druge strane:
http://www.ehow.com/facts_5614430_la...-sciatica.html

Tebi u svakom slučaju ako pomaže, super. Nemoj se onda dat na operaciju, na nju uvijek možeš.
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 22:20   #928
Ovdje nema privatnika (za to se ide u Ameriku) jos uvijek, a i preporuca se da se MRI radi kad je stanje vise stabilizirano, ako nije hitan slucaj
Ja sam se isto dugo odupirala odlasku kod kiroprakticara, jer u nasem sistemu nije postojalo takvo nesto, to su vise bili nadri ljekari, ovdje oni imaju i skole i zvanje i i sto je kao i sa ljecnicima ima i dobrih i losijih, ne mozemo svi biti top of the line, kao i u svakom zvanju
Sto se tice lasera, u vrijeme dok ti radi terapiju ne osjecas nista, ali meni tocno kazu kad cu poceti osjecati nelagodu u tom podrucju i onda ne panicarim, imam i neki enzyme lotion BioCatalin, s njime namazem i idemo dalje,
Prije par dana mi je prvi put stavio laser na list noge, jer to me jedino podrucje jos stvarno boli ali samo na dodir, i sutra dan su mi prsti na nozi bili puno puno manje ukoceni.
Sto se tice bazena znam, ja sam pokusala, ali mi se odmah cijela noga ukocila, prehladno.
Tako da vise nisam isla. Radim 2 vjezbe za sada i bas osjecam da mi pomazu.
Jedna od stvari jeste da moras dovesti kisik u to podrucje. Dakle smanji stres, jer kad smo pod stresom, disemo samo sa gornjim dijelom tijela. Ili kad osjetis da si stresan disi duboko, tako da osjetis da ti se stomak donji dio napuhuje da zrak tu dolazi.
to je bila jedina stvar koju sam radila prve 2-3 sedmice. legnes na ledja podignes koljena na kauc i opustis ih da se rastvore, kako ti je ugodno. I samo dises. Udahnes da se napuse donji dio stomka i izdises da se isprazni. Onda ima i sljedeci dio vjezbe, a to je kad izdises da malo podignes karlicu ne gore nego prema glavi i stisnes donji dio stomka (jako mali pokreti) taj drugi dio ako se ne osjecas udobno ne radis, a za zene ima jos mali dodatak lol.
Ja nekako vjerujem u sve to da mozemo sebi puno pomoci i da moramo se usredotociti i vjerovati da to sve nije totalna mehanika nego da cijelo tijelo radi zajedno i da je vazno ugasti plamen (upalu) jer je to glavni izbor bola.
Eto ne znam je li kontas ali ja to tako gledam.
Jos jedna stvar mikrobiotka, interesanto i to upravo proucavam i pokusavam da uvedem. pa cemo vidjeti
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 23:16   #929
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
Ovdje nema privatnika (za to se ide u Ameriku) jos uvijek, a i preporuca se da se MRI radi kad je stanje vise stabilizirano, ako nije hitan slucaj
Ja sam se isto dugo odupirala odlasku kod kiroprakticara, jer u nasem sistemu nije postojalo takvo nesto, to su vise bili nadri ljekari, ovdje oni imaju i skole i zvanje i i sto je kao i sa ljecnicima ima i dobrih i losijih, ne mozemo svi biti top of the line, kao i u svakom zvanju
Sto se tice lasera, u vrijeme dok ti radi terapiju ne osjecas nista, ali meni tocno kazu kad cu poceti osjecati nelagodu u tom podrucju i onda ne panicarim, imam i neki enzyme lotion BioCatalin, s njime namazem i idemo dalje,
Prije par dana mi je prvi put stavio laser na list noge, jer to me jedino podrucje jos stvarno boli ali samo na dodir, i sutra dan su mi prsti na nozi bili puno puno manje ukoceni.
Sto se tice bazena znam, ja sam pokusala, ali mi se odmah cijela noga ukocila, prehladno.
Tako da vise nisam isla. Radim 2 vjezbe za sada i bas osjecam da mi pomazu.
Jedna od stvari jeste da moras dovesti kisik u to podrucje. Dakle smanji stres, jer kad smo pod stresom, disemo samo sa gornjim dijelom tijela. Ili kad osjetis da si stresan disi duboko, tako da osjetis da ti se stomak donji dio napuhuje da zrak tu dolazi.
to je bila jedina stvar koju sam radila prve 2-3 sedmice. legnes na ledja podignes koljena na kauc i opustis ih da se rastvore, kako ti je ugodno. I samo dises. Udahnes da se napuse donji dio stomka i izdises da se isprazni. Onda ima i sljedeci dio vjezbe, a to je kad izdises da malo podignes karlicu ne gore nego prema glavi i stisnes donji dio stomka (jako mali pokreti) taj drugi dio ako se ne osjecas udobno ne radis, a za zene ima jos mali dodatak lol.
