Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 09:56   #2661
Stvar navike?
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 18.01.2018., 10:04   #2662
Pa da. Ljudska ubojstva i premlacivanja su nam svakodnevica. Od vijesti iz zemlje i van zemlje, kucno nasilje, ratovi, nesrece, pa razne zabave (filmovi i ostalo) gdje takve scene vidis svakodnevno. Zivotinjsko ubojstvo mislim da vidis rjedje od ljudskog pa ga i samim tim jace registriras. Mozda se varam, ali svaki dan cujes da je netko negdje ubijen, covjek, sto stvarno, sto to vidis u filmovima. Zivotinje se rjedje i u filmovima ubijaju. U stvarnosti se ubije vise pilica i krava, ali to ne vidis i ne cujes.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 18.01.2018., 10:08   #2663
Ne, mislim da nije to.
I bolje da ne idem dalje, nije tema, a i ispast ću mizantrop što onak ipak deep down inside nisam.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 18.01.2018., 11:06   #2664
Young Sheldon
Topla preporuka za sitcom. Stvarno se od srca nasmijem nekim momentima, a ja se baš teško smijem serijama
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 19.01.2018., 09:37   #2665
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ovo mi je preporučila frendica, pa sam otišla na Netflix, našla seriju, krenula čitati onaj kratki sadržaj, pročitala dio rečenice koji ide nekako ovako "nakon što je godinama ubijao životinje..", zatvorila i otišla gledati neš drugo.
scena sa mucenjem zivotinja traje ravno 3 sekunde i bude u prvoj ili drugoj minuti prve epizode. ne vidi se nista, sluzi samo da bi se objasnilo da je glavni lik od malih nogu psihopat.

pa samo preskocis to i ides dalje, ako ipak pozelis pogledati.
c.c. is offline  
Old 19.01.2018., 13:19   #2666
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ovo mi je bilo baš dobro.

I, ovaj, svi smo vidjeli milijune mrtvih likova u filmovima i serijama, bilo bi čudno da na to nismo oguglali. Da odmalena gledamo filmove u kojima ubijaju mačke, pse, konje i žirafe, jednako bi nas tako bolio kurac kad to vidimo na filmu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 19.01.2018., 18:54   #2667
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
scena sa mucenjem zivotinja traje ravno 3 sekunde i bude u prvoj ili drugoj minuti prve epizode. ne vidi se nista, sluzi samo da bi se objasnilo da je glavni lik od malih nogu psihopat.

pa samo preskocis to i ides dalje, ako ipak pozelis pogledati.
Možda jednom. Vidjet ću.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ovo mi je bilo baš dobro.

I, ovaj, svi smo vidjeli milijune mrtvih likova u filmovima i serijama, bilo bi čudno da na to nismo oguglali.
Meni je obratno, ja sam s godinama postala osjetljivija na te scene mučenja i ubijanja. Kad sam gledala onaj jebeni Hostel, tjedan dana mi je bilo muka.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 19.01.2018., 22:12   #2668
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Meni je obratno, ja sam s godinama postala osjetljivija na te scene mučenja i ubijanja. Kad sam gledala onaj jebeni Hostel, tjedan dana mi je bilo muka.
Isto. Hostel, toliko sam popizdila od tog đubreta da mi je došlo da uhvatim i izudaram kretena koji je to smeće snimio. A nisam čak stigla ni do pola filma.
Prije toga sam izašla iz kina s nekog razvikanog šita u kojem su se neprekidno mlatili i pucali, nešto Coppola stila. Tarantina ne podnosim.
Sad čitam Nesboa, Leoparda konkretno..i iako mi je Nesbo ok, kužim da me izrazito nasilne scene izrazito nerviraju.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 19.01.2018., 22:19   #2669
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Isto. Hostel, toliko sam popizdila od tog đubreta da mi je došlo da uhvatim i izudaram kretena koji je to smeće snimio. A nisam čak stigla ni do pola filma.
Brijem da nam nije iz istog razloga bilo muka.

