Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 11:47   #121
Ma nevjerujem...osim ako nije nešto prešućeno i izostavljeno u ovom postu.

Moje iskustvo:

1. pronašao što mi je odgovaralo
2. provjerio papire (gruntovno i katastarski - obavezno)
3. sklopio ugovor, isplatio prodavatelja, ovjerio kod bilježnika
4. ODMAH prenio i gruntovno (traje cca mjesec dana) i katastarski te platio 5 % poreza na promet
5. Izvadio gruntovni na SVOJE IME i krenuo dalje po lokacijsku i građevinsku!
konfiguracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:08   #122
Quote:
milica123 kaže: Pogledaj post
Jel to stvarno moguće?? Molim eksperte i upućene da komentiraju!
Nekako mi zvuči nevjerojatno! Ako je zemljište bilo na tom tipu i vlasništvo uredno, otkud ta žena sada?? I otkud joj pravo ako je vlasništvo bilo uredno!?!
Normalno je da je jedna bitna stvar prešućena ( bilo je to u JL). U tijeku je bila brakorazvodna parnica (za koju kupac nije znao, niti ta supruga) , frajer je prodao zemljište (bračnu stečevinu) , a ženi nije dao niti lipe.

Ona sad polaže pravo na zemljište , jer je sud poništio postupak uknjiženja ( a samim time posjeduje i kuću na tom zemljištu) , a kupac mora ganjati prodavatelja u privatnoj parnici!

Mislim da će se tu sigurno morati naći neko kompromisno riješenje ( npr. odšteta supruzi .....na teret bivšeg muža)
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:12   #123
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Normalno je da je jedna bitna stvar prešućena ( bilo je to u JL). U tijeku je bila brakorazvodna parnica (za koju kupac nije znao, niti ta supruga) , frajer je prodao zemljište (bračnu stečevinu) , a ženi nije dao niti lipe.

Ona sad polaže pravo na zemljište , jer je sud poništio postupak uknjiženja ( a samim time posjeduje i kuću na tom zemljištu) , a kupac mora ganjati prodavatelja u privatnoj parnici!

Mislim da će se tu sigurno morati naći neko kompromisno riješenje ( npr. odšteta supruzi .....na teret bivšeg muža)
I sky, kako da se ja zaštitim od, ne daj Bože, takvog problema? Otkud da ja znam da se tip ne razvodi??
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:18   #124
Evo i mene... Imamo neko zemljište u planu... Provjerili katastar, gruntovno, u gruntovnom kažu nema nikakvih tereta, vlasništvo čisto, zemljište u građevinskoj zoni. Valjda je to sve što trebam provjerit. Dobro sam se našetala od vrata do vrata dok sam doznala neke suvisle informacije. Sad me žderu sve one suglasnosti, problemi s putem od 5.5 m, joj ma sto čuda.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:30   #125
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Normalno je da je jedna bitna stvar prešućena ( bilo je to u JL).)
da bilo je to u subotnjem JL prije 3-4 tjedna... mozda se clanak moze naci u arhivi

zabice: jel cijena tajna i gdje je smjesteno?

i zar nije put 6m?
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:42   #126
Meni za put rekli 5.5m, ali ni sami ne znaju. Cijena 35Eur/hvat. Lokacija, poprilično daleko od zgb županije.

Vezano za put, što ako je moj put 3m? Piši kući propalo ili?
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:56   #127
treba se raspitati na licu mjesta... mislim da i brojke variraju od opcine do opcine... u istocnom zg-u recimo ne mozes ( koliko ja znam) kupiti zemljiste manje od 600m2 ( ako se sada vrsi parcelacija) ... u zapadnom pak moze ... ali nekako mi se cini da za put treba ostaviti 6 metara (ili cak i vise)... daleko od zgb zupanije? ja sam mislio da se u hvatima racuna samo u zg i okolici...
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:37   #128
Vidim da se piše o odricanju zbog ceste, pa me zanima, što ako zemljište već ima napravljene ceste. Glavna i sporedna sa strane. Pretpostavljam da se tu ne treba odreč ničega ili?
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:56   #129
Obavezno pazite dali idu kakve cijevi ispod zemlje, dalekovodi po zraku.
Obavezno uzmite odvjetnika da sve dobro pregleda.
šiki miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:43   #130
Quote:
milica123 kaže: Pogledaj post
I sky, kako da se ja zaštitim od, ne daj Bože, takvog problema? Otkud da ja znam da se tip ne razvodi??
tako što se nađeš s njim i njegovom suprugom - istovremeno.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:45   #131
Quote:
milica123 kaže: Pogledaj post
Vidim da se piše o odricanju zbog ceste, pa me zanima, što ako zemljište već ima napravljene ceste. Glavna i sporedna sa strane. Pretpostavljam da se tu ne treba odreč ničega ili?
širinu ceste u tvojoj ulici određuje KATEGORIZACIJA CESATA. mislim da je najbolje prvo i odmah unajmit lokalnog geodeta ( a preporučit će ti ga lokalna katastarska službenica ) ; od njega sada sve kreće ...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:17   #132
Ljudi pomoć plizzz, imam par pitanja:

1. Zemljište koje planiramo kupiti ima lokacijsku dozvolu, ali na ime tih ljudi.
Da li to znači da moramo vaditi novu lokacijsku ili se prilikom prepisivanja zemljišta na nas automatski i lokacijska prepisuje na nas???

