Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 21:08   #21
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
nađi si ti posao tam di živiš a ne dolaziš u zg.
Pa ja i imam posao tamo gdje živim, cca 3 km udaljen...kakve veze ovo ima sa tvojom bezveznom izjavom?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 00:49   #22
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Imate kuća koliko želite u Zagrebu ispod 50.000 eura, pa zašto kupiti shit stan u centru

https://www.njuskalo.hr/prodaja-kuca...5Bmax%5D=50000

Okolica

https://www.njuskalo.hr/prodaja-kuca...5Bmax%5D=50000
Shit stan na dobroj lokaciji može postati kvalitetan stan na dobroj lokaciji.

Shit kuća na sranje lokaciji, neće nikad biti na dobroj lokaciji.

Kome ćeš uopće, i za koje pare, na koji način, iznajmiti kuću?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 23:45   #23
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Pa ja i imam posao tamo gdje živim, cca 3 km udaljen...kakve veze ovo ima sa tvojom bezveznom izjavom?
To je za ove koji idu slavonskom i zagrebačkom i ljubljanskom u okolna naselja i županije.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:35   #24
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Shit stan na dobroj lokaciji može postati kvalitetan stan na dobroj lokaciji.

Shit kuća na sranje lokaciji, neće nikad biti na dobroj lokaciji.

Kome ćeš uopće, i za koje pare, na koji način, iznajmiti kuću?

Odlicno i tocno!

Lokacija, lokacija, lokacija! Uvijek bilo i ostalo.
dsvbo is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:58   #25
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Shit stan na dobroj lokaciji može postati kvalitetan stan na dobroj lokaciji.

Shit kuća na sranje lokaciji, neće nikad biti na dobroj lokaciji.

Kome ćeš uopće, i za koje pare, na koji način, iznajmiti kuću?

Kuce su specialna kategorija. Ovo do 50kE su generalno zapustene vikendice po bregima koje se igrom slucaja nalaze u kruzicu koji se zove "Grad Zagreb". S gradom zagrebom imaju veze koliko i svinja koja leti.

Uz to imam jednog poznanika koji je kupovao kucu tamo blizu mene (potez Lascinska, Jordanovac, Kispaticeva, Srebrnjak). Generalno mnogo je jeftinije nego stanovi.

Imas 3 tipa kuce:

1) Skupa ko da je od zlata (3kE+ / m2), TZV "luksuzna urbana vila"

2) Na klizistu, pa nije puno presla - ok bez zafrkanije - ima gro onih koje ne bi dobile uporabnu da ih staticar ponovno vidi. Popucali temelji / nosivi zidovi. Sanacija u desecima tisuca eura. Uz to fasada nikakva, vlazno jer nije hidroizolacija napravljena na dnu temelja i sl, prakticki za srusiti, razbit temelje i jovo nanovo kako se spada...

3) Cudan "dizajn" - tipa kuca 160m2 na 4 etaze (suteren, prizemlje, kat i potkrovlje) svaka etaza 40m2, od cega na svakoj etazi barem 5m2 ode na stubiste.

Pa ti biraj. On je odabrao 3)

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 15:09   #26
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Imate kuća koliko želite u Zagrebu ispod 50.000 eura, pa zašto kupiti shit stan u centru

https://www.njuskalo.hr/prodaja-kuca...5Bmax%5D=50000

Okolica

https://www.njuskalo.hr/prodaja-kuca...5Bmax%5D=50000
možda zato što ne žele prizore iz horor filmova? a ni provesti pola života na prijevoz
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 14:18   #27
Stanovi - Siget

Da li MOŽDA netko zna nekoga u susjedstvu ili u ovoj zgradi tko prodaje stan?
Kako uopće doći do te informacije?


Ameee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 14:35   #28
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Shit stan na dobroj lokaciji može postati kvalitetan stan na dobroj lokaciji.

Shit kuća na sranje lokaciji, neće nikad biti na dobroj lokaciji.

