Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2014., 16:46   #3141
Pozdrav svima! zanima me da li uz yaz koristite i dodatnu zaštitu ili dečko svrši u vas? čitala sam da ima slučajeva gdje uz savršeno uzimanje cura može zatrudnjeti, pa pitam
nostalgicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 13:11   #3142
Quote:
lavandula2128 kaže: Pogledaj post
Dragi svi, ja sam nova na forumu pa sam htjela podijeliti jednu frišku informaciju - ako nekoga zanima. Naime, danas sam bila u Sloveniji-Brežice gdje kutija Yaza košta 7,70 eura. Kupila sam 6 kutija na hrvatski privatni recept i nije bilo nikakvih problema (jedini bed kaj ne primaju kreditne kartice). Ogromna razlika u cijenu između HR i SLO tako da se svakako isplati.
U kojoj si ljekarni kupila? Onoj u sklopu doma zdravlja? Tamo sam ja prije kupovala na karticu, ali više ne daju. Ima jedna nova ljekarna u Brežicama kod Lidla i tamo se bez problema može na karticu, jedino ako u zadnja 3 mjeseca se nije nešto pomijenilo.
__________________
There's no such thing as a bad idea. Only poorly executed awesome ones. :)
Angie Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 10:39   #3143
Imam pitanje u vezi prestanka uzimanja.

Pijem yaz već tri godine, al bih sad htjela prestat. Ne bih ni dovršila kutiju, nego prestala piti nakon četrnaeste. Zanima me dal ih mogu prestat uzimat iako sam imala odnos prošlu nedjelju?

Tj. koliko vremena treba proći od odnosa do prestanka uzimanja pilula?

Hvala.
Evalynn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 14:46   #3144
da, kupila sam u ljekarni u domu zdravlja... ovu ljekarnu kod Lidla sam i ja skužila tek na povratku. Ne znam kako je kod njih...
lavandula2128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:42   #3145
Quote:
lavandula2128 kaže: Pogledaj post
da, kupila sam u ljekarni u domu zdravlja... ovu ljekarnu kod Lidla sam i ja skužila tek na povratku. Ne znam kako je kod njih...
Kod njih je moguće kupiti na karticu. Ja do sada nisam imala problema. Za cca 2 tjedna idem opet, pa ću znati je li se štogod promijenilo pa javim.
__________________
There's no such thing as a bad idea. Only poorly executed awesome ones. :)
Angie Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 08:20   #3146
Pozdrav djevojke! Da li netko od vas ima iskustva sa krvnim ugrušcima po nogama? Nakon 5mj korištenja pojavili su mi se vidno očiti i malo bolni ugrušci. Najprije nisam to doživljavala kao ugruške već kao masnice, makar mi opet nije bilo jasno da se uspijem baš tako izudarati, no one nisu prolazile, i malo su kvrgaste teksture ispod kože.
mindWild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 15:34   #3147
Quote:
mindWild kaže: Pogledaj post
Pozdrav djevojke! Da li netko od vas ima iskustva sa krvnim ugrušcima po nogama? Nakon 5mj korištenja pojavili su mi se vidno očiti i malo bolni ugrušci. Najprije nisam to doživljavala kao ugruške već kao masnice, makar mi opet nije bilo jasno da se uspijem baš tako izudarati, no one nisu prolazile, i malo su kvrgaste teksture ispod kože.
odmah prekini sa uzimanjem, to je znak potencijalne tromboze koja može bit smrtonosna, žene koje su umirale od konntraceptiva su uglavnom umirale zbog tog razloga
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 19:13   #3148
Curke pomozite HITNO!

Imam vec 3 i pol mjeseca temperaturu i uzasne glavobolje ponekad cak i povracanje.... obavila sam sve zive pretrage od cta do davanja mokrace i stolice ,,, bris grla i nosa, krv sam vadila vise od 10 x ... hormoni su mi uredni ,,, sinusi i pluca,,, sve u najboljem redu,,, prosla sam doktore od Zagreba do Rijeke,,, i sad neki dan kaze moja doktorica kaze da mi moze to sve bit od Yaz pipula sta ih pijem,,, al opet nekako mi je to cudno jel sam ih i prije 3,4 god pila i nis mi nije bilo,,, prestala sam pit sad pijem nekih par mj i ono uzas nzn vise kome da se obratim sta da radim

znam da je porukica malo duza al eto,,,
steky91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 22:47   #3149
molim malu pomoć, tj informaciju
ne znam gdje bih drugdje postavila to pitanje
Željela bih vam samo postaviti jedno pitanje, vezano za kontracepcijske pilule. Naime, nedavno sam započela s korištenjem pilula i zanima me jeli normalno i dalje imati pojačan iscjedak (bijeli). budući da znam da tablete sprječavaju ovulaciju, pa ne znam jeli ova pojava normalna. ( isjedak se nije pojavio na dan kada bi trebala biti ovulacija, već ranije)
unaprdijed hvala na informaciji
Rudyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 18:37   #3150
Je liitko od vas iskusio nesanicu od uzimanja Yaza?
imemije is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 11:37   #3151
Pitanje? :(

Pozdrav,

negdje godinu i par mjeseci pijem Yaz i sve je bilo u redu, nikakvih nuspojava ili slično, no jučer sam popila 12. tabletu i jutros sam primjetila krvarenje. Nije obilno, ali nije ni točkica.