Ja nekako vjerujem u sve to da mozemo sebi puno pomoci i da moramo se usredotociti i vjerovati da to sve nije totalna mehanika nego da cijelo tijelo radi zajedno i da je vazno ugasti plamen (upalu) jer je to glavni izbor bola.
Eto ne znam je li kontas ali ja to tako gledam.
Jos jedna stvar mikrobiotka, interesanto i to upravo proucavam i pokusavam da uvedem. pa cemo vidjeti
Ne, ja ti baš ne gledam na stvari na taj način.
Gašenje požara baš i nema nekog smisla ako ne pritvoriš piromana.
Američka medicina voli upravo samo gasiti požar, jer se tada brdo lijekova farmaceutske industrije utopi, a osiguravatelj ne mora plaćati operaciju i sve što ide uz nju.
Tako barem ja mislim.
A na alternativnu medicinu se čovjek lako navuče kad je bolestan. Tad povjeruješ u sve. Pa sam tako i ja.
Ali kad ništa nije pomoglo, nisam ni sekunde odgađao operaciju. Čim je neurokirurg rekao da bi trebalo operirat pa nek javim jesam li za, ja ko iz topa ispalio "može odmah!".
Kako rekoh, super ako tebi pomažu ti laseri i ostalo. Naravno da nećeš onda na operaciju niti ima smisla. Pomoglo ti to ili mirovanje ili što god. Ali ako ti ekstruzija tolika i ne osjećaš nogu ponekad (meni do tog stadija nije došlo nikad), ne znam, ne zvuči dobro. To i po logici stvari možeš utvrditi.
Sretno u svakom slučaju .
Inače vježbe se ne rade za vrijeme upale odnosno u akutnoj fazi. To ti samo pogoršava stanje. A ako ti poboljša, znači da nisi u akutnoj. Ja sam bio definitivno.
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 03:33   #930
Quote:
Tom01 kaže: Pogledaj post
Ne, ja ti baš ne gledam na stvari na taj način.
Gašenje požara baš i nema nekog smisla ako ne pritvoriš piromana.
Američka medicina voli upravo samo gasiti požar, jer se tada brdo lijekova farmaceutske industrije utopi, a osiguravatelj ne mora plaćati operaciju i sve što ide uz nju.
Tako barem ja mislim.
A na alternativnu medicinu se čovjek lako navuče kad je bolestan. Tad povjeruješ u sve. Pa sam tako i ja.
Ali kad ništa nije pomoglo, nisam ni sekunde odgađao operaciju. Čim je neurokirurg rekao da bi trebalo operirat pa nek javim jesam li za, ja ko iz topa ispalio "može odmah!".
Kako rekoh, super ako tebi pomažu ti laseri i ostalo. Naravno da nećeš onda na operaciju niti ima smisla. Pomoglo ti to ili mirovanje ili što god. Ali ako ti ekstruzija tolika i ne osjećaš nogu ponekad (meni do tog stadija nije došlo nikad), ne znam, ne zvuči dobro. To i po logici stvari možeš utvrditi.
Sretno u svakom slučaju .
Inače vježbe se ne rade za vrijeme upale odnosno u akutnoj fazi. To ti samo pogoršava stanje. A ako ti poboljša, znači da nisi u akutnoj. Ja sam bio definitivno.
Ja sam gasenje pozara mislila u smislu pronalazenja uzroka i naravno raditi na tome da se uzroci ne ponove i obnoviti unisteno.
Sto pises o ljekovima, ja ih uopce ne uzimam evo ima vec 3 sedmice.
I znam da nisam dobro, jer ne bi bila gdje jesam. Ali svaki dan je malo bolje.
Ali zelim vidjeti da li ima ljudi koji imaju slicna iskustva i da li im je pomoglo ista osim operacije. Dok ne vidim neurokirurga (jos uvijek ne znam kad imam pregled zbog svih praznika) zelim se bolje informirati.
Operacija je uvijek opcija, ali ako ne mora ...
Misleci da si ili nisi akutna ne znam sto bi to tocno definiralo. Ja radim sada samo dvije vjezbe i to prvih par dana su mi suze curile dok sam pravila i najmanje pokrete, ali znajuci da ne mogu lose napraviti ja sam bila tvrdoglava i radila i sad su mi jako lake i radim ih bez problema i to jos uvijek samo te dvije. A idem na procjenu kod fizioterapeuta za 10 dana.
Ja sam limitirana na puno nacina, i zanima me da li postoji nacin da se takvo nesto rehabilitira bez operacije, hvala na tvom misljenju.
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 12:48   #931
Operacija hernije i.v. diska

