Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 11:43   #201
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ali život jest neprestani niz kompromisa oko svega, jer idealno ne postoji nigdje, niti u jednoj sferi. Pogotovo kada su ljudi u pitanju. Makar ne na duže. Jedino što možemo jest postaviti granice kompromisa, prihvatljivog i zadovoljavajućeg. Ostalo su bajke i teen snovi. Ili ljubavni romani i filmovi.
Slažem se.Samo negdje to ide bez puno prevođenja,pričate isti jezik.
Negdje on priča španjolski,ona ruski,pa dok se razumiju,prevedu..ajme meni...
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Old 02.01.2018., 11:43   #202
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
a kad nema univerzalnog odgovora i svaka priča je specifična. ovako ljudi projiciraju svoja iskustva, a samo ti znaš da li je novi brod stvarno neizbježan a stari podrtina, ili je ipak stvar samo u rajzefiberu. i ljubav i kompromis mogu svašta značiti.
Baš to. Ne može to nitko znati.
Samo šta ja nisam niti pitao u uvodnom postu za nikakav konkretan slučaj. Niti sam pitao nešto o sebi.
Ja sam samo generalno pitao, je li smatrate da je zabranjena ljubav prokletstvo ili blagoslov, tj. bi li je volili iskusiti pa makar zabranjenu ili je bolje onda da je ni nema. to je ključno pitanje. A ne ko je koji brod, ko riskira, ko ne riskira i sl.
Tubular bells is offline  
Old 02.01.2018., 11:46   #203
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Razumela sam sve.
Ali.
Poenta je u životu - imati cilj.
Ljudi bez cilja lutaju kao brodovi bez kormilara makar strast pucala kao gromovi iz njih.
Nekom je cilj imati mirnu luku, a nekome boriti se sa talasima, nekome osvojiti Olimpijsku medalju a nekome dobiti Nobela a nekome ukrotiti munje i gromove.
Onda dolazi strast koju unosiš u ostvarenje tog cilja.
Ljubav je sigurno najvredniji cilj koji čovek sebi postavlja.
Ne pobijam uopće ovo za cilj.
Čak sam i navela -svrha postojanja-pod tim sam podrazumjevala cilj,razlog,smjer u kojem ideš i što ti je najbitnije.
Ajde skuzile se mi konačno!
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Old 02.01.2018., 11:46   #204
Licno , bio bi osakacen za nesta u zivotu da nisam dozivio sta sam dozivio . Nije mi zao jednog trentka . Dao bih zivot da se jos jednom ponovi .
Ne fermam striktno drustvene konvencije po tom pitanju . Radi se o mome zivotu i nicijem drugom . Za druge mi se fucka .
lazan is offline  
Old 02.01.2018., 11:46   #205
Quote:
Jenny123 kaže: Pogledaj post
Slažem se.Samo negdje to ide bez puno prevođenja,pričate isti jezik.
Negdje on priča španjolski,ona ruski,pa dok se razumiju,prevedu..ajme meni...
Pa to onda i nije vredno truda.
Različitosti uništavaju svaki odnos i vremenom ga jedu iznutra, kidaju živce, sličnosti spajaju i vezuju, što se više ljudi poklapaju više ih vuče jedno ka drugom. Ostalo je iscrpljujuće i vremenom ili dosadi ili umori.
MiSterium is offline  
Old 02.01.2018., 11:51   #206
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post

Mislim da je poenta u tome da čovek prihvati da svoje izbore sam pravi i da ih se drži i iza njh odgovorno stoji, bez obzira u kom segmentu života, da li je to porodica, posao, ljubav...i kada nešto odlučiš da u to ideš celim bićem jer je to tvoja odluka i jer znaš šta želiš i šta je dobro za tebe, šta te čini srećnim, samo tako čovek može biti srećan istinski.
Ne ljuti se, ali malo to zvuči kao parola. Nije tako jednostavno, ne možeš baš u svim profesijama reći, a niti u ostalim životnim situacijama, ja ću tako i gotovo, raditi samo 8 sati, raditi samo što te čini sretnom i slično. Mnogo puta, da ne kažem svakodnevno, život ti nameće stvari i obveze koje uopće nisi unaprijed prihvatila, čak niti predumjevala. Pa stalno zapravo redigiramo stavove, zaključke i ponašanje, činimo kompromise samo najbliže moguće onom što zapravo želimo. Birajući ne tako rijetko najmanje zlo, a ne najbolje.
Pogledaj recimo sasvim banalno, ja moram već mjesecima raditi prekovremeno stjecajem okolnosti, zbog boležljive kolegice, a niti to želim, niti mi išta znači crkavica koju za to dobijem. Pa ipak zbog međuljudskih odnosa idem protiv svojih želja i svog slobodnog vremena, života, ako hoćeš. I puka je cerebralna gimnastika filozofirati kako to ne moram, kako mogu tjerati mak na konac. Mada bih vjerojatno u praksi i mogla istjerivati svoju pravdu i prava.
violeta1980 is offline  
Old 02.01.2018., 11:52   #207
Zaključano na molbu autora.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger