Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 20:39   #10041
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Stvarni motiv zašto sam napisao nečiji nick velikim početnim slovom (na početku rečenice)?
Ajde ne seri, nego mi pomozi prevesti ono što sam gore pitao. Pišem mail, pa mi treba relativno brzo.
Templarski red is offline  
Old 17.05.2017., 20:56   #10042
Pa kad ne kužim kakav "stvarni motiv", lol.

BTW, jel tko vidio ovu bruku s Trudeauom prije cca tjedan dana? Ja tek danas prvi put:

https://www.youtube.com/watch?v=vLq08V3dYQs

Strašno nešto.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.05.2017., 21:00   #10043
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Može li mi netko ovo prevesti na engleski, ali da pogodi "duh" misli. Tešem, tešem, ali nisam zadovoljan.
Hvala.
Možda ovako:

Spirit is continuous and all-pervading principle which dwells in everything, and within man it can be revived and expressed through inspiration, while e.g. in stone it only becomes. (or only is, or only is expressed as being, or as mere being)

...samo što ja nisam zadovoljan ni s ovim prijevodom. A to je zato što mi nije baš jasan "duh" misli koju pokušavaš izraziti.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 17.05.2017., 21:12   #10044
Hvala ti, mnogo bolje nego moje varijante. Ukoliko te zanima, mogu pojasniti.

Druid, nisam gledao. Mislim imali smo mi to slično prije nekoliko tjedana u Saboru, pa se nismo baš zgražali. Jbg, tuđe govno uvijek jače smrdi.
Templarski red is offline  
Old 17.05.2017., 21:16   #10045
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Druid, nisam gledao. Mislim imali smo mi to slično prije nekoliko tjedana u Saboru, pa se nismo baš zgražali.
Pa ne bih rekao da se "nismo zgražali". Forumi, novine i sve ostalo je bilo puno komentara. Naročito ako ciljaš na ono s kupovanjem zastupnika.

Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Jbg, tuđe govno uvijek jače smrdi.
A ima i ona da je susjedova trava uvijek zelenija.
Dvije poslovice koje govore potpuno suprotnu stvar.

Ne, Trudeau je baš teška smradurina. Vidio sam da ga neki ljudi hvale, ali je iz aviona jasno da je smradurina.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.05.2017., 21:21   #10046
Ova rečenica sa "stvarnim motivima" je potpuno nejasna iz konteksta. Ne razumijem kakvi "stvarni motivi"... Pitanje je bilo jasno kao i ovo pitanje Trudeauu, LOL.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.05.2017., 21:27   #10047
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Pa ne bih rekao da se "nismo zgražali". Forumi, novine i sve ostalo je bilo puno komentara. Naročito ako ciljaš na ono s kupovanjem zastupnika.



A ima i ona da je susjedova trava uvijek zelenija.
Dvije poslovice koje govore potpuno suprotnu stvar.

Ne, Trudeau je baš teška smradurina. Vidio sam da ga neki ljudi hvale, ali je iz aviona jasno da je smradurina.
Da, na to sam mislio. Ali jbg, zgražanje bi trebalo potaknuti akciju, a kako sam ja revolucionaran duh, onda se maknem od tih sadržaja. Ono... ne uvedi me u nspast. Pun mi je kurac deklarativnosti.

Meni je djed govorio kako zmiji treba kamenom zgnječit glavu. Nema tu priče, drugog kuta gledanja... nego čista akcija. Tako i ovaj Trudeau... ne može to više biti popravljeno, samo pokopano.
Templarski red is offline  
Old 17.05.2017., 21:36   #10048
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Meni je djed govorio kako zmiji treba kamenom zgnječit glavu. Nema tu priče, drugog kuta gledanja... nego čista akcija.
Ne bih se htio miješati u vaš dijalog (ali, jbg, budući da je javan i na forumu, onda i ne vidim zašto bih se trebao ustručavati), samo bih htio istaknuti da sam i ja za direktnu akciju kao i tvoj djed. Pajserom po p... i to je to.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 17.05.2017., 21:37   #10049
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ova rečenica sa "stvarnim motivima" je potpuno nejasna iz konteksta. Ne razumijem kakvi "stvarni motivi"... Pitanje je bilo jasno kao i ovo pitanje Trudeauu, LOL.
Nije nejasna nego si zakomplicirao u startu odgovorivši na moje pitanje... pitanjem. Odnosilo se na parsifal napisano velikim slovom. To sam primjetio i pitao te što sam te pitao. Kasnije se nadovezao da mi je to skrenulo pažnju, da te pitsm što sam te pitao, a da o tvojim osobnim motivima zašto si to napisao, ne bi. Naizad možda ih nije ni bilo, već stvar navike imena pisati velikim slovom. Jesmo li sad konačno baždareni?!
Templarski red is offline  
Old 17.05.2017., 21:43   #10050
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ne bih se htio miješati u vaš dijalog (ali, jbg, budući da je javan i na forumu, onda i ne vidim zašto bih se trebao ustručavati), samo bih htio istaknuti da sam i ja za direktnu akciju kao i tvoj djed. Pajserom po p... i to je to.
Ma naravno. A i znam da jesi. Prije nekoliko godina smo neku raspravu o barikadama i revoluciji završili da bi rado popili pivo jedan s drugim na toj barikadi.

