Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2024., 13:54   #4201
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Piše da je isplata doplatka od 16-19.4.

Meni danas nista nije sjelo. Prosli mjesec je bilo 20.3. A sutra je subota, znaci da bi trebao u ponedjeljak…
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2024., 14:18   #4202
Mislim da ništa od toga ovaj mjesec. Kome nije sjelo vjerojatno nije obrađen zahtjev. Na stranici izvršenje proračuna oni stave okvirni datum isplate, a isplata bude jedan dan. Ovaj mj je to bilo 16.-19.4.,a isplata je bila mislim 17.4. Na stranicama HZMO-a obavijest o točnom datumu bude dan ranije.
Čekamo sljedeći mjesec. Meni u e građani i dalje sve isto piše, ništa se nije promijenilo.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2024., 14:28   #4203
Isplate su bile 16.4. i nema daljnjih do idućeg mjeseca. Dakle, nisu nam obradili zahtjev pa bi trebalo idući mjesec.
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2024., 21:42   #4204
Quote:
Bowlica kaže: Pogledaj post
Isplate su bile 16.4. i nema daljnjih do idućeg mjeseca. Dakle, nisu nam obradili zahtjev pa bi trebalo idući mjesec.

Ali meni nije novi zahtjev nego nastavno, samo ce biti malo veci valjda…vidit cu u ponedjeljak hoce li biti, jer mi je zadnja 3 mjeseca uvijek dolazio 20. u mjesecu…
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2024., 21:58   #4205
Nema veze što je nastavno. Ja sam godinama dobivala, nisam imala prekid i onda jedne godine mi nisu isplatili, mislim da čak 2 mj, jednostavno mi nisu obradili zahtjev. Dobila sve zaostatke. Puno je zahtjeva, vjerovatno ti nisu obradili zahtjev pa ćeš dobiti sljedeći mjesec.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 23:19   #4206
Jucer sam slala upit na mail sto mi je sa zahtjevom, nisam dobila odgovor ali jutros mi je dosla poruka da mi je dostavljena potvrda o primanjima u inbox eporezne, pretpostavljam da su to oni zatrazili jer ja nisam. Dakle ocito mi nije obraden zahtjev
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 11:44   #4207
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Jucer sam slala upit na mail sto mi je sa zahtjevom, nisam dobila odgovor ali jutros mi je dosla poruka da mi je dostavljena potvrda o primanjima u inbox eporezne, pretpostavljam da su to oni zatrazili jer ja nisam. Dakle ocito mi nije obraden zahtjev
Kad ste predali zahtjev i kako? Mi smo predali preko egrađani 8.2. nikakve povratne informacije nema . Dokumentacija sva od vjenčanog lista, IBAN potvrde iz banke, e rodnih listova, e-porezna prihodi... sve.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:04   #4208
Ja sam predala zahtjev 10.1 i još nije obrađen…treba mi radi bodova kod upisa u vrtic, obratila sam im se na mail i odgovor je da može biti obrađen najranije sredinom travnja ali evo još ništa. Žalosno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:32   #4209
Više kritika e-usluge HZMO-a gdje nema statusa predanih zahtjeva - kao npr. kod e-porezne. Ajde mogu shvatiti da je 1.3. išao novi zakon pa je tu trebalo nešto usklađivati i to traje ...
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:32   #4210
Pozdrav. Pitanje.
U dvije različite kuće na istoj adresi živimo ja, žena, dijete u jednoj, i moji roditelji i baba i deda u drugoj. Po tome debelo prelazimo onih 700€ po glavi po kojem navodno nemamo pravo na dječji doplatak.

Ali... Kućanstva su odvojena. Da napišemo samo nas troje u zahtjev, dali bi prošlo, jer realno mi sa drugom kućom nemamo nikakve veze, osim što spadaju pod isti kućni broj.
letva od volana is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:54   #4211
Pišete vas troje koji ste u zajedničkom kućanstvu.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:06   #4212
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Kad ste predali zahtjev i kako? Mi smo predali preko egrađani 8.2. nikakve povratne informacije nema . Dokumentacija sva od vjenčanog lista, IBAN potvrde iz banke, e rodnih listova, e-porezna prihodi... sve.

Preko egradana, krajem sijecnja, mislim 24.01. Nisam dodavala nikakve dokumente jer je nastavak. Zbilja brzobrazno od njih ako vec kasne sa obradom da barem odgovore na mail da su zaprimili zahtjev. Ja ne mogu naci to “u obradi” sto je netko spominjao na egradanima.
Ne javljaju se niti na telefon…jadne drzave
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 09:45   #4213
Quote:
letva od volana kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Pitanje.
U dvije različite kuće na istoj adresi živimo ja, žena, dijete u jednoj, i moji roditelji i baba i deda u drugoj. Po tome debelo prelazimo onih 700€ po glavi po kojem navodno nemamo pravo na dječji doplatak.

Ali... Kućanstva su odvojena. Da napišemo samo nas troje u zahtjev, dali bi prošlo, jer realno mi sa drugom kućom nemamo nikakve veze, osim što spadaju pod isti kućni broj.
Piši samo vas troje. Ako vas poslije pitaju zašto niste naveli i ostale, onda im napišite izjavu da su to odvojena kućanstva i sve kako stvarno je. Onda ne bi trebalo biti nikakvih problema.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:54   #4214
Zašto paničarite, nekoliko tisuća ljudi više je predalo zahtjeve, a zaposlenih u HZMO ne vjerujem da je puno više, dakle vrlo vjerojatno isti broj ljudi rješava zahtjeve.

Tako je već godinama idu nekim redoslijedom, ne znam kojim...ali obrađeno bude.

Ne morate ih zvati, pošaljete mail i odgovore kroz dan, dva, ja sam slala na ovaj: [email protected]

IMa i ova opcija, otvorite link: https://www.mirovinsko.hr/hr/fizicke-osobe/386

Kliknete dolje lijevo u zadnjem redu "upiti na evidencije", logirate se preko egrađani. Otvori se stranica odmah HZMO i gore desno klik na "Gdje je moj zahtjev?"

Tu se vidi broj spisa, datum posljenje aktivnosti (meni stoji 05.03. (zahtjev sam predala u veljači) i piše da je primopredan spis u rad.

Kad obrade zahtjev promijene status u arhiviran.

Dakle čekamo još malo.
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:55   #4215
Quote:
letva od volana kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Pitanje.
U dvije različite kuće na istoj adresi živimo ja, žena, dijete u jednoj, i moji roditelji i baba i deda u drugoj. Po tome debelo prelazimo onih 700€ po glavi po kojem navodno nemamo pravo na dječji doplatak.

Ali... Kućanstva su odvojena. Da napišemo samo nas troje u zahtjev, dali bi prošlo, jer realno mi sa drugom kućom nemamo nikakve veze, osim što spadaju pod isti kućni broj.
Pišete samo vas troje u kućanstvu. Mi smo u istoj kući s roditeljima, ali u odvojenim stanovima. Dakle, odovjeno kućanstvo. Davno smo primali dječji i nisu nas pitali za ostale članove, da jesu napisala bih izjavu neku da smo mi roditelji u jednom kućanstvu i mi brinemo za djecu i nemamo zajedničke prihode.
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.