Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2016., 15:56   #1
Linhai radni quad

Kao sto u naslovu pise, zanima me kakvi su Linhai quadovi. Ne bilo kakvi, vec radni. Ne mislim na fensi sportske stvari za rekreaciju vec ovako nesto vise sto bi sluzilo za dovesti neka drva tu i tamo, provozati se po malo gadnijem terenu te opcenito rad na farmi. Nista pretjerano ekstremno ni zahtjevno no ne bih htio da se raspadne nakon 100 km. Stari mi je cuo od poznanika da zapravo nisu toliko losi, barem te radne tj utility verzije. Uz sve to nisu ni skupi ( sto je i glavna stvar, jelte ) . Ima netko nekih iskustava ili savjeta? Nemojte mi odmah reci da idem na Adlya ili nesto slicno jer neku radnu verziju do 2000 max 2500 eura od tih vec malo poznatijih brandova je tesko naci.
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:34   #2
kad kupiš ovo kao radni stroj brzo poželiš da si kupio magarca. Ovo kad počne slinit ulje, pukne kardan, pukne dihtung, krepa struja i ako to neznaš sam popravit očekuj troškove kao da voziš premium auto, a te igračke se kvare na tjednoj bazi i to ne samo linhai. zato tomo vinković ili magarac.
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 17:15   #3
Da, citao sam dosta ovakvih misljenja kao sto si rekao, medjutim citao sam i dosta misljenja ljudi koji posjeduju te quadove i puno njih je cisto zadovoljno istima. Traktor mi ne treba, stari hoce quad jer drzi krave i na slobodnoj ispasi su na malo nezgodnijem terenu, tako da bi mu quad savrseno pasao. Samo jbg, nema se bas za Yamahu grizzly pa se traze alternative. Predlozen je Adly medjutim sve od Adlya sto se moze naci do 2000-2500 su nasminkane sportske verzije s blatobranima kao krilima i slicno. Onda je cuo od poznanika da radne verzije Linhaia nisu toliko lose koliko se misli te da za 2000-2500 eura mozes naci solidnih robusnih strojeva kakve neces naci od drugih proizvodjaca u tom cjenovnom segmentu. Sad ne znam, ne znam zasto bi itko rekao da nisu toliko losi ako stvarno stvarno bas jesu toliko koliko kazes
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 18:33   #4
Moj ti je prijedlog da se okanis tkz radnih verzija atv-a, pogotovo kineskih i da razmisliš o sportskom quadu. Ovo što je u tvom buđžetu radnih atv vozila ne vrijedi ništa. Po meni ti 4x4 netreba jer je večina težine na zadnjoj osovini, a i veća je mogućnost kvarova. Moj prijedlog je da odes na avto.net i pogledas ima li yamaha raptor 350 u tom budžetu. Kuku si možeš iskombinirati i povuci ce ti tereta isto ko i radni, i daleko je jednostavaniji za održavanje
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 23:35   #5
znači, imaš pristup plavom dizelu i želiš quad, kineski....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:52   #6
Kakve veze plavi dizel ima s cinjenicom da zelim uzeti quad? Jesam ja rekao "JA ZELIM KINESKI QUAD"? Ne, ja zelim polaris ili can-am, ali nemam para za njega tj stari nema para za njega, pa trazim ALTERNATIVU. Ja sam dosao ovdje s konkretnim pitanjem o navedenoj marki quada jer sam cuo da navodno nisu toliko losi a uz to nisu skupi. A sve sto si ti meni napisao jest glupava polusarkasticna nedobronamjerna apsolutno nepotrebna recenica. I btw, imam vec traktor tj dva. Quad mi prvenstveno treba zbog relativno brzog prijevoza po gadnijem terenu
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:58   #7
ovi ga baš dobro nahvalili


https://www.croline.com/index.php?action=testovi;page=8
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 14:31   #8
Quote:
NESHO95 kaže: Pogledaj post
Kakve veze plavi dizel ima s cinjenicom da zelim uzeti quad? Jesam ja rekao "JA ZELIM KINESKI QUAD"? Ne, ja zelim polaris ili can-am, ali nemam para za njega tj stari nema para za njega, pa trazim ALTERNATIVU. Ja sam dosao ovdje s konkretnim pitanjem o navedenoj marki quada jer sam cuo da navodno nisu toliko losi a uz to nisu skupi. A sve sto si ti meni napisao jest glupava polusarkasticna nedobronamjerna apsolutno nepotrebna recenica. I btw, imam vec traktor tj dva. Quad mi prvenstveno treba zbog relativno brzog prijevoza po gadnijem terenu
u prvom postu si napisao:"... vec ovako nesto vise sto bi sluzilo za dovesti neka drva tu i tamo, provozati se po malo gadnijem terenu te opcenito rad na farmi."

