Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 11:26   #61
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nemas pojma kaj si propiustila
slutim.

no bilo kako bilo, obozavam upravo ovakav advent kakav je.
jos da recimo svi muzeji u centru u to doba imaju neku tematsku izlozbu ili bar poneku bozicnu instalaciju/hepening, bilo bi savrseno.
moj stariji je, naime, luuuud za muzejima bilo koje vrste.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:39   #62
ja ću malog sad počet full futrat sa muzejima, čini mi se dobar materijal

Bili smo prije jedno mjesec dana u Muzeju grada Zagreba i već par puta ga je spomenu u nekoj prigodi: to smo mi vidjeli u muzeju, sjećaš se mama?

a mama ko poriluk cvate
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:48   #63
I meni se svidja sto je stigla tu dob za muzeje razne.

Spominjali ste tu zeljeznicki muzej. Prvi put cujem za taj. Mislim, dovoljno je ici na gl.kolodvor, splitski ili npr perkovic. Knin. I eto ti muzejskih primjeraka koliko volis.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:52   #64
ja moram priznati da inace nisam uopce fan muzeja , osim onih nekih "ludjih" tipa torture, iluzije i sl.
ali npr. etnografski, muzej za umjetnost i obrt, mimara...
vise sam za obilazak gradjevina i atrakcija kad nesto turisticki obilazim

a on bas bas voli.
sve smo ih vec obisli, on si uvijek nadje neki eksponat, sliku, stogod o cemu onda prica mjesecima, crta...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:53   #65
Uopće ne kužim gdje je taj muzej? Odmah do Plive?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:00   #66
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Uopće ne kužim gdje je taj muzej? Odmah do Plive?
na vukovarskoj
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:07   #67
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
na vukovarskoj
pa vidim po adresi ali ne kužim
valjda bum našla kad dođem tam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:22   #68
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
pa vidim po adresi ali ne kužim
valjda bum našla kad dođem tam
Ne možeš fulati. Odmah ulaz lijevo od ex Plive - nasuprot ulice Kruge.
Kada je mrak svjetle lampice na nekoj lokomotivi ispred ulaza.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:25   #69
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ne možeš fulati. Odmah ulaz lijevo od ex Plive - nasuprot ulice Kruge.
Kada je mrak svjetle lampice na nekoj lokomotivi ispred ulaza.
thx
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:30   #70
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
slutim.

no bilo kako bilo, obozavam upravo ovakav advent kakav je.
jos da recimo svi muzeji u centru u to doba imaju neku tematsku izlozbu ili bar poneku bozicnu instalaciju/hepening, bilo bi savrseno.
moj stariji je, naime, luuuud za muzejima bilo koje vrste.
imas zive jasle ispred katedrale.
a i svakoj crkvi neke jasle izlozene
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:03   #71
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
imas zive jasle ispred katedrale.
a i svakoj crkvi neke jasle izlozene
boze me sacuvaj jaslica, a pogotovo zivih
to je stvarno puno previse kica za moj ukus.
djeca se tome vesele, ja uredno izbjegavam.

nego, bili smo u muzeju realnosti i, ne znam, bezveze mi je.
ne mozes to sve citati u guzvi, svega par izlozaka, za naocale moras imati 13 godina (e, tu se gadno razocarao).
uz to ga je jako pogodilo ono izvlacenje plocica s natpisom gdje je opis nekog djeteta, uzasno se rastuzio nad tim nekim malim afrikancem.

jos smo tramvaj cekali stoljecima, a kisa nas neumorno prala...
uglavnom, flop.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:17   #72
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne mozes to sve citati u guzvi, svega par izlozaka, za naocale moras imati 13 godina (e, tu se gadno razocarao).
planirala sam danas ići, al sad mi više i nije tak žao iako sam mislila ići ranije da izbjegnemo gužvu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:39   #73
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
planirala sam danas ići, al sad mi više i nije tak žao iako sam mislila ići ranije da izbjegnemo gužvu.
koliko god moj volio muzeje, prema ovoj izlozbi je ostao skroz ravnodusan i na kraju jos i tuzan zbog tog malog afrikanca.
cak i nije bila tolika guzva, zbog trulog vremena je bilo manje ljudi nego sto je vjerojatno ostalih dana.
ali svejedno se napravi cep i nemas ni volje to sve citati.
opet mu je, po ne znam koji put najvise bila fora ona soba gdje ti se vrti u glavi.
slobodno preskocite.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:15   #74
Pročitala sam što ste pisale i bojim se da sam ja Grinch.

Mrzim zimu iz dubine duše i, iako me Božić donekle veseli, nije mi dovoljan da otkloni duboku utučenost koja mi se javlja sredinom jeseni i traje do proljeća. Zapravo me već na kraju ljeta hvata užas i očaj pri pomisli da uskoro dolazi zima i da moram nekako preživjeti do idućeg ljeta. Mislim da je to sa mnom neka kozmička stvar - sve loše stvari događaju mi se uvijek zimi (nogu sam recimo slomila 1.12.!).

