Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 22:57   #1121
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Koliko vidim BTC se uredno kupuje za stvarne yene, dolare i eure. Nitko ozbiljan ne treba Tether. Čak ga nitko od iskusne i pametne kripto ekipe ni ne koristi. Bolje reći izbjegavaju ga.
Kako ga izbjegavaju kad direktno utječe na cijenu bitkonja u fiatu i shitkonjima? Nemguće ga je izbjeći sve dok se u potpunosti ne ukloni s mjenjačnica. Analogija bi bila kad bi ZSE primao novac iz monopolija uz kune. Znači ja mogu odbiti baratanje s monopoli novcem i inzistirati na kunama, ali ako se trgovanje monopoli novacem koristi za određivanje cijene dionice koju i ja držim direktno me se tiče i automatski sam žrtva manipulacije ako sudjelujem na takvom tržištu.

Ili da budem još eksplicitniji, kad big ja dionice na ZSE-u kupovao u kunama a moj prika u stajskom đubretu jer eto, ZSE prima stajsko đubrivo. Ja se mogu praviti fin ali na cijenu dionica kojima ja trgujem i dalje utječe stajsko đubre. Nadam se da sam bio jasan.

Zadnje uređivanje maxking : 19.01.2018. at 23:13.
maxking is offline  
Old 19.01.2018., 23:51   #1122
Dobro zboriš maxi.

Činjenica je da je to sve skupa jedan golemi divlji zapad.
Nakon krša i loma ostati će par pobjednika(slično kao i kod dot coma).

Ostali će gaće na štap i ajdemo ponovo.

Evo da sad odete u 1996 i ne znate što će biti, koje kompanije sa Nasdaqa bi kupili ?

Masa ondašnjih startupova je bila avion po idejama ali nisu uspjeli. Čak ni snapchat za koji su nedavno nudili 3 B$ nije imao zaradu.

Kripto valuta ima 1300 i raste im broj. A koliko ima običnih FIAT valuta ?

USD,EUR,YEN,GBP,CHF,AUD,CNY,NZD,CAD je nekolicina glavnih. Ostale su nebitne. Dakle niti 10

Dakle veliki "kripto entuzijasti" su naštampali 1300 valuta digitalnih i bok te pitaj koliko još Coinova/TOkena putem ICO-a će doći.

Ja mislim da će buble još rasti o itekako, još bar par godina. I zahwatiti i wall street i svugdje se preliti. Al to kad pukne, bolit će nas sve guzica bar 5 godina.
Scaras is offline  
Old 19.01.2018., 23:53   #1123
Bitcoin - tema za skeptike

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Tether je obična govnara koja kako ti kažeš glumi usd, ali to nije. I kao što kažeš može se stvarati po nečijoj volji neograničeno.

Token kao i stotine drugih bezvrijednih govnara. Navodno ima pokriće u usd 1:1 ali to i ne mora biti slučaj. Smišljen da bi se izbjegla državna regulativa. Što može biti pozitivno a i ne mora. Ovisno o volji uske ekipe i njihovih sebičnih interesa.

Dakle o čemu pričamo? Pričamo o govnari.



"Tether is an unregulated cryptocurrency token"



Ja tu ne vidim nikakve vrijednosti. Zato ga i tretiram kao govnaru. I to poveću.



Koliko vidim BTC se uredno kupuje za stvarne yene, dolare i eure. Nitko ozbiljan ne treba Tether. Čak ga nitko od iskusne i pametne kripto ekipe ni ne koristi. Bolje reći izbjegavaju ga.
Izgubio si iz vida poantu -- na tržište je ušlo 2 milijarde vjerojatno lažnih dolara (što market još ne shvaća i prihvaća ih kao prave), a s tom sumom se može napraviti jako puno wash tradeova, margin kredita i izravnog pumpanja cijene.
Pa u zadnjih nekoliko dana je izdano oko pola milijarde tethera, baš u isto vrijeme kad je bitcoin pao ispod 10k i onda počeo rasti!
Ako vjeruješ da je to ušao stvarni dolar, iako su američke banke već odavno odrezale Bitfinex i tether, onda si naivan kao francuska sobarica.

Osim toga, naravno da se btc kupuje i za stvaran novac. Ne može se samo tetherom dostići ove razine. Tetherom se samo manipulira kad btc previš padne, pa se naglo digne cijena da pobudi pohlepu u južnokorejskom krdu i tako...
JPK is offline  
Old 20.01.2018., 00:11   #1124
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Izgubio si iz vida poantu -- na tržište je ušlo 2 milijarde vjerojatno lažnih dolara (što market još ne shvaća i prihvaća ih kao prave), a s tom sumom se može napraviti jako puno wash tradeova, margin kredita i izravnog pumpanja cijene.
Lažnih, kao krivotvorenih ?
sick.am is offline  
Old 20.01.2018., 02:02   #1125
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Zgubidani.
Zaboravio si napisati da smo ljubomorni. I da nam je kasno uci.
kradljivac is offline  
Old 20.01.2018., 02:27   #1126
Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
Dobro zboriš maxi.