Ne znam od čega bi to moglo biti? Počela sam vježbati prije 3 tjedna, malo sam promijenila prehranu, a uz to, sam imala i urinarnu infekciju i pila Efox (2 kutije), ali prije 2-3 tjedna, pa ne znam može li utjecati to na ovo?

Nikad mi se nije dogodilo ništa slično, pa sam užasno zabrinuta?
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 11:47   #3152
Quote:
Mish mali. kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

negdje godinu i par mjeseci pijem Yaz i sve je bilo u redu, nikakvih nuspojava ili slično, no jučer sam popila 12. tabletu i jutros sam primjetila krvarenje. Nije obilno, ali nije ni točkica.

Ne znam od čega bi to moglo biti? Počela sam vježbati prije 3 tjedna, malo sam promijenila prehranu, a uz to, sam imala i urinarnu infekciju i pila Efox (2 kutije), ali prije 2-3 tjedna, pa ne znam može li utjecati to na ovo?

Nikad mi se nije dogodilo ništa slično, pa sam užasno zabrinuta?
Vrlo vjerojatno ima veze s početkom vježbanja i urinarnom infekcijom.
Pričekaj koji dan, pa odi doktoru ako ne prestane.
__________________
Run, Forrest, run.
Pam Northman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 16:16   #3153
Pozdrav cure imam jedno pitanje...na yazu sam već 4 mjeseca...i zadnji put, prije nego sam prešla na novu dozu, popila sam sve roze i dvije bijele tablete, dobila sam i odmah prešla na novo pakiranje, a ostale su još 2 bijele...pa me zanima jel zaštita ista kao i prije?
angelina0708129 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 15:18   #3154
Quote:
angelina0708129 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure imam jedno pitanje...na yazu sam već 4 mjeseca...i zadnji put, prije nego sam prešla na novu dozu, popila sam sve roze i dvije bijele tablete, dobila sam i odmah prešla na novo pakiranje, a ostale su još 2 bijele...pa me zanima jel zaštita ista kao i prije?
a koji je razlog da nisi popila blister do kraja ko kak pise u uputstvima?
cvexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 15:08   #3155
pozdrav! zanima me moze li se u sloveniji (ljubljana) kupiti vise kutija pilula odjednom? naime, imam recept za 6 mjeseci pa bih uzela svih 6 odjednom buduci da nisam bas cesto u sloveniji i jos nesto, recept je od hzzo-ove ginekologice, nije privatni, ima li to ikakve veze?
girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 16:19   #3156
Quote:
Evalynn kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi prestanka uzimanja.

Pijem yaz već tri godine, al bih sad htjela prestat. Ne bih ni dovršila kutiju, nego prestala piti nakon četrnaeste. Zanima me dal ih mogu prestat uzimat iako sam imala odnos prošlu nedjelju?

Tj. koliko vremena treba proći od odnosa do prestanka uzimanja pilula?

Hvala.
ja kad sam ih prestala piti popila sam do kraja pakiranje a čim prestaneš moraš paziti

zasto tako žarko želiš prestati piti? Po meni su to jedne od najboljih pilula.
klaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 11:31   #3157
Quote:
girl333 kaže: Pogledaj post
pozdrav! zanima me moze li se u sloveniji (ljubljana) kupiti vise kutija pilula odjednom? naime, imam recept za 6 mjeseci pa bih uzela svih 6 odjednom buduci da nisam bas cesto u sloveniji i jos nesto, recept je od hzzo-ove ginekologice, nije privatni, ima li to ikakve veze?
Može. Ne kupujem u Ljubljani, već u Brežicama. Sad zadnje u Krškom jer sam išla poslije 16h i tamo kod njih ljekarna u koju inače idem ne radi poslije 16h :P

I ja sam imala sivi recept sada zadnje, onaj slobodni i to nema veze. Ima faksimil doktora i to je okej
__________________
There's no such thing as a bad idea. Only poorly executed awesome ones. :)
Angie Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:33   #3158
Pozdrav cure!
Zna li netko jesu li u cijeloj Sloveniji iste cijene Yaza, ono da nisu velika odstupanja?
labirinth93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 09:18   #3159
Quote:
labirinth93 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!
Zna li netko jesu li u cijeloj Sloveniji iste cijene Yaza, ono da nisu velika odstupanja?
Hellou!
Po vlastitom iskustvu mogu reći da odstupanja su između 10-20 centi, ništa strašno. Iako sam naišla da u ljekarni u domu zdravlja Brežice mi je cijena bila viša čak za 1€, no kako tamo više ne kupujem ne bih znala da li je cijena kod njih ostala oko 9€. No, s obzirom na cijenu kod nas i to odstupanje je zanemarivo.
__________________
There's no such thing as a bad idea. Only poorly executed awesome ones. :)
Angie Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 19:09   #3160
Znaci mozemo s hrvatskim privatnim receptom podici pilule u Sloveniji? Bez ikakvih problema?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.