Kome ćeš uopće, i za koje pare, na koji način, iznajmiti kuću?
Jah kad bi Hrvatska bila drzava gdje u podstanarstvu zivi 60% dok u vlasnistvu ima 40%. To nije ni blizu slucaj. Ja, kao netko tko je proveo 20 godina svog zivota u samom centru razlicitih svjetskih gradova, mogu samo jedno reci, da me placas mjesecno da opet zivim u centru, hvala ali ne hvala.

U Hrvatskoj navijati za podstanarstvo je isto kao pokusaj prodaje rijecnika latinsko - hrvatski jezik u Finskoj.

Moja mati je nasljedila davnih dana kucu u okolici ZG. Nema 30 min. voznje do centra ZG. Od granice s Slovenijom nekih 5 min. Ima kuna na prodaji po nekoliko godina se prodaju vec. Neke ima sigurno preko 7, 8 godina da su na prodaji.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 10:25   #29
Ma naravno, ko bi htio zivjeti u centru i ici pjeske na posao. Ljepse je zivjeti na periferiji i putovati sat vremena na posao.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 20:38   #30
Ljudi, samo kratko pitanje: u zadnjih par godina su porasle cijene nekretnina. Što mislite, kroz par godina, hoće li samo sve i dalje više rasti, ili postoji šansa da nešto padnu cijene? Za Zagreb me zanima samo.
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 21:46   #31
Quote:
coconut addict kaže: Pogledaj post
Ljudi, samo kratko pitanje: u zadnjih par godina su porasle cijene nekretnina. Što mislite, kroz par godina, hoće li samo sve i dalje više rasti, ili postoji šansa da nešto padnu cijene? Za Zagreb me zanima samo.
tesko je bilo sto jednoznacno reci,to realno nitko nezna...

ali ono sto se da naslutit da bolje(ujedno i trazenije)nekretnine ce poskupjeti a one losije ce pasti cijena,sto nacelno vec i sada imamo...

koliko i kada tocno mislim da nitko ozbiljan to nemoze sa sigurnoscu tvrditi.
Mi vec sada imamo formirane neke bazene,gdje se nesto kupuje/prodaje...sve izvan toga je nula bodova.
dobar/atraktivan stan u zg ces platiti,tu ti nema boga(po meni) ako kalkuliras..
za razliku ak imas kucu u Zelini ili Vrbovcu....to je slobodni pad...

za nekakve lose(ako ih cekas),to mozes raditi...
tipa svima su porasle cijene pa tako i Kamenarka,Klara,Sesvete...ono rupe,uglavnom koje se krpaju sa ovim boljima...
al relano tko normalan tamo moze pozeljeti zivjeti a da mu nije "stiskavac u zivotu",ako na to pucas,sacekaj par godina...da projde ovaj vlak...

a sve ostalo nemoj se opterecivat,vec probaj vise zaradit novaca...i racunaj si da je zivot SAMO JEDAN a jedina je konstanta vrijeme...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 23:12   #32
Hvala na odgovoru.

Stan u Dubravi, kako bi mogao proći, mislim znam da to baš nije atraktivna lokacija, ali možda otprilike da znam što očekivati? Za to ću morati spustiti dosta cijenu ili?
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 00:17   #33
Quote:
coconut addict kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Stan u Dubravi, kako bi mogao proći, mislim znam da to baš nije atraktivna lokacija, ali možda otprilike da znam što očekivati? Za to ću morati spustiti dosta cijenu ili?
Draga Coconut......

Nije svaki stan u Dubravi isti, tako da na tvoje pitanje nije moguće odgovoriti samo na temelju toga što znamo u kojem se kvartu stan nalazi.

Puno ovisi o tome koliko je zgrada u kojoj se stan nalazi blizu tramvajske stanice (ako je uopće blizu), o tome kakve je kvalitete zgrada, o tome kakav je položaj stana u zgradi, o tome koliko je velik, o tome koliko je dobro projektiran, o tome kako je orijentiran, o tome kako je uređen........
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 11:27   #34
Stan u Zg i obali

Evo,pohvale autoru za temu,jer sam baš mislio otvoriti nešto slično,ali dobro da ju je netko vratio natrag.

Zapravo,kopka me i za Jadran,ali ću će ograničiti za sada na Zg.

