Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 13:16   #201
ja sam imao pitanje da je kupac dobio nesto sto nije narucio i da ima problem da se nemre vise ulogirat u svoj acc.
Za ovo prvo sam rekao da je sigurno doslo do neke greske u sustavu, molim isprike i te sheme, ponudis neki popust pri slijedecoj kupovini u znak isprike i da ce netko doc pokupit taj paket koji je dosao jer ga on ne zeli...

a za drugi dio oko acc-a, uzeo njegove podatke i rekao sam da cu njegov upit prosljedit IT odjelu i da ce mu se netko javit kroz koji sat.
Spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:43   #202
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
evo vidiš

mi smo bili u grupi i došli su djelatnici njihovi i ispitivali su nas na engleskom... prvo reci nesto o sebi pa onda role-play... ti si customer care agent, on zove jer mu kasni paket ili se nesto izlilo u paketu ili je stiglo pokvareno ili sto god vec smisle, i razgovarate.

nakon toga smo tipkali i kroz chat imali isto ovo gore... neki problem, ti si customer care agent i chataš.

ali navodno su sada stigli amerikanci pa možda vi preskočite drugi krug i odmah to sve obavite s njima. to bi bilo učinkovitije, možda?


btw:
samo da dodam da sam u međuvremenu saznala za ono što sam napisala u prethodnom postu. ne znam još koja je to firma, no žena je doista toliko zarađivala, a sada više ne radi u korisničkoj podršci nego anketira ljude preko telefona (istraživanje gledanosti televizije, ako sam dobro shvatila) i radi samo jednu smjenu (jutarnju) i plaća joj je 7000 kn. firma u kojoj radi (call center) je negdje u buzinu.


Pliz mozes li reci sta bi rekla na to da je proizvod pokvaren i slično? Meni pada na pamet jedino isprika i povrat novca.... I moze opcenito neki savjet kako da se uopce bolje pripremim? TNX
joy division7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:54   #203
Quote:
Spike kaže: Pogledaj post
ja sam imao pitanje da je kupac dobio nesto sto nije narucio i da ima problem da se nemre vise ulogirat u svoj acc.
Za ovo prvo sam rekao da je sigurno doslo do neke greske u sustavu, molim isprike i te sheme, ponudis neki popust pri slijedecoj kupovini u znak isprike i da ce netko doc pokupit taj paket koji je dosao jer ga on ne zeli...

a za drugi dio oko acc-a, uzeo njegove podatke i rekao sam da cu njegov upit prosljedit IT odjelu i da ce mu se netko javit kroz koji sat.

Tako bih i ja odg... Jesam li dobro skuzila iz prethodnih postova da se ne radi vikendom? i ukoliko prodjemo i krenemo na trening, koliko taj trening traje i je li za vrijeme treninga primamo plaću?
joy division7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:16   #204
Quote:
joy division7 kaže: Pogledaj post
Tako bih i ja odg... Jesam li dobro skuzila iz prethodnih postova da se ne radi vikendom? i ukoliko prodjemo i krenemo na trening, koliko taj trening traje i je li za vrijeme treninga primamo plaću?
Radi se vikendom. Mozda ce samo trening biti preko tjedna.
Danas sam bila tamo i dok sam cekala da dodju po nas sam malo promatrala. Na prvu se vidi kako je radna atmosfera uzasna. Zenska se preko cijele te prostorije derala kako treba te jeb..e podatke i da ih zeli za 20 minuta. Uzas zivi, ponasaju se prema zaposlenicima kao da su zadnja stoka.
Kaj se samog drugog kruga tice- cini mi se da je bilo ok, al da je moglo bolje. Ispitivaci cine sve da vas zbune i daju hrpu pitanja.. al sve u svemu nije tak strasno. Ak i ne prodjem- dodjoh, vidjeh, iskusih.
Bijela Rupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:55   #205
Trebao bih sutra prije posla na testiranje. Problem je sljedeći - znam (znam, zvuči umišljeno ali znam) da bi bio dobar u ovome.

No ono što meni smeta je radno okruženje, ne volim da mi netko soli pamet, pogotovo tko nema zaleđe za to, pa radno vrijeme....itd.

Zeznuto je to - konačno prilika za posao koji nije konobarenje i koji nudi uredsku atmosferu i komunikaciju na engleskom - bilo pisanu ili govor.

No da me netko pili. Nemam živaca. Prestar sam za to i sassy jezika na kojem nema dlake.
Webeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:43   #206
Quote:
Webeto kaže: Pogledaj post
Trebao bih sutra prije posla na testiranje. Problem je sljedeći - znam (znam, zvuči umišljeno ali znam) da bi bio dobar u ovome.

No ono što meni smeta je radno okruženje, ne volim da mi netko soli pamet, pogotovo tko nema zaleđe za to, pa radno vrijeme....itd.

Zeznuto je to - konačno prilika za posao koji nije konobarenje i koji nudi uredsku atmosferu i komunikaciju na engleskom - bilo pisanu ili govor.

No da me netko pili. Nemam živaca. Prestar sam za to i sassy jezika na kojem nema dlake.
u konobarenju imas trinkgeld.. ma gle.. ja ne znam kakva ce biti radna atmosfera sto se tice konkretno upravo posla o kojem pricamo, no kao sto rekoh, ovi agenti koji po cijele dane nagovaraju ljude da kupe nesto doista rade ko konji, a ovi se izivljavaju na njima.. da netko razgovara tako sa mnom, ne bih se uopce tamo zadrzavala.. mislim da je prostacenje ispod svake razine profesionalnosti pa kakav god posao radio..
Bijela Rupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:14   #207
ajme, Bijela Rupa, grozno...

Webeto, ma hajde odi... izdržat ćemo i tražit dalje ak nam se ne svidi.
no svakako je na njima da nas uopće i motiviraju da ostanemo, smjenski rad uz sve ostalo što traže ne ide nikako s tako malom plaćicom, a ako i radna atmosfera bude nenormalna i ostali uvjeti loši, onda good luck s tim projektom jer će ih ameri otkantat ako ne mogu pružiti obećano... a neće jer neće moći nikog naći odnosno zadržati na tom poslu.

oni imaju puno projekata, ovisi sve o tome kakve ćemo supervizore dobiti. slažem se da je ovima u prodaji teže (iako navodno mogu dobro zaraditi ako imaju za to živaca, volje, talenta i sreće), a ako se ti koji su team leaderi (ili što su) tako ružno i neprofesionalno ponašaju, to govori najviše o njima samima.
ljudi s kojima sam do sad ja imala susrete su se svi činili skroz ok pa se nadam da mi s takvim neprofesionalnim ljudima koji se ne znaju ponašati nećemo imati posla.

ja sam još neodlučna, ali kako god okrenem, čini mi se da smo svi tu negdje... nitko od nas nije oduševljen ovim poslom, plaća koja nam je ponuđena isto ne pomaže u motivaciji, smjenski rad je naporan i nije dugoročno dobar za zdravlje, ima puno minusa...

but beggars can't be choosers, do toga je došlo da evo i sredovječni amer ide radit za te novce u hrvatskoj ... baš me zanima hoće li prihvatiti posao, jel shvatio o kakvoj se jadnoj plaći radi? ili je i on u situaciji da eto treba neki posao, pa je i ovaj dobar.

ja ponavljam što sam već prije napisala, meni se čini da će teško zadržati ljude, svi mi ćemo tražiti nešto bolje (ali lakše je tražiti dok imaš bilo kakav posao nego nikakav). ali možda nas iznenade.

Zadnje uređivanje chloe jay : 17.01.2018. at 20:24.
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:23   #208
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
tri su kruga

1) pismeni test... vokabular, razumijevanje, nešto malo pisanja i nešto gramatike

2) grupni intervju i igranje uloga na engleskom - ti si agent korisničke podrške, a ispitivač je nezadovoljni kupac, test na kompjuteru (brzina i točnost tipkanja na engleskom i opet igranje uloge agenta koji putem chata ogovara kupcu koji se žali zbog nečeg)

3) intervju s predstavnikom njihovog klijenta (tog za kojeg bismo efektivno radili)
jesu li tebe kontaktirali odmah isti dan nakon drugog kruga???
Bijela Rupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:27   #209
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
ajme, Bijela Rupa, grozno...

Webeto, ma hajde odi... izdržat ćemo i tražit dalje ak nam se ne svidi.
no svakako je na njima da nas uopće i motiviraju da ostanemo, smjenski rad uz sve ostalo što traže ne ide nikako s tako malom plaćicom, a ako i radna atmosfera bude nenormalna i ostali uvjeti loši, onda good luck s tim projektom jer će ih ameri otkantat ako ne mogu pružiti obećano... a neće jer neće moći nikog naći odnosno zadržati na tom poslu.

oni imaju puno projekata, ovisi sve o tome kakve ćemo supervizore dobiti. slažem se da je ovima u prodaji teže (iako navodno mogu dobro zaraditi ako imaju za to živaca, volje, talenta i sreće), a ako se ti koji su team leaderi (ili što su) tako ružno i neprofesionalno ponašaju, to govori najviše o njima samima.
ljudi s kojima sam do sad ja imala susrete su se svi činili skroz ok pa se nadam da mi s takvim neprofesionalnim ljudima koji se ne znaju ponašati nećemo imati posla.

ja sam još neodlučna, ali kako god okrenem, čini mi se da smo svi tu negdje... nitko od nas nije oduševljen ovim poslom, plaća koja nam je ponuđena isto ne pomaže u motivaciji, smjenski rad je naporan i nije dugoročno dobar za zdravlje, ima puno minusa...

but beggars can't be choosers, do toga je došlo da evo i sredovječni amer ide radit za te novce u hrvatskoj ... baš me zanima hoće li prihvatiti posao, jel shvatio o kakvoj se jadnoj plaći radi? ili je i on u situaciji da eto treba neki posao, pa je i ovaj dobar.

ja ponavljam što sam već prije napisala, meni se čini da će teško zadržati ljude, svi mi ćemo tražiti nešto bolje (ali lakše je tražiti dok imaš bilo kakav posao nego nikakav). ali možda nas iznenade.
da, je grozno. doslo mi je da kazem toj zenskoj da kako ju nije sram.. a svi ovi agenti sutili ko zaliveni.
pa vjerujem da smo svi dosada imali super iskustvo jer smo pricali sa psihologinjom i ovim klincima, za koje sam isto shvatila da su tek sada dosli tamo.. al ono, velim.. 3500 je crkavica s obzirom na posao.. to je činjenica.
Bijela Rupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:29   #210
Quote:
Bijela Rupa kaže: Pogledaj post
jesu li tebe kontaktirali odmah isti dan nakon drugog kruga???
mislim da su idući dan.

jesu vam danas rekli kada biste krenuli ako ste prošli? u ponedjeljak?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:31   #211
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
mislim da su idući dan.

jesu vam danas rekli kada biste krenuli ako ste prošli? u ponedjeljak?
samo su nam rekli da ce treci krug biti ovaj tjedan, nista vise.. i bila si u pravu, dosli su ameri..
Bijela Rupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:52   #212
Quote:
joy division7 kaže: Pogledaj post
Tako bih i ja odg... Jesam li dobro skuzila iz prethodnih postova da se ne radi vikendom? i ukoliko prodjemo i krenemo na trening, koliko taj trening traje i je li za vrijeme treninga primamo plaću?
da, trebao bi trening biti plaćen jer meni su rekli da bi nas prijavili s danom početka treninga. ako smo prijavljeni, to znači da ide staž i da su obvezni plaćati doprinose pa tako i isplatiti plaću...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:50   #213
i, ekipa, tko počinje u ponedjeljak?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:38   #214
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
i, ekipa, tko počinje u ponedjeljak?
Ja ne. Tak da ocito nis od toga. Sretno!!!!
Bijela Rupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:03   #215
Quote:
Bijela Rupa kaže: Pogledaj post
Ja ne. Tak da ocito nis od toga. Sretno!!!!
Bijela Rupa, u kojoj si ti sad fazi? Jesu ti nešto rekli?

Načula sam ovih dana da ovaj projekt ide u fazama... još traže ljudi. Tako da stvarno ne znam zašto misliš da ništa od toga...
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 09:59   #216
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
Bijela Rupa, u kojoj si ti sad fazi? Jesu ti nešto rekli?

Načula sam ovih dana da ovaj projekt ide u fazama... još traže ljudi. Tako da stvarno ne znam zašto misliš da ništa od toga...
Pa nisu me zvali u treći krug, tako da je to to. Da su namjeravali, smatram da bi me već zvali. Eto.
Bijela Rupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 02:02   #217
Nisam uspio stići i sad mi je skoro i žao.
Webeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:28   #218
Znam da sada vec to pocinje tako da je gotovo (osim ako zbilja ide u fazama kako je netko rekao), ali inace mali savjet - nazovite sami i pitajte jeste li prosli ako vam se ne javljaju. Meni se isto nisu javili onda kad su rekli, i sama sam nazvala, i rekli su da sam prosla.
purple flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:57   #219
Quote:
purple flower kaže: Pogledaj post
Znam da sada vec to pocinje tako da je gotovo (osim ako zbilja ide u fazama kako je netko rekao), ali inace mali savjet - nazovite sami i pitajte jeste li prosli ako vam se ne javljaju. Meni se isto nisu javili onda kad su rekli, i sama sam nazvala, i rekli su da sam prosla.
Mislim da ima smisla zvati nakon prvog kruga, a za drugi ne vjerujem. Prijave traju do kraja ovog mjeseca i vjerujem da ce naci prave kandidate. Nakon koje faze si ti zvala?
Bijela Rupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:23   #220
Webeto, jos uvijek traže ljude, javi im se...
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.