nadam se da ti je jasno da sa quadom nema ništa od transporta drva i rada na farmi. samo vozanje po malo gadnijem terenu...
no budući da imaš i traktor, nije bitno
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 19:05   #9
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
u prvom postu si napisao:"... vec ovako nesto vise sto bi sluzilo za dovesti neka drva tu i tamo, provozati se po malo gadnijem terenu te opcenito rad na farmi."

nadam se da ti je jasno da sa quadom nema ništa od transporta drva i rada na farmi. samo vozanje po malo gadnijem terenu...
no budući da imaš i traktor, nije bitno
Zasto ne bi bilo? Radni quad ima kuku te prikolicu koju mozes zakaciti. Ako treba prevesti nesto na brzinu ili dovesti koji panj, zasto ne? Znam za sto cu ga koristiti i znam da mi MOZE koristiti, nisam trazio ubjedjivanje kako mi ne treba vec samo konkretnu informaciju o marki vozila koju upravo dobih

Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
Super, to je prakticki sve sto mi je trebalo
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 20:50   #10
Quote:
NESHO95 kaže: Pogledaj post
Zasto ne bi bilo? Radni quad ima kuku te prikolicu koju mozes zakaciti. Ako treba prevesti nesto na brzinu ili dovesti koji panj, zasto ne? Znam za sto cu ga koristiti i znam da mi MOZE koristiti, nisam trazio ubjedjivanje kako mi ne treba vec samo konkretnu informaciju o marki vozila koju upravo dobih
vući ćeš 10 tura po pola metra umjesto jedne od 5 ?
ma mislim, radi šta hoćeš.... ali 99 % profesionalnih poljoprivrednika u hrvatskoj misli da im quad nije potreban
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:48   #11
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
vući ćeš 10 tura po pola metra umjesto jedne od 5 ?
ma mislim, radi šta hoćeš.... ali 99 % profesionalnih poljoprivrednika u hrvatskoj misli da im quad nije potreban
Prijatelju 99% profesionalnih poljoprivrednika ne drzi krave na slobodnoj ispasi Znas sta znaci kad se krave slobodno krecu po ogromnom izuzetno krševitom području? Saznas lokaciju preko GPS trackera ( kojeg koristimo ) i onda put pod noge i po njih. Zamisli koliko bi to lakse bilo kad bi imao neko MISTERIOZNO prevozno sredstvo koje bi mom 50-godisnjem starom olaksalo taj put To je primarna namjena, sad dal cu ja nabaviti kuku i prikolicu pa s tim tu i tamo prevesti neki osrednji teret za koji mi je traktor gnjavaza i paliti, to je sporedna stvar ali svejedno je i to bonus. Jesam li sad kristalizirao situaciju u kojoj se nalazim?
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:02   #12
Ja se evo dvoumim između Kymco Maxxer 300 i MXU 300 R. Sta vi mislite? Teren gdje ce se voziti je dosta stjenovit (Rt Kamenjak).
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 13:55   #13
Pozdrav!

Mene zanima Linhai ATV 500 4×4 T3

Jel ima netko iskustva iz prve ruke, kakvo je odrzavanje?
Pise da se moze regat kao traktor, kolko kosta takva rega i jel je na god dana ?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2019., 08:09   #14
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Mene zanima Linhai ATV 500 4×4 T3

Jel ima netko iskustva iz prve ruke, kakvo je odrzavanje?
Pise da se moze regat kao traktor, kolko kosta takva rega i jel je na god dana ?
I mene zanima isto. Ima li tko da pomogne sa informacijama?
cipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2019., 11:17   #15
Saznao sam da je rega malo preko 1000kn i da je svake godine, i navodno vuce 500kg, moze ic ona auto prikolica do 750g na njega
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 14:54   #16
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
Saznao sam da je rega malo preko 1000kn i da je svake godine, i navodno vuce 500kg, moze ic ona auto prikolica do 750g na njega
Frend ga uzeo. Probao sam vozit....ok je. Osiguranje s kaskom oko 800 kuna.
cipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 05:27   #17
Ja kupujem Linhai 300, ili 400ccm , nije bas neka ponuda rabljenih pa cu morati novi uzeti...
Po larakteristikama je taman ono sto meni treba :-)
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.