Naime,nekretnine kod Hrvata su stvarno sve,oblik štednje,mirovine,investicije...ma sve.

I ono što se ovih dana pitam,isplati li se uopće kupovati neki stan,ne nužno za život nego kao neku disperziju štednje i eventualno jednog dana za djecu za studij,posao,ili možeš ako ostaneš bez posla ipak naći neki posao u Zg što sa stanom svojim ipak nije toliko loše.

Ali kada se gleda Zagreb i ostali poveći europski gradovi,pa i uz činjenicu da Europa odumire (nećemo Afriku,Aziju uzimati za usporedbu),recimo u Austriji,Njemačkoj tamo ima uopće malo stanova za kupiti (očito su i dozvole za gradnju možda i malo smislenije),a za naći stan za najam isto nije lako.
Nisam provjerao da budem iskren,ali mislim da je slično u Fracuskoj,Nizozemskoj...

E sad,Zagreb više ne raste! Ili je taj rast stvarno zanemariv. Ovdje je jedan link,doduše za urbani dio.
http://worldpopulationreview.com/wor...eb-population/

Recimo,70-ih godina prošlog stoljeća,čak je priča da je stan u Zg neka vrsta dobre investicije,štednje i držala vodu. Slijevalo se ljudi u Zagreb,rastao je,bilo je nekog života.

Danas ?

Jedan dio starih odlazi van u mirovinu,drugi odu "prirodnim putem". Uz prosječno manje djece po obiteljima,uz nakupinu stanova,uz neplanirane novogradnje...njihova djeca imaju nekretnine.

Dio mladih koji nemaju,vjerovatno će,ako su stručniji (ti će ipak kupovati nekretnine) će proći van.

A dio koje ostane,obrazovanih,koji nešto uspiju,će kupovati novogradnju ili nešto bolje-i to je,budimo realni,mali broj ljudi.

Stoga gledam,recimo kupovina manjeg dvosobnog stana u Maksimiru,Centru ili čak Trešnjevka se vrti oko 2000 EUR+,znači oko min 150k EUR za 60-ak kvadrata,a takvih stanova ima najviše. S druge strane,nešto jeftinije,neki obiteljiski stan u Bukovcu,Remete od 90+ kvadrata može se naći za tu cifru.

Isplati li se takvo nešto kupovati,jer kolika je vjerovatnost uopće potražnje tih vrsta nekretnina,uz ovo gore nabrojano?

---

I samo malo za more.

Također,koliko god maštali o strancima i prodaji na moru.Mislim da će ipak većina (što bi i ja da mogu) kupio zemljište ili nekretninu na nekoj lokaciji koja ipak daje neku vrstu garanciju,neka uvala,prvi red do mora,blizina nekog većeg grada...te nekretine su su za hrvatski džep poprilični su snovi,a to nešto vrijedi.

Kupiti neku kuću koja je ružna za vidjeti-nije do estetike,ali to stvarno na ništa ne liči,u mjestu gdje je po ljeti redukcija struje,vodovoda niti nema...i dati 150-200k EUR da je bliže moru? Takvih nekretnina ima danas brdo,prodaju se (nije neka navala),a zarada danas od njih nije nešto (možda kojih 60-ak dana popunjenosti uz 60-70 EUR dnevno).


Gomilanje nekretina u zemlji gdje toga ima na bacanje,a sve je manje (sposobni ljudi za kupnju) ljudi za kupiti.

Jer,neminovno,idemo u krajnost.Jedan dio sirotinje koja će raditi za ništa,i bogati koji će ipak kupovati kućerine,stanove od 200kvadrata i sami graditi što žele i gdje žele.