Mislim da je bilo na chatu... zaboravio sam.

Ali zakurac i sva filozofija ako na kraju izostane djelovanje. Uspavalo nas sa svim ovim lažnim mogućnostima izbora i lako dostupnim google sranjima. I onda umisto da se ljudi organiziraju i skupe. Oni raspravljaju jel Zemlja ravna ploča.
Templarski red is offline  
Old 17.05.2017., 21:50   #10051
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Ali zakurac i sva filozofija ako na kraju izostane djelovanje.
Pa to je i čuveni Marxov zaključak.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 17.05.2017., 21:58   #10052
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Pa to je i čuveni Marxov zaključak.
Eto, nisam znao.

Nego evo nešto sa jedne moje teme, pa ako misliš da ima potencijala da je otvorimo ovdje na filozofiji.

Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Iz političkog života općenito, ali i iz tema i upisa na ovom forumu jasno je vidljiva duboka podjela našeg društva. Bez obzira o kakvim se podjelama radilo, one su sveprisutne kroz razvoj čovječanstva i donekle su prihvaćene kao normalna pojava. Ono što mene zabrinjava je to da su te iste podjele dosegnule takve razmjere da gotovo sprečavaju bilo kakvo ujedinjeno djelovanje građana za dobrobit društva općenito. Naravno da direktnu korist imaju političke elite i centri moći kako one na vlasti tako i one u opoziciji jer samom podjelom neupitno dobivaju topovsko meso koje im služi za političke obračune.

Nadalje, siguran sam da je dio tema oko kojih se polemizira i smišljeno plasiran kako bi se taj jaz održavao i produbljavao, a u taj jaz neupitno upada pojedinac sposoban za objektivno kritično mišljenje.
Da spomenem samo neke koje su aktualne i na ovim stranicama, pitanje abortusa, vjere, pa evo i ove Frljićeve predstave koja me i ponukala da otvorim temu.
Sam proces indetifikacije pojedinca kroz aktualizaciju neke od ovih tema, je sveden na puku inerciju krajnje ljevice ili desnice koja je obično i incijator same aktualizacije. Ti počeci su vrlo bitni je obično u nedostatku znanja, sposobnosti artikulacije istog i niskog praga tolerancije dolazi do pristranih i emocijonalno nabijenih polemika i reakcija. Ta kontaminacija izvlači ono najgore s obe strane i sukob, doseže vrhunac.

Nakon toga dolazi do smirivanja strasti jer su primarne potrebe zadovoljene i u sukobu ostaju samo krajnje opcije. Predstava se bliži kraju. Politički dijalog je razmrvljen, ostaju samo najekstremniji pojedinci s obe strane, a ja se pitam da li smo mi kao građani uopće sposobni djelovati ujedinjeno ili nam je potreban nekakav zajednički neprijatelj iz vana da odbacimo predrasude i prihvatimo različitosti.
Templarski red is offline  
Old 17.05.2017., 22:14   #10053
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Nije nejasna nego si zakomplicirao u startu odgovorivši na moje pitanje... pitanjem. Odnosilo se na parsifal napisano velikim slovom. To sam primjetio i pitao te što sam te pitao. Kasnije se nadovezao da mi je to skrenulo pažnju, da te pitsm što sam te pitao, a da o tvojim osobnim motivima zašto si to napisao, ne bi. Naizad možda ih nije ni bilo, već stvar navike imena pisati velikim slovom.
Pa to sam te i ja pitao - da li me pitaš za moju motivaciju zašto sam napisao nick velikim početnim slovom koji inače nije napisan velikim slovom? Nakon što sam shvatio da ne pričaš o svojoj motivaciji.

Nisi napisao odmah da o "mojim osobnim motivima" ne bi, samo si rekao "o osobnim motivima ne bih", a iz konteksta je proizlazilo da se radi o tvojim osobnim motivima. Kad sam vidio da ne misliš na svoje, pitao sam te gore isto ovo što si sada potvrdio, ali umjesto da si samo rekao "da", napisao si "ajde ne seri" ...