Dakle početkom 11.mj sam imao bolove u desnoj nozi, nisam mogao spavai od "zatezanja" koje sam osjećao od desnog kuka pa prema dolje. Zatim sam primjetio da ne mogu podici desno stopalo prema gore normalno kao i lijevo. Nakon pregleda ortopeda indicira mi se hitni prijem i obrada. Nakon MR vidljivo je da imam hernije i.v. diska na nivou L4 L5, te L5 S1, te se indicira operacijsko lijecenje.

DG:Lumboischialgia lat. dex.
Paresis n.peronei dex.
Hernia i.v. disci L4 L5 et L5 S1 lat. dex.

10.12. sam operiran:
OP I: Extirpatio protusiae i.v. disci L5 S1 dorsomedialis
OP II: Extirpatio protusiae i.v. disci L4 L5 dorsomedialis

Poslije operacije sve je bilo u redu(receno mi je da ne smijem sjediti 2-3 tjedna) nisam imao nikakve bolove, međutim 9. dan sam poceo osjecati neke lagane bolove i bolove u zglobu.10. dan su mi izvadeni savovi i pusten sam kuci.Doktoru sam rekao kako osjecam neke bolove tek sada a prijasnjih dana nista, medutim on bas nije imao vremena za razgovor samnom Kada sam dosao kuci dogodilo mi se nesto sto mi se prije nije dogadalo, problem je bio spustiti stopalo ali to je proslo kroz dan/dva.Sada nemam bas neke bolove ali ponekad me zglob boli i malo iznad zgloba sa vanjske strane noge, a stopalo i dalje ne mogu podici niti stati na petu.

Zanimaju me vasa misljenja/savjeti, ukoliko je netko imao isti ili barem slican slucaj, nakon koliko ste se oporavili, dali je jos prerano...?
ivan525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 14:58   #932
Quote:
ivan525 kaže: Pogledaj post
Dakle početkom 11.mj sam imao bolove u desnoj nozi, nisam mogao spavai od "zatezanja" koje sam osjećao od desnog kuka pa prema dolje. Zatim sam primjetio da ne mogu podici desno stopalo prema gore normalno kao i lijevo. Nakon pregleda ortopeda indicira mi se hitni prijem i obrada. Nakon MR vidljivo je da imam hernije i.v. diska na nivou L4 L5, te L5 S1, te se indicira operacijsko lijecenje.

DG:Lumboischialgia lat. dex.
Paresis n.peronei dex.
Hernia i.v. disci L4 L5 et L5 S1 lat. dex.

