Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2017., 23:10   #201
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
odluči se više jerbo na dva stolca sjedit ne moreš.
Ne treba navaljivati na nikog. Stvoritelj o svemu brine.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:56   #202
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ne treba navaljivati na nikog. Stvoritelj o svemu brine.
Zato je ovdje tema "Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni", čak i od alaha koji navaljuje na ljude.

I to je to.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 01:09   #203
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zato je ovdje tema "Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni", čak i od alaha koji navaljuje na ljude. I to je to.
Ako je bilo ko navaljivao na Srebrnog (osim tebe ), neka on kaže. A tema je sama po sebi glupa jer nikakav sin ne oslobađa, to je crkvena fiksija. Bog ni nema familiju. I kao sin, također ne oslobađa ni tetka, ni majka, ni kćerka, ni djed, ni baba.. Bog je taj koji oslobađa. Muslimani ne vjeruju u fikcije, nego vjeruju u Stvoritelja. Nikome ne nameću svoja uvjerenja, a svako razuman je dobrodošao. Srebrni je prilično dobro postavio stvari a to nije jer je neko navaljivao na njega. To daje Onaj odozgo.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 01:16   #204
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Još bih dodao i pjevati Njegovo ime
Kada ti je Bog prvi na listi prioriteta, za sve se On pobrine
Ti si, bratko, zreo za musafirhanu. Ponesi samo dobru volju i sam odaberi svoje mjesto.
A kad nam se usta osuše od zikra i pjevanja Njegovih Svetih Imena, imaće šta da se zamezi.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 02:08   #205
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ako je bilo ko navaljivao na Srebrnog (osim tebe ), neka on kaže.
Ajd nek kaže jesam li poznata po navaljivanju uđite u tu i tu religiju, brate mili barem po tom me niko ne zna. Ali po, ne ulazite, ne uđite, ee po tom sam poznata svima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:10   #206
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako si samo jednom ušao u duhovnost i proučavanje Boga i Njegove prirode više nikad nisi izgubljen, pa makar i privremeno pao u materijalizam
Ne mora biti, nažalost. Naravno u većini slučajeva je tako, međutim svašta se može čovjeku desiti. Nekad i ozbiljne životne traume, problemi... što otupi čovjekovo srce, ili mozak. No ipak, treba ka tome stremiti.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:49   #207
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Krila ti tvojih duhovnih odluči se više jerbo na dva stolca sjedit ne moreš. Amen.
Što ima više različitih Bogova pa ja vjerujem u dva, jel?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:37   #208
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što ima više različitih Bogova pa ja vjerujem u dva, jel?
Malo sam čitao, pa da i sam primaknem lončić! Osobno verujem samo u majku prirodu, naravu, kako god je nazivate! Bez majke nas nema, jer otac može biti i nepoznat!
Ne bi o krščanstvu: 3.000 različitih struja ima samo u USA, za muslimane znam samo ono osnovno suniti i šiti - kad pročitaš zašto,možeš samo da se držiš za glavu! Ko je naslednik Mohameda? Ups, a zbog toga se pobijaju međusobno!? To smo u Europi završili sa 100 godišnjim ratom, valjda! Malo nasleđe, malo vera, i mnogo velikih gluposti! Kad židov dođe u gostionu i traži košer hranu, a musliman halil, svako može da ga, ili postreže, ili da kaže, toga nemamo, ili da ponudi slastnog pujceka na ražnju! Stvar ukusa a i pameti! Kako več ide ona latinska izreka, da se o ukusima ne raspravlja!?
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 21:21   #209
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što ima više različitih Bogova pa ja vjerujem u dva, jel?
Ima, različitih bogova ko u priči. Zato se izraz 'bogovi' u Bibliji uredno pronađe malim početnim slovom. Sad znamo zašto.

Nekom prilikom, možda se sjećaš, tema o "dvojstvu" (ne i 'trojstvu'), koja je ponešto zbunila nepoznavatelje kršćanstva te im ujedno i pružila priliku za osudu "dva nebeska stolca".

Inače...
ljudi nikad zadovoljni kršćanstvom, ne odgovara im kad se kaže kršćanstvo je uzor-vjera svim ljudima na Zemlji, a ne odgovara im ni kad se kaže svijet kršćanstva je sav naopak ; o čemu misli ljudska populacija dok razmišlja o kršćanstvu, tko zna, moguće se misli da bi svijet pod islamom funkcionirao bolje ; razlog zašto im ne odgovara pitanje naslovne teme koje u principu nije pitanje jer zapis iz Ivana zbilja ne pita već samo reče.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 22:21   #210
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
Ne bi o krščanstvu: 3.000 različitih struja ima samo u USA
Ispustio si jednu nulu. U svijetu ima preko 50.000 zvaničćno registrovanih crkava, od toga u Americi oko 35.000.
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
Ko je naslednik Mohameda?
Učeni ljudi.
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
To smo u Europi završili sa 100 godišnjim ratom, valjda!
To su vaši zadnji ratovi?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 23:40   #211
Na pitanje ko je naslednik Mohameda, ovaj odgovori učeni ljudi.