To valjda kad ljudi prokljuve da im je pitanje glupo ili nešto pa se javi obrambeni mehanizam. Ne znam, ljudska vrsta je smiješna.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.05.2017., 22:17   #10054
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Da, na to sam mislio. Ali jbg, zgražanje bi trebalo potaknuti akciju, a kako sam ja revolucionaran duh, onda se maknem od tih sadržaja. Ono... ne uvedi me u nspast. Pun mi je kurac deklarativnosti.
Ja sam reakcionaran pa onda eto.

Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Meni je djed govorio kako zmiji treba kamenom zgnječit glavu.
Slažem se, naročito ako je otrovna, a ti imaš samo opanke.

Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Nema tu priče, drugog kuta gledanja... nego čista akcija. Tako i ovaj Trudeau... ne može to više biti popravljeno, samo pokopano.
Ili npr. ne glasati za njega? To je isto jedna od opcija. "Popravljati vs. pokopati" je lažna dihotomija.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.05.2017., 22:17   #10055
S time da i pisati po forumu da zmiji treba zgnječiti glavu spada poprilično u "deklarativnost".
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.05.2017., 22:24   #10056
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
S kime priča ovaj Parsifal?
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Pitaš me zato jer sam napisao velikim nick koji je inače malim?
Pa jel bitno zašto te pitam, mogao si i ti odgovoriti na moje pitanje, a odgovaranje pitanjem s tvoje strane u meni je izazvalo sumnju u postojanje nekih skrivenih motiva.

Nije mi nikad bio problem priznat da sam pitao ili postupio glupo, ni prvi ni zadnji put. Skužaj.
Templarski red is offline  
Old 17.05.2017., 22:24   #10057
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Austrija zabranila distribuciju Kurana.

http://www.monitor.hr/vijesti/austri...kurana/377103/

Molio bih stručni žiri intelektualaca i think tanka ovog foruma
da mi ponudi sve moguće razloge koji se mogu smisliti da se zabrani
Kuran.
Nije važno je li argument točan ili netočan ili djelomično točan nego me zanima vaša inventivnost u tome.

Ja naime ne mogu smisliti niti jedan !!

Naime, nije mi jasno kako se to može crtati u časopisu da je poslanik Muhamed(pokoj duši njegovoj) pedofil i za to biti plaćen jer je to sloboda misli.

A ako netko želi distribuirati knjigu koju oko miljardu ljudi drži NUMINOZNOM(sic) tj svetom to se zabrani zakonom.


Vaši komentari....
Vijest je, naravno, 'alternativna istina', no zakonskog temelja za zabranu Kurana i Biblije svakako ima, zakonom je zabranjen govor mržnje, poticanje na nasilje, šovinizam, zagovaranje spolne nejednakosti, itditd, pa bi se tim zakonom automatski trebalo zabraniti i Kuran i Bibliju, no, jbg, naša društva su licemjerna, pa se ne drže vlastitih zakona...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 17.05.2017., 22:27   #10058
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Pa to je i čuveni Marxov zaključak.
Je, samo što je on to pisao pokraj tople peći pod čuvenim mecenom u Ujedinjenom Kraljevstvu, gdje je najveća revolucija koja se događala bila ona u likovnoj umjetnosti, a i ta se svodila na povratak starima. I onda kada je čuo da će revolucija prije nego je on dovršio svoje djelce, sav se uspaničio, da kako se to povijest drznula na revoluciju prije nego je on izdao svoju brošuricu pa je brže-bolje nešto sklepao.

A sad gledam, famozne Teze o Feuerbachu su prvi put publicirane tek 1888. Marx ih je doduše napisao 1845., ali piše da ih je Engels "blago izmijenio".

To je ono, tko je pokrovitelj teksta, smije se sa njim valjda i "poigrati". Taj Engels je isto jedan od većih zlotvora u povijesti.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.05.2017., 22:28   #10059
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post

Ili npr. ne glasati za njega? To je isto jedna od opcija. "Popravljati vs. pokopati" je lažna dihotomija.
A to ne glasati za njega kao nešto mijenja? Sjaši Kurta da zajaše Murta. To su te lažne mogućnosti izbora.
Templarski red is offline  
Old 17.05.2017., 22:31   #10060
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
S time da i pisati po forumu da zmiji treba zgnječiti glavu spada poprilično u "deklarativnost".
Eto imao sam priliku dvaput i sprovesti u praksi, pa ne smatram to deklarativnim. Jednom uz djeda, jednom kad smo brali masline i oba puta poskok.

Nije da se ponosim, ali u najmanju ruku čudno iskustvo.
Templarski red is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.