U skladu s tim doživljavam i Advent. Nisam još bila s klincima. Pretprošli vikend, kad smo muž i ja bili u kinu, prošetali smo se po Trgu oko štandova. Tad još nije bilo gužve. Od Zrinjevca smo odustali jer je bilo užasno hladno. Odvest ćemo možda i klince jer - eto. Iako ne očekujem da se nešto ludo zabave jer je, kako čujem, gužva, štandovi s hranom su bez veze, a na klizanje je bolje otići na Šalatu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:28   #75
Ma nisi Grinch, nisam ni ja daleko od toga
I rekla sam mužu, meni u svemu tome smeta što se zapravo izgubilo što se slavi - Božić i cijela vjerska komponenta (ok znam, to je u današnje doba i jako nepopularno jelte). Možda sam tu jedna od rijetkih i "staromodna", ali vjernica sam i taj aspekt mi je isto bitan. I malcu će, kao i meni, poklone pod bor donijeti i mali Isus. Samo moram iskombinirati kako ću to s Djedom Božićnjakom uklopiti

Prošle godine smo ga vodili na žive jaslice i predstavu, bio premali pa nismo bili dugo. Ove godine sumnjam da ćemo ići jer jelte, tko zna kad ću roditi ali uživao je gledati životinje, a to sve i meni bilo fora
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:30   #76
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post

Mrzim zimu iz dubine duše i, iako me Božić donekle veseli, nije mi dovoljan da otkloni duboku utučenost koja mi se javlja sredinom jeseni i traje do proljeća. Zapravo me već na kraju ljeta hvata užas i očaj pri pomisli da uskoro dolazi zima i da moram nekako preživjeti do idućeg ljeta. Mislim da je to sa mnom neka kozmička stvar - sve loše stvari događaju mi se uvijek zimi (nogu sam recimo slomila 1.12.!).
tocno ovo, od rijeci do rijeci, ja osjecam prema ljetu.
jeza me ulovi vec krajem travnja i luuuuda sam skroz do pocetka rujna.
stvarno malo stvari bas izrazito hejtam u zivotu, ali ljeto je uvjerljivi broj jedan na popisu tih nekoliko stvari.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:36   #77
Kakadu, to ti je sezonski afektivni poremecaj, od toga i ja patim

Mi cemo na advent najvise na praznicima i godisnjem, u jutarnjim satima.
I to najvise na tomislavac, to im je strasno napeto sad posto su prosle zime naucili klizati.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:57   #78
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
koliko god moj volio muzeje, prema ovoj izlozbi je ostao skroz ravnodusan i na kraju jos i tuzan zbog tog malog afrikanca.
cak i nije bila tolika guzva, zbog trulog vremena je bilo manje ljudi nego sto je vjerojatno ostalih dana.
ali svejedno se napravi cep i nemas ni volje to sve citati.
opet mu je, po ne znam koji put najvise bila fora ona soba gdje ti se vrti u glavi.
slobodno preskocite.
ja sam plakala na pol tekstova.
i rekla sam djetetu prije dolaska da su to tuzne price, odn sto ocekivati. ona se naravno odusevila (pogotovo na katu) da je ipak "nesto ostalo od muzeja iluzija", sto je zapravo jos dodatno docaravalo realnost, pogotovo slaganje puzzli djetinjstva...
i jos smo puno pricale po putu dok smo hodale gradom.
ja sam neke tekstove fotkala, pa joj citala kasnije.

nama nije bila guzva, al kad bolje razmislim, dost je ljudi bilo zasprehano od strane unicefovaca oko donacija, pa dok oni baljezgaju, mi smo hodale i citale.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 07:50   #79
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja sam plakala na pol tekstova.
i rekla sam djetetu prije dolaska da su to tuzne price, odn sto ocekivati. ona se naravno odusevila (pogotovo na katu) da je ipak "nesto ostalo od muzeja iluzija", sto je zapravo jos dodatno docaravalo realnost, pogotovo slaganje puzzli djetinjstva...
i jos smo puno pricale po putu dok smo hodale gradom.
ja sam neke tekstove fotkala, pa joj citala kasnije.

nama nije bila guzva, al kad bolje razmislim, dost je ljudi bilo zasprehano od strane unicefovaca oko donacija, pa dok oni baljezgaju, mi smo hodale i citale.
unicefovce je trebalo staviti na pocetak, da mozda ispricaju neki okvir i tamo kod naocala, a ne kod svakog bozjeg eksponata.
em je guzva, em pol ne cujes, em ne vidis procitati, em ne znaju prilagoditi duzinu i nacin pricanja manjoj djeci.
moj je emotivac i njemu su bile dosta te slike da se totalno zbedira pa price vise nije htio ni slusati tim vise sto je jedna od unicefovki bila posebno nabrijana na izazivanje griznje savjesti kod djece koja "sve imaju".

a ja sam vise ocekivala od eksponata od pukih citaba koje nemas ni vremena ni volje citati u guzvi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:17   #80
Evo jos zanimljivosti za najmladje

http://www.hpm.hr/Događanja/Najava/B...radionica_3813


http://www.hpm.hr/Događanja/Najava/D...%20muzeja_3814
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.