Činjenica je da je to sve skupa jedan golemi divlji zapad.

Nakon krša i loma ostati će par pobjednika(slično kao i kod dot coma).



Ostali će gaće na štap i ajdemo ponovo.



Evo da sad odete u 1996 i ne znate što će biti, koje kompanije sa Nasdaqa bi kupili ?



Masa ondašnjih startupova je bila avion po idejama ali nisu uspjeli. Čak ni snapchat za koji su nedavno nudili 3 B$ nije imao zaradu.



Kripto valuta ima 1300 i raste im broj. A koliko ima običnih FIAT valuta ?



USD,EUR,YEN,GBP,CHF,AUD,CNY,NZD,CAD je nekolicina glavnih. Ostale su nebitne. Dakle niti 10



Dakle veliki "kripto entuzijasti" su naštampali 1300 valuta digitalnih i bok te pitaj koliko još Coinova/TOkena putem ICO-a će doći.



Ja mislim da će buble još rasti o itekako, još bar par godina. I zahwatiti i wall street i svugdje se preliti. Al to kad pukne, bolit će nas sve guzica bar 5 godina.


To nisu valute, nego tokeni, pa ih treb vise gledati kao dionice..
Bazirani su na ethereumu, najcesce


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 20.01.2018., 02:28   #1127
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Izgubio si iz vida poantu -- na tržište je ušlo 2 milijarde vjerojatno lažnih dolara (što market još ne shvaća i prihvaća ih kao prave), a s tom sumom se može napraviti jako puno wash tradeova, margin kredita i izravnog pumpanja cijene.
Pa u zadnjih nekoliko dana je izdano oko pola milijarde tethera, baš u isto vrijeme kad je bitcoin pao ispod 10k i onda počeo rasti!
Ako vjeruješ da je to ušao stvarni dolar, iako su američke banke već odavno odrezale Bitfinex i tether, onda si naivan kao francuska sobarica.

Osim toga, naravno da se btc kupuje i za stvaran novac. Ne može se samo tetherom dostići ove razine. Tetherom se samo manipulira kad btc previš padne, pa se naglo digne cijena da pobudi pohlepu u južnokorejskom krdu i tako...


Da li se mozda radi o stop loss nalozima koji su pretvorili ulozeno u neki coin u usdt?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 20.01.2018., 02:33   #1128
Zanimljivo je pratiti ovu diskusiju. Anketa upotrebljava termin "balončina". Ako postoji balončina onda valjda postoji i "balončić" a da saznamo što je jedno i drugo treba definirati "balon".

Znamo da cijena nečega tokom vremena oscilira. I gledajući unazad možemo vidjeti srednju vrijednost i njen trend.

Jeli balon svako odstupanje od te vrijednosti ili mora imati neku arbitrarnu veličinu od recimo 10, 20, 30, i t.d. %. Ako mora, koja je to veličina odstupanja od srednje vrijednosti da bi se cijena smatrala balonom?

Ima li još što drugo osim veličine odstupanja od srednje vrijednosti što je potrebno da ju kvalificira kao balon?
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 20.01.2018., 02:53   #1129
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Da li se mozda radi o stop loss nalozima koji su pretvorili ulozeno u neki coin u usdt?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Pa da, vjerojatno se dobrim dijelom radi i o tome.
Ali poanta je da se ti stop loss nalozi ispunjavaju imaginarnim dolarom i tako se pumpa cijena bitcoina i drugih kriptovaluta.
JPK is offline  
Old 20.01.2018., 03:10   #1130
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa da, vjerojatno se dobrim dijelom radi i o tome.
Ali poanta je da se ti stop loss nalozi ispunjavaju imaginarnim dolarom i tako se pumpa cijena bitcoina i drugih kriptovaluta.


Bas me zanima kako funkcionira pumpanje cijene bitcoina pomocu stop loss nalozima..
Da li znas sto je uopce stop loss?




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 20.01.2018., 03:33   #1131
Bitcoin - tema za skeptike

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Bas me zanima kako funkcionira pumpanje cijene bitcoina pomocu stop loss nalozima..
Da li znas sto je uopce stop loss?




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Ako ispuniš stop-loss nalog izmišljenim novcem, to je zapravo pumpanje cijene. Jer bez tog izmišljenog novca bi cijena pala još niže.
Znaš li ti uopće što je tržište?
JPK is offline  
Old 20.01.2018., 03:36   #1132
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ako ispuniš stop-loss nalog izmišljenim novcem, to je zapravo pumpanje cijene.
Znaš li ti uopće što je tržište?