Čuj, Kudum : moru Mohamedovi naslednici biti učeni kolka ih volja, pa ipak i svejedno nenaučeni su najvažnijem : IVAN 8,36
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 01:34   #212
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Na pitanje ko je naslednik Mohameda, ovaj odgovori učeni ljudi.
Očito ne razumiješ šta je bilo pitanje i šta sam ja odgovorio.
Učeni ljudi su nasljednici Božijih poslanika. Tako je u svakoj vjeri pa i u islamu.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 02:34   #213
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Očito ne razumiješ šta je bilo pitanje i šta sam ja odgovorio.
Učeni ljudi su nasljednici Božijih poslanika. Tako je u svakoj vjeri pa i u islamu.
Očito ne razumiješ što te se pitalo: što s običnim neučenim ljudima kojih je 99% i kojima ti učen neznaš kako odgovoriti osim izbjegom jer - i najučeniji teolog ne zna pa ne zna odgovoriti.


Ostalo je vremena malo, pješčani sat samo što ne izbrojo svoja zrnca, lako se desi više se nećemo čuti. Neka ti ne bude žao.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 22:58   #214
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Na pitanje ko je naslednik Mohameda, ovaj odgovori učeni ljudi.

Čuj, Kudum : moru Mohamedovi naslednici biti učeni kolka ih volja, pa ipak i svejedno nenaučeni su najvažnijem : IVAN 8,36
P.Ž. -pitanje ti je nedovoljno jasno!
Evo
Poslanik Islama je posljednji Božiji Poslanik,Miljenik Božji,
i nema nasljednika u poslanstvu.

Tako stoji u sv. Knjigi Islama-
Muhammed - posljednji Božiji Poslanik
i proteklih i 1384 godinica su tu Istinu jasno potvrdile!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 02:33   #215
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Očito ne razumiješ što te se pitalo: što s običnim neučenim ljudima kojih je 99% i kojima ti učen neznaš kako odgovoriti osim izbjegom jer - i najučeniji teolog ne zna pa ne zna odgovoriti.
Pa Poslanik Muhammed a.s. nema nekog novog poslanika koji bi ga naslijedio. Učeni ljudi su nasljednici Božijih poslanika u smislu da oni nastavljaju brinuti o vjeri nakon njega.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ostalo je vremena malo, pješčani sat samo što ne izbrojo svoja zrnca,
lako se desi više se nećemo čuti. Neka ti ne bude žao.
Samo neka si dobro.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 19:19   #216
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post

P.Ž. -pitanje ti je nedovoljno jasno!
Bit će da me je Jahve Bog stavio ispred islama.

Zato
ne zamjerite mi, vidite i sami da nije do mene.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 05:04   #217
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Bit će da me je Jahve Bog stavio ispred islama.
Skromno, baš... Inače, postoji li neko ko se zove Jahve, a nije Bog?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:50   #218
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Skromno, baš... Inače, postoji li neko ko se zove Jahve, a nije Bog?
ima jedna izreka koja se ne može(!?) primjeniti ni na koga ali koja mi je eto pala na pamet a glasi:
pošalji budalu na put
budala pod put

sad ozbiljno

propagatori termina Jahve ne znaju šta zapravo govore kada napišu ovu riječ sa apozicijom.
Glavni razlog treba tražiti u nedosljednosti nekih prijevoda Biblije.
tako na nekim mjestima posebno u NZ stoji samo riječ Bog pa se tu umeće apozicija Jahve.

dalje starozavjetni zapis JHV i JHVH za muslimane uopće nije sporan.
međutim mi muslimani prema osnovnim postulatima islama ne bismo trebali slijediti pretpostavke, a danas znamo da ne možemo sa sigurnošću utvrditi kako se tačno ovaj tretragramaton izgovara

kada govorimo o onom biblijskom citatu iv 8:36 i ovjde je kontekst sasvim jasan. Isus se obraća tačno određenoj grupi. ne paganima, ne svojim sljedbenicima pa čak i ne svim židovima.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:15   #219
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Bit će da me je Jahve Bog stavio ispred islama.

Zato
ne zamjerite mi, vidite i sami da nije do mene.


ti blehnula u islam k'o tele u šarena vrata
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:35   #220
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post

propagatori termina Jahve ne znaju šta zapravo govore kada napišu ovu riječ sa apozicijom.
Glavni razlog treba tražiti u nedosljednosti nekih prijevoda Biblije.
tako na nekim mjestima posebno u NZ stoji samo riječ Bog pa se tu umeće apozicija Jahve.

dalje starozavjetni zapis JHV i JHVH za muslimane uopće nije sporan.
međutim mi muslimani prema osnovnim postulatima islama ne bismo trebali slijediti pretpostavke, a danas znamo da ne možemo sa sigurnošću utvrditi kako se tačno ovaj tretragramaton izgovara

kada govorimo o onom biblijskom citatu iv 8:36 i ovjde je kontekst sasvim jasan. Isus se obraća tačno određenoj grupi. ne paganima, ne svojim sljedbenicima pa čak i ne svim židovima.
Bravo... sve rečeno u par rečenica...

A i zašto bi se muslimani morali obazirati na citat za kojeg ne znamo ni kad je točno napisan a ni tko ga je napisao. Kamoli jesu li to uistinu Isusove riječi. Posebice obzirom na to da i mnogi kršćani na Ivanovo evanđelje gledaju kao na teološko evanđelje, a ne povijesno. Uz dodatak logosa kao tada relativno popularne filozofske doktrine.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.