Što vi mislite ?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2019., 01:12   #35
Student sam i vec sam u uzasu sto cu jednog dana u vezi stambenog pitanja. Covjece, ubijen stan u centru 3000 eura po kvadratu. Mogu samo sanjati. Majka mi se ubija na dva posla, placa oko 15 tisuca i jedva krpamo kraj s krajem, kredit za ubijeni stan ce placat do 73, jos smo sretni kaj nismo na cesti. I kak da covjek uopce zivi? Drzim se one bolje prvi u selu nego zadnji u gradu, pa ne planiram ici van ove drzave + struka mi je takva da nema sanse za bijegom iz ove drzave. Ima li tko kakve rijeci utjehe? Haha
advocatusdei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2019., 02:00   #36
gledati stanove van centra
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2019., 02:36   #37
Quote:
advocatusdei kaže: Pogledaj post
Student sam i vec sam u uzasu sto cu jednog dana u vezi stambenog pitanja. Covjece, ubijen stan u centru 3000 eura po kvadratu. Mogu samo sanjati. Majka mi se ubija na dva posla, placa oko 15 tisuca i jedva krpamo kraj s krajem, kredit za ubijeni stan ce placat do 73, jos smo sretni kaj nismo na cesti. I kak da covjek uopce zivi? Drzim se one bolje prvi u selu nego zadnji u gradu, pa ne planiram ici van ove drzave + struka mi je takva da nema sanse za bijegom iz ove drzave. Ima li tko kakve rijeci utjehe? Haha
Od vrhunca 2008 do dna 2014, cijene su pale 30% - budu opet ako se ovako nastavi...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2019., 18:41   #38
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
gledati stanove van centra
Nazalost struka mi je takva da je velika vjerojatnost da cu radit u centru, a poneki poslodavci imaju uvjet da unajmis stan "sto blize" da mozes biti dostupan u svako doba dana (i noci lol), pa bi radije placala svoje, a ne 800 eura za rupu nekome. I ne, ne mogu odabrat drugog poslodavca jer mi je struka supcinska, i ne, necu mijenjat struku jer se i dalje mazohisticki zelim bavit time.
Nije meni do centra jer "elita" nego do mentaliteta da ljudi zele zgrci pare i lagodno zivjet bez da prstom taknu. I prije pitanja pa zar ne bi i ti tak htjela sam kaj eto nisi te srece jer da jesi isto bi radila, odmah cu odgovoriti da i da osvojim eurojackpot bi i dalje mazohisticki radila u svojoj struci za sicu. Jedino sto se ne bi bojala sto cu objedati sutra niti mi bilo bed dobit nogu u dupe na poslu.
Btw, nije mi namjera nikoga vrijedati ni nis, samo sam kuknula na besparicu i tezak zivot jer sam skuzila da je 90% ekipe oko mene prikriveni milioneri koji mogu iskesirat toliko za kvadrat plus 50 hiljada eura za uredenje plus isto toliko za svadbu plus vjencanice i bijesne aute
I svi nesto kukaju o krpanju kraja s krajem u najnovijem golfu i uredenom stanu.
Mislim da za mene u ovom zivotu nema pobjede
advocatusdei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2019., 21:29   #39
Di to u Zg u centru m2 kosta 3000 eura???Tog nema odavno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2019., 22:51   #40
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Di to u Zg u centru m2 kosta 3000 eura???Tog nema odavno.
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-28047960 2700 kvadrat, a nije niti strogi centar

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/t...oglas-27489524 3000 kvadrat uz divlju kupaonu

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/n...oglas-26976132 skoro pa 3 za kvadrat, plus bez lifta (tko je kupovao stan i proucavao, zna o cem pricam)

Ovo je ni u prvih pola prve stranice. Ostatak je sramota i stavit jer sorry kosi zidovi sa ludim tapetama iz 1960 ne vrijedi 2700 po kvadratu, pogotovo za nes kaj je u blizini centra, znaci niti je centar.

Prejako mi je i kad stave da je u zemljisnim knjigama 63 metra, ali stvarna povrsina 70! Urlam. Je, sa centimetrom cu hodat i provjeravat. Mos mislit.

Lol sad cete me napast da bi i ovce i novce.

Znam da cu naici na osude, ali zar je nenormalno htjeti stan koji je koliko para toliko i muzike? A ne da moram gledat na borongaju limenku i bit sretna jer je 2100 po kvadratu. Opet, nemam nista protiv borongaja, al taj stan ne vrijedi tih novaca jer jos moras bar 500eura po kvadratu ulozit u uredenje.
advocatusdei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.