Stop loss znaci da prodajes dionicu ili bilo sto ako cijena padne ispod zadane, po cijeni koju si odredio..
Znaci da se nalog ispunjava kolicinom dionice/tokena/kriptovalute i zadanom cijenom, a ne izmisljenim novcem...

To su barem osnove


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 20.01.2018., 03:51   #1133
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Stop loss znaci da prodajes dionicu ili bilo sto ako cijena padne ispod zadane, po cijeni koju si odredio..
Znaci da se nalog ispunjava kolicinom dionice/tokena/kriptovalute i zadanom cijenom, a ne izmisljenim novcem...
Nalog se obično ispunjava USDT-om, što je izmišljen novac kao i ostale kriptovalute.
Ali vidjet ćeš uskoro i sam.
JPK is offline  
Old 20.01.2018., 03:55   #1134
Bitcoin - tema za skeptike

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nalog se obično ispunjava USDT-om, što je izmišljen novac kao i ostale kriptovalute.
Ali vidjet ćeš uskoro i sam.


Za ispunjavanje naloga miras imati bticoin/eth/ltc ili nesto drugo, a ne usdt.
Sto znaci da izvrsenjem velikog broj stop loss naliga se pojavljuje sve vise usdt-a



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 20.01.2018., 07:17   #1135
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Za ispunjavanje naloga miras imati bticoin/eth/ltc ili nesto drugo, a ne usdt.
Sto znaci da izvrsenjem velikog broj stop loss naliga se pojavljuje sve vise usdt-a



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth, ako ne kuzis da par milijardi tokena s reputacijom $, a koji to nisu, unutar cryptosustava podize cjenu svih cryptovaluta, coina, tokena, ukljucujuci i bitcoin u $, a posljedicno tome i u svim ostalim valutama, onda si totalno naivan ili glumis.
Svaki dip do sad, pogledaj chartove, nastalo je parsto milijona tethera. Jel se broj tethera ikad smanjivao? Ne. Nitko ne koristi tether? Pa sto ga onda stampaju? Za koga? Mozda mjenjacnice koriste tether da poprave svoju bilancu pri nekim revizijama, ne kazem nista. Ali da nije bilo ove inekcije tethera od pola milijarde kad je bitcoin bio na 10000 roknuo, gledao bi ga na 2000. Krenuo bi slobodan pad i vrisnulo bi puno vise od bitconnecta.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 20.01.2018., 07:19   #1136
Ovo je ocita prevara i moje misljenje je da drzave ne reagiraju samo iz razloga sto je malo novca u pitanju.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 20.01.2018., 07:38   #1137
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Zaboravio si napisati da smo ljubomorni. I da nam je kasno uci.
Nisam. Ja sam vas definirao po vasim vlastitim istupima, a ne po necijim projekcijama. Znaci uzeo sam za istinito to sto tvrdite da ste skeptici, da ne vjerujete u kriptovalute i da sve to smatrate smećem, te da niste ljubomorni.
Zakljucak je jednostavan: zgubidani

Sto se USDT-a tice, razvila se lijepa rasprava, koja se ne bazira na nekakvim znanjima i cinjenicama, vec na vlastitim promisljanjima te valute. Znaci pametuje se, pa cu se i ja ukljuciti sa pametovanjem, jer nisam monetarni znalac, iako bi bilo vrlo interesantno cuti wanda sta ima reci po tom pitanju.

Zar nije USDT samo orijentacioni coin? Bez inflacije on bi sada rastao, i onda bi se potpuno izgubio njegov smisao.
Koliko ja kuzim USDT ne sluzi kao fiat, vec kao orijentacija na fiat. Nikome nije potreban usdt da podigne fiat, tko god zeli podici fiat moze to uciniti u svim valutama koje imaju parove sa usd, Coinbase kao najveca mjenjacnica uopce nema usdt. Tako da, ono, cemu katastroficni pogledi na njegovu ulogu?
Jasno je da se njegovim eventualnim krahiranjem moze desiti potres na trzistu, kao u slucaju krahiranja bilo koje valute, oisno o njenoj velicini.
Ali kako je uopce moguce odrzavati usdt na 1 usd? USD pada, ima inflaciju, kako to utjece na usdt?