10.12. sam operiran:
OP I: Extirpatio protusiae i.v. disci L5 S1 dorsomedialis
OP II: Extirpatio protusiae i.v. disci L4 L5 dorsomedialis

Poslije operacije sve je bilo u redu(receno mi je da ne smijem sjediti 2-3 tjedna) nisam imao nikakve bolove, međutim 9. dan sam poceo osjecati neke lagane bolove i bolove u zglobu.10. dan su mi izvadeni savovi i pusten sam kuci.Doktoru sam rekao kako osjecam neke bolove tek sada a prijasnjih dana nista, medutim on bas nije imao vremena za razgovor samnom Kada sam dosao kuci dogodilo mi se nesto sto mi se prije nije dogadalo, problem je bio spustiti stopalo ali to je proslo kroz dan/dva.Sada nemam bas neke bolove ali ponekad me zglob boli i malo iznad zgloba sa vanjske strane noge, a stopalo i dalje ne mogu podici niti stati na petu.

Zanimaju me vasa misljenja/savjeti, ukoliko je netko imao isti ili barem slican slucaj, nakon koliko ste se oporavili, dali je jos prerano...?
Nisam baš shvatio-jesi li ti na kontroli svom doktoru prezentirao kako NE MOŽEŠ spustiti stopalo, ili kako ga I DALJE NE MOŽEŠ PODIĆI? Što je točno liječnik vidio na kontroli? Na petu ne možeš stati jer nemaš mišićne snage, boli te, zato što ne možeš podići stopalo,ostalo? Jel to viđeno na kontroli? Jesi li uopće nakon op.mogao podići stopalo voljno?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 17:43   #933
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nisam baš shvatio-jesi li ti na kontroli svom doktoru prezentirao kako NE MOŽEŠ spustiti stopalo, ili kako ga I DALJE NE MOŽEŠ PODIĆI? Što je točno liječnik vidio na kontroli? Na petu ne možeš stati jer nemaš mišićne snage, boli te, zato što ne možeš podići stopalo,ostalo? Jel to viđeno na kontroli? Jesi li uopće nakon op.mogao podići stopalo voljno?
na kontrolu idem tek nakon rehabilitacije, mislim da mi je receno da na petu ne mogu stati zato sto je taj zivac ostecen i zbog njega ne mogu podici stopalo.nisam mogao podici stopalo poslije operacije receno mi je da ce se to oporaviti ali da nije 100% da ce se totalno oporaviti.
ivan525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 21:26   #934
Točno i korektno ti je rečeno.
Koliko vremena (u satima) je prošlo od trenutka od kad nisi mogao podići stopalo pa do same operacije?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 01:38   #935
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Točno i korektno ti je rečeno.
Koliko vremena (u satima) je prošlo od trenutka od kad nisi mogao podići stopalo pa do same operacije?
nisam siguran ali 1000sati min.
ivan525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 02:33   #936
Quote:
ivan525 kaže: Pogledaj post
nisam siguran ali 1000sati min.
To je više od 40 dana. Siguran si u cifru od 1000 sati?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 19:18   #937
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
To je više od 40 dana. Siguran si u cifru od 1000 sati?
da, mozda i vise
ivan525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:37   #938
Vježbaj uporno i redovito po naputcima terapeuta/rehabilitatora, a bilo bi lijepo od tebe kad bi nas izvijestio s vremena na vrijeme kako ide oporavak
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 19:36   #939
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Vježbaj uporno i redovito po naputcima terapeuta/rehabilitatora, a bilo bi lijepo od tebe kad bi nas izvijestio s vremena na vrijeme kako ide oporavak
jedinu vjezbu za koju su mi rekli je da podizem i sp0ustam stopalo gore-dolje
hocu
ivan525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 18:50   #940
mozda ti je zivac bio ostecen zbog hernije i sada treba vremena da se rehabilitira,
ja jos cekam da li moram na operaciju ili ne, (svi su na odmorima)
kakve si probleme imao sa stopalom prije operacije
ja ne mogu stati na prste desne noge, i stalno mi trne ovaj kusinic ispod prstiju
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.