2. Lokacijska: prizemlje i kat, a mi bi htjeli ukopati garažu i kuću malo dignuti.
Da li to znači da moramo kompletnu novu lokacijsku vaditi ili samo dio za garaže?? I negdje sam čula da ako je ukopano 2 metra onda ne treba lokacijska. Jel to istina???
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 23:36   #133
savjetujem procitati ovaj tekst da ne bi bilo kupili i sad se mozemo slikat a svi papiri stimaju!!
http://www.realestatecroatia.com/hrv/novosti.asp?id=71
Nisam se nadao ovakvom obratu, ovo ce dobrano potkopat cijenu zemlje...
z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 09:48   #134
Mi odustali od te zemlje, nekako nisam voljna iskeširati lovu za zemlju u koju neću moći "lopatu zapiknut". Prerizično mi je to zasad...
Eh, da , imam ja još pitanja. Znam za jedan slučaj, cesta u katastru ucrtana nekim 7m, a u stvarnosti je asfaltirano plafon 4m, što s time, može se tamo ishoditi papire?

Joj, milice123 tako bih ti rado pomogla ali ti pojma nemam o tome, nadam se da će ti netko dati kokretan odgovor. Iako, koliko se meni čini, po onom sistemu rekla-kazala čini mi se da će vam trebat nova lokacijska, al nemoj me držati za riječ...
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 08:49   #135
Molim sve vas koji ste već kupovali zemlju da mi pojasnite tu proceduru kod kupnje... Ali polako, kao malom djetetu.
1. Nađem zemlju, provjerim dal je u građevinsko zemljište. Ako je građevinsko onda bi i onaj vražji put trebao biti ok, zar ne?
2. Provjerim gruntovno vlasnike?
Sve bude ok i odlučim s ena kupnju....
3. Što je sa suglasnostima HEP-a, vodoprivrede? To moram imat prilikom kupnje zemlje ili naknadno ishodim?
4. Idem javnom bilježniku. Tamo on ima neki ugovor o kupnji ili moram sama sročiti neki ugovor?
I što dalje?
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:42   #136
ova točka 3 ti je tu upala kao stranger. to je vezano uz lokacijsku dozvolu.

Kad si pronašla zemljište, provjerila sve ( 1/1, građevno, savjet geodete vezano za lokacijsku dozvolu pristupnog puta i sve ostalo vezano za elaborat geodete) ...ideš k bilježniku na predugovor. Onda ako ideš preko banke (ili ne?) dalje, radiš ugovor itd kod biljeznika, tamo u njegovom prisustvu isplatiš pare i nosi ugovor u gruntovnicu na uknjiženje vlasništva.

kad to riješiš, potražiš projektanta i krećeš u izradu idejnog projekta i ishođenje lokacijske (tj uvjeta gradnje)
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 15:53   #137
Kad kupujete zemljište treba posebno obratiti pozornost (pitati na urbanističkom i na općini) na to koliko široka treba biti cesta, treba li ishoditi lokacijsku za cestu (tko i kada), koliko općina plaća za zemljište koje uzimaju za put, postoje li još koji uvjeti za ishođenje lokacijske za kuću i neka to sve daju na pismeno jer se svi danas gube u tom novom zakonu.
Pričam iz vlastitog iskustva i znam da zbog novog zakona je sve komplicirano, niko niš konkretno nezna i sve traje jako dugo.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:16   #138
današnji Jutarnji (Nekretnine) izvrsno objašnjava ovu problematiku ...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:03   #139
Izludit će me ovi putevi... Našli mi drugu zemlju. U postu malo gore sam spominjala da znam za slučaj gdje je put ucrtan 7m, a u stvarnosti je daleko manje napravljeno. Eh, tako je i put kod ove potencijalne zemlje. Jesam se usrećila.... Danas se idem naći s geodetom pa ću vidjet što on kaže, iako mi se čovjek čini jako zbunjenim. Pare imam u kešu nadam se, ak mi ne digne cijenu:/.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:05   #140
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Normalno je da je jedna bitna stvar prešućena ( bilo je to u JL). U tijeku je bila brakorazvodna parnica (za koju kupac nije znao, niti ta supruga) , frajer je prodao zemljište (bračnu stečevinu) , a ženi nije dao niti lipe.

Ona sad polaže pravo na zemljište , jer je sud poništio postupak uknjiženja ( a samim time posjeduje i kuću na tom zemljištu) , a kupac mora ganjati prodavatelja u privatnoj parnici!

Mislim da će se tu sigurno morati naći neko kompromisno riješenje (npr. odšteta supruzi .....na teret bivšeg muža)
to su neke teške sive zone...

naime dok teče brakorazvodna parnica, brak bi trebao po nekoj logici još uvijek biti važeći. dakle ako razvod nije nastupio, i ako je tip imao uknjiženo vlasništvo zemlje na sebe, on je imao formalno pravo to prodati. a na njegovoj ženi je dalje da ga tuži za dio u gotovini, odnosno to bi trebao biti predmet podjele imovine, jer je i ta gotovina koju je (bivši sad jelte) muž dobio, zajednička imovina. po meni uknjižba nikako nije smjela biti poništena...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.