Da je tocno sto kaze kolega da su se stop loss nalozi izvrsavali uglavnom u usdt-u, zar nebi to znacajno diglo cijenu usdt-a?
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 20.01.2018., 07:46   #1138
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
A sto da ti kazem da sam usao u monero dok je bio ispod 80$. I prodao na 160$ ne zato sto sam mislio da nece rast, nego zato sto sam znao da je balon. Zato sto nisam vjerovao u to. I cak kad sam prodao, nisam mogao mirno spavat od brige dok nisam isplatio na devizni. Dakle ni u mjenjacnice ne vjerujem.
Probaj shvatit, ja u to ne vjerujem, i cak kad se odem kockat s malo novca, svejedno ne bi vjerovao u to. Ne grizem se, ne placem, ne zalim, jednostavno ne vjerujem. I da mi ne znam kolko novca donese, ne bih vjerovao u to. Zato ja ni ne mogu imat zaradu kao rocker, jer ja u to ne vjerujem, i ne bi to nikad tolko drzao. To je dio mene, i obzirom na tu konstantu, jos sam puno novca i zaradio na ovoj baloncini.
Ja nisam vjernik.

Jedino u što vjerujem sam ja sam - u se, na se i poda se.

Ok, imam i neko povjerenje u moje bližnje, ali to je to.

Kakva vjera, kakvi bakrači, samo sam vidio šansu za profit i gotova priča. Normalno, planiram jedan dio BTCa ostaviti long term, čisto da i tu imam backup ako postane bitna stavka za budućnost.

Ostalo ću unovčit i penzija. Laganini ulaganja, radit što manje, fabricirat kojeg klinca i uživancija.
rocker1987 is offline  
Old 20.01.2018., 07:47   #1139
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Taroth, ako ne kuzis da par milijardi tokena s reputacijom $, a koji to nisu, unutar cryptosustava podize cjenu svih cryptovaluta, coina, tokena, ukljucujuci i bitcoin u $, a posljedicno tome i u svim ostalim valutama, onda si totalno naivan ili glumis.
Svaki dip do sad, pogledaj chartove, nastalo je parsto milijona tethera. Jel se broj tethera ikad smanjivao? Ne. Nitko ne koristi tether? Pa sto ga onda stampaju? Za koga? Mozda mjenjacnice koriste tether da poprave svoju bilancu pri nekim revizijama, ne kazem nista. Ali da nije bilo ove inekcije tethera od pola milijarde kad je bitcoin bio na 10000 roknuo, gledao bi ga na 2000. Krenuo bi slobodan pad i vrisnulo bi puno vise od bitconnecta.


pa naravno da sa dipom nastaje USDT (Tether), kada se izvrsavaju stop loss nalozi, pa se on 'gomila'. to je kao da prodam nekretninu, pa se na mom tekucem odjednom pojavi novac..

ovo sto vi pisete nije u razini naysayera, nego obicnog obmanjivanja u nedostatku znanja ili argumenata. Coinbase i Kraken su jedine mjenjacnice, koliko je meni poznato, koje su gatewayi za novac, pa kada prodas bitcoin, mozes na njima drzati dolar, a na Krakenu i Euro. Sa njih mozes poslati novac na svoj racun..
sve ostale nemaju tu mogucnost, pa za korisnike koji zele prodati npr. bitcoin i drzati 'naparkiran' usd spreman za kupnju ili jednostavno nakon prodaje koriste token koji je pandan USD-u. Onaj koji zeli trgovati sa necime na tim exchangeima kupi eth/btc/ltc na Coinbaseu/Krakenu i preseli ga na neki od tih exchangea, jer ne primaju fiat.

da li bi samo Bitfinex mogao raditi pump cijena? pa ne bi, pobogu, jer je to jedan od exchangeova, a da ne kazem da je dnevni promet exchangea, evo... u zadnja 24h je 37 mlrd usd.. koliko novaca bi meni trebalo da dignem cijenu svih coinova koji su sada u zelenom?
pa sigurno nekoliko mlrd usd... a koji WS whale bi isao raditi tako sta? koji whale bi dobio par mlrd da manipulira na ovakvom trzistu?
Taroth is offline  
Old 20.01.2018., 08:12   #1140
Ti uopce ne kuzis, nitko ne manipulira trzistem osim mjenjacnica. Nema pokvarenog bankara s wall streeta koji zeli vas bitcoin. Imas 5 ili 6 vlasnika najvecih mjenjacnica koji svaki pomalo bildaju ukupan promet na svojoj burzi, dogovorili su oglasavanje po drzavama, placaju propagandnu masineriju, i istupaju sinkronizirano u medije, smislili su tether da bi pokrili nelikvidnost, i stampaju ga.
Dakle imas pokvarenog mjenjaca koji zeli tvoj dolar, ne bankara koji zeli tvoj bitcoin.
Bila je nedavno analiza kako su dva bota podigla cjenu bitcoina sa 150$ na 1000$ u par mjeseci. Spread je bio velik, oni su bildali promet iznad trzisnog i podizali prosjecnu cjenu. Zgodno analizirano sto se moze raditi kad ne postoji regulacija. Sve na istoj mjenjacnici, sva bez potrosenog centa. Osim malo struje za botove.
__________________
bok
markotros is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.