Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2011., 21:22   #1481
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Piše.
Negdje na ovoj temi.
Ups

@J'etaisÉCRIVAIN: da, tvoj je uvod podigao više prašine od samih zadaćnica
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 01:34   #1482
Quote:
J'etaisÉCRIVAIN kaže: Pogledaj post
Dakle, kao što je već rečeno, ''kostur u ormaru'' metafora je za tajnu. Istina, ne znam koliko je kod nas česta. Moguće je da izaziva nejasnoće kao npr. fraza ''izašao iz ormara'' koja se koristi za deklarirane homoseksualce, ili ''pao s vagona'' za alkoholičare u recidivu... itd. Pa shvaćam kako je zbog toga mogao nastati nesporazum, no svakome tko ima strpljenja kliknuti na ovotjednu temu zadaćnica, sve će se začas objelodaniti.

Međutim, izabrao sam taj naslov jer nisam u njemu želio direktno spominjanje riječi tajna, da se ne bi dogodile konotacije s knjigom ''The Secret'' i svime što ona predstavlja, jer to nema baš nikakve veze s temom koju sam imao na umu.

Što se tiče Rosey-nog uratka, meni se osobno sviđaju takvi pristupi, kada se personificira nešto neživo, emocija ili kakav pojam, u ovome slučaju - tajna. Pogotovo jer je i sam ''kostur u ormaru'' svojevrsna dodjela osobnosti toj tajni koju čuvamo negdje skrivenu. Stoga mislim kako uopće nije promašila temu, samo je u vezi nje bila vrlo domišljata.

A ti si mi, Miki, u nečemu veoma nejasan. Konstantno napominješ kako su u posljednje vrijeme zadaćnice odveć dubokoumne, ali da ti iste ne predstavljaju nikakav izazov. Pa zar neće upravo simplicitet ukloniti postojanost bilo kakvog pravog izazova?

Zaista ne vidim što je to toliko dubokoumno u ovoj mojoj temi... Zapravo, u suštini, treba pisati o tajnama; bilo kakvima, i bilo čijima. A moj ''dubokoumni'' uvod jednostavno zanemari, odnosno formu u kojoj je napisan. To je samo moj užitak, napisati makar uvod tako pomalo ''umjetnički'', budući da ovoga tjedna neću imati priliku i sam pisati zadaćnicu.
Podforum Filozofija je dolje niže.

I da, mislim da taj simplicitet ili ti po naški, jednostavnost (treba njegovati hrvatski jezik ), može biti veći izazov nego nešto ovako dubokoumnije, a vjeruj mi, ljudi bi možda i više pisali kad bi tema bila jednostavno postavljena, a ne da bude postavljena na temelju nečijeg užitka i umjetničkog izražaja. Lijepo je to da se znaju ljudi i tako izražavati, ali tomu nije mjesto ovdje. A ono što sam govorio kad su zadaćnice bile pilot projekt jest da će propast, da će se brzo izgubiti želja da ljudi pišu zadaćnice, a rezultat se jasno vidi po broju napisanih zadaćnica za ovaj tjedan.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 02:25   #1483
^^ Ovo je 45. tjedan kako se zadaćnice pišu, a tebi kad ne ide 'filozofiranje na temu zadaćnica i samo izražavanje na hr. jeziku' matematički izračunaj koliko je dugo prošlo otkad je tema uopće pokrenuta. Uglavnom, već ti piše, pa si samo pročitaj.

Ne razumijem čemu sad tolika filozofiranja oko teme zadaćnice: ako ti se piše-piši!, ako ne - nemoj. Točka. Čemu diskusija kakva je tema i zašto ljudi ne pišu. Bilo je toliko tema i nisu sve bilo jednake uspješne. Mislim, na banalne teme poput 'Nedjelja' i 'Najbolje ljeto' nije bilo puno zadaćnica, tako da nije očito bit u temi. Bit je u ljudima i u tome jel se nekom piše ili ne. U tih 45 tema, koliko je bilo, cirkulirali su različiti autori zadaćnica, neki koji su na početku pisali više ne pišu i obrnuto. To je pohvalno, i ne - ne vidim razlog da se tema ukine ili da se mijenjaju neka pravila.

Postavljač teme ne piše zadaćnicu.
Svaka tema je dobra tema i bit je da se pišu zadaćnice, a ne da se filozofira.

I da, ti si jedini ovdje koji filozofira.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:50   #1484
U p materinu!
Velia
Smrzla sam se.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 09:17   #1485
Hvala, Rosey!
I meni se sviđa tvoja zadaćnica.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 22:07   #1486
Rosey bira novu temu.
Čestitam!
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 22:39   #1487
Gorko-slatko.
Da je barem bolja bila. Ili da je bilo više uradaka.


Kako bilo, hvala. Smislit ću temu do sutra
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:19   #1488
Čestitam
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 23:33   #1489
Čestitam Nisam stigla sudjelovati, naporan tjedan, ali tema mi je bila odlična.
Nego, apdejta li itko onaj popis tema u prvom postu?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 11:06   #1490
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Nego, apdejta li itko onaj popis tema u prvom postu?
Ja.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:08   #1491
Koja je nova tema?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:08   #1492
Postavljena je nova tema.
Hvala, Rosey.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:11   #1493
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Koja je nova tema?
Evo je

Pišite

@velia, imaš tipfeler u mom nicku
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:13   #1494
Solidno. Širok spektar, od metaforičkih do doslovnih priča, od ekstremno negativnih do pozitivnih... Lajkam.
Doduše, to i dalje ne garantira da ću nešt napisat...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 18:23   #1495
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post

@velia, imaš tipfeler u mom nicku
Sorry, u žurbi sam danas. Ispravih.

@Lady - naravno da ćeš napisati.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 18:35   #1496
Muahaha.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 03:08   #1497
Ajde da i ja doprinesem ovoj temi.

Nadam se da nisam skoz fulao temu. Uzmite u obzir da je 2 poslije ponoći.

__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:55   #1498
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Ajde da i ja doprinesem ovoj temi.

Nadam se da nisam skoz fulao temu. Uzmite u obzir da je 2 poslije ponoći.

Ma, sve ok. Rijetko koji briljira prvi put.

Dobra je.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 15:43   #1499
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Ma, sve ok. Rijetko koji briljira prvi put.

Dobra je.
Čast izuzecima

Sves, sviđa mi se
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:00   #1500
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Čast izuzecima
Svakako!
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.