Naime, smatram da nema dovoljno bolesne i ogavne stvari koju je netko pomislio, a da se negdje u svijetu zaista ne dešava.
I iz tog razloga mi je taj film bio ekstra ogavan za gledati. Jer mislim da takve stvari stvarno postoje. Da ekšli postoje monstrumi koji plaćaju da bi radili takve stvari drugim ljudima.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 19.01.2018., 22:33   #2670
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Brijem da nam nije iz istog razloga bilo muka.
I iz tog razloga mi je taj film bio ekstra ogavan za gledati. Jer mislim da takve stvari stvarno postoje. Da ekšli postoje monstrumi koji plaćaju da bi radili takve stvari drugim ljudima.
Je. Postoje. I nije da mi je to smeće najednom otvorilo oči pa mi je pozlilo od saznanja. Ajmo ne gurati sve pod "umjetnost". Mogla se ta priča i drugačije ispričati. Želim reći da me bilo kakav prikaz nasilja pogotovo eksplicitnog sve više smeta, nikakvo oguglavanje kod mene nije u tijeku nego baš suprotno.
Postoji i ogavniji, mnijem da je to tzv Srpski film, ili kakosevećonotozove.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 19.01.2018., 22:46   #2671
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Je. Postoje. I nije da mi je to smeće najednom otvorilo oči pa mi je pozlilo od saznanja. Ajmo ne gurati sve pod "umjetnost". Mogla se ta priča i drugačije ispričati. Želim reći da me bilo kakav prikaz nasilja pogotovo eksplicitnog sve više smeta, nikakvo oguglavanje kod mene nije u tijeku nego baš suprotno.
Postoji i ogavniji, mnijem da je to tzv Srpski film, ili kakosevećonotozove.
Ok, Srpski film nisam gledala, niti imam namjeru gledati.

Na guram ja to pod nikakvu umjetnost, to je samo jedan običan (horor/triler) film koji prikazuje ljude koji plaćaju da bi mučili druge ljude.
I bilo mi je baš muka iza toga.

I da, smeta me prikaz tog eksplicitnog nasilja sve više, ali jbg, sad je došlo takvo vrijeme da se ono sve više i više prikazuje, ljude više ne šokira Emily Rose i slične pizdarije, nego nešto, što bi se reklo, close to home.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 19.01.2018., 22:53   #2672
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Na guram ja to
Ma nisam mislila na tebe. Ipak, ne znam, ili nisam u toku, ili barem u američkim filmovima nasilje nikada nije baš baš eksplicitno, a gotovo sve snimljeno zadnjih godina mi izgleda kao crtić.
Španjolci znaju bit gadni.
Iako volim del Tora uvijek me bude i frka što će me dočekati u njegovom filmu.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 19.01.2018., 23:01   #2673
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Ma nisam mislila na tebe. Ipak, ne znam, ili nisam u toku, ili barem u američkim filmovima nasilje nikada nije baš baš eksplicitno, a gotovo sve snimljeno zadnjih godina mi izgleda kao crtić.
Španjolci znaju bit gadni.
Iako volim del Tora uvijek me bude i frka što će me dočekati u njegovom filmu.
A ok, u Hostelu je Tarantino neki producent ili nešto, pa ajde, on zna biti nestašan.

Ah, što se tiče amera i eksplicitnih sadržaja, npr. američka verzija Skinsa nije dugo zaživjela, jelte, valjda im je to bilo preveć naspram Brandona koji popije 2 piva i odmah ide na AA miting.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 19.01.2018., 23:21   #2674
Izbjegavam sve serije i filmove koji uključuju ubijanje životinja i silovanja bilo koje vrste. Ne mogu.
Ne znam što bih preporučila, mislim da se moj ukus ne bi svidio forumskoj populaciji.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 20.01.2018., 00:10   #2675
Jeste gledale film Berlin Syndrome?
Purple Sky is offline  
Old 20.01.2018., 19:30   #2676
Ne. Jel to opet neki uobičajeni klišej o nekom tipu koji maltretira neku ženu, pa tako dva sata?
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 20.01.2018., 20:09   #2677
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Ne. Jel to opet neki uobičajeni klišej o nekom tipu koji maltretira neku ženu, pa tako dva sata?
Super je film. Pogledala. Therese Palmer je odlična glumica.

Psihološki je film, ona je zatočena, al da ne spoilam, mogu samo preporučiti....
Purple Sky is offline  
Old 20.01.2018., 20:23   #2678
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
The shape of water
https://m.youtube.com/watch?v=XFYWazblaUA

Saker sam za ovakve filmove.
S time da je ovaj krasotan.
Daklem, preporuka.
Alaaa, tek sad ovo vidim. Nekako mi je promaknulo.
Moram to gledati.

Hvala na preporuci, volim njegove filmove.
Dhark Fay is offline  
Old 21.01.2018., 08:42   #2679
Pogledah simpaticni Baby driver. Preporuka.
Gzena is offline  
Old 21.01.2018., 20:59   #2680
Isplati li se gledat the Post?

Apropo nasilja, nisam ljubitelj, mada mogu izdrzati odredjenu kolicinu u filmu.
Ako film prikazuje samo mucenje (tipa Men behind the sun), necu to gledati. Cak iako to moze imati povijesne cinjenice u sebi. Ne zelim znati do koje razine bolesti ljudski um moze ici.
usne boje mesa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.